Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam kilka pytan jako swiezo zainteresowanym mieszkaniem na zlocieniu. Tematy byly walkowane, czytalem, chcialbym lekki update.

1. Smrod.

Edytuje: kolo bloku 17 powstaje 18 wiec kolo serafy sloneczne miasteczko

Czytalem list od Majchrowskiego ze staraja sie niwelowac zapaszki. Czy to jest codziennie czy " jak zawieje"?

2. Dojazd

Auto w korku, autobus w korku czy jest nawet spoko?

Skm chyba dopiero za 2 lata drogi niby sie buduja ale to chyba niewiele pomoze.

Czy slyszal ktos o jakim tramwaju? Przedluzeniu malego plaszowa do konca?

3. Czy jakbyscie mogli kupilibyscie mieszkanie na zlocieniu raz jeszcze czy jednak gdzie indziej?

Ad4. Czy kupiliscie z lccorp? 

Jesli tak czy jestescie zadowoleni z mieszkania i obslugi czy lepiej murapol/inne

Pozdrawiam

Edytowane przez Olimpkrj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

1. Smród - mi bardziej przeszkadza SMOG nie wiem w jakim rejonie osiedla planujesz zakup bo to też będzie na pewno miało wpływ przy kartingach czy pod autostradą. 

2. Dojazd - tu trochę jest do życzenia w tym droga na Półłanki i wyjazd z osiedla o godz. 8 

3. Kupiłbym mieszkanie ponownie gdybym cofnął się w czasie :) 

tramwaj słyszałem ale podciągnąłem to pod jakąś plotkę "kiedyś ktoś mówił" więc nie mam żadnych wiarygodnych danych. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ad. 1: jak zawieje. I zależy gdzie- Złocień jest duży. W okolicy Agatowej- od września śmierdziało wieczorem  (tak, że faktycznie czuć było na balkonie)- tylko raz. W ciągu dnia nie wiem- jestem w pracy.

Ad. 2: jest źle- ale będzie lepiej (powstanie przystanek PKP, dokończą wreszcie Domagały), będzie przejazd pod torami na Sucharskiego); Tramwaj to może za 10 lat będzie;

Ad. 3: Kupiłbym raz jeszcze dlatego bo --> patrz pkt. 2. Uważam, że generalnie w całym Krakowie (i okolicach) jest źle jeśli chodzi o transport, korki i smog. Ale są miejsca (np. Złocień), gdzie jest duża szansa że będzie lepiej w perspektywie 2-3 lat. Są miejsca gdzie takiej szansy nie ma, albo takie- gdzie szansa jest za 10 lat;

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aha- jeśli mogę doradzić: odradzam blisko S7- bo słychać auta i te nieszczęsne "przecinaki"... A jak już otworzą całą S7 (za parę ładnych lat)- to cały tranzyt północ-południe kraju będzie ci jechał koło bloku... Zresztą blisko S7 to buduje inny developer- a o nim doczytasz już sobie na tym forum... ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzieki za odpowiedzi dodalem ze blok 18 sloneczne miasteczko

Oraz pytanie 4

Nw czy blisko s7 ale chyba blisko nie ma paneli wygluszajacych?

Dzieki!

Screenshot_2018-11-07-20-47-50-1.png

Edytowane przez Olimpkrj

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jestem w szoku troszkę ponieważ moim zdaniem pasmo b11-b12-b13 -b14-b16 jakby tak kreską wyróżnił to już mi się wydawało że jest blisko autostrady jeżeli chodzi o akustykę z autostrady ale jeszcze w granicach tolerancji bloki  b21-b24 to chyba dla fanatyków motoryzacji nie wiem chyba troszkę dewelopera zagoniło 😮 te drzewka które są tam narysowane to niezły żart jeżeli mają robić za ekrany. Twój blok 18 nieco schowany ale również warto pociągnąć za język osobę która prowadzi z Tobą rozmowy w zakresie autostrady i ekranów oraz uregulowania Serafy o której doczytasz tu na forum. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ad.2   z tego co pamiętam na tramwaj bym nie liczył do 2030 bo nie ma go w planach rozwoju transportu, poza tym jak zrobią przystanek dla kolei to stwierdzą że póki co nie ma sensu inwestycji w tramwaj. Oczywiście można pomarzyć o tym że jak Złocień się zapełni mieszkańcami to wtedy może to być sensowna inwestycja.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
24 minuty temu, Olimpkrj napisał:

Serafa podobno jest uregulowana jakim walem 90cm. O ekrany dopytam w piatek

wałem ? i widzisz gra słów Pan/Pani pod krawatem/apaszką Ci mówi że jest wszystko wałem uregulowane gówno prawda przepraszam ale nie chcę Ci na złość dopytaj czy wał czy murek z płotem, dopytaj o przepompownie wody odpływowej z garaży, dopytaj o charakterystykę terenu, dopytaj o zalania z lat poprzednich terenów osiedla i obszarów garaży i powiedz Panu że wałek to Ty chcesz wyeliminować z dyskusji a wały to są nad Wisłą. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

B18? Myślę, że dalsze komentarze są zbędne.

Nie ma nic wolnego w inwestycjach w innej części osiedla?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mowila ze byly zalane garaze w budynku 5 i na okolo.

Innej czesci czyli inny developer masz moze jakas sugestie w takim razie gdzie lepiej? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
34 minuty temu, Franzz napisał:

wałem ? i widzisz gra słów Pan/Pani pod krawatem/apaszką Ci mówi że jest wszystko wałem uregulowane gówno prawda przepraszam ale nie chcę Ci na złość dopytaj czy wał czy murek z płotem, dopytaj o przepompownie wody odpływowej z garaży, dopytaj o charakterystykę terenu, dopytaj o zalania z lat poprzednich terenów osiedla i obszarów garaży i powiedz Panu że wałek to Ty chcesz wyeliminować z dyskusji a wały to są nad Wisłą. 

58 minut temu, Olimpkrj napisał:

napewno mówili że wałem ?!?!? mnie wprost poprawiali że z wałem to nie ma nic wspólnego i jest to poprostu podniesiony murek, który ma zapobiec przelaniu wody

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
1 minutę temu, Franzz napisał:

oho :) Witamy na forum może od przywitania zacznijmy :) 

witam witam :) być może przyszłych sąsiadów :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 minut temu, Olimpkrj napisał:

Witam witam wszystkich

Czyli b18 lepiej nie? Lepiej od murapolu i od sniezki blizej agatowej polanki?

Nie rób zakupów na hurra doczytaj forum, sprawdź oferty wszystkich deweloperów,zapoznaj się z technicznymi aspektami budów u danych wykonawców,  wybierz się na spacer na osiedle i oceń gdzie chcesz żyć jeżeli traktujesz mieszkanie jak inwestycje na lata sądząc po postach to nie :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Franz chodzi o zwykle pytanie do ludzi ktorzy tam mieszkaja od lat, co mi da ze sie tam przejde na 5 minut?

Chce sie dowiedziec od ludzi ktorza tam zyja na codzien w jakiej czesci osiedla jest lepiej. Mniej halasliwie mniej smierdzaco lepiej z komunikacja itp...

A czy ja to kupuje na cale zycie czy na jeden rok to tak jak pisales w innym poscie ponad rok temu "nie bojmy sie zmian" ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co do hałasów to najlepiej inwestycje Śnieżki lub Murapolu, najdalej położone od S7. Jeżeli chodzi o uciążliwe zapachy to LCC, komunikacja miejska to Murapol bądź Śnieżka mają najbliżej do pętli/przystanków.

Nie ma złotego środka, wybierając którąkolwiek z inwestycji zawsze będzie coś nie "tak".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

My jesteśmy z mężem zdecydowani na blok b18:) Wszystko ma swoje plusy i minusy. U dewelopera powiedziano nam z ciekawostek, że pomiędzy 18 a s7 ma być teren rekreacyjny, ale nie mają jeszcze konkretnych planów (na planie powyżej w miejscu tej "wypustki" zielonej z drzewami na dole b18). Obecnie mieszkamy już na osiedlu w bloku b9 (balkon na stronę Serefy):

- nie śmierdzi, 

- dojazd jest różny, ale nie narzekamy (parkujemy grzecznie pod blokiem i jakoś praktycznie zawsze miejsce się znajdzie, a nawet przejście kilku minut od samochodu do klatki nie jest przecież problemem),

- zaplecze dla dzieci/sklepy/przychodnia - co do przedszkola nawet gdyby było na osiedlu i tak woziłabym dzieci bliżej swojej pracy, place zabaw - idziemy po prostu na ten Śnieżki (nie przesadzajmy, że jest to tak daleko), dojście do przychodni to góra 10 minut, zakupy i tak robię w innych sklepach (do Biedronki podjeżdżam autem żeby zrobić zakupy większe raz na tydzień), plus taki, że otworzą ATUT, więc będzie więcej sklepów pod ręką.

- komunikacja miejsca - korzystamy codziennie, bo tak dojeżdżamy do pracy i da się żyć, po otwarciu kolejki będzie na pewno dużo lepiej.

Podsumowując: być może mam małe oczekiwania, ale nie oszukujmy się, że są to jedne z najtańszych mieszkań w Krakowie. Mają oczywiście minusy, ale mnie i mojej rodzinie mieszka się tu dobrze. Jest cicho (pomimo S7), spokojnie, osiedle jest bezpieczne, czyste, dla mnie estetyczne. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
15 godzin temu, Olimpkrj napisał:

To mówisz o tym murku z ogrodzeniem...

Jest plan zrobienia wałów ziemnych plus uregulowania Serafy (plus budowa zbiorników retencyjnych) ale to bliżej chyba 2023 (*są na to zagospodarowane pieniądze, pracują nad planami)

Patrz też na standard wykończenia bo każdy z deweloperów ma co innego w standardzie (a wiadomo, że to dodatkowa $)

Edytowane przez Aga

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Ania23081991 napisał:

U dewelopera powiedziano nam z ciekawostek, że pomiędzy 18 a s7 ma być teren rekreacyjny, ale nie mają jeszcze konkretnych planów (na planie powyżej w miejscu tej "wypustki" zielonej z drzewami na dole b18).

Mam nadzieje, że to nie przypowieść jak z lokalami usługowymi w B14 o których ani widu ani słychu nadal a już powstało B16,17 i teraz będzie 18...

Fajnie by było i jeszcze furtka na Brzegi :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, Ania23081991 napisał:

U dewelopera powiedziano nam z ciekawostek, że pomiędzy 18 a s7 ma być teren rekreacyjny, ale nie mają jeszcze konkretnych planów (na planie powyżej w miejscu tej "wypustki" zielonej z drzewami na dole b18).

Czyżby...? Znalazłam taką wizualizację Słonecznego Miasteczka. 

zlo5.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na makietach u dewelopera i w prospekcie blok B18 jest ostatnim w tej linii (układ est odwrócony o 90 st. w odniesieniu do budynku B16 czy B17). Wątpię, żeby za blokiem B18 miał powstać kolejny blok, ale wiadomo, że różnie to z deweloperem bywa. Powiedziano nam, że planują teren rekreacyjny - może plac zabaw. 

2 godziny temu, Aga napisał:

Mam nadzieje, że to nie przypowieść jak z lokalami usługowymi w B14 o których ani widu ani słychu nadal a już powstało B16,17 i teraz będzie 18...

Fajnie by było i jeszcze furtka na Brzegi :) 

Pytałam też o lokale - wywnioskowałam, że między wierszami Pani chce mi powiedzieć, że raczej ich nie będzie, bo są nieopłacalne. Ponoć zaplanowane były duże lokale usługowe, które ciężko byłoby sprzedać (za duże na piekarnię/fryzjera, a raczej w stylu powierzchni LIDLA czy Biedronki, a oczywistym jest, że tego typu sklepy nie mogą powstać w środku osiedla, bo przyjeżdżałyby nam tu tiry). Możliwe, że deweloper zdecyduje się na zmianę i zaplanuje mniejsze lokale, albo po prostu będą to lokale mieszkalne. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Bylem dzis na osiedlu murapol sniezka odpada a lccorp 64m2 super uklad mieszkania na polodnie slonecznie na rzeke fakt. Rzeke z walem z siatki drucianej heh

To bedzie wg mnie mega blisko s7 /b18

Stalem dzis kolo czeczow 30 nie slychac s7 nie czuc smrodu

Rozmawialem z lokalnymi /polecaja mowili ze tez sie bali o to o co ja 

Miejsce parkingowe kupuje to chyba nawet wymog?

Bylem 1 raz na zlocieniu wiec

Polanki to jest jakas kpina...

W lccorp po wybudowaniu b18 bedzie test akustyczny 48h jesli za glosno przez s7 to buduja panele akustyczne na koszt developera na wizualizacji jest taki mini park z drzewami moze zeby wygluszyc ale drzewo rosnie z 30 lat

B18 to pikus przy tym ze tam ma powstac jeszcze jeden lub dwa bloki prawie pod wiaduktem wyzej chyba wklejalem zdj planu osiedla :D

aha tam nie ma wind wiec max 1 pietro! :D

ciekawe czy da sie negocjowac cene...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Sprawdź też co powstanie i gdzie w perspektywie 2-3 lat. Bo to że obecnie jest kicha z tym czy z tamtym- to nie znaczy, że się nie poprawi (lub nie pogorszy) ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta