Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

Drodzy właściciele/przyszli właściciele mieszkań z antresolą mam pytanie jak sprawdza się Wam ten układ? Czy jesteście zadowoleni? Czy antresole da się fajnie urządzić pomimo skosów i ogólnie jak to wygląda w praktyce? Może nawet byłaby jakaś dobra dusza, która po odbiorze kluczy w bloku B16 lub B17 mogłaby pokazać jak wygląda takie mieszkanie przy odbiorze? Dodam, że już jesteśmy sąsiadami, bo obecnie wynajmuję mieszkanie na naszym osiedlu:) Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cześć :)

Mamy z narzeczoną mieszkanie na 1 piętrze z antresolą w budynku B16. Z racji tego, iż jakiś czas temu my staliśmy przed takim dylematem to chętnie  pomożemy, i  gdy będziemy już mieć klucze, zapraszamy.

Aktualnie nie jesteśmy w stanie szczegółowo powiedzieć jakie są plusy i minusy takiego mieszkania, bo obecnie czekamy na klucze.

Pozdrawiamy ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
13 godzin temu, Ania23081991 napisał:

Dzień dobry, 

Drodzy właściciele/przyszli właściciele mieszkań z antresolą mam pytanie jak sprawdza się Wam ten układ? Czy jesteście zadowoleni? Czy antresole da się fajnie urządzić pomimo skosów i ogólnie jak to wygląda w praktyce? Może nawet byłaby jakaś dobra dusza, która po odbiorze kluczy w bloku B16 lub B17 mogłaby pokazać jak wygląda takie mieszkanie przy odbiorze? Dodam, że już jesteśmy sąsiadami, bo obecnie wynajmuję mieszkanie na naszym osiedlu:) Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi.

Układ fajny i tzw. " przyszłościowy" choć u nas różne poziomy sufitu w łazience i dziwne wnęki w części kuchennej to takie małe-wielkie wyzwania (w łazience obniżaliśmy  sufit do tego niższego występu, a kuchnia jeszcze nie ogarnięta - koncepcja sie zmienia co jakiś czas.
automatycznie wchodzi niemały koszt schodów ( masz schody budowlane przy odbiorze)
Mogę polecić zrobienie mini łazienki u góry - jest na to miejsce a przy takim metrażu i większej ilości osób przyda się druga toaleta.
Mieszkania z potencjałem ;)

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki za odpowiedzi:) Super Rafik jeśli byłaby szansa na zobaczenie:) Pani od dewelopera powiedziała, że być może będzie szansa wejścia żeby zobaczyć mieszkania przed wydaniem kluczy, ale wiadomo jak to jest - możemy się przeliczyć. Faktycznie przyznam, że nie pomyśleliśmy o tym, że będą to schody budowlane:( a jaki był koszt schodów u Ciebie Jagnieś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, Jagnieś napisał:

Układ fajny i tzw. " przyszłościowy" choć u nas różne poziomy sufitu w łazience i dziwne wnęki w części kuchennej to takie małe-wielkie wyzwania (w łazience obniżaliśmy  sufit do tego niższego występu, a kuchnia jeszcze nie ogarnięta - koncepcja sie zmienia co jakiś czas.
automatycznie wchodzi niemały koszt schodów ( masz schody budowlane przy odbiorze)
Mogę polecić zrobienie mini łazienki u góry - jest na to miejsce a przy takim metrażu i większej ilości osób przyda się druga toaleta.

Też myślimy nad małą łazienką na górze, co na to deweloper? Robiliście na własną "rękę" czy przez ekipę dewelopera? My boimy się ewentualnej utraty gwarancji ze względu na ingerencję w pion...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, Player One napisał:

Też myślimy nad małą łazienką na górze, co na to deweloper? Robiliście na własną "rękę" czy przez ekipę dewelopera? My boimy się ewentualnej utraty gwarancji ze względu na ingerencję w pion...

Pion trzeba dogadać z deweloperem, żeby wentylację i media pociągnął za $$ oczywiście.

17 godzin temu, Ania23081991 napisał:

a jaki był koszt schodów u Ciebie Jagnieś?

Jak dotąd stoją budowlane, było dwóch stolarzy i jakoś nie pykło nam z ich pomysłem na schody a naszą koncepcją (wykonalną).
Jeden miał wysłać projekt itp. to do dziś cisza ;d

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pani u dewelopera też proponowała nam łazienkę na górze jako dodatkowo (trzeba dogadać to z generalnym wyk. żeby podciągnął instalację - ponoć to koszt ok. 4-5 tysięcy). W układach nad którymi się zastanawiamy są te łazienki jakoś przerażająco małe (3,69 i 3,96 m). W sumie to mamy wybrane trzy projekty i mamy weekend na zastanowienie się - żaden nie jest idealny, ale tego nie ma co oczekiwać:) 

W dniu 6.11.2018 o 23:08, Jagnieś napisał:

Wystraszyły mnie dodatkowo te obniżenia poziomu sufitu - w jednym z projektów jest ich sporo i idą przez salon. Niby Pani powiedziała, że to nie jest rażące, ale sama już nie wiem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok nie spieram się bo mieszkania nie widziałem. Oglądaliśmy z żoną mieszkanie z antresolą i nasza osobista konkluzja była taka że jest to generalnie dość niepraktyczne jak na tak małą powierzchnię (wspomniane "zajęte" miejsce przez schody, to samo na górze, traci się nieco miejsca, to co my oglądaliśmy to był jakby na górze jeden pokój więc nie dało się tam dorobić drzwi żeby zamknąć itp.). Ale do szpanu przed znajomymi na pewno się nada :) Generalnie - co kto lubi. Dla kogoś taka antresola to może jest spełnienie jakiegoś małego marzenia więc czemu nie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
16 godzin temu, MisiekW napisał:

Ok nie spieram się bo mieszkania nie widziałem. Oglądaliśmy z żoną mieszkanie z antresolą i nasza osobista konkluzja była taka że jest to generalnie dość niepraktyczne jak na tak małą powierzchnię (wspomniane "zajęte" miejsce przez schody, to samo na górze, traci się nieco miejsca, to co my oglądaliśmy to był jakby na górze jeden pokój więc nie dało się tam dorobić drzwi żeby zamknąć itp.). Ale do szpanu przed znajomymi na pewno się nada :) Generalnie - co kto lubi. Dla kogoś taka antresola to może jest spełnienie jakiegoś małego marzenia więc czemu nie.

W przypadku dostępnych układów mieszkań na Słonecznym Miasteczku to jeśli chce się mieszkanie z 4 pokojami to mieszkanie z antresolą to jedyna możliwość. Jest jeszcze mieszkanie 4 pokojowe na parterze, ale mniejsze około 65 m2. Poza tym naszym pomysłem jest, że antresola będzie dla nas, a dzieciaki będą miały pokoje na dole - takie trochę podzielenie tej przestrzeni:) ale faktycznie antresola w tych mieszkaniach to taki jeden duży pokój - zdecydowaliśmy się na układ, w którym ma ona nieco ponad 14 m2. 

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To wszystko zależy od typu mieszkania – część tych dwupoziomowych ma faktycznie miejsce na schody właściwie w pokoju dziennym i wtedy wnętrze robi się średnio ustawne. W jednym pomieszczeniu jest kuchnia, jadalnia, salon i... schody. Średnio. Inne - takie, na jakie my się zdecydowaliśmy mają schody w hallu i to jest całkiem do rzeczy. Przy powierzchni antresoli ok. 20 m2 udało nam się wykroić drugą łazienkę, sypialnię i małą garderobę. I nie dla szpanu ;) bo w ten sposób można oddzielić część zupełnie prywatną, właściwie nie używaną w dzień, od reszty. Taka namiastka domu ;)

• Like 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, monaw89 napisał:

Maćku, posiadasz jakieś zdjęcia/plany jak wygląda faktycznie to mieszkanie z antresolą?

W dniu 14.11.2018 o 18:49, Maciek napisał:

To wszystko zależy od typu mieszkania – część tych dwupoziomowych ma faktycznie miejsce na schody właściwie w pokoju dziennym i wtedy wnętrze robi się średnio ustawne. W jednym pomieszczeniu jest kuchnia, jadalnia, salon i... schody. Średnio. Inne - takie, na jakie my się zdecydowaliśmy mają schody w hallu i to jest całkiem do rzeczy. Przy powierzchni antresoli ok. 20 m2 udało nam się wykroić drugą łazienkę, sypialnię i małą garderobę. I nie dla szpanu ;) bo w ten sposób można oddzielić część zupełnie prywatną, właściwie nie używaną w dzień, od reszty. Taka namiastka domu ;)

A w sumie to się nie zgodzę ponieważ układ schodów jest fajny w salonie. Robimy spawane z blachy szerokie na 30 cm białe i na to nakładki dębowe po 80 cm. Kończą się 4 stopnie przed podlaga potem jest odstęp stopnia i podest na 3 stopnie. Mam taką możliwość zrobienia tych schodów samemu i salon zyskuje na uroku. Kwestia podejścia do tematu. Podsyłam wstępny projekt jaki zrobiliśmy sobie. Z antresoli wyrobiłem sypialnie że składanym łóżkiem do garderoby 5m bieżących szaf i dodatkowa antresole nad kuchnia na regał z książkami. Fotelem itp 3,4m x1, 3 metra, u góry została wrzucona pralka. Plus biuro i przestrzeń zmniejszyła się się o 3,8 metra z 20 plus dodatkowe 3 m2 nad kuchnia. W miejscu ubikacji dedykowanej jest dalsza część szaf z pralka. Pion pralki spuszczony do łazienki. Bez dodatkowych wyprowadzenie na antresoli. Łazienka przesunięta o 50 cm kosztem sypialni wiec cały hol został przesunięty łazienka zyskała 1m2. Po usunięciu dziwnych ścianek w kuchni mieszczą się dwa słupki po 60 cm na sprzęt kuchenny. Z sypialni poleciała cała sciana na rzecz składanej ściany. Ogólnie w salonie nie ma mebli poza zabudowa kuchni i mała wyspa. Sofa stolik. Cała garderoba na antresoli. Oczywiście kwestia gustu. W tym mieszkaniu jest przewidziane dziecko 5 letnie :)

IMG_20181116_003110.jpg

IMG_20180615_081037.jpg

IMG_20180615_080804.jpg

IMG_20180615_080801.jpg

Edytowane przez ghostwheel
  • Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, monaw89 napisał:

Maćku, posiadasz jakieś zdjęcia/plany jak wygląda faktycznie to mieszkanie z antresolą?

Mam coś, co się nazywa „Metryką lokalu” i tu jest pokazane, jak to wygląda. Aczkolwiek było kilka typów takich mieszkań.

16.jpg

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No jasne,że można to zagospodarować,  ja pisałem ze swojego punktu widzenia :) Akurat nie jestem „złotą rączką”, więc musiałem się zdać na fachowców. dlatego w sumie (po licznych walkach z rozwydrzonymi stolarzami) zdecydowaliśmy się na schody systemowe (konkretnie Rintal, ale jest tego sporo na rynku).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 7.11.2018 o 11:10, Ania23081991 napisał:

Dzięki za odpowiedzi:) Super Rafik jeśli byłaby szansa na zobaczenie:) Pani od dewelopera powiedziała, że być może będzie szansa wejścia żeby zobaczyć mieszkania przed wydaniem kluczy, ale wiadomo jak to jest - możemy się przeliczyć. Faktycznie przyznam, że nie pomyśleliśmy o tym, że będą to schody budowlane:( a jaki był koszt schodów u Ciebie Jagnieś?

Ania23081991 Odebraliśmy klucze. Jeżeli sprawa aktualna to zapraszamy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta