Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Brama, a raczej szlaban otwierany apką w komórce podobno ma być. Taki jak przy "puchatkach". Ale po co robiono ogrodzenie, to sam nie wiem. Może dlatego, że cały teren Sp-ni jest ogrodzony ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nyxon napisał: "  Tak się stało przy okazji, ogrodzenie "przejścia" po płytkach ma raczej na celu konieczność wyjścia z parkingu przy pętli co ma zniechęcić do zostawiania tam samochodów. ". 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W sumie to z punktu widzenia osób idących od Czeczów najlepszym rozwiązaniem byłby po prostu chodnik po drugiej stronie drogi. Temat wymaga pieniędzy i porozumienia ze Śnieżką bo chyba cały ten teren należy do niej? Jest na to cień szansy? Jest tu ktoś z komitetu? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

2 godziny temu, MoTel napisał:

po drugiej stronie drogi czyli gdzie ?? można prosić o jakiś załącznik graficzny MisiekW ?? :) 

Prawdopodobnie chodzi o to aby chodnik, który jest zlokalizowany przy drodze od strony Telefoniki przedłużyć do pętli autobusowej aby ludzie nie musieli przechodzić przez ulicę tam i z powrotem 

• Thanks 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak dokładnie to miałem na myśli, rzeczywiście trochę bełkotliwie napisałem. Chodziło mi o to żeby chodnik który idzie wzdłuż płotu TF pociągnąć aż do pętli. Miejsce jest.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jak się ma jedno dziecko w wózku a drugie za rękę (to drugie nie zawsze chce słuchać) to każde przejście przez ulicę mniej jest na wagę złota. A takich osób na całym osiedlu nie brakuje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam

Posiada ktoś już informację, od kiedy brama ma być zamykana i czy jest już dostępna apka do otwierania bramy?

Zostawiam tam czasem auto i nie chciałbym rano zastać zamkniętej bramy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Parking jest przeznaczony dla mieszkańców dwóch budynków, na Złocieniowej i chyba Opalowej (oni sponsorowali jego budowę). Dla pozostałych osób na razie nie będzie dostępny. Być może w przyszłości będzie, za opłatą. Nie ma informacji od kiedy brama będzie zamykana.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 30.10.2018 o 21:02, Ana25 napisał:

O to to to ! Dokładnie 😏

Jakt to nie. Przeciez jestem polskim cwaniakiem co ma d... zasady, i co mi zrobici. Niestety takich ludzi jest masa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
6 godzin temu, tomaszz napisał:

Parking jest przeznaczony dla mieszkańców dwóch budynków, na Złocieniowej i chyba Opalowej (oni sponsorowali jego budowę). Dla pozostałych osób na razie nie będzie dostępny. Być może w przyszłości będzie, za opłatą. Nie ma informacji od kiedy brama będzie zamykana.

Przecież to przeczy idei spółdzielni mieszkaniowej. Na ogrodzenie i bramę też zrobili zrzutę czy poszło z wspólnej kasy wszystkich członków?!

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
18 minut temu, tomaszz napisał:

Taką informację uzyskałem w administracji Śnieżki. Dla mnie też to jest słabe.

Dlaczego słabe? To ich teren. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Na jakiej zasadzie uważasz ten teren za ich własność? Mają akt własności? Teren zapewne należy do spółdzielni, a więc wszyscy mieszkańcy powinni mieć jednakowe do niego prawa. Nie rozumiem czemu mieszkańcy dwóch budynków zasponsorowali budowę parkingu ne tym terenie. Powinni byli wymagać od spółdzielni miejsc parkingowych.

Właścicielem obiektów na danym terenie jest właściciel terenu. Kropka. Tak stanowi prawo, które nie przewiduje żadnych "ale".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
10 godzin temu, tomaszz napisał:

Na jakiej zasadzie uważasz ten teren za ich własność? Mają akt własności? Teren zapewne należy do spółdzielni, a więc wszyscy mieszkańcy powinni mieć jednakowe do niego prawa. Nie rozumiem czemu mieszkańcy dwóch budynków zasponsorowali budowę parkingu ne tym terenie. Powinni byli wymagać od spółdzielni miejsc parkingowych.

Właścicielem obiektów na danym terenie jest właściciel terenu. Kropka. Tak stanowi prawo, które nie przewiduje żadnych "ale".

Bo to jest ich teren :) Na zasadzie własności. Wystarczy sprawdzić w księgach wieczystych, albo wypisie z rejestru gruntów. Nie trzeba się denerowować ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Się nie denerwuję. Luz. Jeśli to ich żeczywiście to ok.👍 Ciekawi mnie jak jest zdefiniowany właściciel tego placu. Mieszkańcy owych budynków muszą mieć jakąś formę podmiotu prawnego...

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

7 godzin temu, tomaszz napisał:

Się nie denerwuję. Luz. Jeśli to ich żeczywiście to ok.👍 Ciekawi mnie jak jest zdefiniowany właściciel tego placu. Mieszkańcy owych budynków muszą mieć jakąś formę podmiotu prawnego...

To jest współwłasność. Nie mają podmiotu prawnego. Każdy mieszkaniec, w jednej miliardowej części jest współwłaścielem. Prawie połowę, z tego co pamiętam, ma też Śnieżka

Edytowane przez MoTel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zgodnie z pismem które Sp-nia przesłała do osób posiadających tytuł prawny do lokali mieszkalnych i użytkowych w budynkach Opalowa 2 (tam gdzie siedziba Sp-ni) i Złocieniowa 44 ( tam gdzie Przychodnia) parking przy ulicy Czeczów (czyli ten o którym w tym wątku mowa) stanowi teren prywatny jako współwłasność każdoczesnych właścicieli odrębnych lokali w ww. budynkach oraz Sp-ni (w odniesieniu do mieszkań sfinansowanych kredytem z KFM przez BGK) Parking został wybudowany w ramach inwestycji tych dwóch budynków, a osoby posiadające tytuły prawne do lokali w tych budynkach mają udział we własności przedmiotowego parkingu. Poprosiłem dwie osoby z tych bloków aby sprawdziły akty notarialne i faktycznie mają w nich zapisaną współwłasność działek na których jest parking i teren zielony. Kiedyś nawet Sp-nia w imieniu jakiejś firmy wystąpiła do nich o wyrażenie zgody na przeprowadzenie kabli energetycznych. Czyli wynika z tego, że tylko właściciele mieszkań w tych dwóch blokach mają prawo do korzystania z parkingu, jako swojej współwłasności. W dalszej części pisma Sp-nia informuje że brama przesuwna będzie ZAMYKANA OD 14 GRUDNIA po uruchomieniu systemu kontroli wjazdu na teren parkingu. Brama będzie uruchamiana sygnałem z zarejestrowanego w systemie telefonu komórkowego. Współwłaściciele dostali Karty Zgłoszenia, w których mają podać numery rejestracyjne aut i numery komórek. Jest też w piśmie adnotacja iż w przypadku braku chętnych na wszystkie miejsca (a jest ich 84) Sp-nia rozważy możliwość ODPŁATNEGO wynajmu miejsc CZŁONKOM Sp-ni zamieszkałym w innych budynkach.                                                                                              W zaistniałej sytuacji upada moim zdaniem koncepcja przedłużenia chodnika na terenie przy ogrodzeniu parkingu, gdyż zgodę na to musieliby wydać wszyscy współwłaściciele terenu (lekko licząc 120 osób i podmiotów) Ciekawi mnie też czy i jak sp-nia będzie się dzieliła zyskiem z ewentualnego wynajmu z pozostałymi współwłaścicielami. Ale tego już się chyba nie dowiem.

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
4 godziny temu, greg45 napisał:

W zaistniałej sytuacji upada moim zdaniem koncepcja przedłużenia chodnika na terenie przy ogrodzeniu parkingu, gdyż zgodę na to musieliby wydać wszyscy współwłaściciele terenu (lekko licząc 120 osób i podmiotów)

Spróbować można, ale smutna prawda że przy takim rozdrobnieniu to zawsze znajdzie się taki co mu się nie spodoba że "znów na moje niebo wlata".

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta