Skocz do zawartości

Priorytety oś. Złocień

Rekomendowane odpowiedzi

ZDECYDOWANIE stacja kolejowa Złocień! 15 min do dworca głównego i jednocześnie odległość od centrum czyli cisza i spokój jaki cechuje Złocień uczyniło by z tego osiedla jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Krakowie...to by było coś:)

W następnej kolejności estakada nad przejazdami kolejowymi i ukończenie s7 w kierunku Nowej Huty aby odblokować wreszcie całkiem Połłanki a także remont tej ulicy na CAŁEJ długości( wymiana nawierzchni i pobocze, chodnik) aż do skrzyżowania z Christo Botewa.

Fajnie brzmi, co?:)

Odnośnik do posta

Jeśli chodzi o samo osiedle to generalnie jest bardzo fajnie, cisza, spokój, przestronnie, bezpiecznie, nie tak jak na niektórych osiedlach gdzie bloki są tak stłoczone że sąsiad widzi jaką zupę masz w talerzu na obiad a dzieci nie mają gdzie się pobawić bezpiecznie. Jest infrastruktura sklepowo usługowa, a podobno ma być jeszcze Biedronka, więc osiedle jest w miarę samowystarczalne. Chyba jedyne co mnie razi to zaniedbane bloki w starej części osiedla, te z obrzydliwym popękanym tynkiem( to są chyba TBSY?)

To bardzo szpeci osiedle, rzuca się w oczy. Czemu w innych blokach remontują elewację a w tych nie? Ktoś coś wie na ten temat?

Odnośnik do posta

Najlepiej do takiego tematu stworzyć ankietę, która w szybki i przejrzysty sposób pokaże priorytety.

Według mnie jest kilka priorytetów: kolejność bez znaczenia

1. Zwiększenie ilości miejsc w żłobkach/przedszkolach/klubach malucha

2. Dodatkowa alternatywa droga wyjazdu z osiedla

3. Stacja złocień

4. Lepsza dostępność do lekarza

5. Stworzenie parku

6. Obwodnica wschodnia s7

7. Estakada nad przejazdami kolejowymi i poprawa ruchu na skrzyżowaniu Botewa

8. Odpowiednie odprowadzenie wody opadowej

....

9. Poprawa relacji śnieżki (spółdzielnia, mieszkańcy) do sąsiadów słoneczne miasteczko i na odwrót

10. Zmniejszenie kolejek w "Asie" :) - pozdrowienia dla całej załogi

Odnośnik do posta

Proponuję zbierać wszystkie pomysły. Ułożyć je w jakiś zhierarchizowany sposób i w przyszłym roku w ramach budżetu obywatelskiego zgłosić. Oczywiście jeżeli nie będzie możliwości na wcześniejszą realizację. Jak już ułożymy jakąś sensowną listę to trzeba będzie ją przedstawić w Radzie Dzielnicy.

Odnośnik do posta

O ile nie będzie transferu i Pan Stanisław czyli "gwiazda uprzejmości i wulkan pozytywnej energii z Asa" nie przejdzie do Biedronki to tak się pewnie stanie, że blaszak straci nieco klientów.

Dla uśmiechu ostatni zasłyszany dialog Pana Stanisława z klientką:

Pan Stanisław: Tutaj nie płacimy kartą, terminal zepsuty w drugiej kasie działa.

Klientka: Ale dlaczego mi tego Pan nie powiedział od razu tylko czekałam w tej kolejce tyle czasu?

Pan Stanisław: Pani jaka kolejka, Pani to kolejki na oczy nie widziała. Dwie osoby raptem tutaj...

Klientka: Ale czekałam niepotrzebnie, gdybym wiedziała od razu to bym tam podeszła.

Pan Stanisław: No i co?

Klienta: ...

Kientka zrobiła karpika, zostawiła zakupy i wyszła.

Pan Stanisław: Obrażalska. Przewrażliwiona jakaś.

A wracając do tematu.

Dla mnie priorytety osiedla to:

Przystanek kolejowy.

Przystanek kolejowy.

I jeszcze raz przystanek kolejowy.

A potem:

Szybkie zakończenie budowy zbiornika na Serafie.

Chodniki przy Agatowej.

Zachowanie maksymalnie dużej powierzchni zieleni (park ?) i jak najmniej nowych budynków.

Walka ze smogiem i smrodem.

Ograniczenie dzikiego parkowania poprzez osłupkowanie lub odonicowanie chodników.

Odnośnik do posta
O ile nie będzie transferu i Pan Stanisław czyli "gwiazda uprzejmości i wulkan pozytywnej energii z Asa" nie przejdzie do Biedronki to tak się pewnie stanie, że blaszak straci nieco klientów.

A ja tam Pana Stanisława lubię, nigdy nie miałam z nim problemu. Pozdrowienia dla niego i załogi Asa, która ciężko pracuje i wcale im nie zazdroszczę.

Odnośnik do posta
  • 7 months later...

Witam.

Na pewno miłoby było żeby na osiedlu pojawił się biletomat w okolicy pętli.

Na pewno nowa wyremontowana ulica półłanki bo jest w fatalnym stanie.

Alternatywna droga do osiedla również byłaby mile widziana.

Być może, gdyby się udało przedłużenie lini 125 do słonecznego miasteczka z przystankiem poczatkowym i końcowym w tym miejscu - myślę, że to fajny pomysł tylko na ile realny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do posta
Witam.

Na pewno miłoby było żeby na osiedlu pojawił się biletomat w okolicy pętli.

Na pewno nowa wyremontowana ulica półłanki bo jest w fatalnym stanie.

Alternatywna droga do osiedla również byłaby mile widziana.

Być może, gdyby się udało przedłużenie lini 125 do słonecznego miasteczka z przystankiem poczatkowym i końcowym w tym miejscu - myślę, że to fajny pomysł tylko na ile realny.

Pozdrawiam.

Na biletomat nie ma szans, bo nie jest centralny punkt przesiadkowy, jak np. rejon szpitala Prokocim.

Półłanki mają chyba robić w tym roku.

Alternatywna droga będzie budowana w tym roku, w zasadzie cały czas trwa ta inwestycja - ulica Domagały.

Przedłużenia 125 do słonecznego nie widzę. Za wąska ulica, nie mówiąc już o dróżkach osiedlowych. Spowodowałoby to olbrzymie zatory na sąsiednim osiedlu.

Odnośnik do posta
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Ja uważam że przychodnia jest najważniejsza. W obecnej chwili to już jest całkowita porażka. a nasz nowy pediatra Juan Carlos Pereira to szczyt niekompetencji. Pielęgniarki nie lepsze a godzinach przyjmowania nawet nie wspomnę.

Pan pediatra na zadane pytania odnośnie stanu mojego dziecka robił hmm i przytakiwał jak wpadłem na jakiś pomysł :lol: . Jak zapytałem o szczepienie to kazał pytać pielęgniarek, bo one lepiej wiedzą - porażka.

Na szczęście przenieśliśmy się za panią doktor do jej obecnej przychodni i po pierwsze jak jesteśmy umówieni na 8.45 to o tej właśnie wchodzimy (a nie czekamy 1-2h, bo obsuwa), a po drugie mamy fachową opiekę.

Odnośnik do posta
  • 2 years later...

Podbiję temat do góry :) ponieważ marzenia się spełniają trzeba tylko mocno wierzyć :P

- rozwój przychodni (Złocienianie nie mają się gdzie badać.)

- Paczkomat inPost( paczuszki można odebrać już przy pomniku na Bieżanowskiej ale zawsze bliżej ) 

- zabezpieczony słupami i budowa chodnika na Agatowej (aby wariat na zakręcie nie skasował matki z wózkiem) 

- Rondo Agatowa-Półłanki (albo sygnalizacja)

- Rewitalizacja obszaru stawu przy Agatowej ze stworzeniem mini parku oraz deptaka z ławeczkami. (za wczas ogarnięcie smrodu smoły w tym rejonie...)

- Eventy na osiedlu związane z ruchem i rekreacją dla najmłodszych i starszaków. 

- Sklepu całodobowego 

- Gabinet dentystyczny

- Monitoring wyjazdówek z osiedli (przyjmuję ukończenie Domagały)

- Fitness platinium.

-

Odnośnik do posta
9 godzin temu, Franzz napisał:

za wczas ogarnięcie smrodu smoły w tym rejonie...-

tego tematu nikt nie przeskoczy - ten smród smoły pojawia się w momencie dostawy nowych świeżo impregnowanych podkładów drewnianych. Pomiędzy przejazdem a wiaduktem zlokalizowana jest baza materiałowa.

Odnośnik do posta
20 godzin temu, SuperON napisał:

- Fitness platinium.

Na Aleksandry jest, wiec stosunkowo blisko, autem poniżej 10min :D

No fakt rondo też jest niedaleko wiec po co nam jak można przy Ćwiklińskiej pojeździć sobie w kółeczko :D

Edytowane przez Franzz
  • Haha 2
Odnośnik do posta

Osobiście uważam, że najważniejsze są dwie inwestycje... Dokończenie ul. Domagały (optymalnie  do ul. Śliwiaka) oraz remont nawierzchni na ul. Półłanki (bo to jest ulica WSTYDU!!! )

Natomiast w środku osiedla wg mnie brakuje klimatycznej - dobrej restauracji, fajnego boiska do gry w piłkę nożną i w siatkówkę  oraz stojaków z rowerami (do wypożyczenia).

Dołożyłbym też kilka dodatkowych ławek, ławeczek :)

...a marzeniem pozostaje PARK i ścieżka spacerowa wzdłuż Serafy :D

• Like 1
Odnośnik do posta