Skocz do zawartości

Inwestycja Agatowa II

Rekomendowane odpowiedzi

• Odpowiedzi 266
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

02.III

Zdjęcia zrobione wczoraj przejazdem.  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt wszystkim przyszłym sąsiadom. Oby następne święta były już w nowym mieszkaniu . 😁

Dziękuję za informację, nic tylko czekać aż klatki schodowe zaczną wykańczać i na zewnątrz całe otoczenie, z każdym miesiącem coraz bliżej odbioru mieszkań już będzie

Posted Images

Witam,ja będę miał  odbiór  techniczny wraz z firmą  (@#$@#$%$%%$l tel.797 014 xxx) podczas odbioru  inżynier będzie sprawdzać pod kątem Polskich Norm, norm budowlanych i ogólnej „Tynki - zawilgocenia, odchylenia od płaszczyzny, ubytki
Wylewki - zawilgocenia, odchylenia od płaszczyzny, ubytki
Okna i parapety - umocowania, poziomy, uszkodzenia mechaniczne, regulacje, uszczelki
Balkony - obróbki blacharskie, spadki, mocowanie i stan balustrady, pobliską elewację
Metraż - czy metraż pomieszczeń i przynależności zgadza się z rzutem (metraż weryfikujemy na życzenie klienta)
Drzwi - pod względem regulacji, uszkodzeń, uszczelek
Instalacje - rozmieszczenie, zgodność z umową, napięcie
Itp.

Liczę ,że firma i ich inżynier w profesjonalny sposób pomoże mi w odbiorze mieszkania;)

• Confused 1
Odnośnik do posta
11 godzin temu, Amotak napisał:

Czy ktoś już odebrał mieszkanie?

Odebrałam  i działam dalej, do naprawy drobiazg-, uzupełnienie wylewki w narożnikach, sprawdziłam co było możliwe , nie miałam profesjonalisty w tym zakresie, w internecie są informacje jak to zrobić, jeżeli coś wyjdzie później Sp-nia będzie reagować. Podeszłam do tematu spokojnie, mogę wykańczać, ale najpierw umowa o prąd zanim wejdzie ekipa, pozdreawiam. 

Odnośnik do posta

Witam przyszłych sąsiadów. Mam pytanko do osób, które już odebrały mieszkanie ( ja dopiero w przyszłym tygodniu): 

1. Czy przy odbiorze było wszystko ok, zgłaszaliście jakieś wady i ewentualnie na co zwrócić uwagę przy odbiorze?

2. Jak długo trwa taki odbiór i jakie dokumenty na tą chwile  otrzymujemy ( czy wystarczą do Zakładu energetycznego aby zawrzeć umowę).

3. Czy korzystaliście Państwo z jakiś Firm, które zajmują się odbiorami ( nie chodzi mi o żadną reklamę firmy tylko czy u osób które korzystały coś pomyły).

4. Jeśli chodzi o wodę też jakieś formalności trzeba załatwiać ?

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do posta

Witam,polecam fachowca,z firmy-która zajmuje się odbiorem mieszkań,co do rur w łazience nie można w to ingerować,tak jak są to powinny pozostać,żeby nie utracić akustyki,do zakładu energetycznego dają papier,więc w tym samym dniu mozna załatwić sprawę w tauronie tym bardziej,że w piątek będą podłączać prąd,odbiór trwa ok godziny,ale zależy z kim się to odbiera,jak samemu to można coś przeoczyć ,jak z fachowcem tak jak ja to w godzinę spokojnie to robi.W protokole kilka uwag się znalazło tj.ściany nie równe,podłogi itp.

Edytowane przez PiFi
Odnośnik do posta

Witam, 

Dzisiaj miałem odbiór mieszkania. Obecny był na nim Inspektor Nadzoru z ramienia spółdzielni. Trwało to około godziny, przy czym jeśli ktoś ma większe mieszkanie i sprawdza skrupulatnie wszystko do A do Z to będzie to trwało oczywiście dłużej. 

Jestem kierownikiem na budowie osiedla mieszkaniowego, więc wiem jakie są najczęstsze usterki mieszkań i pod tym kątem przeprowadziłem odbiór swojego M. Usterek było kilka, a najpoważniejsze to odchyłki posadzek, zarysowania parapetów zewnętrznych, balustrad tarasowych oraz ościeżnicy i portali drzwi wejściowych. Okna: pamiętajcie, że szyby można odbierać z odległości 2m, ale już ramy okienne można oglądać z bliska. Tynki były bez większych zarzutów, przy czym dokładnie weryfikowałem najistotniejsze dla mnie miejsca- czyli kuchnia, łazienka i wnęka na szafę. Zwracajcie również uwagę na poprawność działania wentylacji (w tym nawietrzaki okienne). 

Jeśli chodzi o pomoc firm specjalizujących się w odbiorach: oczywiście każdy ma prawo skorzystać z ich usług i nie podważam ich profesjonalizmu, ale wydawanie 300-500 zł za powiedzmy 90 minut pracy jest wydatkiem zbędnym, bo wiele rzeczy jesteśmy w stanie sami sprawdzić nie będąc specjalistą. Często są to również firmy, które skupiają się aż nadto na zapisach z norm, a nie zwracają uwagi na rzeczy newralgiczne z punktu widzenia użytkowania mieszkania. Jako przykład mogę podać polecenie wpisania w protokole usterkowym niejednolitej barwy tynku, natomiast specjalista od odbioru nie zweryfikował hydroizolacji balkonu i obróbek blacharskich. 

Jeżeli ktoś z Was potrzebowałby pomocy lub porady to można śmiało pisać. 

Odnośnik do posta

Mam pytanko do osób, które już odebrały mieszkanie. W najbliższych dniach mam odbiór mieszkanie w budynku nr 2, z racji braku czasu dopiero koniec tego tygodnia..Proszę o informacje na co zwrócić szczególna uwagę przy odbiorze. Dantre wspomniał o nawietrznikach, parapetach,drzwiach itp. Może ktoś się podzielić jak to u nich wyglądało. Dzięki.

Odnośnik do posta
W dniu 29.12.2018 o 13:44, mariuszczech2@tlen.pl napisał:

Najpierw o rurach wszystkich jest bodajże sześć,cztery za szafkami i dwie do wanny ktòrą musisz obudować.

Witam, zastanawiamy się nad mieszkaniem w budowanym budynku i własnie znalazłam informację na stronie o tych rurach. Możecie napisać coś więcej? Jak to wygląda już w wybudowanym budynku, czy bardzo przeszkadza i jak z zakryciem tego? 

Dodatkowo na stronie jest zapis, odnośnie instalacji 

Sanitarne:
  • Wody zimnej – z sieci wodociągowej osiedlowej,
  • Wody ciepłej – z węzła cieplnego kompaktowego
  • Centralne ogrzewanie – z sieci cieplnej osiedlowej

Czy w Waszych blokach jest tak samo i co to w praktyce oznacza? Przekładać się to będzie bardzo na koszta?

Odnośnik do posta

My już po odbiorze.Blok nr.33.Wszystko trwało ok.1 godz. Podpisanie dokumentów itp...Spokojnie bez fachowca....tak właściwie to uwag nie było do protokołu. Odebraliśmy klucze i już można sobie działać.Jeszcze nadzór budowlany musi odebrać i wtedy dopiero miejsce postojowe i komórka.Wtedy też byliśmy w Tauronie i od razu jest podpisana umowa na prąd bo żeby działać prąd musi być..i pod naszą nieobecność zamontują licznik.Jest Ok.😉   Pozdrawiam wszystkich sąsiadów z IV piętra.

Odnośnik do posta

Nie umawia, bo nie ma pozwolenia na uzytkowanie. Przeniesienie wlasnosci ma nastapic najpozniej w terminie podanym w umowie. Jest to bodajze koniec listopada. Jak juz wszystko bedzie zalatwione, to skontaktuja sie ze wszystkimi w celu umowienia na konkretny termin.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta

z ciekawostek - wg ogłoszenia na stronie UMK wychodzi na to, że w budynku nr 33 ma być filia biblioteki...?

Ogłasza się zamiar  przeniesienia siedzib następujących filii Biblioteki Kraków:

2)            Filii nr 42 z siedziby przy ul. Telimeny 9 do nowej siedziby przy ul. Agatowej 33 (punkt biblioteczny przy ul. Telimeny

https://www.bip.krakow.pl/?bip_id=1&dok=struktura

poniżej uzasadnienie:

1) Przeniesienie Filii nr 42 z lokalu przy ul. Telimeny 9 do nowego lokalu mieszczącego się przy ul. Agatowej 33 na os. Złocień.

Proponowane przeniesienie wynika z pozyskania Bibliotekę Kraków nowego lokalu przy ul. Agatowej 33. Lokal o pow. ok. 120 m2 położony jest na parterze budynku wielomieszkaniowego z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami. Lokal ten zakupiony został przez Bibliotekę od Spółdzielni Mieszkaniowej „Śnieżka”. Lokalizacja biblioteki w nowopowstającym osiedlu mieszkaniowym i zakup lokalu był odpowiedzią na sygnalizowaną przez społeczność osiedla potrzebę powstania biblioteki. Rada Dzielnicy XII już w roku 2018 przekazała Bibliotece kwotę 25 000 zł na potrzeby zakupienia elementów wyposażenia lokalu, zaś mieszkańcy od wakacji ubiegłego roku zaangażowali się w zbiórkę książek dla filii. Przewiduje się takie zaaranżowanie przestrzeni, aby lokal mógł być wykorzystywany również jako miejsce spotkań dla mieszkańców. Lokal przy ul. Agatowej w os. Złocień stanowiłby nową siedzibę Filii nr 42. Odległość pomiędzy ul. Agatową 33 a dotychczasową siedzibą filii przy ul. Telimeny 9a wynosi ok. 2,7 km. Przeniesienie Filii z ul. Telimeny do nowego lokalu przy ul. Agatowej nie wpłynie w znaczący sposób na pogorszenie dostępności czytelników do zasobów bibliotecznych i nie pogorszy wskaźnika zasobności w Dzielnicy XII, tj. ilości książek przypadających na 100 mieszkańców. Nowy lokal przy ul. Agatowej, wyposażony w nowoczesny sprzęt i dostępny dla osób mających trudności w poruszaniu się i matek z dziećmi w wózkach poprawi znacznie dostępność i warunki korzystania z księgozbioru.

Dotychczasowa siedziba filii 42 mieści się przy ul. Telimeny 9. Filia zajmuje lokal wynajmowany w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12. Lokal biblioteczny położony jest na dwóch kondygnacjach z wejściem z boku budynku. Takie położenie lokalu utrudnia zarówno jego zlokalizowanie w obiekcie szkolnym, jak również utrudnia jego funkcjonowanie i obsługę czytelników. Część księgozbioru zgromadzona na piętrze budynku jest praktycznie niedostępna dla czytelników z niepełnosprawnościami. Filia pracuje w systemie jednozmianowym przez 5 dni w tygodniu. Zatrudnienie wynosi 2,5 etatu. Księgozbiór liczy 23 900 woluminów. Liczba czytelników - 2127. W 2018 r. zanotowano 38 900 wypożyczeń.

W tej samej Dzielnicy przy ul. Teligi 24 działa od lat duża filia biblioteczna nr 45, w lokalu o pow. 300 m2. W Filii tej zgromadzony jest księgozbiór liczący 51 000 woluminów, zarejestrowanych jest 7000 czytelników, w roku 2018 zanotowano 110 000 wypożyczeń. Filia pracuje przez 6 dni w tygodniu w systemie dwuzmianowym. Osoby zatrudnione w Filii pracują łącznie na 8 etatach. Filia ta położona jest w odległości ok. 1 km od Filii przy ul. Telimeny 9. Obydwie filie położone są na terenie Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim. W 2018 r. Biblioteka wynajęła od Spółdzielni „Nowy Prokocim” dodatkowy lokal o pow. prawie 100 m2, przylegający do jednej z części tej Filii. W roku bieżącym zaplanowany został remont pomieszczeń (starego i nowego), połączenie ich w jedną funkcjonalną przestrzeń o pow. prawie 300 m2. W efekcie powstanie biblioteka o powierzchni 400 m2. Dodatkowe wynajęte pomieszczenie stworzy przestrzeń do powiększenia księgozbioru i urządzenia wypożyczalni dla najmłodszych czytelników. Poprzez powiększenie lokalu przy ul. Teligi zwiększy się księgozbiór, stworzone zostanie miejsce przyjazne dzieciom, podniesie się atrakcyjność placówki.

Edytowane przez Gammiko
scalenie postów
  • Like 1
Odnośnik do posta
W dniu 4.09.2019 o 10:27, Gammiko napisał:

pytanie do osób które wczoraj bądź dziś będą oglądać lub odbierać mieszkania - mozecie zwrócić uwagę czy miejsca postojowe nie są zalane po wczorajszych opadach?

Witam, byłem wczoraj ok 13  i niestety w garażu cała kostka wyglądała jakby ktoś szlaufem to polał. Dla pocieszenie nigdzie woda nie ,, stała"

Odnośnik do posta
34 minuty temu, luk82 napisał:

Dokładnie. Wiadomo o tym od przynajmniej roku (a może dłużej?);

Ja się dowiedziałam o tym dopiero dziś :) Ale wcześniej nie byłam zainteresowana tą inwestycją.  

32 minuty temu, a9a napisał:

Tak to wygląda na 35.

Czyli tragedii nie ma. Dziękuję za info

Odnośnik do posta