Skocz do zawartości

Inwestycja Agatowa II

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.07.2019 o 21:19, a9a napisał:

Tak, działki należą juz do spółdzielni.

Z tyłu bloków pojawiło się ogrodzenie.94a15e61a1b299336ccbc149473b1be2.jpg2999a5204add0436f5552007a5a9f5d0.jpg

Ponawiam pytanie odnośnie działek, które są w wieczystym użytkowaniu a miały przejść na własność spółdzielni. Sprawdziłem w gov.ms w księdze KRIP00181003/8  jest wpisana Spółdzielnia jako użytkownik wieczysty. Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?

Odnośnik do posta
  • Odpowiedzi 266
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

02.III

Zdjęcia zrobione wczoraj przejazdem.  Pozdrawiam i życzę wesołych świąt wszystkim przyszłym sąsiadom. Oby następne święta były już w nowym mieszkaniu . 😁

Dziękuję za informację, nic tylko czekać aż klatki schodowe zaczną wykańczać i na zewnątrz całe otoczenie, z każdym miesiącem coraz bliżej odbioru mieszkań już będzie

Posted Images

W dniu 8.12.2019 o 20:31, Rob80 napisał:

Ponawiam pytanie odnośnie działek, które są w wieczystym użytkowaniu a miały przejść na własność spółdzielni. Sprawdziłem w gov.ms w księdze KRIP00181003/8  jest wpisana Spółdzielnia jako użytkownik wieczysty. Ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?

wpisy do kw w Krakowie trwają nawet 6 miesięcy od daty złożenia wniosku....  także najlepiej pytać po prostu w Spółdzielni. 

Odnośnik do posta
W dniu 8.12.2019 o 20:31, Rob80 napisał:

Spółdzielnia jest właścicielem od listopada 2018 roku. Wtedy dokonano zakupu części działek i ich scalenie  Nie wiem skąd wziąłeś ten numer księgi wieczystej ale w moim akcie notarialnym takiego nie ma więc chyba coś pomyliłeś.

Odnośnik do posta
  • 3 weeks later...

Dzień dobry, mam pytanie do mieszkańców stojących już nowych bloków przy Agatowej jak i tych z przyszłych bloków - czy ktoś z Państwa zmieniał układ ścian wewnątrz mieszkania? Zastanawiam się na ile jest to problematyczne do ustalenia ze spółdzielnią i w którym momencie inwestycji takie zmiany zgłosić. Jakich dokumentów oczekuje spółdzielnia przy takich zmianach i jakiego rzędu ponieśli Państwo koszty za zmiany?

Odnośnik do posta

Ja mam wykupione mieszkanie  w 2 etapie na Agatowej. Ustalałem zmianę układu ścian i położenia niektórych instalacji. Pierwsze co zrobiłem, to omówiłem zmiany z działem inwestycji ze spółdzielni. Kazali mi pozaznaczać zmiany na rzutach mieszkania i wypełnić taki wniosek o zmiany w lokalu. Po jakichś 2 tygodniach przysłali mi pismo, że wyrażają zgodę na zmiany i że mam zlecić zmiany wykonawcy robót. Podobno jeżeli są to tylko zmiany elementów, które nie zostały jeszcze zbudowane, to zrobią to za darmo, ale na 100% będę wiedział po rozmowie z wykonawcą.

Rozmowy ze spółdzielnią przebiegały bez żadnych problemów, nawet coś próbowali doradzić. Zobaczymy jak pójdzie z wykonawcą. Wybieram się tam w najbliższym czasie.

Odnośnik do posta
Godzinę temu, westernowiec napisał:

Ja mam wykupione mieszkanie  w 2 etapie na Agatowej. Ustalałem zmianę układu ścian i położenia niektórych instalacji. Pierwsze co zrobiłem, to omówiłem zmiany z działem inwestycji ze spółdzielni. Kazali mi pozaznaczać zmiany na rzutach mieszkania i wypełnić taki wniosek o zmiany w lokalu. Po jakichś 2 tygodniach przysłali mi pismo, że wyrażają zgodę na zmiany i że mam zlecić zmiany wykonawcy robót. Podobno jeżeli są to tylko zmiany elementów, które nie zostały jeszcze zbudowane, to zrobią to za darmo, ale na 100% będę wiedział po rozmowie z wykonawcą.

Rozmowy ze spółdzielnią przebiegały bez żadnych problemów, nawet coś próbowali doradzić. Zobaczymy jak pójdzie z wykonawcą. Wybieram się tam w najbliższym czasie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź i cenne wskazówki!

Odnośnik do posta

A nie wiecie może czy biuro budowy jest czynne w soboty? Albo może w jakich godzinach można tam się zgłaszać w tygodniu? Też zmieniałem parę rzeczy ale akurat budowa stanęła przed świętami i na razie moje mieszkanie jest wybudowane w połowie. W Śnieżce powiedzieli mi że na etapie budowania ścian nośnych ważne jest naniesienie zmian w elektryce bo wtedy też rozprowadzają peszle do punktów świetlnych. Ścianki działowe stawiają później. Mi pismo od śnieżki przyszło 3 dni od dostarczenia dokumentów ze zmianami.

Odnośnik do posta
Dzień dobry, mam pytanie do mieszkańców stojących już nowych bloków przy Agatowej jak i tych z przyszłych bloków - czy ktoś z Państwa zmieniał układ ścian wewnątrz mieszkania? Zastanawiam się na ile jest to problematyczne do ustalenia ze spółdzielnią i w którym momencie inwestycji takie zmiany zgłosić. Jakich dokumentów oczekuje spółdzielnia przy takich zmianach i jakiego rzędu ponieśli Państwo koszty za zmiany?
My usuwalismy ścianę między pokojem a kuchnia i zleciliśmy kilka zmian w łazience. Generalnie zero problemu i kosztów. Byle tylko odpowiednio wcześnie zgłosić temat.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do posta
W dniu 5.01.2020 o 20:35, Andrzej napisał:
W dniu 3.01.2020 o 01:54, Bobina napisał:

My usuwalismy ścianę między pokojem a kuchnia i zleciliśmy kilka zmian w łazience. Generalnie zero problemu i kosztów. Byle tylko odpowiednio wcześnie zgłosić temat.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Usunięcie ściany to nie to samo co postawienie jej w innym niż zaprojektowane miejsce. 

Odnośnik do posta
  • 2 weeks later...

Olbrzymia prośba  do mieszkańców bloku 1 lub 2 - skrzynka z bezpiecznikami, - może ktoś zrobić zdjęcie i podać na forum wymiary? Po zmianie przepisów nie mogą być już umiejscowione nad drzwiami i muszę zmienić ich lokalizację...

Odnośnik do posta
23 godziny temu, Gammiko napisał:

Olbrzymia prośba  do mieszkańców bloku 1 lub 2 - skrzynka z bezpiecznikami, - może ktoś zrobić zdjęcie i podać na forum wymiary? Po zmianie przepisów nie mogą być już umiejscowione nad drzwiami i muszę zmienić ich lokalizację...

Ja mam obok drzwi

Odnośnik do posta