Skocz do zawartości
a9a

Inwestycja Agatowa II

Rekomendowane odpowiedzi

Ma może ktoś informacje kiedy nastapi ostateczny odbiór  i jak taki odbiór wyglada ( umawiamy sie w mieszkaniu i coś podpisujemy czy to już w siedzibie śnieżki).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Co zrobić aby grzały grzejniki? O co chodzi z tym ogłoszeniem o odbiór gałek termostatycznych? Kaźdy musi to odebrać czy jak?
Chciałem również zapytać czy spółdzielnia sama umawia na całkowity odbiór czy trzeba sie do niej zgłosić? 
Jak wyglądają sprawy notarialne, oraz kiedy dostaje się pilota do bramy do garażu?
Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pilot do bramy garażowej otrzymuje się przy odbiorze miejsca postojowego. Można się już umówić że spółdzielnia na taki odbiór.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Podpisał ktoś z Was ostatnio umowę z Tauronem na świadczenie usług elektrycznych? 

Jaka dostaliście propozycje stałej opłaty abonamentowej jak podpisywaliście umowę?

Edytowane przez Wino

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Tauronie jest chyba tylko jedna sensowna stawka dla standardowych potrzeb zasilania mieszkania - taryfa G11 - mnie (na Podgajach od Instalu) zaproponowano z tego co pamiętam ok. 54 grosze brutto za 1 kWh.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam mam pytanie odnośnie jakości tynków wewnętrznych czy są na tyle równe żeby można je było gruntować i malować czy wymagają położenia gładzi ?

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

zależy jakie masz podejście do estetyki, cześć osób robiła gładź inni nie.Osobiście uważam, że nie jest źle ale gładź zrobiłem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 23.10.2019 o 10:50, Tomi napisał:

W Tauronie jest chyba tylko jedna sensowna stawka dla standardowych potrzeb zasilania mieszkania - taryfa G11 - mnie (na Podgajach od Instalu) zaproponowano z tego co pamiętam ok. 54 grosze brutto za 1 kWh.

Dla nieświadomych... Taryfy zakładów energetycznych reguluje URE. G11 jest jaka jest. Nie ma proponowania mniej czy więcej. Są jakieś gwarancje nie zmienności ceny itp ale generalnie Tauron nie może ani podnieść ani obniżyć ceny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przyszło że trzeba zgłosić sie  do spółdzielni celem ustalenia terminu aktu notarialnego.Czy ktoś wie jakie jest rozliczenie końcowego kosztu budowy?chodzi mi o całość kosztów bloku (35) czt trzeba doplacac cos ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

do Joannav, możesz podać kedy Ci przyszla informacja ze Spóldzielni? Jeśli chodzi o koszt rozliczenia z tego co się oriętuje to do 6 miesiecy będzie rozliczenie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Rozliczenie mialo byc do 3 miesiecy od uzyskania pozwolenia na uzytkowanie. Wiem tyle, ze sa podobno zwroty. Pieniadze przelewane po akcie notarialnym.

Sasiedzi, mam pytanie z innej beczki. Gdzie zamawialiscie rolety i jakie? Bo jakiej firmy nie zawolam, to mowia, ze mamy tak niestandardowe okna, ze z roletami np dzien-noc albo plisami to wielki problem z montazem a widze,ze juz czesc z Was posiada

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
23 godziny temu, Rob80 napisał:

do Joannav, możesz podać kedy Ci przyszla informacja ze Spóldzielni? Jeśli chodzi o koszt rozliczenia z tego co się oriętuje to do 6 miesiecy będzie rozliczenie

18 listopada poczta 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Teraz, Joannav napisał:

18 listopada poczta 

Napisali że chcą rozliczyć koszty budowy i podpisać akt notarialny więc już są chyba gotowi 👍

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
20 godzin temu, lalena napisał:

Rozliczenie mialo byc do 3 miesiecy od uzyskania pozwolenia na uzytkowanie. Wiem tyle, ze sa podobno zwroty. Pieniadze przelewane po akcie notarialnym.

Sasiedzi, mam pytanie z innej beczki. Gdzie zamawialiscie rolety i jakie? Bo jakiej firmy nie zawolam, to mowia, ze mamy tak niestandardowe okna, ze z roletami np dzien-noc albo plisami to wielki problem z montazememoji848.pngemoji2955.png a widze,ze juz czesc z Was posiada

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Ja na allegro,  jestem zadowolona ,tylko muszę dokupić dluze haczyki przy wywietrznikach bo są za krótkie te standardowe . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Witam Sąsiedzi, jestem przed podpisaniem aktu notarialnego, ktoś już ma to za sobą? Jakie wrażenia z pobytu u notariusza? I jakie są kolejne kroki po wyjściu od notariusza żeby załatwić pozostałe formalności związane z podatkami itp.? I czy płacimy podatek za użytkowanie wieczyste gruntu? Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 3.12.2019 o 17:40, KrzysztofK80 napisał:

Witam Sąsiedzi, jestem przed podpisaniem aktu notarialnego, ktoś już ma to za sobą? Jakie wrażenia z pobytu u notariusza? I jakie są kolejne kroki po wyjściu od notariusza żeby załatwić pozostałe formalności związane z podatkami itp.? I czy płacimy podatek za użytkowanie wieczyste gruntu? Pozdrawiam.

Trzeba iść do urzędu miasta z aktem... i się zameldować wtedy podatek odprowadzasz w krk ( nie wiem czy o to ci chodzi?)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta