Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów

Chciałbym zapytać, czy tylko mnie listonosz nienawidzi, czy po prostu taki mamy wspaniały standard usług na osiedlu. Otóż zamawiam sporo rzeczy w sieci i dostaję dużo paczek dostarczanych przez pocztę. Notorycznie zastaję w skrzynce awiza, mimo że w domu praktycznie cały czas ktoś jest. Żona siedzi w domu z dzieckiem, czasem wychodzi ale żeby zawsze się minęła? Poza tym czasami jest cały dzień a tu - cyk awizo. Przykład z dzisiaj - byłem w domu do godz. 12. W piątek po południu skrzynka pusta. Dziś wychodzę - cyk awizo. Dwie sztuki.

Noszę się z zamiarem napisania formalnego pisma/skargi na poziom świadczonych u nas usług bo jest to nagminna nagminność od długiego już czasu. Chciałbym się zorientować czy inni mają podobne doświadczenia? Nie wiem czy na całym Złocieniu są to te same osoby, problem dotyczy przede wszystkim listonosza od przesyłek nierejestrowanych i poleconych (większe paczki i przesyłki kurierskie wożą z tego co widzę inne osoby).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ew. jak Ci zostawi następnym razem awizo w skrzynce to możesz go strzelić wychowawczo w twarz a jak by przyszło co do czego to przecież będziesz miał alibi (awizo) nie było Cię w domu :)

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mnie się kiedyś zdarzyło: wieczorem sprawdzona skrzynka - pusta, na drugi dzień byłam cały czas w domu, po południu wychodząc z domu odruchowo sprawdziłam skrzynkę a tu awizo, że niby w tym dniu nie było nikogo... Cóż mieszkam na 3 piętrze bez windy.. to może zniechęcać ;-)   

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja mam często inny przypadek. Na przesyłki rejestrowane nie dostaję wcale awizo do skrzynki. O tym że przesyłka jest do odebrania dowiaduje się dzięki numerowi na własną rękę.

Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Przecież chodzi o to, że listonoszom nie chce się nosić ze sobą paczek.

Dlaczego? to już inna bajka, można sobie poteoretyzować tylko PO co?

Awizo jest mniejsze i po prostu poręczniejsze.

Problem znany na osiedlu od lat i szkoda strzępić języka.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzięki padk.

Www jeśli znany od lat to też dla mnie informacja którą chciałem uzyskać. Nie chodzi o teoretyzowanie tylko o to żeby gość łaskawie zaczął robić to za co mu płacą - totalnie nie toleruję takiej postawy.

Jak będzie więcej skarg to może w końcu jakiś naczelnik czy ktoś pójdzie do rozum po głowy, że zamiast sprzedawać skarpety w placówkach wystarczyłoby nic więcej jak zacząć porządnie dostarczać przesyłki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To nie tak.

Listonosze mają urągające ludzkiej godności wynagrodzenie, zawsze takie mieli tylko kiedyś każda babcia miała rentkę/emeryturę dostarczaną przez pana listonosza za co ten dostawał kilka złotych i mógł sobie dorobić.

Teraz złodziejskie banki wymusiły by każdy emeryt posiadał konto w ich instytucji bo rzekomo tak jest bezpieczniej.

Dzwoniłem w tej sprawie kiedyś gdzie trzeba i dowiedziałem się że mają 50% wakatów na stanowisko doręczyciela z powodów o których napisałem i nic się widać nie zmieniło.

Godzinę temu, MisiekW napisał:

Nie chodzi o teoretyzowanie tylko o to żeby gość łaskawie zaczął robić to za co mu płacą - totalnie nie toleruję takiej postawy.

Nigdy tak nie mów, to brzmi jak opinia miłego pana w sweterku, którego światopogląd ukształtował TVN.

Godzinę temu, MisiekW napisał:

Jak będzie więcej skarg to może w końcu jakiś naczelnik czy ktoś pójdzie do rozum po głowy

POpłakałem się🤣, sorki.

Ja nie korzystam tutaj na osiedlu z usług poczty, też często kupuję w sieci i zawsze jeśli to możliwe korzystam z alternatywy.

Trudno winić wielbłąda za to że ma garb i siedzi się trochę niewygodnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Awizo za kazdym razem listonosz wypisuje sobie za wczasu bo wie ze i tak nie zdazy doreczyc paczek....

Edytowane przez Franzz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
9 godzin temu, www napisał:

To nie tak.

Listonosze mają urągające ludzkiej godności wynagrodzenie, zawsze takie mieli tylko kiedyś każda babcia miała rentkę/emeryturę dostarczaną przez pana listonosza za co ten dostawał kilka złotych i mógł sobie dorobić.

totalnie takie argumenty do mnie nie trafiają

podpisujesz umowę o pracę i chyba wiesz jakie są jej obowiązki i ile Ci za to zapłacą więc masz robić to co do Cienie należy

nikt pod przymusem nie każe Ci być listonoszem

zgłosiłem parę razy problem z awizowaniem przesyłek podczas obecności w domu na poczcie, na chwilę się poprawiło...może teraz listonosz się zmienił ?

• Like 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cieszcie się, że chociaż awizo zostawia :) 

U mnie na Kurdwanowie ostatnio listonoszowi nawet awizo się nie chciało zostawić. Czekałam na przesyłki z Chin, po czym dzwoni do mnie Pani z poczty i pyta czy je w końcu odbiorę, bo je odeślą do nadawcy. Ja w szoku, bo zadzwoniła do mnie w czwartek, kiedy byłam pierwszy dzień w Anglii a zamówiłam rzeczy specjalnie, by je mieć do Anglii :) okazało się, że leżą na poczcie od 2 tygodni. 👌

Edytowane przez Gave95

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Tak. Oni sa na najnizszej krajowej! Wiec pewno listonosz juz ma nowa prace i kladzie lage na to! Chwile popracuje, a pozniej do konca okresu wypowiedzenia bedzie chory i gitarka. Marne zarobki = zero motywacji. Ach co za Kraj...

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
7 godzin temu, Gave95 napisał:

Cieszcie się, że chociaż awizo zostawia :)

No jasne, dziś poszedłem odebrać list za żonę, (nie wspomnę że awizo pojawiło się w czasie kiedy byłem w domu) Pani powiedziała że dla mnie też jest list i dlaczego nie mam awizo. Widać że Panie na poczcie też wiedzą jak działają nasi listonosze.... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mamy nowego listonosza, poprzedni skończył pracę z racji zarobków... obecnie jest Pani więc liczę tylko na to, że szybko zrezygnuje, a poczta przemyśli wielkość rejonu i da dwóch (listonoszów) listonoszy.

Podany wcześniej adres mailowy nie obsługuje reklamacji : " Szanowny Kliencie,
Jeśli masz uwagi, do usług świadczonych przez Pocztę Polską S.A.,
skorzystaj z formularza umieszczonego na
http://www.poczta-polska.pl/reklamacje/
Wiadomości wysłane na adres skargi@poczta-polska.pl nie są zapisywane i
pozostaną bez odpowiedzi.

Skuteczny formularz skargi online jest tutaj- -->https://ereklamacje.poczta-polska.pl/#/wniosek_reklamacyjny/customer_type

Edytowane przez sledzik1984
Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

PILNE !!

Mieszkańcy Malachitowej i Czeczów bardzo proszę o zbieranie wszelakiej nie swojej korespondencji, paczek i dostarczanie ich do punktu pocztowego w naszym blaszaku jednocześnie zgłaszając uwagi i skargi dot. obsługi ! przesyłki z sądu, operatorów telefonii, ogrzewanie, ubezpieczenia i nawet prio. paczki ! leżą samopas na skrzynkach w blokach na Czeczów ! Nie mam wytłumaczenia dla tego zamieszania Czeczów Malachitowa ? jak to pomylić ? Co mogłem porozdzielałem ale nie jestem listonoszem by to robić... a przyjdzie ekipa sprzątająca i wszystko do kosza wyrzuci...

Musimy coś zadziałać w temacie obsługi pocztowej bo są cuda normalnie wymieszane w każdej płaszczyźnie nr bloku się zgadza ale ulica nie itp... 

Proszę o informację na forum osób z Malachitowej  czy jakieś paczki, przesyłki, listu nie otrzymały i automatycznie o informację czy otrzymały coś ponad stan. 

Edytowane przez Franzz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No niestety nasz listonosz chyba czytać nie potrafi. U mnie, na Malachitowej notorycznie leżą listy z Czeczów 12. Sprawa zgłoszona na pocztę. Pani uśmiechnęła się i powiedziała, że już o wszystkim wie i będzie lepiej. Było, może tydzień.... 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja również  miałem dostać  kartkę urodzinową z wkładką na prezent ale zaginęła pewnie właśnie na Malachitowej :( pal licho zawartość ale smutne że kartka z życzeniami nie dociera od najbliższych... 

Edytowane przez Franzz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Aska  znajdowanie w skrytce pocztowej gazetek z Makro sąsiada z Malachitowej to jeszcze pół biedy ale kiedy na skrytkach są pisma sądowe i urzędowe a nawet mini paczki priorytetowe to już przegięcie. 

Edytowane przez Franzz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

do mnie notorycznie, na Malachitową 7 dochodzą listy, awiza itp z Malachitowej 9 (ten sam nr mieszkania). Wrzucam je do własciwej skrzynki (bo mam na uwadze, że może być to coś ważnego), ale przepraszam - mnie za to nie płacą i jest to ogólnie wkurzające.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
39 minut temu, Franzz napisał:

.................................. ale kiedy na skrytkach są pisma sądowe i urzędowe a nawet mini paczki priorytetowe to już przegięcie. 

Takiej opcji nie ma. Pisma sądowe skarbowe doręczane są do rąk własnych lub ( i tu już jest problem się pojawia) awizo.

Edytowane przez maxkad

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta