Skocz do zawartości

Wino

Members
 • Zawartość

  41
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Zawartość dodana przez Wino

 1. Wino

  Listonosz

  Poszukuję Pana Kacpra G(...) zamieszkałego na Agatowej 27
 2. Wino

  biblioteka na osiedlu

  Trochę lipa ze likwidują w jednym miejscu bibliotekę żeby zrobić ja gdzie indziej...
 3. Wino

  Listonosz

  Jeśli będę chciał skarge pisać to u nas na poczcie w blaszaku czy trzeba do jakiegoś głowniejszego oddziału poczty jechać?
 4. Wino

  Listonosz

  Ogólnie poszukuje Listów z budynku znajdującego się przy ul. Agatowa 27, czy może ktoś widział czasem w innym blokach jakiś listów z tego budynku, bo że tak powiem powinny przyjść do mnie już kilka listów, a w skrzynce na listy pusto, a na poczcie nic nie wiedzą, a znając poczynania naszego listonosza obawiam się ze mogą one znajdować się na drugiej stronie osiedla:(
 5. Wino

  Autobusy na Złocieniu

  Wszyscy wiemy ze zbliża się jeszcze większa tragedia jeśli chodzi o wyjazd z osiedla, jednak bądźmy realistami jeśli chodzi o autobusy to one nic nie pomogą(też będą stać w korku a jak mam stać w korku w autobusie to wole siedzieć wygodnie w aucie) , na tramwaje nie ma co liczyć przez najbliższe 30 lat wiec jedyna nadzieje w SKA na którą poczekamy jeszcze pewnie z 2 lata.
 6. Wino

  "Słoma z butów wychodzi..."

  jestem w trakcie pozyskiwania wszystkim niezbędnym załączników żeby napisać pismo do ZIKIT żeby postawili tam słupki, a co oni później zrobią to zobaczymy
 7. Wino

  Budowa ul. Domagały

  w mojej opinii 1 milion to raczej nie starczy na dociągnięcia do Śliwiaka gdyż trzeba tam by było most na Drwina zrobić a taki byle jaki mostek to więcej kosztuje, a co dopiero reszta rzeczy... Jednak na samo załatanie tej dziury to milion wydaje się absurdem, może jakieś jeszcze są nie ścisłości z tymi działkami co tam pisał ktoś wcześniej?
 8. Wino

  Oddanie budynków

  u mnie w mieszkaniu (tylko ze śnieżka - wykonawcza nowbud) jak wykazaliśmy mu ze jest krzywa ściana to w korytarzy - zeszlifował i położył nowy fragment tynku, natomiast w łazience na środku ściany mieliśmy wybrzuszenie to po prostu dołożyli dodatkowa warstwę tak aby wyprostować cała ścianę .
 9. Taki tez off top ale dziś na parkingu kolo kościoła widziałem ze przygotowane były do rozstawienia siadła do ruchu wahadłowego (mijanki) ktoś coś wie na ten temat?
 10. Sprawdź może czy czasem przy wodomierzu czy masz tam odkręcony na maksa ten zawór - wiem ze to głupie ale sprawdź. Jeśli tak to może idź do sąsiada, z którym dzielisz Szafkę i zapytaj się czy u niego to tez występuje.
 11. W każdym punkcie masz takie Ciśnienie czy tylko w jednym?
 12. Na który piętrze mieszkasz? i czy w momencie gdy ciepła ledwo leci to czy zimna tez tak się zachowuje?
 13. Wino

  opłaty

  w bloku 27 za miejsce postojowe wychodzi kolo 42 zl
 14. Wino

  Parkingi pod blokiem

  Nie wiem jaki przypadek Ty rozpatrujesz pewnie musi być tak samo mądry jak ty jednak ja nawiązują do zdjęcia przedstawionego powyżej. Twoim psim obowiązkiem jako kierowcy jest stosować się do powyższego przepisu czyli masz zostawiać 1.5 metra miejsca dla pieszych jeśli TWÓJ zaparkowany samochód sąsiaduje z chodnikiem (dla Twojej informacji ten chodnik od początku krawężniki do barierki ma mniej więcej 1.5m szerokości). W związku z powyższym jak parkujesz swoim śmiesznym samochodzikiem nie masz prawa ani centrymetry zachodzić na chodnik po łamiesz prawo.
 15. Wino

  Parkingi pod blokiem

  Witam, Prawo o ruchu drogowym polecam "Art. 47. 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 t, pod warunkiem, że: 1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju, 2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m,"
 16. Wino

  Budowa ul. Domagały

  W ustawie ZRID rozdział 3 artykuł 12 jest napisane ze każdemu przysługuje odszkodowanie za przejęte nieruchomości w dniu w którym decyzja ZRID stałą sie ostateczna i nie jest to ważne czy to jest firma czy nie... Odszkodowania za przejęcia działki mogą jedynie się zrzecz jednostki Skarbu Państwa, jak dobrze kojarzę Telefonika nie jest taka jednostka... Wnioskuje to na podstawie z MSIP (Miejski System informacji Przestrzennej) i tam jest nr decyzji, data uprawomocnienie i tryb postępowanie wszystkich czynnych pozwoleń budowlanych Oczywiście nie neguje tego ze Miasto mogło wcześniej kupić te działki od podmiotów prywatnych ale po co skoro można to zrobić ZRID'em, który wydaje mi się ze jest duzo lepszym narzędziem to budowy dróg niż ugadywanie się z każdym właścicielem osobno....
 17. Wino

  Tynki wewnętrzne (sufit)

  Jak są w podkutych rowkach to możliwe że gipsowanie wystarczy. Na zdjęć wyżej nie było widać rowków dlatego o tych kablach pisałem.
 18. Wino

  Budowa ul. Domagały

  tez mi sie wydaje to strasznie naciągane... z tego co kojarzę ta droga była budowana w systemie ZRID to inwestor nie może wejść na działki prywatne dopóki działki nie staną się jego własnością. Ponadto termin wypłacania odszkodowań jest określony w ustawie, chyba że osoby prywatne odwołały się do sądu wtedy te terminy się wydłużają. Jednak budowa by nawet nie ruszyła, a jest juz w znacznym stopni wybudowana, gdy inwestor nie miał prawa do tych działek...
 19. Wino

  Tynki wewnętrzne (sufit)

  tez mi się tak wydawała ze to była cena typu "nie chce mi się tego zrobić ale jeśli ktoś zapłaci 2 razy tyle co normalnie to się tego podejmę". Jak dobrze kojarzę ze zdjęć to na tej inwestycji Kable do lamp idą po suficie wiec w mojej opinii samo zagipsowanie nie zda egzaminu (musiała by być taka gruba warstwa tego gipsu żeby te kable były pochowane pod nim żeby to fajnie wygląda) a takie gipsowanie wydaje mi się ze może drożej wyjść niż sufit podwieszany. Ale to już musi wycenić/doradzić Ci wykonawca bo to tylko moja opinia które nie dokońca musi być słuszna gdyż na codzień się tym nie zajmuje.
 20. Wino

  Tynki wewnętrzne (sufit)

  a próbowałaś znaleźć ekipę, która zajmie się kompleksowa wykończeniem mieszkania (sufity, ściany, podłogi, łazienka, malowanie)? Wtedy może się okazać ze w sumie cale koszty wyjdą taniej niż za pojedynczą usługę.
 21. Wino

  Tynki wewnętrzne (sufit)

  Jaki rodzaj tynków? Osobiście wydaje mi się ze to jest taka cena z górnej granicy....
 22. Wino

  Oddanie budynków

  Tylko Śnieżka teoretycznie buduje non-profit oraz standard wykończenie jest całkiem inny niż w przypadkach inny sprzedających wiec trochę ciężko ich do siebie porównywać. Dodatkowo nam zwrócili część wpłaconych środków w związku z tym ze powierzchnia użytkowa mieszkania się trochę zmniejszyła względem stanu jaki miał być teoretycznie w momencie kupowania (powierzchnia spisana z projektu), gdyż po wykonaniu dokumentacji powykonawczej okazało się delikatnie mniejsze. Twierdzili ze wynika to z tego, że w powierzchniach pomieszczeń w projekcie nie uwzględniały grubości tynków wewnętrznych, które delikatnie pomniejszyły cale mieszkanie.
 23. w tamtym roku jak odbierałem mieszkanie to płaciłem ze ekipa (jak dobrze pamiętam) 250 złotych
 24. Nie martw sie PKP sie z taki kablami nie cacka. Utną na granicy terenu zamkniętego bo im tak prawie wszystko wolno i niech się ich użytkownik później martwi:)
×