Skocz do zawartości

MoTel

Members
 • Zawartość

  56
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Zawartość dodana przez MoTel

 1. Chyba faktycznie jest już lepiej
 2. Co znaczy, że nie wiadomo co z biblioteką ? Biblioteka wykupiła już lokal w budynku Śnieżki. Czekamy na jego wykończenie Chyba, że radny zainteresował się tym tematem i wie coś więcej ?
 3. Hej. Jeśli chodzi o smród na Złocieniu chyba nie jest źle. Akurat kable nie są uciążliwe pod tym względem. Gorzej z innymi sąsiadami: garbarnią, sortowniami, oczyszczalnią. Ogólnie moim zdaniem na samym osiedlu nie jest pod tym względem najgorzej, bywa faktycznie, że w upalne wietrzne dni zawiewa smrodem ale z całą pewnością nie śmierdzi tak jak na np Płaszowie.
 4. No niestety to trochę prawda z tą TV. Chociaż sporo poucinali ważne jest, że temat robi się głośny. A tu załączam dla tych poszukujących informacji pismo i odpowiedź PJM. Kolejne pismo od nas już jest gotowe do wysłania
 5. Właśnie dostałam informację, żeemisja będzie jednak 27.12 (czwartek). w głównym wydaniu.
 6. TV bedzie koło godz 15. Spotkamy się z nimi w okolicach Domagały.
 7. Hej. Wiem, że trochę późno rzucam temat ale najprawodopodobniej jutro (20.12.) około godz 15 będzie kręcony materiał do Kroniki o budowie Domagały. Gdyby ktoś chciał się zjawić to zapraszam Jutro rano mam dostać potwierdzenie więc wrzucę info tutaj. Pozdr
 8. Szanowny Panie kandydacie. Jestem z komitetu "My, Złocień' i wszystkie powyższe aktywności, z ekranami akustycznymi i szkołą na czele już zostały przez nas rozpoczęte. Nie przypomniam sobie, żeby wcześniej zgłaszał się Pan z jakąkolwiek chęcią pomocy. Bardzo proszę napisać dlaczego dopiero teraz Pan się obudził (a jeśli nie teraz to co już udało się Panu załatwić?), jak Pan zamierza wszystkie te obietnice spełnić, z kim należy rozmawiać np o ekranach akustycznych (kto decyzuje o ich ewentualnej budowie) i czy wie Pan na jakim etapie jest załatwianie wszystkich wspomnianych przez Pana powyżej prac?
 9. Tzn każdy włąściciel mieszkania w tych bodaj trzech blokach
 10. To jest współwłasność. Nie mają podmiotu prawnego. Każdy mieszkaniec, w jednej miliardowej części jest współwłaścielem. Prawie połowę, z tego co pamiętam, ma też Śnieżka
 11. Bo to jest ich teren Na zasadzie własności. Wystarczy sprawdzić w księgach wieczystych, albo wypisie z rejestru gruntów. Nie trzeba się denerowować
 12. Dlaczego słabe? To ich teren.
 13. OK, wybieramy się do Pani prezes więc o tym też porozmawiamy
 14. po drugiej stronie drogi czyli gdzie ?? można prosić o jakiś załącznik graficzny MisiekW ??
 15. Tak, konsultacje trwają i można zgłaszać zarówno lokalizację jak i pomysły na urządzenie takiego miejsca. Jak już wspominałam, rozmawiałam z chłopakami z dzielnicy. Oni tu głównie bawią się w rowery więc im bardziej leżałyby przeszkody rowerowe (bo jak się dowiedziałam na poprzednich konsultacjach jest spora różnica między przeszkodami dla rolkarzy, hulajnóg czy rowerów). Na konsultacjach byli w zasadzie tylko przedstawiciele tych środowisk, swoją drogą bardzo fajni i konkretni ludzie,. Dlatego uważam, że jeżeli już mielibyśmy zgłosić Złocień do tego programu należałoby zgłosić konkretny projekt i pokazać w projekcie jak naszym zdaniem powinno to wyglądać. Jak już pisałam, w tym programie można zgłaszać nawet pojedyncze punktowe przeszkody, nie musi to zajmować całego parku. Myślę, że warto chłopakom, którzy żeby sobie poskakać na rowerach muszą jechać do Wieliczki, zrobić chociaż dwie czy trzy fajne przeszkody. Nie chcę poprostu, żebyśmy czekając aż "wyrośnie nam boisko" stracili możliwość zrobienia czegoś innego.
 16. Kilka uwag: - skatepark nie miałby być zamiast parku ale miałby być elementem parku, tak jak np w PArku Lotników postawili kilka przeszkód - ZZM, czyli jednostka organizująca program zajmuje się tylko terenami zielonymi, więc takie zabawki stawiać tylko na terenach zielonych. -zrobiłam mały wywiad środowiskowy i chłopaki z dzielni mówili, że chcieliby coś bardziej pod kątem rowerów (MTB, BMX) takiego np pumptrucka, który świetnie komponuje się z zielenią w parku, jakieś chociaż małe "hopki" czy kawałek murku. Wielkiego skateparku tutaj na bank nie zrobią więc myślę, że warto chociaż kilka elementów dla tych co jeżdżą zrobić.
 17. Pieniądze w tym programie przeznaczone są tylko na skateparki. I zostaną wydane tylko na skateparki, ale jeżeli nie zgłosimy Złocienia, to tutaj nie powstanie. A park nie wiadomo czy w ogóle będzie.
 18. no gdzieś musi powstać tzn terenu u nas jak na lekarstwo więc jeśli ma gdzieś być to w miejscu gdzie może powstać coś innego :)
 19. To już wyjaśniam jak sprawa wygląda. Byliśmy ostatnio w ZZM w sprawie parku na Złocieniu i wskazaliśmy panu dyrektorowi dwa miejsca, które nawet w MPZP są terenami zielonymi. Ten wątek jest dokładniej opisany na forum tutaj: Jeżeli uda się i te parki tam będą to czy warto robić tam skatepark czy zostawić jako zwykły park.
 20. Nie chodzi o wyłączanie kogokolwiek tylko o opinie na temat skateparku
 21. Trochę nie na temat Malachit1980. Tu chciałam się odnieść do tego konretnego programu. Tam nie ma ani słowa o orlikach
 22. No właśnie też mam wątpliwości. Jest jeszcze kwestia hałasu i takiego trochę bezmyślnego korzysta z takich zabawek. Dzisiaj poruszony był problem polegający na tym, że w miejsca gdzie jeżdżą w zasadzie już profesjonaliści pojawiają się kilku- kilkunastoletnie dzieciaki, dopiero stawiające pierwsze kroki na rolkach czy deskach i stwarzają niebezpieczeństwo, głównie dla siebie. Dlatego, jeżeli już miałoby coś takiego powstać, dobrze byłoby zaprojektować to z głową. Tzn wydzielić jakąś część dla dopiero uczących się i tych co już potrafią. Poza tym ważny jest dobór przeszkód. Można ponoć zrobić taki bardziej "płaski" skatepark (ja się na tych przeszkodach nie znam ) czyli jakieś zwykłe murki, rurki... No nie wiem..
 23. Hej, joł Dzisiaj odbyły się drugie konsultacje w sprawie programu "Skatepark w każdej dzielnicy" ZZMu. Z grubsza sprawa wygląda tak, że Miasto zamierza przeznaczyć jakiś tam budżet na skateparki. Została do tego wyznaczona ekipa w ZZM, która to do stycznia/lutego ma prezydentowi przedstawić plan wprowadzenia tego programu, tj ilosc, lokalizacje i specyfikacje poszczególnych skateparków. W planie ujęte mają być zarówno małe, punktowe skateparki jak i duże, zozbudowane, z przestrzenią i przeszkodami zarówno dla rowerów jak i rolek i deskorolek. Więcej szczegółów można znaleźć tutaj :https://dialogspoleczny.krakow.pl/konsultacje-spoleczne/skateparki-w-kazdej-dzielnicy/ W każdym razie , jeżeli chcemy taki skatepark, dobrze byłoby nad tym przysiąść i zrobić solidny projekt. Ma ktoś znajomego skate'a ?? A tak poważnie, myślicie, żeby się za to zabrać ??
×
×
 • Dodaj nową pozycję...