Skocz do zawartości

wieliczka

Members
 • Zawartość

  11
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

wieliczka's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputacja

 1. Jeśli chodzi o sieć zbiorników wydaje mi się, że pisanie pism nie wiele przyśpieszy temat. Dla pocieszenia dodam, że aktualnie mam przed sobą projekt zbiornika Malinówka 3.Jest to pierwszy zbiornik na Mainówce - dopływie Serafy.Tworzone są również projekty zb. Malinówka 2 i Malinówka 1 w okolicach węzła autostradowego. Inwestycja w fazie projektu ale realizacja przewidziana na jesień tego roku.Tam jeszcze jest problem bo przez długi czas Starostwo w Wieliczce na wniosek Murapolu procedowało wniosek o wydanie pozwolenia na budowę - aktualnie zawieszone. Inwestycja jest finansowana m.in ze środków Banku Światowego.
 2. Sorry. Uwierz nikt w twoim imieniu niczego nie będzie załatwiał.Powiem więcej temat przemilczy i sprzeda ściemę.Tam się każdy boi swojego cienia.Chociaż i tak już jest lepiej od czasu gdy Sapota nie jest prezesem. Co więcej od szeregowego pracownika nic nigdy nie dostaniecie na piśmie. Tematy w Murapolu potrafią się ciągnąć miesiącami.Prowadzę sprawę dot. reklamacji u siebie we wspólnocie już dość długo i coś czuję, że przeciągnie się jeszcze ale wg działu po sprzedażowego już jest wszystko na finiszu
 3. Murapol ma to do siebie, że budują dużo, tanio i byle jak.Szczególnie jak sami oszczędzają na materiałach.My w Wieliczce borykamy się praktycznie od 6 lat z reklamacjami.Indywidualnych reklamacji nigdy chyba nikomu nie uznali.Reklamacje części wspólnych w oficjalnych pismach odrzucili.Ale jak się ich przyciśnie przez telefon wiele rzeczy da się załatwić ale niestety na tzw. gębe.Ostatnio inżynier od reklamacji po informacji, że będziemy oddawać próbki betonu do laboratorium stwierdził, że betoniarnia dostarczyła pewnie certyfikat jakości betonu i mają czysto w papierach ale ze względów oszczędnościowych no wie Pan jak było....Bez komentarza. Dzwonić, dręczyć ile sie da.Najważniejsze rozpocząć korespondencję reklmacyjną i od każdej decyzji się odwoływać - przedłuża to bieg okresu reklamacyjnego.
 4. Podczas gdy ponosicie koszty związane z obsuwą przez Dewelopera można domagać się odszkodowania np. za dłuższy wynajem, podwyższone raty kredytu itp. Wiele pism pisałem do Murapolu w różnych kwestiach i uwierzcie nie jest to łatwy partner do dyskusji. Zazwyczaj odpisują z automatu na gotowcach.Zdarzyło mi się raz otrzymać pismo w mojej sprawie ale adresowane na Wspólnotę Mieszkaniową z Wrocławia.Tam nie mają czasu myśleć bo muszą odpisać na mnóstwo pism. Co do odszkodowania polecam ruszyć temat.
 5. Po krótce to tak: - Zwołujecie zebranie na wniosek 10% właścicieli gdzie musicie mieć ponda 50% głosów za odwołaniem - Na zebranie zapraszacie notariusza bo prawdopodobnie macie zarządcę w trybie z art.18 czyli zarząd powiedrzony - Podejmujecie uchwały dot. odwołania zarządcy,zmiany sposobu zarządzania na właścicielski i wyboru zarządu 3/5 osobowego. - nowy zarząd podejmuje decyzcję o zatrudnieniu lub zwolnieniu administratora Często zarządca robi bardzo pod górę i próbuje wszelkich sił aby się utrzymać.U nas dochodziło nawet do kłamstw i oszczerstw w stosunku do osób chcących odwołania.Pierwszy zarządca jest zawsze do odwołania szczególnie, że jako podmiot zatrudniony przez dewelopera działa na jego korzyść.U nas okazało się po czasie, że deweloper w ogóle nie płacił za nie sprzedane mieszkania a koszty związane z grzaniem tych mieszkań czy sprzątania części wspólnych były przerzucane na właścicieli, którzy kupili mieszkania. Aha co do wyboru nowego administratora to uważajcie np. na B12 - nie polecam.Arogancki właściciel, ciężko cokolwiek wyegzekwować, a jak chcecie zrezygnować z jego usług niestety posuwa się do nieczystych zagrywek.
 6. Szukacie miliona winnych.W przypadku Złocienia są winni ci co wydają pozwolenia na zabudowę terenów zalewowych oraz terenów przyległych np. do oczyszczalni ścieków czy garbarni.I póżniej każdy narzeka, że śmierdzi, że głośno, że wylewa.
 7. Widzę, że Murapol sięga po administratorów z poza Krakowa.Większość spalona a ci rozsądni nie chcą podpisać odbioru budynków z wadami
×
×
 • Dodaj nową pozycję...