Skocz do zawartości

slonecna

Members
 • Zawartość

  45
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Zawartość dodana przez slonecna

 1. Pytanie było, czemu w Asie ( blaszaku, Euro) wszystko jest. Czyżby tam nikt już nie chodził? Czy jest tam drożej? Czy właściciel dba o szybkie dostawy i wykładanie na półki?
 2. Mnie chodzi o stosunek właścicieli psów do innych ludzi- jedni , jak właściciel Dextera, mają nas gdzieś ( przynajmniej tak to wygląda), a inni jednak patrza, czy np. idzie dziecko, jak reaguje pies, jeśli się wyrywa do czułości, to przytrzymują i uspokajają napotkanych. Tylko tyle i ĄŻ tyle. Wzajemny szacunek.
 3. Bo znasz tego psa ( A ja znam Ciebie, dlatego na Ty;) ). Ale ja Dextera czy jak mu tam, nie znałam i nie lubilam gdy biegnąc na autobus musiałam zwalniać,nie wiedząc co mu przyjdzie do głowy i zdecydowanie nie lubiłam kiedy podchodził mnie powąchać, a jego właściciel 40 metrów od niego nie byłby w stanie w razie czego zareagować. Psy są kochane, ale nie każdy się ich nie boi. Zdecydowanie wolę uczyć moje dzieci obcowania ze zwierzętami na smyczy, blisko właściciela, który z daleka przytrzymuje swojego psa i mówi, że nie ma sie czego bać , co zresztą często widać po merdającym ogonku sympatycznego psiaka. Dexter z daleka nie wygląda na takiego, co nie trzeba się go bać. Na osiedle wprowadza sie mnóstwo nowych osób, które nie znają tutejszych psów i ich manier. ( No i manier właścicieli)
 4. slonecna

  Nowa kaplica/kościół

  Pozwolę sobie tu napisać coś , co pewnie Państwo o tym wiedzą, ale ja do niedawna nie wiedziałam. Mianowicie, możemy odliczyć od dochodu ok. 5 % na Kościół. W kontekście budowy naszego kościoła, pewnie uzbierałoby się trochę z tego typu datków, które "nie bolą" Celowo piszę o ok. 5%, a nie o pełnych 6, bo odliczyć od tego trzeba, np. krwiodastwo krwiodawstwo. krwiodawstwo https://www.pit.pl/darowizny-koscielne/
 5. Zamykają Złocieniową dla ruchu pieszych. https://lovekrakow.pl/aktualnosci/linia-kolejowa-w-remoncie-gdzie-beda-zmiany-w-ruchu-informator_31546.html?fbclid=IwAR3pGAREN_7Hr7NILBI-PYjdvlKIqfX6z-Kxv-ZMAlPG8MJAYX17nT0lU20
 6. Komitet My, Zlocień był w "Wodach Polskich" i działa w tym temacie. Nie chcę sie wypowiadać za nich, ale pewne pozytywne dla nas zmiany będą:) Nasz zarządca zaproponowal koszenie, ale zastrzegł, że nie chciałby zepsuć wału, dlatego na własną rękę nasza wspólnota nie kosi koryta. Zbiorniki, koszenie- to kasa, której nie mają. Tak, powinniśmy napierać i naciskać.
 7. Mam pomysł- przyszedł do głowy teraz, więc dajcie znać, jeśli niedorzeczny;) Zróbmy szum medialny. Żeby się o nas mówiło, bo jak telewizja robiła reportaż, to śnieg ślicznie przykrył dziurę w Domagały i wcale nie kłuła w oczy. Zróbmy swój reportaż, zanim zaprosimy profesjonalne media, a może ktoś ma dostęp, żeby napisać artykuł i go gdzieś, poza fb opublikować? Tyle osób fotografuje- zarzućmy internet zdjęciami ( może nawet artystycznymi-piękne modelki na tle dziury w drodze- teraz popularne są zdjęcia w ruinach, to czemu nie na tle dziury?). Zmontujmy filmik na youtube i udostępniajmy szeroko. Wreszcie- zróbmy sobe wspólne zdjęcie meiszkańców na tle ( wokół) dziury. To taka łagodna forma protestu ulicznego. Zdjęcia proponuje zrobić teraz, przy ładnej pogodzie i potem, w czasie deszczu. Nie namawiam do ustawionego zdjęcia jak ktoś przejeżdża samochodem po chodniku, chyba, że ktoś komus już zrobił przedwczoraj?
 8. Spotkamy się dziś pod Czeczów 30, żeby pogadać o Domagały. 18:30
 9. Auta koło Czeczow 20 maja wyjeżdżać może zalać
 10. Tak poważna sytuacja była ostatnio 5 lat temu, a wcześniej w 2010, czyli średnio co 4,5 roku zalewa. Podobno coś zrobili i teraz widzimy jak (nie)działa to, co zrobili.
 11. Na LC Corp dachy przeciekają. Mieszkańcy 3.piętra zgłaszają, ale w czasie ulew nie można chodzić po dachach i nie naprawiają.
 12. Potrzebna pomoc przy ładowaniu worków z piaskiem. Kto może na budowę od strony bloków 30 i 32, do robotników z budowy. LC CORP
 13. Oo, ciekawe, kiedyś ktoś pisał, że nie można przesunąć przejścia, bo za blisko skrzyżowania. Jednak można:) Dzięki za info! Trafne określenie- niedorzeczne to przejście.
 14. MisiekW, coś wiadomo, czy będzie próg? Czyżby dopiero po skończeniu wszelkich budów?
 15. Nie ma podejścia, widocznie "sklepowi" tak pasuje, jak jest. Ja też po jednej wizycie i opowieściach sąsiadów, nie wstępuję. Za płot wcale niedaleko:)
 16. Myślę, że Śnieżka nie ma najmniejszego interesu w przejęciu zarządu na Czeczów. Furtki też nie będzie, po co mieszkańcy mieliby sobie fundować dodatkowe problemy z parkowaniem?
 17. Skąd to poruszenie na forum, przecież biblioteka ma się otworzyć jesienią 2019. To wiadomo od czerwca. Dlaczego coś miałoby się zmienić?
 18. Zwracam honor, list został źle zaadresowany, gdyż nie ma Malachitowej 22. Czy zna ktoś Pawla Tutaj (a)?
 19. Poczta znów dziś zamiast na Malachitowej, wpadła na Czeczów. Postaram się zanieść list za chwilkę na właściwą ulicę w ramach spaceru, ale to chore.
 20. Nic śmiesznego, ale...dobrze, że nie widzieliście Państwo spadającego 2,5-3m stempla z balkonu drugiego piętra na parter. Ja widziałam. Nikogo, na szczęście, na tarasie nie było. Sąsiad lubi pracę z drewnem i sporo pracował na balkonie. Tak że tego, dobrze, że nie mieszkamy pod nim.
 21. slonecna

  Nowa kaplica/kościół

  Ja tam ścisk dostrzegam tylko na mszy o 11.30. Sa jeszcze 4 inne + niedzielna w sobotę. No i najtrudniej wejść za 2 minuty przed rozpoczęciem, jak sie przyjdzie np. za 15 minut przd, to spokojnie nie trzeba się przeciskać:)) A czy nowe bloki= nowi parafianie uczęszczający do kościoła, to się okaże. Póki co do parafii przyznaje się ok. 2000 mieszkanców ( z czzego do aszej kaplicy chodzi ok.800), a jest nas tu podobno ok. 7000. No i przez budowę szkoły trochę się sprawy komplikuja z działką pod kościół ( info od proboszcza), trzeba wytyczyć nowe miejsce, bo na poletku zielonym juz kościoła się nie zbuduje.
 22. slonecna

  Nowa kaplica/kościół

  Państwo są świadomi, że mszy przybędzie i planowana jest budowa kościoła? "od 10 marca, będzie w naszym kościele dodatkowa Msza święta - wieczorem o godz. 19.00. Inne zmiany związane z godzinami odprawianych Mszy św. w niedziele i w tygodniu wprowadzimy po wakacjach." "http://www.zlocien.diecezja-krakow.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=3&Itemid=3
 23. Miód zajadamy, już drugi słoik, pychota, polecam!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...