Skocz do zawartości

Greg

Members
 • Zawartość

  194
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Zawartość dodana przez Greg

 1. Nie dość, że ucisnęli tam te bloki jeden obok drugiego chyba w minimalnej dopuszczalnej od siebie odległości to jeszcze śmierdoli z sortowni. Ale prawda jest taka, że jak się wszystko sprzedaje to tak budują. Do nas po sąsiedzku (osiedle Murapol) czasami coś doleci, ale to jest może kilka dni w przeciągu całego roku, chodząc natomiast na spacery wzdłuż Domagały to często się zdarza, że trzeba zawracać bo nie da się oddychać tak "wali". Właśnie tak sobie myślałem patrząc na budujące się osiedle Podgaje, że może mieszkańcom zacznie to mocno dawać się we znaki i uda się (w perspektywie iluś lat, bo wiadomo jak tego typu sprawy się u nas załatwia) jakoś ten problem ograniczyć. Załączona petycja trochę słaba, jakby coś takiego do mnie dotarło też nie zawracałbym sobie nią głowy - na zasadzie "coś tutaj śmierdzi, jest sortownia odpadów, jest garbarnia, coś tam jeszcze, nikt się nie chce przyznać do tego smrodku, żądamy żebyście coś z tym zrobili".
 2. Mieszkając blisko progów na Domagały czasami zastanawiam się czy spisanie tablic rejestracyjnych tych jeżdżących syfów i zgłoszenie na policje ma jakiś sens. Nie wiem jak niektóre z tych samochodów przechodzą przeglądy techniczne - są tacy mistrzowie co po przejechaniu progu dają w palnik i jest przeraźliwy huk z wydechu. Nie, to nie jest fajne i nie jest szpanerskie, szpanerskie by było jakby to mniej wyło a bardziej jechało.
 3. Już to gdzieś na facebooku zostało poruszone - jadąc zgodnie z przepisami 20 - 30 km/h przejeżdżanie przez progi powinno być łagodne i w miarę możliwości jak najmniej odczuwalne w samochodzie, a obecnie musisz się praktycznie zatrzymać żeby nie potłuc sobie felg. Policja też tak objeżdża te idiotyczne progi (środkiem), więc to łapanie ludzi jest co najmniej śmieszne. Lepiej przyłożyliby się do zatrzymywania tych gamoni, którzy w niedziele upalają samochody gdzieś na końcu Domagały. Nie mam oczywiście nic przeciwko progom - dobrze że są bo idioci robili sobie wyścigi po ulicy, ale powinien być w tym wszystkim jakiś pomyślunek, a nie budowanie na zasadzie - w projekcie było 10 progów, no to jest, a komfort jazdy rzecz obca, projektant pewnie tędy nie jeździ. Osoby krytykujące objeżdżanie progów środkiem albo nie jeżdżą samochodami albo mają stalowe nerwy - od codziennej jazdy tą drogą bez objeżdżania progów można dostać białej gorączki. Ktoś zasugerował, że mogliby zrobić takie podwyższenia w miejscach przejść dla pieszych, jadąc powoli przejeżdża się przez nie bardzo płynnie, a zasuwając z większą prędkością można sobie potłuc zawieszenie.
 4. U nas po sąsiedzku na osiedlu murapolu nas jeszcze nie zalało w garażu podziemnym. Jeżeli chodzi o dojazd, jest zdecydowanie lepiej po otwarciu ulicy Domagały, ale w dalszym ciągu podróż do miasta samochodem/autobusem nazwałbym dramatem. Nie mam potrzeby często tam podróżować więc jakoś tak tego nie odczuwam, ale jak już muszę unikam czterech kółek. Jak się tam wszyscy wprowadzicie na to osiedle Podgaje to korek w stronę Rybitw się będzie zaczynał na końcu Domagały
 5. Pierwsze słyszę. Podejrzewam, że mieszkańcy mają zamontowane ogrzewania podłogowe i nikogo nie pytali o zgodę w tym temacie Na przyszłość warto pytać o sprawy osiedla Murapolu na facebooku (grupa nazywa się - mIeSzKaŃcY uLiCy dOmAgAłY - nOwY zŁoCieŃ -)
 6. Wydaje mi się, że na osiedlu Podgaje będzie bardzo często śmierdoliło z wysypiska, chodząc w zeszłym roku na spacery ul Domagały w lecie czasami dało się dojść właśnie do wysokości osiedla bo dalej był taki smród, że aż dusiło.
 7. Mamy internet symetryczny z firmy Balmont i nie zauważyliśmy żadnych problemów jeżeli chodzi o internet, generalnie polecamy, od roku nie mieliśmy z nimi żadnych problemów
 8. Przesyłki wydaje punkt, o którym pisałem w poprzedniej wiadomości: Nie od dzisiaj wiadomo, że Pocztę Polską powinni zaorać i zrobić coś prężnie działającego jak paczkomaty 😉
 9. Punkt pocztowy jest w budynku, gdzie jest sklep Euro (Agatowa 1, 30-800 Kraków). Listonosz przynosi listy i rachunki, ale wrzuca je do losowych skrzynek, czasami do bloku obok pomimo tego że jak byk jest napisany dokładny adres na przesyłce a blok dobrze oznaczony, czasami zostawia awiza na skrzynkach pocztowych - wolna amerykanka.
 10. Temat nagłośniliśmy w prasie i w zasadzie dzień/dwa po opublikowaniu artykułów wszyscy mieszkańcy dostali propozycję terminu podpisania aktów notarialnych. W prawdzie nie był to termin "z dnia na dzień" tylko bodajże za miesiąc (od momentu przesłania propozycji), ale finalnie wszystkim albo znacznej większości udało się podpisać akty przeniesienia własności.
 11. Ostatnio w skrzynce znalazłem przesyłkę nierejestrowaną zaadresowaną do osoby z bloku obok, kilka dni później wyciągnąłem ze skrzynki awizo - cały dzień od rana do wieczora ktoś był w domu i mógł odebrać przesyłkę. Mam wrażenie, że listonosz jest paskudnym leniem i olewaczem. Jak tak ma roznosić przesyłki to niech go wyrzucą z pracy, zaoszczędzą pieniądze, ludzie będą zadowoleni - wolę odbierać każdą przesyłkę z poczty niż liczyć na to, że listonosz będzie tak uprzejmy i nie wrzuci mojej przesyłki do przypadkowej skrzynki. Mieszkałem w kilku miejscach nie tylko w Krakowie i z taką sytuacją się nie spotkałem.
 12. Nie wiem co ma ten temat na celu - wybierze Pani jedną z propozycji i zrealizuje? To ja siłownie poproszę
 13. My korzystamy od chyba pół roku z usług firmy Balmont (telewizja + internet) - wydaje mi się, że mają troszkę korzystniejszą ofertę od PRNET. W zasadzie z tego co pamiętam to sprawdzałem wszystkich dostawców jacy byli dostępni na osiedlu i Balmont właśnie wypadł najlepiej. My jesteśmy bardzo zadowoleni, żadnych problemów zarówno z internetem (symetrycznym - download i upload na poziomie 150Mbps) jak i telewizją.
 14. Mam nadzieję że wrócą, ale nie zostaną zamontowane we wszystkich miejscach gdzie jest to aktualnie przewidziane. Bezpieczeństwo bezpieczeństwem ale jazda gaz/hamulec przez ulicę gdzie jest próg za progiem nie jest to ani wygodne ani ekologiczne
 15. Witam, Czy jakieś mamy z osiedla mogłyby polecić jakiś dobry ośrodek w okolicy świadczący usługi w zakresie rehabilitacji poporodowej? Z góry dziękuję za namiary. Pozdrawiam
 16. Czasami idąc na spacer ulicą Domagały na wysokości nowego osiedla Podgaje zaczyna tak fest śmierdzieć, że ciężko iść dalej bo można się udusić, wydaje mi się że przyszli mieszkańcy będą coś działać w temacie, żeby wymóc ograniczenie tego smrodu przez zakład bo ciężko sobie wyobrazić mieszkanie w takich warunkach.
 17. Mi osobiście ulotki do szczęścia nie są potrzebne, jak chcę coś kupić, skorzystać z jakiejś usługi to szukam informacji w internecie, nie na ulotkach. Szkoda papieru, który jest wykorzystywany na te ulotki, nie potrzebuję reklamy tego samego dostawcy internetu kilka razy w tygodniu w skrzynce. Na ulicach jak ktoś rozdaje ulotki biorę je z uwagi na to, że ktoś dostaje za to pieniądze, wyrzucam do najbliższego kosza nie czytając o jakichś złodziejskich chwilówkach czy czymś podobnym.
 18. Co to za element? Masz go w jakimś formacie do wydruku, albo jest gdzieś model na thingiverse.com? Z czego potrzebujesz go wydrukować?
 19. Niestety najbliżej jest fitness platinium przy ul. Aleksandry 11. Nie wiem jak na zajęciach zorganizowanych, ale na samej siłowni jest masa ludzi i tłok, chyba, że chodzi się o godzinie 6:30 jak otwierają. Można oczywiście tam skorzystać z treningów personalnych.
 20. Oni jeżdżą tylko na Domagały / Nad drwiną czy gdzieś jeszcze? Trudno ocenić bo ten odgłos się tak niesie.
 21. Wczoraj to było jakieś apogeum, czekam z utęsknieniem jak któryś debil się tam w końcu rozbije. Chyba trzeba dzwonić na policję bo wczoraj to z dobre 3h piszczeli.
 22. Nie wiem dlaczego, ale w ogóle nie ma możliwości znalezienia tej grupy z poziomu wyszukiwarki facebooka. Może czepialstwo, ale nazwa typu "Murapol Nowy Złocień - grupa mieszkańców" czy coś w ten deseń byłaby łatwiejsze do znalezienia i lepiej wyglądała, nIż tAkI wYwijAs.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...