Skocz do zawartości

Polina

Members
 • Zawartość

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Zawartość dodana przez Polina

 1. Podpięcie licznika nie kosztuje nic. Jedynie przy podpisywaniu z nimi umowy wybieraliśmy plan taryfowy, zużycie, cenę itd. Jako tako, nic nie płacisz - poza późniejszymi rachunkami oczywiście :).,
 2. Przy obiorze powinieneś dostać kartkę od "prądu" (od Murapolu). Z nią idziesz do Taurona, "rejestrujesz" mieszkanie. Przyjeżdża Pan z Tauron, montuje licznik i prąd gotowy :).
 3. I my dziś dzwoniliśmy do Murapolu, do Pani Iwony. Wczoraj miał być podpisany pierwszy z aktów notarialnych. Miał być. Niestety nie udało się tego zrobić (nie otrzymaliśmy informacji dlaczego). Na pytanie kiedy będzie podpisany pierwszy akt, Pani odpowiedziała, że dziś lub jutro. Na kolejne pytania, w kwestii naszych aktów, Pani nie była w stanie jednoznacznie odpowiedzieć - "od przyszłego tygodnia będziemy dzwonić, a może i pod koniec tego" (ta jasne...). konkretów jak zwykle brak. Jak widać temat przeniesienia własności przerósł Murapol. W sumie jak chyba większość rzeczy w tej inwestycji... Ten pozew to raczej będzie dobry pomysł, bo ja już nie mam do nich nerwów...
 4. Ciekawa sprawa z tym negocjowaniem kosztów. Jakoś na początku roku, Pani z Murapolu powiedziała nam mniej więcej 2500-3000 zł za akt notarialny przeniesienia mieszkania. Powiedzieliśmy, że to za dużo i będziemy szukać innego notariusza, na co Pani odpowiedziała, że to niemożliwe bo Murapol "nie udostępnia dokumentów innym kancelariom bo z tym za dużo roboty". Możesz dać namiary, kto zrobił Wam tą wycenę, z kim się kontaktowaliście, z jaką kancelarią ? ?
 5. jak na załączonym filmie
 6. Pod 45B podobnie. Dzwoniliśmy do Metropolis, Pan powiedział, że mają zebrane zdjęcia i będą działać w tej sprawie. Ale tak mi się coś wydaje, że oni nie zdają sobie sprawy z tego jak to teraz na prawdę wygląda... video-1556614714.mp4
 7. Co do oficjalnej odpowiedzi co wykonawca robi, oczywiście, że nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Przecież to Murapol, tu nigdy nic oficjalnie i na pewno nie wiadomo :), nie wymagajmy od nich cudów :D..... Co do rzekomego odkręcania grzejników itd tez nam to wmawiali przez 1 miesiąc, później już przestali, gdy się okazało że większość mieszkań skończona a w pozostałych nikt nic nie robi a ogrzewanie przestaje samo z siebie działać. Więc w sumie, jeśli komuś nie działa ogrzewanie, zgłaszajcie im to, może wkońcu wezmą się za robotę i coś poprawią. A maile do Metropolis pisaliśmy przez tego Familoca całego.
 8. MY ! Działa przez chwile . Czasem dzień czasem dwa a czasem parę godzin i zima. Czasami nie działa prze kilka dni. Zgłaszamy to codziennie odkąd włączyli ogrzewanie na stałe (czyli już jakiś czas). Ostatnio walnęliśmy już maila do Metropolis bo to przegięcie. Płacimy za coś, czego nie ma. Posprawdzali, stwierdzili, że wina po stronie wykonawcy. Zgłosili ponoć do kierownika budowy i coś tam mają poprawiać bo jest źle zrobione. Oczywiście dotyczy to budynku 45B.
 9. Co do wkładek, można je odebrać już. Nie trzeba czekać. My odebraliśmy dziś.
 10. To co na stronie Orange. Światłowód 300, TV środkowy pakiet + Polsat sport - na 12 miesięcy (nie na 24 jak wciskają) bodaj 109 zł.
 11. Orange można normalne już od dawna podłączyć. My mamy Orange już od 1 tygodnia lutego. Wszystko pięknie śmiga.
 12. U nas był Pan, który reklamuje się na forum w wątku: Firmy i drobne usługi.
 13. Ciepła Budynek 1.
 14. W załączniku opinia prawna. Usunięte zbędne informacje (moje dane itd). W opinii pozostały jednak daty z naszej umowy. Jeśli ktoś potrzebuje, proszę pobierać. Opinia prawna 1.pdf
 15. Teraz wyglada to tak. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 16. Woda puścili ale tak jak u Ciebie, z ciepłego tez leci zimna. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 17. Zarówno Pani z Murapolu, jak i zarządca budynku potwierdzili, że na polecenie głównego kierownika ciepła woda zostanie włączona w poniedziałek. Informacja dotyczy budynku numer 1 ( nie wiem jak z innymi budynkami). Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 18. Jest tak jak piszesz. Może szybciej niż 2 tygodnie. Najgorzej nie Jest. Z ciekawszych informacji, dowiedzieliśmy się, że w poniedziałek (4) mają włączyć ciepłą wodę w blokach.
 19. My czekaliśmy dwa dni.
 20. Super komunikacja ze strony dewelopera, no ale w sumie czego się po nich spodziewać... Możecie zatem powiedzieć co wiece ? Czy coś więcej? Co do ew daty ?
 21. My np. rezerwację podpisywaliśmy w Grudniu 2016 roku. A przedwstępną w Marcu 2017. To chyba wystarczający czas na wybudowanie bloku ? Terminy niestety jak na razie obowiązują tylko nas, nie dewelopera.
 22. Pismo poszło na PW.
 23. Pisaliśmy w tej sprawie do Prawnika. Jak na razie niestety nie ma takiej możliwości (zadośćuczynienie). Jedynie czego możesz dochodzić, to zwrot kosztów powstałych poprzez nieterminowe przeniesienie własności/oddanie do użytku. (dojazd z innego miejsca, rachunki, wynajem) Jeśli chcesz, mogę przesłać Ci notkę od prawnika z dokładnym opisem co i jak i dlaczego. (umowę deweloperską mamy pewnie podobną (z tym, że my do 31 grudnia mieliśmy mieć przeniesienie)).
 24. Do zimnej i do ciepłej są po 2 zawory. Na pewno oba przed i za licznikiem odkręcałeś ? Główny miałeś odkręcony ?
 25. Tak jak było pisane wyżej. Papiery złożyli. Żeby był odbiór, muszą z kostki dokończyć 2 wejścia koło bloku 3 - bez tego do odbioru nie dojdzie. (a jak pada śnieg, nie skończą wejść - takie info z wczoraj) Realny czas przeniesienia własności, połowa lutego. Woda jest, (zimna) trzeba sobie samemu zawór odkręcić w szafie na klatce na swoim piętrze. Budynek 1 to ten najmniejszy, jako pierwszy budowany.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...