Skocz do zawartości

Polina

Members
 • Zawartość

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Polina w Rankingu w dniu 8 Listopad 2018

Polina posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

22 Excellent

O Polina

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Polina

  Oddanie budynków

  My np. rezerwację podpisywaliśmy w Grudniu 2016 roku. A przedwstępną w Marcu 2017. To chyba wystarczający czas na wybudowanie bloku ? Terminy niestety jak na razie obowiązują tylko nas, nie dewelopera.
 2. Polina

  Oddanie budynków

  Pismo poszło na PW.
 3. Polina

  Oddanie budynków

  Pisaliśmy w tej sprawie do Prawnika. Jak na razie niestety nie ma takiej możliwości (zadośćuczynienie). Jedynie czego możesz dochodzić, to zwrot kosztów powstałych poprzez nieterminowe przeniesienie własności/oddanie do użytku. (dojazd z innego miejsca, rachunki, wynajem) Jeśli chcesz, mogę przesłać Ci notkę od prawnika z dokładnym opisem co i jak i dlaczego. (umowę deweloperską mamy pewnie podobną (z tym, że my do 31 grudnia mieliśmy mieć przeniesienie)).
 4. Polina

  Oddanie budynków

  Do zimnej i do ciepłej są po 2 zawory. Na pewno oba przed i za licznikiem odkręcałeś ? Główny miałeś odkręcony ?
 5. Polina

  Oddanie budynków

  Tak jak było pisane wyżej. Papiery złożyli. Żeby był odbiór, muszą z kostki dokończyć 2 wejścia koło bloku 3 - bez tego do odbioru nie dojdzie. (a jak pada śnieg, nie skończą wejść - takie info z wczoraj) Realny czas przeniesienia własności, połowa lutego. Woda jest, (zimna) trzeba sobie samemu zawór odkręcić w szafie na klatce na swoim piętrze. Budynek 1 to ten najmniejszy, jako pierwszy budowany.
 6. Polina

  Oddanie budynków

  Jeszcze go nie kroiliśmy, ale obstawiamy że światłowód.
 7. Polina

  Oddanie budynków

  W 1 też woda jest. Oczywiście mówimy o zimnej. Z tego co wiem, ciepła też jest już dostępna ale nie włączona. Żeby włączyli trzeba zgłosić chęć do zarządcy budynku, ale raczej dla 1, 2 osób nie włączą ( włączenie wiąże się z automatycznym naliczaniem opłat za ciepłą wodę).
 8. Polina

  Oddanie budynków

  Cześć, nam zakładali licznik przedwczoraj. Wszystko działa (przynajmniej na 1 rzut oka). Co masz na myśli pisząc, że z kablami jest coś nie tak ?
 9. Polina

  Jak idzie budowa?

  Gdyby ktoś był ciekaw. Klatka A bud 1. Ogrzewanie włączone, działa i grzeje :). Polecam sprawdzić czy macie dokręcone "zawory" do których wkręca się termostaty, u nas jeden strasznie ciekł, ale dokręcony i jest git.
 10. Polina

  Jak idzie budowa?

  Podłączone to tak, jest. Ale czy włączyli
 11. Polina

  Jak idzie budowa?

  Widzieliśmy wczoraj tę kartkę. (trzeba zrobić porządek w mieszkaniach, kable, itd.) Byłeś dziś może w budynku 1 ? Włączyli już ogrzewanie ? (wiem, że wczoraj odpowietrzali grzejniki).
 12. Polina

  Oddanie budynków

  Tak. Ale to od strony wejścia, ochrony. My jesteśmy od strony kościoła i nie dostaniemy. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 13. Polina

  Oddanie budynków

  Tak wyglada to dziś. Btw. Jest ktoś na budowie kto może „pożyczyć” prąd w klatce 1 ? Nie dostanę na 4 piętro od rozdzieli. Wszystkie rozdzielnie są przy budynku 3
 14. Polina

  Oddanie budynków

  Cześć, za 41m2 wzięli 190 zł. Wszystko trwało +- godzinę i 30 min. Na kolejny odbiór już się nie umawialiśmy, wiemy co mają poprawić i jak to ma być zrobione więc ich obecność nie jest już potrzebna :).
 15. Polina

  Oddanie budynków

  My po NIE-udanym odbiorze naszego mieszkania. Budynek 1, klatka A (od pola, kościoła). 1. Suche, prawie suche - szybko do dosuszenia. 2. Kąty proste, ściany proste, w zasadzie bez większych wad, nie było się czego przyczepić. 3. Łazienka - w kominie wentylacyjnym, obok odpływu, dziura, że pół ręki prawie weszło, rurki z wodą jedne wystają jedne są tak głęboko, że prawie niewidoczne, będą musieli wstawiać przedłużenia. Porysowany grzejnik. W jednym z rogów brak kawałka wylewki, w 2 rogu wylewka "chodzi" do wykucia i zalania od nowa. Praktycznie przy każdym grzejniku rurki nieobrobione, dziury. Okna OK, jedynie uszczelki do wymiany. I kilka innych wad, ale nie chce mi się ich opisywać. Jeśli ktoś chciałby z polecenia osobę zajmującą się odbiorami mieszkań, z czystym sumieniem mogę polecić Pana i Panią, którzy byli u nas. Na połowę rzeczy, nawet nie zwrócilibyśmy uwagi dyby nie Oni. Wszystko wyłapali, zmierzyli i z panią z Murapolu załatwili w naszej obecności (i Pana z budowy). I jedno zapytanie na co też zwrócili nam uwagę, drzwi, które mamy zamontowane nie są drzwiami antywłamaniowymi, a w prospekcie pisze, że mają być. Pani z Murapolu stwierdziła że nie wie i że się tego dowie i da znać. Na chwile obecną, lista wad spisana. O dziwo Pani zaproponowała naprawę "od ręki" z pominięciem przesyłania papierów do centrali (to wymagałoby 14 dni na decyzję, potem wykonanie itd). Czekamy więc na info o naprawie usterek :). Co do klatki, kartongips już prawie wszędzie, zagipsowany na łączeniach.
×