Skocz do zawartości

cahar

Members
 • Zawartość

  66
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana cahar w Rankingu w dniu 29 Październik

cahar posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

14 Good

O cahar

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Offtopic , nie ma już zikit'u.
 2. cahar

  Oddanie budynków

  Jeśli chodzi o sprawdzenie termograficzne to u mnie tego nie robili bo nawet nie pytałem, trzeba by najpierw nagrzać mieszkanie bo musi być dobra różnica temperatur, dodatkowo pamiętaj że niema izolacji termicznej pomiędzy klatką schodową która też nie jest obecnie grzana , a i zawsze masz jakieś mieszkanie obok które też może nie być grzane. Takie badanie można by wykonać w przyszłym roku to wtedy budynek będzie wygrzany od środka i będzie po poprawnie widać mostki termiczne. Jeśli chodzi o akustykę, to tak mi się wydaje ( jeśli ktoś wie lepiej niech śmiało poprawia) że tutaj trzyma tylko parametr grubości ścian działowych jak i między mieszkaniami. Stropy jak to beton będą przenosić pewbe dźwięki jak to przy pełnej lanej konstrukcji. Jedynie czym bym się martwił to wentylacją, czy wentylator na dachu będzie odpowiednio wyregulowany aby nie przenosił dźwięków. Pozdrawiam 😉
 3. cahar

  Jak idzie budowa ?

  W sumie nic dziwnego skoro instal to bliscy znajomi urzędników.
 4. cahar

  Oddanie budynków

  To teraz moja kolej , dziś był pierwszy planowany odbiór, robiłem to z firmą która się tym zajmuje. Ogólnie powiem tak, jeśli ktoś odbiera sam a nigdy tego nie robił to nie znajdzie 90% "usterek". Ogólnie jestem już umówiony na kolejny odbiór w połowie grudnia. Jak ktoś szuka to polecam firmę od odbiorów, robią odbiór już kolejnego mieszkania na zlocieniu więc wiedzą na co się piszą. Aleksander Dziurzyński+48 663-686-860http://odbiory-techniczne-mieszkan.pl
 5. I z tym się zgodzę, czasami pomysły też odbiegają od wykonania. Trzeba będzie zobaczyć jak będzie się rozbudowywać reszta murapola. Wiele zmieniają developerzy w planach po rozpoczęciu inwestycji. Pytanie też ile mieszkań sprzedanych pod wynajem ( takie mieszkania zazwyczaj są zakupione bez miejsca garażowego).
 6. Dlatego też opisałem sytuację jaka była kilka lat temu, jak widzimy ruczaj zmienia się z roku na rok.
 7. cahar

  Parkingi pod blokiem

  To w sumie stare miasto to obóz gdzie auta parkują na chodnikach.
 8. Sory, ale nie takie idiotyczne. Jeśli chodzi o ruczaj to rozmowa była z 3 lata temu, więc mogła się to pozmieniać na dzień dzisiejszy, blok był z początku 2010 roku. Kolejnym przykładem mogę podać jedno z osiedli na kabatach ( wiem to nie Kraków, tak samo jak ruczaj to nie złocień) tam w bloku z 2008 roku do dzisiaj są wolne miejsca do zakupienia od spółdzielni. https://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/posiedzenia/show_pdfdoc.php?id=94293 , to jest link do zarządzenia miasta Krakowa odnośnie przelicznika miejsc parkingowych (nie wiem czy przyjęta ) Developer otrzymując pozwolenie na budowę musi wykazać że zapewni odpowiednią ilość miejsc na całym planowanym osiedlu, więc w wypadku murapola ma możliwość wykonania większych parkingów podziemnych, przy obecnej inwestycji niema parkingu po budynkiem nr.2, jeśli okaże się że schodzą to będą budować przy każdym kolejnym budynku.
 9. W Krakowie żaden developer nie robi już miejsc podziemnych 1:1 . Byłem na rozmowie w firmie dom-bud i szybko to wyjaśnili, zrobili tak na jednym z osiedli na ruczaju, po chyba 3 latach nadal mieli niesprzedane około 25% miejsc. Nawet jeden z kupujących powiedział im że woli sobie szukać miejsca na ulicy bo tak taniej. Przelicznik 0.8 jest chyba prawnie przyjętym i tyle musi być w sumie wszystkich.
 10. Ciepło w Krakowie jest dostarczane w zależności od zapotrzebowania z huty,spalarni, łęgu lub skawiny. W domu jak pościsz wodę to nie jest to ta sama woda co z ciepłowni. Jest podgrzewana woda w wymienniku ciepła w bloku, a jest to woda z wodociągu. Ciśnienie robi pompa w bloku ( w kotłowni lub wymiennikowni, kwestia nazewnictwa). Więc najpierw dzwoń do zarządcy budynku jeśli masz problem z ciśnieniem.
 11. cahar

  Parkingi pod blokiem

  Na obozy się jeździło za gówniarza 😁
 12. cahar

  Złocieniowy Skatepark

  Jednakże patrząc na to w ten sposób można równie dobrze opisać park w którym będą czaić się zboczeńcy, spać menele a dresiarze chlać piwo i zaczepiać ludzi. Wydaje mi się że jeśli zamontować w takim skate parku monitoring to można by częściowo wyeliminować niechciane sytuację.
 13. cahar

  Złocieniowy Skatepark

  Jeśli chodzi o skate parki, jest to ciekawa infrastruktura sportowa dzięki której ludzie spędzają czas aktywnie. Zapraszam zobaczyć "skate park" w parku Jordana, jest mały a jak jest pogoda to ludzi tam co niemiara.
 14. cahar

  SMOG na Złocieniu

  O widzisz, też posiadam identyczny. Zapytam z ciekawości , jak przekłada Ci się pomiar z czujnika z oczyszczacza na pomiar z prywatnego czujnika?
 15. cahar

  SMOG na Złocieniu

  Pytanie do sledzik1984, czy posiadasz jakiś oczyszczacz w mieszkaniu? Z góry dzięki.
×