Skocz do zawartości

cahar

Members
 • Zawartość

  29
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana cahar w Rankingu w dniu 9 Maj

cahar posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

6 Neutral

O cahar

 • Tytuł
  Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. cahar

  Tynki wewnętrzne (sufit)

  Zawsze można spróbować wynegocjować koszt wykonania sufitów podwieszanych w momencie gdyby zgłosiło się kilka mieszkań.
 2. Do tego dochodzi koncepcja "wyprostowania" Półłanki.
 3. cahar

  Koszt windy Agatowa 27

  Tutaj niestety jest rozbieżność pomiędzy ustawą o własności lokali którą przyjmuje się do wspólnot mieszkaniowych. Przy spółdzielniach jest troszkę inaczej. Patrząc na to że wszyscy mieszkańcy danego budynku współdzielą koszty po równo to jest to sprawiedliwie.
 4. cahar

  Koszt windy Agatowa 27

  Zrobić windę na bilety ... Każdemu sprawiedliwie ....
 5. cahar

  Koszt windy Agatowa 27

  A jeśli ktoś prowadzi w mieszkaniu małą firmę i przyjmuje co godzinę klienta który jeździ windą, a wieczorem przyjeżdża do niego masa znajomych również korzysta z windy , to co w takim wypadku ? Dlatego dzielenie na ilość osób czy kto na którym piętrze mieszka jest dziwne, powinno być tak jak jest we wspólnotach, podział kosztów wedle procentowego udziału w nieruchomości. pozdrawiam i miłego wieczoru
 6. cahar

  Koszt windy Agatowa 27

  Pytanie ile mieszkań jest w takim budynku 10 piętrowym i ile wind, trzeba pamiętać że stała opłata to umowa z firmą techniczną obsługującą windę , przeglądy UDT, prąd. Po upływie gwarancji dochodzą koszty niektórych napraw wymagających wymiany części.
 7. cahar

  Koszt windy Agatowa 27

  Według mnie dzielenie osób które mają płacić mniej lub więcej bo mieszkają na różnych piętrach jest dziwne. Bo co jak ktoś kto ma płacić mniej za windę bo mieszka na parterze a codziennie jeździ tą windą na ostatnie piętro do sąsiadów ? Takie dzielenie opłat tworzy patologiczne sytuacje.... To jest tylko moje skromne zdanie. Pozdrawiam.
 8. Może czekają z inwestycją na większą ilość klientów ( większa ilość mieszkańców, bloków ) ?
 9. cahar

  Jak idzie budowa?

  Jest jeszcze jedna rzecz, budują się teraz 3 budynki, każdy z nich ma inny termin zakończenia. Pierwszy ma już wprawiane okna a budynek 2 ma dopiero wymurowane 2 piętra.
 10. cahar

  Jak idzie budowa?

  Szansa jest 50/50, Albo się uda albo nie
 11. cahar

  LCC czy Murapol

  Bardziej na północ od murapola będzie instal.
 12. cahar

  Koszt windy Agatowa 27

  Teraz ja sypie głowę popiołem, opisywałem sytuację dla wspólnoty mieszkaniowej, a spółdzielnia mieszkaniowa to państwo w państwie gdzie prawo pamięta komunę. Oczywiście nie pisze że każda spółdzielnia jest zła , tylko nie które dziwnie zarządzane 😊 pozdrawiam
 13. cahar

  Koszt windy Agatowa 27

  We wspólnocie mieszkaniowej nałożenie 50% kosztów dla kogoś a komuś dorzucenie 100 % jest niezgodne z prawem i można taką uchwałę podać śmiało do sądu.
 14. cahar

  Koszt windy Agatowa 27

  Opłaty za części wspólne są liczone wedle udziału ( ustawa o własności lokali ) czyli tzw. eksploatacja. Czyli każdy płaci tyle ile posiada % w całości budynku. Dzięki takiej ustawie we wspólnocie każdy płaci równo. Gdyby każdy chciał płacić jak uważa to doszło by do sytuacji że np. za remont dachu płacili by tylko mieszkańcy ostatniego piętra.
 15. http://lovekrakow.pl/aktualnosci/ulica-pollanki-estakada-nad-torami-czy-tunelem-pod_25155.html
×