Skocz do zawartości

cahar

Members
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

O cahar

 • Tytuł
  Member
 1. Opłaty

  Można podsumować że opłata za czynsz, jest inna dla każdego budynku. dla wszystkich w Krakowie stałe są opłaty za śmieci ( może robić to tylko MPO i tylko z nimi zarządca może podpisać umowę o wywóz śmieci , przy segregacji jest to około 17,- bez segregacji 22,- od osoby) stała jest opłata za wodę ( tylko Mpwik może dostarczać wodę do budynku wielorodzinnego w Krk, około 10,- za m3 ) oczywiście całość zależna od zużycia stała jest opłata za Cwu i Co ( mówimy o GJ lub KW, tutaj też jest wybór tylko jeden dla tego budynku, Mpec, cena może być lekko wachnięta w górę lub w dół z uwagi na 'moc zamówioną' dla budynku, gdzie jest to dzielone przez mieszkańców ) , całość zależna od zużycia stała opłata jest na fundusz remontowy który jest ustalany na 1 zebraniu wspólnoty ( oczywiście istnieje również możliwość późniejszej zmiany) zazwyczaj zbiera się około 0,5 ,- od m2 mieszkania opłatą stałą jest wynagrodzenie dla zarządcy, od 0,6 - 1,5 ,-za metr mieszkania , tutaj kwestia wysokości jest zależna od wielkości zarządzanego budynku opłata za sprzątanie budynku, garażu, przyległych terenów należących do budynku , odśnieżanie Są jeszcze opłaty za funkcjonowanie budynku, jak coroczne przeglądy budowlane, przeglądy wind, kwestia przeliczenia przez zarządce i podpisania umów z obsługą techniczną wind. Mogą być jeszcze zbierane dodatkowe składki celowe, jak np. na wykonanie monitoringu czy nasadzenie dodatkowych drzew. Dochodzą jeszcze naprawy uszkodzeń mechanicznych budynku. Mniej więcej po 2-3 lat funkcjonowania budynku wszystko się stabilizuje jeśli chodzi o opłaty. Wszyscy już mieszkają, wiadomo kto ile mniej więcej zużywa mediów ( zaliczki ), jakie potrzeby ma wspólnota ( jakieś dodatkowe rzeczy). Można założyć że opłata może się wahać, ale naprawdę, pieniądze nie giną w czarnej dziurze, wszystko jest na kontach bankowych które są strikte tworzone dla wspólnot mieszkaniowych.Dobrze prowadzony zarządca potrafi udzielić informacji gdzie jest każda złotówka wydatkowana na potrzeby budynku. Mam nadzieję że zamieszałem jeszcze bardziej , pozdrawiam.
 2. Opłaty

  Jeśli jest to zarządca który działa wbrew prawu to może defraudować pieniądze wspólnoty. Jednakże można zrobić uchwałę wspólnoty które mówi że dostęp do kwoty lub zatwierdzanie przelewów musi być wykonane przez zarząd wspólnoty, w takim wypadku zarządca nie ma możliwości robienia co mu się podoba. Proszę pamiętać że zarządca jest zatrudniony przez wspólnotę i dla niej pracuję, więc pracodawca ma prawo wymagać. Jeśli zarządca się nie sprawdza to można go odwołać i zmienić na innego.
 3. Opłaty

  Czynsz zawiera tzw. "zaliczki na media" , tj. woda ciepła,zimno,co. Dodatkowo w czynszu jest opłata dla administratora za zarządzanie budynkiem, plus opłata za śmieci i za części wspólne ( czyli sprzątanie, oświetlenie itp.) Pozdrawiam.
 4. Witam, a można prosić o rzut jeśli oczywiście taki istnieje? Pozdrawiam
 5. Park osiedlowy

  Był gdzieś temat drzew które zostały wycięte, można zgłosić to do straży miejskiej czy Zzm. Natomiast uważam że była to wycinka wykonana przez PKP w ramach inwestycji modernizacji trasy średnicowej.
 6. Park osiedlowy

  Miejscowy plan zagospodarowania
 7. Park osiedlowy

  Jest wstępna informacja od ZZM że jedyne plany związane z osiedlem to będzie próba zakupu działek przy Jasieńskiego które są oznaczone w planie jako ZP. Na dobry początek to zawsze coś. Teraz zobaczymy jak szybko. Pozdrawiam.
 8. Czyli mają inny cennik niż na stronie? Jeśli tak jest to cena faktycznie niezła.
 9. Trochę słabą mają ofertę, 100 Mbit za 70,- , w UPC jest 250 Mb/s za 70.
 10. Brak parkingu

  Jeśli chodzi o osoby parkujące nieprawidłowo na zieleńcach, przypominam że osoby które zakupiły mieszkania kupiły również część działki przynależącej do budynku. W takim wypadku płacą w czynszu za utrzymanie takich rozjeżdżanych terenów zielonych.
 11. Park osiedlowy

  Zawsze można zacząć od niewielkich parków kieszonkowych, zawsze to dodatkowa część zielona.
 12. Brak parkingu

  Każdy kto tak parkuje zasługuje na 'upomnienie', nie ważne czy jest 'słoikiem' czy 'paniskiem wielkomiejskim'. Trzeba uświadamiać że wspólne to nie znaczy że niczyje. Kultura to jest rzecz najważniejsza. pozdrawiam.
 13. Ponownie stworzymy temat parku. Myślę że można pomyśleć nad stworzeniem parku ( miejsc wspólnej urządzonej zieleni). Każdy kto ma pomysł śmiało może wrzucać. Można by również zainteresować radnego który mocno udziela się na osiedlu Złocień. Pisałem z zapytaniem do ZZM, oczywiście jak to instytucja miejska raczyła odpowiedzieć po 2 tyg. że nie planują niczego w naszym rejonie ale są otwarci na pomysły, więc jak najbardziej można ich 'zasypywać', może dla świętego spokoju coś zrobią . pozdrawiam.
 14. Awaria serwera forum

  Wielka szkoda, ale awarii nigdy się nie przewidzi. Użytkownicy też się skasowali Pozdrawiam i miłego życzę.
×