Skocz do zawartości

greg45

Members
 • Zawartość

  110
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Zawartość dodana przez greg45

 1. Jak wynika z tekstu UW sfinansuje mostek na Serafie. Jak sądzę w tym miejscu gdzie jest obecnie ten rozlatujący się. Jak będzie mostek to może powstanie też droga z prawdziwego zdarzenia w stronę strefy ekonomicznej, a w drugą stronę może i uzyskamy utwardzone połączenie z ul. Jasieńskiego. Oby
 2. Patrząc tylko "z boku" na budowę, to może faktycznie szkoda, że tu nie budują "jak w Azji". Będąc tam miałem okazję zaobserwować budowę szybkiej kolei na estakadach podobnych do tej która biegnie nad skrzyżowaniem Powstańców Wielkopolskich, Wielickiej i Limanowskiego. Na przygotowane filary coś na podobieństwo suwnicy nasuwało przygotowane (razem z torami) kilkudziesięciometrowe przęsła. Odbywało się to nad normalnie funkcjonującą autostradą. Dwa dni i "po ptokach" (nie liczę oczywiście czasu na pozostałe prace, nie absorbujące jednak uwagi "gapiów"). Przypomnijcie sobie teraz ile to trwało w Krakowie Podtrzymuję swoje zdanie, że jednak 10 miesięcy to "przegięcie". Stawiając pierwszy wiadukt sytuacja była analogiczna, a jednak dało się utrzymać ruch pieszy. Budowa stacji nie ma tu nic do rzeczy. Z planów stacji jakie się tu pojawiały wynikało że będzie ona poza obrębem stawianego wiaduktu, jedynie wejścia na perony będą z chodnika pod wiaduktem, ale ten chodnik ma być usytuowany po przeciwnej stronie w stosunku do obecnie funkcjonującej kładki. Więc można by też krzyknąć w drugą stronę: Inwestorzy miejcie litość. Faktycznie otwórzmy oczy i patrzmy realnie. Kilka kilometrów torów i ponad 3 lata! !! Była tu gdzieś informacja że stacja ma być otwarta dopiero w grudniu 2020. Przejście ma być zamknięte do czerwca. Wytłumaczenia są dwa. Albo przez pół roku stacja będzie czekać na uroczyste otwarcie. Albo prace nadal będą trwały tylko wtedy piesi nie będą już przeszkadzali
 3. Zamknięcie przejścia na prawie rok to spore "przegięcie". Przy budowie pierwszej części wiaduktu ruch pieszy odbywał się praktycznie bez przerwy. Jest to przecież jedyna droga którą pieszo można przedostać czy to do szkół, przedszkoli, czy autobusów 143 i 243. Chyba nikt nie wyobraża sobie, że na przykład dzieciaki do szkoły będą zasuwać przez przejazdy kolejowe na Półłanki. Już nie wspomnę o mieszkańcach domów na Sucharskiego (chociaż ostatnio zauważyłem że wykonali sobie "dzikie" przejście przez tory). Tak więc RADNI I POSPOLITE RUSZENIE DO DZIEŁA !!!!!
 4. A czy żółte kubły nie są przypadkiem opisane, jeden na papier, drugi na metal? Tak jest przynajmniej w naszym śmietniku. Inna sprawa że śmieci i tak lądują jak się komu podoba. Niestety.
 5. Ostatnio oglądałem reportaż z budowy linii kolejowej i rzecznik kolei powiedział, że otwarcie stacji Złocień jest planowane na GRUDZIEŃ 2020. No to jeszcze 1,5 roku.
 6. Franzz. A może by tak popatrzyć na sortowanie jako element walki o czyste środowisko, a nie przypinać do tego od razu polityki. Nie będzie sortowania, będziemy wszyscy o wiele więcej płacić i tyle w temacie.
 7. Jak już zaczną remont Półłanki to na pewno w innym terminie. A to Polska właśnie.
 8. Parę takich ciekawostek. Jak koperta jest z okienkiem, to do zmieszanych, jak normalna to do papierów. Tak samo torebki np. na pieczywo z Biedronki, czy Kauflanda. Jak zwykła torebka z herbatą to do Bio, a jak piramidka (jest plastikowa) to do zmieszanych. Jak opakowanie po pizzy zatłuszczone to do zmieszanych, jak czyściutkie to do papieru. Miłego segregowania !!!! Ps. Kolejna "wizyta" w śmietniku i wszystko po staremu. Większość "segreguje" (czytaj: wrzuca) jak mu się podoba. Wszyscy to odczujemy po pierwszych wizytach kontroli z MPO i nałożonych karach.
 9. "Wizyta" z odpadami w śmietniku w dniu 04 kwietnia i taka refleksja. Kosze na razie stare, a więc nie odpowiadające kolorystycznie określonym typom odpadów, ale za to wyraźnie opisane. Dwa żółte pojemniki, jeden opisany "papier", drugi "metale, tworzywa sztuczne" I co ? Ten na "metale, tworzywa sztuczne" prawie pusty, a ten na "papier" wypełniony po brzegi kartonami, ale przede wszystkim workami foliowymi. A że te półprzeźroczyste to zawartość dobrze widoczna. A więc opakowania po sokach, plastikowe butelki, plastikowe kubki i inne opakowania. Jakby nie patrzyć, nie o taką segregację chodzi. A kary zapłacą wszyscy solidarnie.
 10. Jak patrzysz na wiadukt od strony osiedla to po jego prawej stronie będzie przystanek. Za tym wiaduktem który już stoi po rozebraniu starego - obecnie używanego - wiaduktu powstanie drugi, a obok prawdopodobnie schody na perony.
 11. Jeśli dobrze pamiętam, to ten wątek był już poruszany. Zdaje się że MPK było na tak, pod warunkiem że LCC wybuduje pętlę na własnym terenie. A deweloper, jak to deweloper teren ma, ale pod bloki, a nie pod inną infrastrukturę. Autobus gdzieś musi zawrócić i się zatrzymać. Nie tylko po to by wysadzić/zabrać ludzi. Byłby to przystanek końcowy więc jakieś, przynajmniej elementarne warunki socjalne odpoczynku dla kierowców by pasowały.
 12. Stąd tez moja prośba. Może ktoś z Was jest w stanie ustalić czy jest to teren prywatny. Myślę też, że gdyby to był, przynajmniej w części teren prywatny, to taki ktoś raczej nie pozwoliłby na rozjeżdżanie swojej działki przez sprzęt ciężki. Pamiętam też ten teren sprzed kilku lat i była tam tylko wąska polna droga dojazdowa do pól. Teraz jest to droga utwardzona, na tyle szeroka że mijają się dwa auta.
 13. Mam takie marzenie. A gdyby udało się wyasfaltować ul. Jasieńskiego w stronę miejsca gdzie odbywały się ŚDM, a obecnie jest strefa ekonomiczna ? Zdaje się że wymagałoby to uzgodnień międzygminnych, ale gra moim zdaniem jest warta świeczki. Obecnie jest tam utwardzona polna droga po której kursują ciężarówki obsługujące budowę linii kolejowej, ale wiem że i mieszkańcy osiedla z niej korzystają. Co prawda bardziej przydaje się SUV, ale osobówka też daje radę. Do przebudowy i wyasfaltowania jest kilkaset metrów. A w zamian zyskujemy drogę omijającą Półłanki i dającą też możliwość jazdy w stronę Wieliczki (po wyremontowaniu wiaduktów) a dalej na A-4. Może warto zainteresować radnych tym tematem ?
 14. Sp-nia podpisała umowę z wykonawcą na wybudowanie za konkretną kwotę. Więc raczej to wykonawca będzie się starał zaoszczędzić żeby zarobić. I tu dopiero rola Sp-ni jako inwestora, czy będzie pilnowała wykonania zgodnie z umową.
 15. Kij w mrowisko włożony. I jak przewidywałem wymówki i usprawiedliwienia biorą górę. To po kolei. Do "Anka": A tak przeszkadza mi. Zaznaczyłem, że chodzi o tych którym odśnieżanie zajmuje dłużej niż minutę. Chociaż "burzę się" i na tych którzy zmieszczą się w minucie. I o dziwo jeżdżę autem, nawet bardzo dużo kilometrów pokonuję w ciągu roku. Staram się jednak stosować do zaleceń mądrzejszych ode mnie. Silnik włącz i po paru sekundach ruszaj (jak tylko zgasną kontrolki). Zapewnia to nie tylko prawidłowe smarowanie sinika i osprzętu, ale i szybsze nagrzanie wnętrza. Przy okazji, skoro szyba od środka paruje to może warto powalczyć z wilgocią we wnętrzu ? Do "marianoitaliano": to że ktoś nie posiada kultury osobistej, nie oznacza wcale, że inni maja się z tym godzić i nie zwracać uwagi w imię "świętego spokoju". I na koniec do "Aska" taka refleksja: Tak dba Pani o zdrowie swojego dziecka, co oczywiście jest ze wszech miar szlachetne, a nie przeszkadza Pani że w przyszłości może zachorować na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc między innymi z tego powodu, że Pani przez "ponad 5 minut" codziennie, przy włączonym silniku skrobała szyby. I proszę mi nie mówić że od jednego Pani samochodu zanieczyszczenie nie wzrośnie, że inni szkodzą więcej itd, itp. Z małych rzeczy powstają rzeczy wielkie.
 16. Wpis adresowany był raczej do tych wygodnych. A tak na marginesie. Samochód na postoju NIE może mieć włączonego silnika przez "dobre 5 minut". Tak, wiem co Pani odpowie. We wszelkiego rodzaju wymówkach Polacy są świetni. A potem...... jakoś to będzie. Na rynku są dostępne środki do odmrażania szyb, które rozwiążą ten problem w kilkanaście sekund. Sam z nich korzystam i zapewniam że działają.
 17. Pozdrawiam wszystkich sąsiadów którzy najpierw uruchamiają swój ukochany samochodzik, a potem zabierają się za skrobanie/odśnieżanie. A samochód (najczęściej diesel radośnie smrodzi minutę, dwie, trzy albo i więcej. A co tam. Najważniejsze że będzie ciepło w środku jak w końcu ruszy.
 18. Jeśli przeczytacie cały artykuł do końca to dowiecie się, że orzecznictwo sądów w tej sprawie nie jest jednolite. Są wyroki WSA przeciwstawne temu ostatniemu. Sam autor tekstu w tygodniku jedynie informuje o kolejnym wyroku WSA. Raczej nie wyciąga z niego wniosku że można te numery rejestracyjne publikować. Sugerowałbym więc powstrzymywać się od publikacji tablic. Tym bardziej że na naszym "podwórku" WSA orzekł że: "numery rejestracyjne " z reguły" nie mają statusu danych osobowych".
 19. Raczej nie liczcie na wcześniejszy odbiór mieszkań. Sp-nia wydaje klucze dopiero po wykonaniu praktycznie wszystkich prac, łącznie z tzw. "małą architekturą". W zamian wchodzi się na teren gdzie od razu da się żyć, a nie na "budowę".
 20. taksówka tez raczej do kasacji. Bo miała przesuniętą przednią oś
 21. Ależ oczywiście jest taki przypadek grodzonego parkingu. Ten przy tzw. puchatkach (z jednej strony zamykany szlabanem, z drugiej znakiem: zakaz wjazdu). Inne parkingi NIE są na tych samych zasadach co ten przy TF. Jeszcze raz: właściciele tych dwóch bloków (chodzi o te gdzie jest przychodnia i siedziba Sp-ni) są współwłaścicielami terenu parkingu i przyległego terenu zielonego i mają to zapisane w aktach notarialnych. Inne parkingi są własnością Spółdzielni jako "organizacji " (czyli de facto są współwłasnością wszystkich jej członków). Każdy członek sp-ni (poza tymi opisanymi wyżej) ma raczej zapisane w akcie notarialnym prawo własności swojego mieszkania i określonej części terenu pod blokiem (ale nie obok niego, chyba że ma ogródek). Zasadnym jest natomiast oczekiwanie wyjaśnień od Zarządu za jakie pieniądze zostało sfinansowane ogrodzenie.
 22. UUUU. Panie administratorze. Tu zalatuje cenzurą. Wypowiedzi abcd owszem czasami są kontrowersyjne ale, moim zdaniem, nie aż tak żeby objąć je prewencyjną cenzurą. A co w takim razie z WWW którego wypowiedzi na forum (jak ta odrażająca w wątku biedronki) są o wiele gorsze.
 23. greg45

  Biedronka

  Coś mi się zdaje że pod nickiem "www" ukrywa się rasista, ksenofob i prawdziwy "Polak-Patriota". Najpierw stękał coś o obozie w innym wątku, teraz z kolei wskazuje kto i gdzie powinien robić zakupy, a na dodatek po czym poznać szanującego się obywatela RP. Dziwne tylko, że jako szanujący się obywatel RP i Polak ma problemy z językiem polskim. I wiesz co. Rzygać mi się chce na takich "szanujących się obywateli RP" jak ty. Na duże "Ty" nie zasługujesz.
 24. Zgodnie z pismem które Sp-nia przesłała do osób posiadających tytuł prawny do lokali mieszkalnych i użytkowych w budynkach Opalowa 2 (tam gdzie siedziba Sp-ni) i Złocieniowa 44 ( tam gdzie Przychodnia) parking przy ulicy Czeczów (czyli ten o którym w tym wątku mowa) stanowi teren prywatny jako współwłasność każdoczesnych właścicieli odrębnych lokali w ww. budynkach oraz Sp-ni (w odniesieniu do mieszkań sfinansowanych kredytem z KFM przez BGK) Parking został wybudowany w ramach inwestycji tych dwóch budynków, a osoby posiadające tytuły prawne do lokali w tych budynkach mają udział we własności przedmiotowego parkingu. Poprosiłem dwie osoby z tych bloków aby sprawdziły akty notarialne i faktycznie mają w nich zapisaną współwłasność działek na których jest parking i teren zielony. Kiedyś nawet Sp-nia w imieniu jakiejś firmy wystąpiła do nich o wyrażenie zgody na przeprowadzenie kabli energetycznych. Czyli wynika z tego, że tylko właściciele mieszkań w tych dwóch blokach mają prawo do korzystania z parkingu, jako swojej współwłasności. W dalszej części pisma Sp-nia informuje że brama przesuwna będzie ZAMYKANA OD 14 GRUDNIA po uruchomieniu systemu kontroli wjazdu na teren parkingu. Brama będzie uruchamiana sygnałem z zarejestrowanego w systemie telefonu komórkowego. Współwłaściciele dostali Karty Zgłoszenia, w których mają podać numery rejestracyjne aut i numery komórek. Jest też w piśmie adnotacja iż w przypadku braku chętnych na wszystkie miejsca (a jest ich 84) Sp-nia rozważy możliwość ODPŁATNEGO wynajmu miejsc CZŁONKOM Sp-ni zamieszkałym w innych budynkach. W zaistniałej sytuacji upada moim zdaniem koncepcja przedłużenia chodnika na terenie przy ogrodzeniu parkingu, gdyż zgodę na to musieliby wydać wszyscy współwłaściciele terenu (lekko licząc 120 osób i podmiotów) Ciekawi mnie też czy i jak sp-nia będzie się dzieliła zyskiem z ewentualnego wynajmu z pozostałymi współwłaścicielami. Ale tego już się chyba nie dowiem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...