Skocz do zawartości

greg45

Members
 • Zawartość

  92
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Zawartość dodana przez greg45

 1. Witam wszystkich. Dlaczego taki tytuł ? Bo uważam, że jest chwytliwy, a skoro zainteresowałeś się czytelniku/czko to znaczy że działa. Dlaczego w wątku Spółdzielni ? Bo tu mieszkam i dotyczy jej członków i ich rodzin. Jaki ma cel? Piętnowanie wszystkich negatywnych zachowań tych którym wydaje się, że teren naszego osiedla jest "bardziej ich" i mogą robić co chcą. Taki ktoś swoje śmieci "przechowuje" na klatce schodowej, zamiast od razu wynieść do śmietnika. Taki ktoś robi sobie prywatny schowek lokatorski z wózkowni, albo używa grata postawionego na parkingu w takim charakterze. Taki ktoś używa ogródka fitnesowego w charakterze wybiegu dla swojego pupilka. I jeszcze a' propos fitnesowego ogródka: wjeżdża wózkiem, rowerem, hulajnogą czy też sankami, chociaż jest to zabronione, albo używa go w charakterze placu zabaw dla dziecka, chociaż placów zabaw nie brakuje. Czy naprawdę tym ludziom brakuje wyobraźni co może stać się dziecku na urządzeniu które nie jest dla niego przeznaczone, czy są po prostu tak głupi? Taki ktoś parkuje z uporem maniaka na skrzyżowaniu, albo nie ustępuje pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej strony (chociaż jest strefa zamieszkania), narażając zdrowie innych. Taki ktoś nie sprząta po swoim pupilku, mało tego, potrafi przyglądać się jak taki pupilek robi na chodniku, zamiast ściągnąć go na trawnik. Przykładów jeszcze mógłbym wskazać mnóstwo, ale nie chodzi o to aby je tylko wskazać, ale i piętnować. Osiedle jest nasze wspólne i mam nadzieję, że nie tylko mnie zależy aby było miło, czysto i przyjemnie. Taki nasz mały heimat (brak właściwego określenia w j. polskim) I jeszcze jedno. Proszę nie odbierać tytułu wątku w ten sposób, iż Ci "ktosie" pochodzą z tego lub innego rejonu, bardziej lub mniej zurbanizowanego. Bardzo często tym "miastowym" więcej słomy z butów wychodzi.
 2. greg45

  "Słoma z butów wychodzi..."

  Wpis adresowany był raczej do tych wygodnych. A tak na marginesie. Samochód na postoju NIE może mieć włączonego silnika przez "dobre 5 minut". Tak, wiem co Pani odpowie. We wszelkiego rodzaju wymówkach Polacy są świetni. A potem...... jakoś to będzie. Na rynku są dostępne środki do odmrażania szyb, które rozwiążą ten problem w kilkanaście sekund. Sam z nich korzystam i zapewniam że działają.
 3. greg45

  "Słoma z butów wychodzi..."

  Pozdrawiam wszystkich sąsiadów którzy najpierw uruchamiają swój ukochany samochodzik, a potem zabierają się za skrobanie/odśnieżanie. A samochód (najczęściej diesel radośnie smrodzi minutę, dwie, trzy albo i więcej. A co tam. Najważniejsze że będzie ciepło w środku jak w końcu ruszy.
 4. greg45

  Publikacja numerów rejestracyjnych

  Jeśli przeczytacie cały artykuł do końca to dowiecie się, że orzecznictwo sądów w tej sprawie nie jest jednolite. Są wyroki WSA przeciwstawne temu ostatniemu. Sam autor tekstu w tygodniku jedynie informuje o kolejnym wyroku WSA. Raczej nie wyciąga z niego wniosku że można te numery rejestracyjne publikować. Sugerowałbym więc powstrzymywać się od publikacji tablic. Tym bardziej że na naszym "podwórku" WSA orzekł że: "numery rejestracyjne " z reguły" nie mają statusu danych osobowych".
 5. greg45

  Inwestycja Agatowa II

  Raczej nie liczcie na wcześniejszy odbiór mieszkań. Sp-nia wydaje klucze dopiero po wykonaniu praktycznie wszystkich prac, łącznie z tzw. "małą architekturą". W zamian wchodzi się na teren gdzie od razu da się żyć, a nie na "budowę".
 6. greg45

  Wypadek? Pożar?

  taksówka tez raczej do kasacji. Bo miała przesuniętą przednią oś
 7. greg45

  Parking przy TF

  Ależ oczywiście jest taki przypadek grodzonego parkingu. Ten przy tzw. puchatkach (z jednej strony zamykany szlabanem, z drugiej znakiem: zakaz wjazdu). Inne parkingi NIE są na tych samych zasadach co ten przy TF. Jeszcze raz: właściciele tych dwóch bloków (chodzi o te gdzie jest przychodnia i siedziba Sp-ni) są współwłaścicielami terenu parkingu i przyległego terenu zielonego i mają to zapisane w aktach notarialnych. Inne parkingi są własnością Spółdzielni jako "organizacji " (czyli de facto są współwłasnością wszystkich jej członków). Każdy członek sp-ni (poza tymi opisanymi wyżej) ma raczej zapisane w akcie notarialnym prawo własności swojego mieszkania i określonej części terenu pod blokiem (ale nie obok niego, chyba że ma ogródek). Zasadnym jest natomiast oczekiwanie wyjaśnień od Zarządu za jakie pieniądze zostało sfinansowane ogrodzenie.
 8. greg45

  Parking przy TF

  UUUU. Panie administratorze. Tu zalatuje cenzurą. Wypowiedzi abcd owszem czasami są kontrowersyjne ale, moim zdaniem, nie aż tak żeby objąć je prewencyjną cenzurą. A co w takim razie z WWW którego wypowiedzi na forum (jak ta odrażająca w wątku biedronki) są o wiele gorsze.
 9. greg45

  Biedronka

  Coś mi się zdaje że pod nickiem "www" ukrywa się rasista, ksenofob i prawdziwy "Polak-Patriota". Najpierw stękał coś o obozie w innym wątku, teraz z kolei wskazuje kto i gdzie powinien robić zakupy, a na dodatek po czym poznać szanującego się obywatela RP. Dziwne tylko, że jako szanujący się obywatel RP i Polak ma problemy z językiem polskim. I wiesz co. Rzygać mi się chce na takich "szanujących się obywateli RP" jak ty. Na duże "Ty" nie zasługujesz.
 10. greg45

  Parking przy TF

  Zgodnie z pismem które Sp-nia przesłała do osób posiadających tytuł prawny do lokali mieszkalnych i użytkowych w budynkach Opalowa 2 (tam gdzie siedziba Sp-ni) i Złocieniowa 44 ( tam gdzie Przychodnia) parking przy ulicy Czeczów (czyli ten o którym w tym wątku mowa) stanowi teren prywatny jako współwłasność każdoczesnych właścicieli odrębnych lokali w ww. budynkach oraz Sp-ni (w odniesieniu do mieszkań sfinansowanych kredytem z KFM przez BGK) Parking został wybudowany w ramach inwestycji tych dwóch budynków, a osoby posiadające tytuły prawne do lokali w tych budynkach mają udział we własności przedmiotowego parkingu. Poprosiłem dwie osoby z tych bloków aby sprawdziły akty notarialne i faktycznie mają w nich zapisaną współwłasność działek na których jest parking i teren zielony. Kiedyś nawet Sp-nia w imieniu jakiejś firmy wystąpiła do nich o wyrażenie zgody na przeprowadzenie kabli energetycznych. Czyli wynika z tego, że tylko właściciele mieszkań w tych dwóch blokach mają prawo do korzystania z parkingu, jako swojej współwłasności. W dalszej części pisma Sp-nia informuje że brama przesuwna będzie ZAMYKANA OD 14 GRUDNIA po uruchomieniu systemu kontroli wjazdu na teren parkingu. Brama będzie uruchamiana sygnałem z zarejestrowanego w systemie telefonu komórkowego. Współwłaściciele dostali Karty Zgłoszenia, w których mają podać numery rejestracyjne aut i numery komórek. Jest też w piśmie adnotacja iż w przypadku braku chętnych na wszystkie miejsca (a jest ich 84) Sp-nia rozważy możliwość ODPŁATNEGO wynajmu miejsc CZŁONKOM Sp-ni zamieszkałym w innych budynkach. W zaistniałej sytuacji upada moim zdaniem koncepcja przedłużenia chodnika na terenie przy ogrodzeniu parkingu, gdyż zgodę na to musieliby wydać wszyscy współwłaściciele terenu (lekko licząc 120 osób i podmiotów) Ciekawi mnie też czy i jak sp-nia będzie się dzieliła zyskiem z ewentualnego wynajmu z pozostałymi współwłaścicielami. Ale tego już się chyba nie dowiem.
 11. greg45

  Oddanie budynków

  Do monaw89: Przystanek SKA ma być zlokalizowany mniej więcej za sklepem "AS", czyli jakieś 200 - 300 metrów od Twojego bloku
 12. Mieszkam po przeciwnej stronie osiedla i również zaobserwowałem to zjawisko. Wychodzi więc na to, że jest to problem z ciśnieniem po stronie dostawcy. Warto zainteresować problemem administratora osiedla, niech interweniuje w EC Łęg.
 13. greg45

  Parking przy TF

  Brama, a raczej szlaban otwierany apką w komórce podobno ma być. Taki jak przy "puchatkach". Ale po co robiono ogrodzenie, to sam nie wiem. Może dlatego, że cały teren Sp-ni jest ogrodzony ?
 14. greg45

  SMOG na Złocieniu

  Zagłosowane
 15. Gratulacje. Teraz tylko trzymać kciuki, żeby to wszystko się udało.
 16. greg45

  Parking przy TF

  Djinn, zapomniałeś jeszcze wśród tych uczących się wymienić tych, którzy uczyli się jeździć samochodami. Parkujący tam, raczej nie byli z tego powodu szczęśliwi. Z kolei kierowcy, którzy będą się stresowali zwiększoną ilością pieszych może lepiej niech nie wyjeżdżają z parkingów. I jeszcze jedno. Wszystkiemu winna Śnieżka wg Ciebie. A dlaczego nie ma pretensji do Waszego dewelopera, że nie oddał MPK kawałka terenu pod pętlę autobusową. Albo, że szkoda mu było wydać trochę pieniędzy na wykupienie terenu pod chodnik wzdłuż tego nowo budowanego ogrodzenia, tylko zakończył przy wyjeździe z osiedla Śnieżki ?
 17. greg45

  Brak parkingu

  Podobno administrator Słonecznego Miasteczka dogaduje się ze Sp-nią w sprawie możliwości odpłatnego użytkowania przez mieszkańców LCC tego parkingu
 18. greg45

  31 października

  Brawo. Świetna inicjatywa.
 19. greg45

  Parking przy TF

  Pytałem robotników. Sp-nia grodzi. Na wjeździe brama czy też szlaban. Wjazd na pilota lub poprzez smartfona. Czyżby parking miał być płatny ?
 20. greg45

  Jak idzie budowa?

  Skoro względnego szacunku i tolerancji brakło z drugiej strony, to odpowiedziałem. Tylko tyle i aż tyle. A czy zainteresowanie tym co na osiedlu musi od razu wiązać się z zaangażowaniem w jakieś akcje ? Mnie wystarczy oglądać i komentować. Chyba wolno. A że czasami komuś nadepnę na odcisk. A że czasami może ktoś skorzysta z moich komentarzy. Samo życie. Miłego zamieszkiwania na osiedlu życzę wszystkim aktualnym i przyszłym mieszkańcom. I oczywiście jak najpiękniejszych mieszkań.
 21. greg45

  Jak idzie budowa?

  Do Pi0trekusa. Coś mi się zdaje, że dręczy Cię jakaś mania prześladowcza. Wszędzie szukasz spisków. Napisałem jeden post na wątku odbioru mieszkań, tak gwoli Waszych przemyśleń, czy naprawdę to co dostajecie od Murapolu w ekspresowym tempie, jest tym za co zapłaciliście. Wątek rozwinął Śledzik i w zasadzie nic więcej nie ma do dodania. Z ciekawości zapytałem, po obejrzeniu zdjęć, dlaczego rynny nie sięgają parteru, też Ci nie pasuje i szukasz dziury w całym. Gdzie Ty tu widzisz jakąś kontrowersję ? Może jakieś tabletki na uspokojenie ? A tak przy okazji. Nie, nie uważam że bezsensownym było montowanie do poziomu O żeby ich nie uszkodzić. Jak wiadomo jesienią deszcze padają, a z takiej rynny woda tryska jak z rzygacza (jeśli wiesz co to jest) i przy okazji niszczy świeże tynki. I jeszcze jedno. Mogę Ci napisać dlaczego tak bardzo zainteresowała mnie budowa Murapolu. Bo interesuje mnie wszystko co dzieje się na osiedlu Złocień. Pasuje Ci taka odpowiedź ?
 22. greg45

  Jak idzie budowa?

  A czemu rynny kończą się na wysokości mniej więcej I pietra ?
 23. greg45

  Oddanie budynków

  Ja też ze Śnieżki, więc nie wiem jak zostanie odebrana moja wypowiedź przez przyszłych sąsiadów z Murapolu. Wasze bloki co prawda stoją, ale jak każda nowa budowla będą jeszcze osiadać, a więc "pracować". Może się więc okazać że swoje ciężko zarobione pieniążki będziecie musieli powtórnie inwestować aby łatać niespodzianki jakie pojawią się w wyniku "przyspieszonego" trybu wydawania kluczy. Nowe bloki Śnieżki są na mniej więcej na tym samym etapie budowy, ale termin oddania to zdaje się X 2019 r. jak myślicie, dlaczego ?
 24. Śnieżka rozpoczęła budowę swoich bloków niemal w tym samym okresie co "Murapol". Ale termin odbioru mieszkań to X 2019 r. Jak myślicie, dlaczego?
×