Skocz do zawartości

greg45

Members
 • Zawartość

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana greg45 w Rankingu w dniu 13 Wrzesień

greg45 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

29 Excellent

O greg45

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. A mnie ciekawi jak Oni będą nasadzać te klony tej jesieni, lub wiosną 2019 r (tak wynika z artykułu) we współpracy ze szkołą ze Złocienia jak szkoły tu NIE MA. Ba, nie ma nawet terenu pod szkołę. Są tylko jakieś podpisane obietnice, że może się kościół dogada z miastem. (a co, jak się nie dogada co do ceny, albo zmieni prezydent ?) Dziwne, ale jakoś nie wierzę że szkoła powstanie jeszcze tej jesieni i na dodatek będą do niej uczęszczać uczniowie.
 2. greg45

  grillowanie na tarasach

  Przepraszam, trochę mnie poniosło. Sam jeżdżę więc czasem aż mi serce staje jak widzę wyczyny dzieci w strefie zamieszkania. Na to niestety nie mam wpływu - to nie moje dzieci. A dzieci, jak to dzieci. Dlatego, mając te wyczyny na uwadze, staram się mieć oczy dookoła głowy. I bardziej chodziło mi o to aby dorośli uczestnicy ruchu byli bardziej odpowiedzialni.
 3. greg45

  grillowanie na tarasach

  Jak widać po powyższym wpisie, to że ktoś umie pisać wcale nie oznacza że powinien to robić. Te "durnoty" to prawo, a Twoim psim obowiązkiem SuperON jest tego prawo przestrzegać. I nieważne kto Ci tam wbił do Twojej pały, że możesz robić co chcesz. Nie, nie możesz. Masz się do tego stosować. A im później to zrozumiesz, tym gorzej dla Ciebie. Tak, strefa to oaza komfortu. Tak, dzieci mogą chodzić jak chcą, tak samo jak i dorośli. A Twoim "zasr....m" obowiązkiem jest zdjąć nogę z gazu i jechać powolutku, powolutku i uważnie się rozglądać.
 4. greg45

  Zmiana czasu

  Czas letni na stałe !!!!
 5. Termin "Patologiczna" wychodzi z użycia, teraz określa się to jako "dysfunkcyjna społecznie".
 6. greg45

  Hałaśliwi kibole - Malachitowa 5

  Hehehe. "Jeśli nikt im nie otworzy drzwi do klatki, to nie będą mogli nic zrobić". Dobre. Czytaj: "Najlepiej to nie dzwońcie do nas i d..... nie zawracajcie" Biedna policja nie może nic zrobić, bo się na klatkę schodową nie mogą dostać. A na konto potrafią zajrzeć czy wypłata wpłynęła ? Następnym razem poprosić o stopień, imię i nazwisko przyjmującego zgłoszenie i zanotować (informując Go o tym) godzinę zgłoszenia. Można też dodać sugestię, że to chyba kibole i jarają się dopalaczami.
 7. Nie ma znaczenia czy jest to komórka lokatorska czy ogólnodostępna hala garażowa. Jako materiały palne nie mogą być składowane.
 8. Jeśli rzeczywiście w rozporządzeniu ministra jest zakaz wjazdu pojazdów z LPG do garażów podziemnych, to JEST TO OBOWIĄZUJĄCE PRAWO. Norma prawna nie musi być zawarta w ustawie (tzw. Kodeks Drogowy to tez ustawa), czy Konstytucji. Ustawy często odsyłają do aktów niższego rzędu (np. rozporządzenia). Jeszcze jedno. Niekoniecznie Straż Miejska jest tu władna wystawiać mandaty. Bardziej dolegliwa będzie prewencyjna wizyta przedstawiciela Straży Pożarnej, który nałoży wysokie mandaty nie tylko na właścicieli samochodów z LPG, ale także na tych którzy przechowują na przykład paliwo w kanistrach, albo - uwaga - OPONY.
 9. greg45

  Budowa ul. Domagały

  oj tam, oj tam. Djinn chciałby prawdopodobnie jeździć zgodnie z przepisami. Czyli po chodniku nie można. Widocznie nie rozumie, że Polakowi wszystko wolno. (żarcik taki, ale jakby z każdym dniem coraz mniej śmieszny).
 10. greg45

  Gniazdo os w huśtawce na placu zabaw

  Sprawami, nazwijmy je gospodarczymi, w Sp-ni zajmuje się pan Maciek. Można też zadzwonić na Straż Pożarną i poinformować, co powinno spowodować przyjazd ekipy strażaków wyspecjalizowanej w "eksmisji" niezbyt przyjaznych zwierzątek.
 11. greg45

  Nowy Paczkomat Inpost

  Paczkomat nie tyle jest montowany, co już działa. Sam z niego korzystałem kilka dni temu. I uwaga: to jest jeszcze ulica SUCHARSKIEGO.
 12. greg45

  Auto "piwnica"

  Cytuję za tygodnikiem "Motor" nr 25 z tego roku "tablice rejestracyjne ....są według większości prawników danymi podlegającymi ochronie na mocy RODO" . Sugeruję więc ostrożność w publicznym podawaniu całości numerów rejestracyjnych, gdyż może to skończyć się nawet żądaniem zapłaty odszkodowania.
 13. greg45

  Budowa ul. Domagały

  Nie chodzi o ekskluzywność drogi, tylko priorytety. Priorytetem dla nas jako mieszkańców Krakowa jest zapewnienie sprawnego i wydajnego układu komunikacyjnego. W to wpisuje się budowa ulicy Domagały aż do Christo Botewa. Budowa parkingu P&R dla przyjezdnych spoza Krakowa tym priorytetem nie jest. Tym bardziej z płaconych przez nas na rzecz gminy podatków. Najpierw zapewnienie wygód mieszkańcom bo tym ma się zajmować gmina, a dopiero potem przyjezdnym, którzy korzystając, do wspólnego garnuszka nie wrzucają nic (czytaj: nie płacą podatków miejscowych).
 14. greg45

  Budowa ul. Domagały

  Szykuje się nam jeszcze gorszy scenariusz. Otóż miasto planuje wybudować parking P&R przy naszej nowej stacji, między linią kolejową, a ulicą Sucharskiego. I to przynajmniej na 200 samochodów. Co ciekawe chce go otworzyć razem z nowa stacją. Czyli na to kasa się znajdzie. A na przedłużenie Domagały do Christo Botewa już nie. Jak będzie parking to oczywiście będzie przebudowany fragment Złocieniowej i mostek. A wtedy zapomnijcie o małym ruchu na osiedlu. Każdy zdrowo myślący zamiast jechać do przejazdów pojedzie drogą na której przejazdów nie ma.
 15. greg45

  Głupio / źle oznakowane skrzyżowania w Krakowie

  Zasada przytoczona przez Śledzika pozwala i prawidłowo się poruszać i racjonalnie wykorzystać wszystkie pasy przy dojeździe do ronda. Rondo Mogilskie jest o tyle nietypowe że ma 5 wylotów: w Mogilską, w Beliny-Prażmowskiego, w Lubomirskiego, w Lubicz i w Powstania Warszawskiego. Jest przy tym rondem na którym komasuje się ruch nie tylko miejski, ale i tranzytowy. Przy tym miejski prowadzi do wielu istotnych miejsc: sądów, policji, dworców, szpitali. Ruch jest więc gigantyczny. Pozostawienie więc jednego pasa do jazdy na wprost z Powstania Warszawskiego w Beliny Prażmowskiego powodowałby dodatkowe gigantyczne korki, gdyż ten kierunek jest akurat tranzytowym. Uważny kierowca obserwując ruch i znaki drogowe, także poziome, po wjeździe na rondo ma możliwość zmiany pasa ruchu na ten wyprowadzający w pożądanym kierunku. Zapewnią mu to i znaki i sygnalizatory świetlne
×