Skocz do zawartości

greg45

Members
 • Zawartość

  107
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  13

Ostatnia wygrana greg45 w Rankingu w dniu 11 Kwiecień

greg45 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

62 Excellent

O greg45

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. A czy żółte kubły nie są przypadkiem opisane, jeden na papier, drugi na metal? Tak jest przynajmniej w naszym śmietniku. Inna sprawa że śmieci i tak lądują jak się komu podoba. Niestety.
 2. Ostatnio oglądałem reportaż z budowy linii kolejowej i rzecznik kolei powiedział, że otwarcie stacji Złocień jest planowane na GRUDZIEŃ 2020. No to jeszcze 1,5 roku.
 3. Franzz. A może by tak popatrzyć na sortowanie jako element walki o czyste środowisko, a nie przypinać do tego od razu polityki. Nie będzie sortowania, będziemy wszyscy o wiele więcej płacić i tyle w temacie.
 4. Jak już zaczną remont Półłanki to na pewno w innym terminie. A to Polska właśnie.
 5. Parę takich ciekawostek. Jak koperta jest z okienkiem, to do zmieszanych, jak normalna to do papierów. Tak samo torebki np. na pieczywo z Biedronki, czy Kauflanda. Jak zwykła torebka z herbatą to do Bio, a jak piramidka (jest plastikowa) to do zmieszanych. Jak opakowanie po pizzy zatłuszczone to do zmieszanych, jak czyściutkie to do papieru. Miłego segregowania !!!! Ps. Kolejna "wizyta" w śmietniku i wszystko po staremu. Większość "segreguje" (czytaj: wrzuca) jak mu się podoba. Wszyscy to odczujemy po pierwszych wizytach kontroli z MPO i nałożonych karach.
 6. "Wizyta" z odpadami w śmietniku w dniu 04 kwietnia i taka refleksja. Kosze na razie stare, a więc nie odpowiadające kolorystycznie określonym typom odpadów, ale za to wyraźnie opisane. Dwa żółte pojemniki, jeden opisany "papier", drugi "metale, tworzywa sztuczne" I co ? Ten na "metale, tworzywa sztuczne" prawie pusty, a ten na "papier" wypełniony po brzegi kartonami, ale przede wszystkim workami foliowymi. A że te półprzeźroczyste to zawartość dobrze widoczna. A więc opakowania po sokach, plastikowe butelki, plastikowe kubki i inne opakowania. Jakby nie patrzyć, nie o taką segregację chodzi. A kary zapłacą wszyscy solidarnie.
 7. Jak patrzysz na wiadukt od strony osiedla to po jego prawej stronie będzie przystanek. Za tym wiaduktem który już stoi po rozebraniu starego - obecnie używanego - wiaduktu powstanie drugi, a obok prawdopodobnie schody na perony.
 8. Jeśli dobrze pamiętam, to ten wątek był już poruszany. Zdaje się że MPK było na tak, pod warunkiem że LCC wybuduje pętlę na własnym terenie. A deweloper, jak to deweloper teren ma, ale pod bloki, a nie pod inną infrastrukturę. Autobus gdzieś musi zawrócić i się zatrzymać. Nie tylko po to by wysadzić/zabrać ludzi. Byłby to przystanek końcowy więc jakieś, przynajmniej elementarne warunki socjalne odpoczynku dla kierowców by pasowały.
 9. Stąd tez moja prośba. Może ktoś z Was jest w stanie ustalić czy jest to teren prywatny. Myślę też, że gdyby to był, przynajmniej w części teren prywatny, to taki ktoś raczej nie pozwoliłby na rozjeżdżanie swojej działki przez sprzęt ciężki. Pamiętam też ten teren sprzed kilku lat i była tam tylko wąska polna droga dojazdowa do pól. Teraz jest to droga utwardzona, na tyle szeroka że mijają się dwa auta.
 10. Mam takie marzenie. A gdyby udało się wyasfaltować ul. Jasieńskiego w stronę miejsca gdzie odbywały się ŚDM, a obecnie jest strefa ekonomiczna ? Zdaje się że wymagałoby to uzgodnień międzygminnych, ale gra moim zdaniem jest warta świeczki. Obecnie jest tam utwardzona polna droga po której kursują ciężarówki obsługujące budowę linii kolejowej, ale wiem że i mieszkańcy osiedla z niej korzystają. Co prawda bardziej przydaje się SUV, ale osobówka też daje radę. Do przebudowy i wyasfaltowania jest kilkaset metrów. A w zamian zyskujemy drogę omijającą Półłanki i dającą też możliwość jazdy w stronę Wieliczki (po wyremontowaniu wiaduktów) a dalej na A-4. Może warto zainteresować radnych tym tematem ?
 11. Sp-nia podpisała umowę z wykonawcą na wybudowanie za konkretną kwotę. Więc raczej to wykonawca będzie się starał zaoszczędzić żeby zarobić. I tu dopiero rola Sp-ni jako inwestora, czy będzie pilnowała wykonania zgodnie z umową.
 12. Kij w mrowisko włożony. I jak przewidywałem wymówki i usprawiedliwienia biorą górę. To po kolei. Do "Anka": A tak przeszkadza mi. Zaznaczyłem, że chodzi o tych którym odśnieżanie zajmuje dłużej niż minutę. Chociaż "burzę się" i na tych którzy zmieszczą się w minucie. I o dziwo jeżdżę autem, nawet bardzo dużo kilometrów pokonuję w ciągu roku. Staram się jednak stosować do zaleceń mądrzejszych ode mnie. Silnik włącz i po paru sekundach ruszaj (jak tylko zgasną kontrolki). Zapewnia to nie tylko prawidłowe smarowanie sinika i osprzętu, ale i szybsze nagrzanie wnętrza. Przy okazji, skoro szyba od środka paruje to może warto powalczyć z wilgocią we wnętrzu ? Do "marianoitaliano": to że ktoś nie posiada kultury osobistej, nie oznacza wcale, że inni maja się z tym godzić i nie zwracać uwagi w imię "świętego spokoju". I na koniec do "Aska" taka refleksja: Tak dba Pani o zdrowie swojego dziecka, co oczywiście jest ze wszech miar szlachetne, a nie przeszkadza Pani że w przyszłości może zachorować na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc między innymi z tego powodu, że Pani przez "ponad 5 minut" codziennie, przy włączonym silniku skrobała szyby. I proszę mi nie mówić że od jednego Pani samochodu zanieczyszczenie nie wzrośnie, że inni szkodzą więcej itd, itp. Z małych rzeczy powstają rzeczy wielkie.
 13. Wpis adresowany był raczej do tych wygodnych. A tak na marginesie. Samochód na postoju NIE może mieć włączonego silnika przez "dobre 5 minut". Tak, wiem co Pani odpowie. We wszelkiego rodzaju wymówkach Polacy są świetni. A potem...... jakoś to będzie. Na rynku są dostępne środki do odmrażania szyb, które rozwiążą ten problem w kilkanaście sekund. Sam z nich korzystam i zapewniam że działają.
 14. Pozdrawiam wszystkich sąsiadów którzy najpierw uruchamiają swój ukochany samochodzik, a potem zabierają się za skrobanie/odśnieżanie. A samochód (najczęściej diesel radośnie smrodzi minutę, dwie, trzy albo i więcej. A co tam. Najważniejsze że będzie ciepło w środku jak w końcu ruszy.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...