Skocz do zawartości

greg45

Members
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  3

Ostatnia wygrana greg45 w Rankingu w dniu 29 Grudzień 2017

greg45 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

9 Neutral

O greg45

 1. Szanowni Sąsiedzi. Zwracam się z uprzejmą prośbą w imieniu czworonożnych milusińskich o powstrzymanie się z odpalaniem petard, rac, rakiet i czego tam jeszcze tak w samego Sylwestra jak i w dni poprzedzające jak i następne. Wiele zwierząt cierpi z tego powodu, chowa się po kątach, dostaje drgawek, czy też po prostu w panice stara się uciekać na oślep. Każdy NIE odpalony fajerwerk to o jeden huk mniej dla wystraszonych zwierząt. Jeśli więc macie trochę empatii, to powstrzymajcie się i nie odpalajcie fajerwerków. Nowy Rok można na różne sposoby przywitać. Wspomnę jeszcze o jednym aspekcie. Wiele osób chętnie odpala fajerwerki, ale ZAPOMINA o posprzątaniu po sobie. W efekcie jeszcze przez długi czas nasze otoczenie straszy resztkami tej żałosne w sumie "zabawy"
 2. Nowy Sklep na Osiedlu "Shake Alkohole"

  zegarek fajny. Wszystkomający.
 3. Remonty

  Moja żona powiedziała że takie płytki są obecnie najmodniejsze !!!!! Tak więc panowie cicho sza. Bo a nóż, widelec będziemy takie oglądali w domu. brrrrr.
 4. SMOG na Złocieniu

  sledzik1984 wykonał dobrą robotę. Krótko, zwięźle i na temat. Pozdrawiam wszystkich.
 5. SMOG na Złocieniu

  Pośrednio tak, zostając członkiem Spółdzielni zgodziłem się respektować postanowienia Walnego Zgromadzenia i upoważnionego przez nie Zarządu. Wszystko to było i jest finansowane między innymi z mojego czynszu. Zauważ - jeśli już chcesz zabierać głos - że w przypadku czujników smogu, Ktoś próbuje, bez wyrażenia woli przez większość, arbitralnie narzucić płacenie dodatkowych "kilkunastu groszy". To tyle w temacie. Nie zamierzam już w tym wątku wdawać się w jałowe polemiki. Popieram wpis Maćka. Jak ktoś chce to niech sobie sam płaci. Koniec kropka
 6. SMOG na Złocieniu

  No właśnie. O ile ten cel popiera większość. A nie przypominam sobie, aby ta większość wyraziła swoją wolę. Właśnie na tym polega spółdzielczość, że większość najpierw wyraża swoją wolę, a dopiero potem jest zrzutka, lub wykorzystanie posiadanych wspólnych pieniędzy. Nigdy na odwrót. Nigdy narzucania woli jednostki. I jeszcze jedno. Ze spółdzielczości pisałem jedną ze swoich prac dyplomowych. Więc chyba znam się trochę na zasadach jej funkcjonowania.Zanim więc zaczniesz kogoś "tykać" zastanów się.
 7. SMOG na Złocieniu

  Dzięki sledzik1984 za zabranie głosu. Jednak mam większe zaufanie do Twoich pomiarów, tym bardziej że robisz to bezinteresownie. A co do ostatniej wypowiedzi luk82. Cieszy mnie, Twoja troska o zdrowie rodziny, zupełnie jednak nie rozumiem dlaczego za - na przykład - moje pieniądze. Hasła typu "za parę groszy dosłownie wliczone do czynszu" zupełnie mnie nie obchodzą. Na co mam wydawać swoje własne pieniądze to jednak moja prywatna sprawa. Dzisiaj parę groszy na jakiś czujnik, jutro parę złotych na coś innego, a jutro jeszcze więcej na jeszcze coś innego. Nie, dziękuję. Masz genialne pomysły, rób to za własne pieniądze. I żeby nie było. Jeśli na przykład śledzik1984 ogłosi, że potrzebuje dofinansowania do czujnika, to być może coś dorzucę. Ale będzie to moja decyzja.
 8. SMOG na Złocieniu

  Ludzie. Wystarczy trochę poczytać ten wątek. Pomiar już od ponad roku wykonuje sledzik1984 ! Po co kombinujecie, jak koń pod górę, z jakimś Airly. (no chyba że ktoś ma w tym jakiś interes)
 9. Parkowanie na chodnikach

  Znaki, znakami, a ludzie swoje. Są znaki zakazu wjazdu, a niektórzy kierowcy ich nie widzą, albo UDAJĄ że nie widzą ("bo przecież mnie wolno", "bo przecież nie będę jeździł dookoła", ja tylko kilka metrów, nic się nie stanie" itd, itp. Są znaki dopuszczające parkowanie dwoma kołami na chodniku, to niektórzy stosują "twórczą interpretację" i stają 4 kołami na jezdni obok słupków zamontowanych przed klatkami bloku Malachitowa 10. Inni nadal z upodobaniem stają na chodniku na zakrętach. I na koniec trochę z innej beczki. Zwracam wszystkim uwagę, że z parkingu usytuowanego przed blokiem Malachitowa 12 (obok śmietnika przynależnego do bloku Malachitowa 11) można wyjeżdżać w obydwu kierunkach ! Droga jednokierunkowa zaczyna się dopiero za nim w rejonie stacji trafo i kortu tenisowego. Niby logicznie, ale co niektórzy mogą być zaskoczeni widząc samochód wyjeżdżający z niespodziewanej strony.
 10. Parkowanie na chodnikach

  Parę uwag do dzisiejszych zmian w rejonie parzystych bloków na Malachitowej. Pierwsza. Jak już wprowadzono ruch jednokierunkowy to według mnie rozsądniej by było gdyby odbywało się to w odwrotną stronę. Jadący "po asfalcie" i tak będą musieli ustępować pierwszeństwa tym nadjeżdżającym spomiędzy bloków 8 i 10, a znając tok rozumowania co niektórych (czytaj: jadę po asfalcie to mam pierwszeństwo bo ten z prawej jedzie po kostce) będzie to prowadziło to wielu sytuacji "stykowych". Odwrócenie ruchu, to znaczy umożliwienie skręcania "z asfaltu" w prawo między bloki 8 i 10 rozwiązałoby ten problem. Za blokiem 12 jest z kolei szeroki i dobrze widoczny rozjazd i skrzyżowanie 3 dróg samo w sobie skłania do ostrożności. Druga. Oznaczenie możliwości parkowania dwoma kołami na chodniku nie zwalnia z zachowania 1,5 metrowego przejścia dla pieszych. Wynika to z Ustawy o ruchu drogowym która jest aktem wyższego rzędu. Czy wszyscy się będą do tego stosować ? Tak, że Drogi Lukaszu2014 za wcześnie się chyba cieszysz. Trzecia. Dlaczego zlikwidowano miejsca dla niepełnosprawnych przy blokach Malachitowa 10 i 12, a pozostawiono przy bloku 8 ? Czy ma tu jakieś znaczenie to, że w bloku Malachitowa 8 mieszka pracownik Spółdzielni, a w pozostałych nie ? Dobra czepiam się. I w tym wątku jeszcze jedno. Czy zmieniły się przepisy odnośnie wymaganej odległości miejsc parkingowych od lokali mieszkalnych ? Czwarta. Dlaczego nadal nie zlikwidowano szlabanu przy "Puchatkach" w ramach reorganizacji ruchu ? Czy znowu dlatego że w blokach tych wykupili mieszkania pracownicy Spółdzielni ? Piąta. Kiedyś w wolnej chwili "na oko" obliczyłem, że na zieleńcu przed drugą siłownią można by wygospodarować około 20 miejsc parkingowych, co chyba rozwiązałoby problem brakujących miejsc. Dlaczego Spółdzielnia nie idzie w tą stronę, tylko wprowadza jednak dość kontrowersyjne wg mnie rozwiązania.
 11. Parkowanie na chodnikach

  Sądząc po nicku (Strong baba) to raczej kobieta. A sądząc po aktywności to -delikatnie ujmując - baaaardzo zdenerwowana: zdążyła już założyć nowy wątek (poszukiwany konfident) i skomentować 2 baaaardzo stare wpisy. A wszystko - jak podejrzewam - z tego powodu, że przytrafił się mandat. Bo jak zwykle wszyscy winni, tylko nie ONA. Żeby przypadkiem nie trafić na Jej czarną listę, od razu zapewniam, że to nie ja jestem tym który zgłasza wykroczenia drogowe na policję. Ale rozumiem tego kogoś i na swój sposób popieram. Czy ktoś z tych którzy parkują byle gdzie, zastanowił się kiedyś, co stałoby się gdyby zaistniała konieczność rozstawienia wozu bojowego straży pożarnej z podnośnikiem ? Tak, wiem, zaraz będzie: czepia się, może się to zdarzyć raz na sto lat, zdąży się przestawić zawalidrogi itd, itp, ble,ble, ble. A co jeśli akurat (nie daj boże) teraz, tutaj i na dodatek u Ciebie drogi czytelniku? I jeszcze jedno. Przypominam wszystkim, że w strefie zamieszkania pierwszeństwo ma pojazd nadjeżdżający z prawej strony !!!!!
 12. Parkowanie na chodnikach

  Co do 1. punktu. Nie wiem w którym momencie dostrzegłeś że coś przeinaczam. Nawiązywałem do Twoich wypowiedzi i tyle. Szkoda czasu. Co do 2. punktu. Oczywiście, że na 100 % dostałbym mandat. Wiem o tym doskonale. Czy gdziekolwiek twierdziłem, że będzie inaczej ? Za każdym razem przypominam za to, że współsprawca będzie ten co się do tego przyczynił, a więc na przykład parkujący na zakręcie jeśli zdarzenie będzie miało miejsce w tym miejscu. Nie wiem po co ten Twój wpis. Kolejna uwaga. Na tyle znam się na prawie, że potrafię odróżnić groźbę karalną, od stwierdzenia raczej sentencjonalnego. Znów więc strzał w płot. Co do tzw. placu zabaw do gimnastyki artystycznej zgadzam się z Tobą całkowicie. Była też propozycja aby wykonać tam bezpieczny wybieg dla psów, no ale ...... Gdybyś wiedział kto między innymi zakupił mieszkania w Puchatkach, to wiedziałbyś dlaczego parking jest zabezpieczony szlabanem. Co do bramy na pilota przy Tele-Fonice, pełna zgodna. Ostatni akapit to nie do mnie. Ja dopiero się zastanawiam. Pozdrowienia
 13. Parkowanie na chodnikach

  Jadąc nawet 10 na godzinę da się kogoś lub coś potrącić, nawet będąc nie wiem jak skupionym na tym co się robi. Życzę Ci żebyś nigdy nie musiał przekonywać się o tym osobiście. Parkowanie w miejscu NIEDOZWOLONYM to jednak nie to samo co płacz dziecka nawet o 3 nad ranem. Chyba, że nie dostrzegasz różnicy. Nawet parkowania w miejscach niedozwolonych powinno się dokonywać z głową ! Chociażby z tego powodu, by nie być potem współsprawcą. Już o tym kiedyś pisałem, ale widocznie nie do wszystkich to dotarło. Więc nie pisz mi tu o ludzkiej życzliwości. A co z życzliwością tych co parkując na zakrętach narażają innych na problemy ? To jakaś inna kasta ? Swoją drogą osobliwy punkt widzenia. Piszę o zdarzeniu które mogło skończyć się na przykład urazem, a mój interlokutor zarzuca mi że szukam dziury w całym. Nie, nie wstaję o 5 i nie wracam o 14,30 a jak zdarzy mi się wrócić wtedy gdy nie ma wolnych to nie mam problemów z dłuższym spacerkiem. I jeszcze jedno. Mam szacunek dla pracy i szanuję także pracę policjantów, więc nigdy nie nazwałem ich "pieskami", tak jak Ty to uczyniłeś. Ciekawe czy jak będziesz wzywał pomocy to zadzwonisz do schroniska czy pod 997?
 14. Parkowanie na chodnikach

  Taka mała scenka z minionego weekendu. Około godziny 22 skręcam z Malachitowej między bloki numer 8 i 10 i o mało nie potrącam chłopaka idącego jezdnią (tą brukowaną). Nie widziałem go wcześniej, wykonując manewr skrętu, gdyż jakiś KRETYN postawił auto combi na chodniku na skrzyżowaniu ! Czy chłopak miał prawo iść jezdnią ? Oczywiście że miał, bo jest to strefa zamieszkania. Czy kretyn miał prawo zaparkować na chodniku ? Oczywiście, że nie miał, gdyż jest to strefa zamieszkania. NIE pozdrawiam wszystkich kretynów, którzy parkując na zakręcie stwarzają zagrożenie dla innych użytkowników drogi. W takich sytuacjach zastanawiam się czy nie dołączyć do tych którzy wzywają policję aby wyegzekwować prawidłowe parkowanie. W tym kraju, aby nauczyć kogoś praworządności trzeba albo walić pałą po łbie, albo walić mandaty.
 15. Parkowanie na chodnikach

  Mustafa POPIERAM Twoją wypowiedź w całości. I jeszcze jedno. Gdyby faktycznie policjanci wypowiadali się tak jak to twierdzi Stefan to nadają się do ukarania !!!. W zakresie swoich obowiązków służbowych mają OBOWIĄZEK reagowania na wszystkie wykroczenia i przestępstwa. Karanie więc jednych mandatami za nieprawidłowe parkowanie przy równoczesnym pomijaniu innych świadczy o lekceważeniu obowiązków służbowych i wybiórczym podejściu do karania sprawców wykroczeń. Ciekawe, że podobno nie chcą utrudniać życia mieszkańcom. Tylko których. Tych co stawiają auta byle gdzie ? To w takim razie ja dziękuję za takich policjantów. Warto by pomyśleć o tych którym Ci właśnie mieszkańcy utrudniają życie. Ciekawe co miałby do powiedzenia rzecznik małopolskiej policji na temat takiej postawy funkcjonariuszy.
×