Skocz do zawartości

greg45

Members
 • Zawartość

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  7

Ostatnia wygrana greg45 w Rankingu w dniu 19 Kwiecień

greg45 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

23 Excellent

O greg45

 • Tytuł
  Advanced Member
 1. greg45

  Głupio / źle oznakowane skrzyżowania w Krakowie

  Zasada przytoczona przez Śledzika pozwala i prawidłowo się poruszać i racjonalnie wykorzystać wszystkie pasy przy dojeździe do ronda. Rondo Mogilskie jest o tyle nietypowe że ma 5 wylotów: w Mogilską, w Beliny-Prażmowskiego, w Lubomirskiego, w Lubicz i w Powstania Warszawskiego. Jest przy tym rondem na którym komasuje się ruch nie tylko miejski, ale i tranzytowy. Przy tym miejski prowadzi do wielu istotnych miejsc: sądów, policji, dworców, szpitali. Ruch jest więc gigantyczny. Pozostawienie więc jednego pasa do jazdy na wprost z Powstania Warszawskiego w Beliny Prażmowskiego powodowałby dodatkowe gigantyczne korki, gdyż ten kierunek jest akurat tranzytowym. Uważny kierowca obserwując ruch i znaki drogowe, także poziome, po wjeździe na rondo ma możliwość zmiany pasa ruchu na ten wyprowadzający w pożądanym kierunku. Zapewnią mu to i znaki i sygnalizatory świetlne
 2. greg45

  Petardy na Sylwestra -Psi Apel

  Niestety nie każdy. Kilka dni temu KTOŚ urządził sobie odpalanie petard w rejonie siłowni Outdoorowej.
 3. Sorki. Ironii nie zauważyłem. Widocznie mamy inne spojrzenie na ironię Zwłaszcza tam, gdzie są do podniesienia nasze wspólne pieniądze.. Dla mnie jednak ma znaczenie kto zarobi, nawet jeśli ceny będą rynkowe. Jeśli uczciwie zostanie wybrany organizator na podstawie np. porównania ofert to w porzo. Ale jeśli będzie to przyjaciel królika, zaproponowany na przykład w preliminarzu, to nawet jeśli zrobi to za cenę rynkową, dla mnie będzie miało to istotne znaczenie. A mógłbyś to być na przykład TY, tylko pech, nie .jesteś "przyjacielem królika"'.
 4. Do Sledzik i MisiekW. Ludzie czytajcie ze zrozumieniem. Jeśli piszę "Kręcić lody", to nie znaczy to wcale że ktoś będzie sprzedawał po 5, 10 czy 20 PLN. Litości. Czytajcie ze zrozumieniem. To przecież przenośnia. A co do właściwego tematu, to w najbliższym czasie postaram się w odcinkach dokonać rozbioru zamieszczonego wyżej manifestu wyborczego.
 5. Toż to propaganda w czystym wydaniu. Lanie wody. Widocznie ktoś już rozpoczyna kampanię wyborczą. Przeczytajcie uważnie całą wypowiedź. Kompletnie NIC z niej nie wynika. Mgliste obietnice i zachwalanie co to KMZ już nie zrobił, aby szkoła powstała. " W miejscu umożliwiającym dotarcie do niego również przez dzieci, bez narażenia ich na niebezpieczeństwa komunikacyjne, choć znajdujące się blisko przystanków komunikacji publicznej, w tym SKA. Kompleksem stanowiącym nowoczesną, modelową infrastrukturę, która zmienia się wraz z narodzinami, dorastaniem i starzeniem się lokalnej społeczności. Kompleksem, gdzie po latach budynek podstawówki może być przekształcony np. w strefę kultury, a liceum na w dom spokojnej starości. Gdzie jeden budynek może służyć i dzieciom, i dorosłym. I dla potrzeb edukacji, i dla potrzeb kulturalnych. Tak sportowych, jak widowiskowych" Blisko SKA czyli gdzie ? A pozostałe 4 zdania zacytowane, to już kompletna fantasmagoria. Gruszki na wierzbie. Znaczy, że co wszyscy się jednocześnie zestarzeją i nie będzie potrzebna szkoła, tylko w jej miejsce dom starości ? A na końcu jeszcze akapit o sesji Rady, z której relację już znamy z wcześniejszych postów. A PRELIMINARZA dalej NIE MA.
 6. Do Franzza: Można na przykład zarobić na organizacji festynu. Wystarczy że zajmie tym się firma moja, cioci, brata czy znajomego królika. Czy jest już jasne, jak można "ukręcić lody na szczytnym celu ? Oczywiście jeszcze raz podkreślam, że nikogo nie oskarżam o niecne zamiary, ale preliminarz mógłby sporo wyjaśnić, I to tyle w temacie. Nie zamierzam już go drążyć skoro to takie tajne. Ale nie zamierzam też, w tej sytuacji , angażować się w działania tego komitetu. Do Sog: Wychodzi na to że jednak jest to walka w oderwaniu od realiów przestrzennych. Szkoła to nie przedszkole, czy biblioteka. Mówimy już o szkole dla osiedla na którym ma zamieszkiwać niedługo około 30.000 ludzi !!! Oczywiście oprócz samego budynku szkoły musi być jeszcze hala gimnastyczna i boiska zewnętrzne. Nie od rzeczy byłby także basen, bo miasto ostatnio inwestuje w baseny przyszkolne, a w pobliżu nie ma żadnego.
 7. Wytłumaczę więc może jaśniej. Ktoś narobił krzyku, jak to na Radzie Dzielnicy "uwalono" szczytny pomysł festynu, choć przedstawiono tam preliminarz. Chciałem się i nadal chcę dowiedzieć z tego preliminarza ile miał kosztować ten festyn, kto miał go organizować itd, itp. I od tej pory cicho sza. Nie oskarżam, broń Boże, nikogo o jakieś niecne zamiary, ale skoro to takie tajne, to może ktoś przy okazji ważnego społecznie celu. chciał "kręcić swoje lody". Niestety często tak w tym kraju bywa, a ja nie lubię być robiony "w konia". Ujawnienie preliminarza to byłby taki mały test na szczerość intencji. Uprzedzam bagatelizujące problem posty. Tak jestem podejrzliwy, tak jestem ciekawski. I jeszcze jedno. Pytałem w tym wątku o propozycje lokalizacji mitycznej już szkoły. Jak do tej pory nie zauważyłem aby ktokolwiek zgłosił choć jedną. A chyba od wskazania miejsca na szkołę, trzeba by rozpocząć walkę. Miasto jak wiadomo terenów na osiedlu, ani w pobliżu nie ma. Żaden deweloper raczej ani nie odda, ani nie sprzeda swoich. Telefonika raczej też nie ma zamiaru wynosić się z osiedla. Więc zdawałoby się proste pytanie "GDZIE" urasta do najważniejszego problemu i stawia pod znakiem zapytania sens walki o szkołę.
 8. Może dla Ciebie nie jest istotne. Ale dla mnie tak. Jeśli ewentualnie mam się w coś zaangażować to wolałbym grę w otwarte karty. A Ty nie ?
 9. Mistrzostwo świata. Dwa lata na wybudowanie chodnika. Sorry "realizacja" chodnika w "cyklu dwuletnim". Nóż się w kieszeni sam otwiera.
 10. greg45

  Dźwięki i szmery po godzinach nocnych.

  W Śnieżce też słychać, nawet w Twoim bloku Śledzik. No ale przecież w czasie łóżkowych harców często zapomina się o całym świecie, to i krzyk głośniejszy z głębi się dobędzie. Co do imprez zgoda, co do łóżka więcej wyrozumiałości sąsiedzi !!!!
 11. Dodam jeszcze 2 kolejne budynki które Sp-nia Śnieżka wybuduje bliżej Kościoła po zakończeniu budowy tych dwóch, które aktualnie "rosną w oczach". Zastanawiam się natomiast, czy bloki Instalu rzeczywiście wpisują się w nasze osiedle.
 12. greg45

  "Słoma z butów wychodzi..."

  Nadeszła wiosna to i "orzeł" pojawił się na osiedlu. Zaparkował swojego Peugeota na ścieżce rowerowej tuż przy automatycznej bramie wyjazdowej z osiedla. Widocznie wyszedł z założenia, że jak się ma literkę W w środku rejestracji to można parkować wszędzie. Musiała go też duma rozpierać jak zobaczył jak równiutko udało mu się zaparkować i zablokować całą ścieżkę. Ponieważ zaparkował przy bloku, którego mieszkańcy posiadają piloty do bramy, pewnie sam też posiada i mógłby zaparkować przy Telefonice, ale po co, jak daleko, a tu ścieżka wolna.
 13. greg45

  Pierwszeństwo przejadu

  A może po prostu wystarczyłoby, aby co poniektórzy postudiowali sobie Kodeks Drogowy. Problem w tym, że w tym kraju wielu wydaje się że są uprzywilejowani.
 14. greg45

  Parkingi pod blokiem

  Parking przy Telefonice, NIE ponoć, tylko faktycznie należy do Sp-ni Śnieżka
×