Skocz do zawartości

greg45

Members
 • Zawartość

  61
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  8

Ostatnia wygrana greg45 w Rankingu w dniu 29 Maj

greg45 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

27 Excellent

O greg45

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. greg45

  Hałaśliwi kibole - Malachitowa 5

  Hehehe. "Jeśli nikt im nie otworzy drzwi do klatki, to nie będą mogli nic zrobić". Dobre. Czytaj: "Najlepiej to nie dzwońcie do nas i d..... nie zawracajcie" Biedna policja nie może nic zrobić, bo się na klatkę schodową nie mogą dostać. A na konto potrafią zajrzeć czy wypłata wpłynęła ? Następnym razem poprosić o stopień, imię i nazwisko przyjmującego zgłoszenie i zanotować (informując Go o tym) godzinę zgłoszenia. Można też dodać sugestię, że to chyba kibole i jarają się dopalaczami.
 2. Nie ma znaczenia czy jest to komórka lokatorska czy ogólnodostępna hala garażowa. Jako materiały palne nie mogą być składowane.
 3. Jeśli rzeczywiście w rozporządzeniu ministra jest zakaz wjazdu pojazdów z LPG do garażów podziemnych, to JEST TO OBOWIĄZUJĄCE PRAWO. Norma prawna nie musi być zawarta w ustawie (tzw. Kodeks Drogowy to tez ustawa), czy Konstytucji. Ustawy często odsyłają do aktów niższego rzędu (np. rozporządzenia). Jeszcze jedno. Niekoniecznie Straż Miejska jest tu władna wystawiać mandaty. Bardziej dolegliwa będzie prewencyjna wizyta przedstawiciela Straży Pożarnej, który nałoży wysokie mandaty nie tylko na właścicieli samochodów z LPG, ale także na tych którzy przechowują na przykład paliwo w kanistrach, albo - uwaga - OPONY.
 4. greg45

  Budowa ul. Domagały

  oj tam, oj tam. Djinn chciałby prawdopodobnie jeździć zgodnie z przepisami. Czyli po chodniku nie można. Widocznie nie rozumie, że Polakowi wszystko wolno. (żarcik taki, ale jakby z każdym dniem coraz mniej śmieszny).
 5. greg45

  Gniazdo os w huśtawce na placu zabaw

  Sprawami, nazwijmy je gospodarczymi, w Sp-ni zajmuje się pan Maciek. Można też zadzwonić na Straż Pożarną i poinformować, co powinno spowodować przyjazd ekipy strażaków wyspecjalizowanej w "eksmisji" niezbyt przyjaznych zwierzątek.
 6. greg45

  Nowy Paczkomat Inpost

  Paczkomat nie tyle jest montowany, co już działa. Sam z niego korzystałem kilka dni temu. I uwaga: to jest jeszcze ulica SUCHARSKIEGO.
 7. greg45

  Auto "piwnica"

  Cytuję za tygodnikiem "Motor" nr 25 z tego roku "tablice rejestracyjne ....są według większości prawników danymi podlegającymi ochronie na mocy RODO" . Sugeruję więc ostrożność w publicznym podawaniu całości numerów rejestracyjnych, gdyż może to skończyć się nawet żądaniem zapłaty odszkodowania.
 8. Powtarzam jeszcze raz. Moje pytanie jest proste. W którym miejscu ta rzekoma szkoła ma stanąć. Tylko tyle i aż tyle. Bez terenu wszelkie inne działania będą po prostu jałowe. I nie wmawiajcie mi że jest inaczej.
 9. Do OneManArmy. Czytaj ze zrozumieniem. Spotkanie będzie w sprawie festynu. A ja chciałbym się dowiedzieć gdzie ta szkoła ma powstać ? Sądzę, że inne osoby również. Nie mam zamiaru pomagać w festynie, bo nie widzę dla niego innego celu jak tylko agitacja wyborcza. Miejsca na szkołę niestety nie ma i raczej nie będzie. Dlatego sensownymi wydają się tylko działania mające na celu rozbudowę szkoły na Sucharskiego (gdzie miasto dysponuje terenami) i zapewniające bezpieczny transport do tejże szkoły.
 10. To już wiemy. Tylko dalej nie wiemy w którym miejscu ma powstać.
 11. To kolejny raz zapytam. W którym miejscu ma ona powstać ? Bo ja takiego nie widzę.
 12. Tak przy okazji. Jak przebiegają prace nad scalaniem gruntów, zamianą działek, zakupem gruntów (wybierz co Ci pasuje) pod przyszłą szkołę ? Czy orędownicy jej powstania na osiedlu mogą wreszcie uszczknąć rąbka tajemnicy ? A przede wszystkim w którym miejscu. Tak, tak, wiem. Gdzieś w pobliżu przyszłej stacji Kraków Złocień. Problem w tym, że w pobliżu stacji takiego nie ma. Chyba że w pobliżu to np. 2 km dalej.
 13. greg45

  Budowa ul. Domagały

  Nie chodzi o ekskluzywność drogi, tylko priorytety. Priorytetem dla nas jako mieszkańców Krakowa jest zapewnienie sprawnego i wydajnego układu komunikacyjnego. W to wpisuje się budowa ulicy Domagały aż do Christo Botewa. Budowa parkingu P&R dla przyjezdnych spoza Krakowa tym priorytetem nie jest. Tym bardziej z płaconych przez nas na rzecz gminy podatków. Najpierw zapewnienie wygód mieszkańcom bo tym ma się zajmować gmina, a dopiero potem przyjezdnym, którzy korzystając, do wspólnego garnuszka nie wrzucają nic (czytaj: nie płacą podatków miejscowych).
 14. greg45

  Budowa ul. Domagały

  Szykuje się nam jeszcze gorszy scenariusz. Otóż miasto planuje wybudować parking P&R przy naszej nowej stacji, między linią kolejową, a ulicą Sucharskiego. I to przynajmniej na 200 samochodów. Co ciekawe chce go otworzyć razem z nowa stacją. Czyli na to kasa się znajdzie. A na przedłużenie Domagały do Christo Botewa już nie. Jak będzie parking to oczywiście będzie przebudowany fragment Złocieniowej i mostek. A wtedy zapomnijcie o małym ruchu na osiedlu. Każdy zdrowo myślący zamiast jechać do przejazdów pojedzie drogą na której przejazdów nie ma.
 15. greg45

  Głupio / źle oznakowane skrzyżowania w Krakowie

  Zasada przytoczona przez Śledzika pozwala i prawidłowo się poruszać i racjonalnie wykorzystać wszystkie pasy przy dojeździe do ronda. Rondo Mogilskie jest o tyle nietypowe że ma 5 wylotów: w Mogilską, w Beliny-Prażmowskiego, w Lubomirskiego, w Lubicz i w Powstania Warszawskiego. Jest przy tym rondem na którym komasuje się ruch nie tylko miejski, ale i tranzytowy. Przy tym miejski prowadzi do wielu istotnych miejsc: sądów, policji, dworców, szpitali. Ruch jest więc gigantyczny. Pozostawienie więc jednego pasa do jazdy na wprost z Powstania Warszawskiego w Beliny Prażmowskiego powodowałby dodatkowe gigantyczne korki, gdyż ten kierunek jest akurat tranzytowym. Uważny kierowca obserwując ruch i znaki drogowe, także poziome, po wjeździe na rondo ma możliwość zmiany pasa ruchu na ten wyprowadzający w pożądanym kierunku. Zapewnią mu to i znaki i sygnalizatory świetlne
×