Skocz do zawartości

greg45

Members
 • Zawartość

  93
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana greg45 w Rankingu w dniu 4 Grudzień 2018

greg45 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

50 Excellent

O greg45

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. greg45

  "Słoma z butów wychodzi..."

  Kij w mrowisko włożony. I jak przewidywałem wymówki i usprawiedliwienia biorą górę. To po kolei. Do "Anka": A tak przeszkadza mi. Zaznaczyłem, że chodzi o tych którym odśnieżanie zajmuje dłużej niż minutę. Chociaż "burzę się" i na tych którzy zmieszczą się w minucie. I o dziwo jeżdżę autem, nawet bardzo dużo kilometrów pokonuję w ciągu roku. Staram się jednak stosować do zaleceń mądrzejszych ode mnie. Silnik włącz i po paru sekundach ruszaj (jak tylko zgasną kontrolki). Zapewnia to nie tylko prawidłowe smarowanie sinika i osprzętu, ale i szybsze nagrzanie wnętrza. Przy okazji, skoro szyba od środka paruje to może warto powalczyć z wilgocią we wnętrzu ? Do "marianoitaliano": to że ktoś nie posiada kultury osobistej, nie oznacza wcale, że inni maja się z tym godzić i nie zwracać uwagi w imię "świętego spokoju". I na koniec do "Aska" taka refleksja: Tak dba Pani o zdrowie swojego dziecka, co oczywiście jest ze wszech miar szlachetne, a nie przeszkadza Pani że w przyszłości może zachorować na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc między innymi z tego powodu, że Pani przez "ponad 5 minut" codziennie, przy włączonym silniku skrobała szyby. I proszę mi nie mówić że od jednego Pani samochodu zanieczyszczenie nie wzrośnie, że inni szkodzą więcej itd, itp. Z małych rzeczy powstają rzeczy wielkie.
 2. greg45

  "Słoma z butów wychodzi..."

  Wpis adresowany był raczej do tych wygodnych. A tak na marginesie. Samochód na postoju NIE może mieć włączonego silnika przez "dobre 5 minut". Tak, wiem co Pani odpowie. We wszelkiego rodzaju wymówkach Polacy są świetni. A potem...... jakoś to będzie. Na rynku są dostępne środki do odmrażania szyb, które rozwiążą ten problem w kilkanaście sekund. Sam z nich korzystam i zapewniam że działają.
 3. greg45

  "Słoma z butów wychodzi..."

  Pozdrawiam wszystkich sąsiadów którzy najpierw uruchamiają swój ukochany samochodzik, a potem zabierają się za skrobanie/odśnieżanie. A samochód (najczęściej diesel radośnie smrodzi minutę, dwie, trzy albo i więcej. A co tam. Najważniejsze że będzie ciepło w środku jak w końcu ruszy.
 4. greg45

  Publikacja numerów rejestracyjnych

  Jeśli przeczytacie cały artykuł do końca to dowiecie się, że orzecznictwo sądów w tej sprawie nie jest jednolite. Są wyroki WSA przeciwstawne temu ostatniemu. Sam autor tekstu w tygodniku jedynie informuje o kolejnym wyroku WSA. Raczej nie wyciąga z niego wniosku że można te numery rejestracyjne publikować. Sugerowałbym więc powstrzymywać się od publikacji tablic. Tym bardziej że na naszym "podwórku" WSA orzekł że: "numery rejestracyjne " z reguły" nie mają statusu danych osobowych".
 5. greg45

  Inwestycja Agatowa II

  Raczej nie liczcie na wcześniejszy odbiór mieszkań. Sp-nia wydaje klucze dopiero po wykonaniu praktycznie wszystkich prac, łącznie z tzw. "małą architekturą". W zamian wchodzi się na teren gdzie od razu da się żyć, a nie na "budowę".
 6. greg45

  Wypadek? Pożar?

  taksówka tez raczej do kasacji. Bo miała przesuniętą przednią oś
 7. greg45

  Parking przy TF

  Ależ oczywiście jest taki przypadek grodzonego parkingu. Ten przy tzw. puchatkach (z jednej strony zamykany szlabanem, z drugiej znakiem: zakaz wjazdu). Inne parkingi NIE są na tych samych zasadach co ten przy TF. Jeszcze raz: właściciele tych dwóch bloków (chodzi o te gdzie jest przychodnia i siedziba Sp-ni) są współwłaścicielami terenu parkingu i przyległego terenu zielonego i mają to zapisane w aktach notarialnych. Inne parkingi są własnością Spółdzielni jako "organizacji " (czyli de facto są współwłasnością wszystkich jej członków). Każdy członek sp-ni (poza tymi opisanymi wyżej) ma raczej zapisane w akcie notarialnym prawo własności swojego mieszkania i określonej części terenu pod blokiem (ale nie obok niego, chyba że ma ogródek). Zasadnym jest natomiast oczekiwanie wyjaśnień od Zarządu za jakie pieniądze zostało sfinansowane ogrodzenie.
 8. greg45

  Parking przy TF

  UUUU. Panie administratorze. Tu zalatuje cenzurą. Wypowiedzi abcd owszem czasami są kontrowersyjne ale, moim zdaniem, nie aż tak żeby objąć je prewencyjną cenzurą. A co w takim razie z WWW którego wypowiedzi na forum (jak ta odrażająca w wątku biedronki) są o wiele gorsze.
 9. greg45

  Biedronka

  Coś mi się zdaje że pod nickiem "www" ukrywa się rasista, ksenofob i prawdziwy "Polak-Patriota". Najpierw stękał coś o obozie w innym wątku, teraz z kolei wskazuje kto i gdzie powinien robić zakupy, a na dodatek po czym poznać szanującego się obywatela RP. Dziwne tylko, że jako szanujący się obywatel RP i Polak ma problemy z językiem polskim. I wiesz co. Rzygać mi się chce na takich "szanujących się obywateli RP" jak ty. Na duże "Ty" nie zasługujesz.
 10. greg45

  Parking przy TF

  Zgodnie z pismem które Sp-nia przesłała do osób posiadających tytuł prawny do lokali mieszkalnych i użytkowych w budynkach Opalowa 2 (tam gdzie siedziba Sp-ni) i Złocieniowa 44 ( tam gdzie Przychodnia) parking przy ulicy Czeczów (czyli ten o którym w tym wątku mowa) stanowi teren prywatny jako współwłasność każdoczesnych właścicieli odrębnych lokali w ww. budynkach oraz Sp-ni (w odniesieniu do mieszkań sfinansowanych kredytem z KFM przez BGK) Parking został wybudowany w ramach inwestycji tych dwóch budynków, a osoby posiadające tytuły prawne do lokali w tych budynkach mają udział we własności przedmiotowego parkingu. Poprosiłem dwie osoby z tych bloków aby sprawdziły akty notarialne i faktycznie mają w nich zapisaną współwłasność działek na których jest parking i teren zielony. Kiedyś nawet Sp-nia w imieniu jakiejś firmy wystąpiła do nich o wyrażenie zgody na przeprowadzenie kabli energetycznych. Czyli wynika z tego, że tylko właściciele mieszkań w tych dwóch blokach mają prawo do korzystania z parkingu, jako swojej współwłasności. W dalszej części pisma Sp-nia informuje że brama przesuwna będzie ZAMYKANA OD 14 GRUDNIA po uruchomieniu systemu kontroli wjazdu na teren parkingu. Brama będzie uruchamiana sygnałem z zarejestrowanego w systemie telefonu komórkowego. Współwłaściciele dostali Karty Zgłoszenia, w których mają podać numery rejestracyjne aut i numery komórek. Jest też w piśmie adnotacja iż w przypadku braku chętnych na wszystkie miejsca (a jest ich 84) Sp-nia rozważy możliwość ODPŁATNEGO wynajmu miejsc CZŁONKOM Sp-ni zamieszkałym w innych budynkach. W zaistniałej sytuacji upada moim zdaniem koncepcja przedłużenia chodnika na terenie przy ogrodzeniu parkingu, gdyż zgodę na to musieliby wydać wszyscy współwłaściciele terenu (lekko licząc 120 osób i podmiotów) Ciekawi mnie też czy i jak sp-nia będzie się dzieliła zyskiem z ewentualnego wynajmu z pozostałymi współwłaścicielami. Ale tego już się chyba nie dowiem.
 11. greg45

  Oddanie budynków

  Do monaw89: Przystanek SKA ma być zlokalizowany mniej więcej za sklepem "AS", czyli jakieś 200 - 300 metrów od Twojego bloku
 12. Mieszkam po przeciwnej stronie osiedla i również zaobserwowałem to zjawisko. Wychodzi więc na to, że jest to problem z ciśnieniem po stronie dostawcy. Warto zainteresować problemem administratora osiedla, niech interweniuje w EC Łęg.
 13. greg45

  Parking przy TF

  Brama, a raczej szlaban otwierany apką w komórce podobno ma być. Taki jak przy "puchatkach". Ale po co robiono ogrodzenie, to sam nie wiem. Może dlatego, że cały teren Sp-ni jest ogrodzony ?
 14. greg45

  SMOG na Złocieniu

  Zagłosowane
 15. Gratulacje. Teraz tylko trzymać kciuki, żeby to wszystko się udało.
×