Skocz do zawartości

greg45

Members
 • Zawartość

  138
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  28

Ostatnia wygrana greg45 w Rankingu w dniu 20 Grudzień 2020

greg45 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

greg45's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

99

Reputacja

 1. Spostrzeżenia po wczorajszej "wizytacji": Mimo że był to 16 grudnia to przejazd pod wiaduktem nadal niedrożny (stało pośrodku niewielkie rusztowanie, a dalej szykana z barierek), postawiono już znaki drogowe (wg mnie na wysokości niezgodnej z rozporządzeniem o znakach drogowych), a nawet dopatrzyłem się wymalowanej linii podwójnej ciągłej na jezdni pod wiaduktem (ale tylko do połowy i jakaś taka wyblakła). Brak chodnika dla pieszych pod wiaduktem (w tym miejscu wykop którego wcześniej nie było, pewnie znów coś zapomnieli zakopać). Pracownicy mówili, że słyszeli o otwarciu przejazdu jeszcze w tym roku, ale nie bardzo w to wierzą. Ja, niestety, też.
 2. greg45

  Brudna woda

  A u mnie w 10-tce czyściutka. To chyba problem tkwi w Waszym bloku
 3. a ja słyszałem "lepsze" wyjaśnienie po co ten "zwężający się chodnik" Otóż to ma być chodnik, dla tych którzy przeoczą "główny" chodnik ( ten z wyjściami na perony). I żeby nie szli po ulicy to zrobili im drugi chodnik w trosce o ich bezpieczeństwo. W tym śmiesznym kraju to wytłumaczenie wydaje mi się jak najbardziej prawdopodobne.
 4. Zgadzam się ze sledzikiem1984. 14kWh na miesiąc to wprost śmieszna wartość. Ja też mam oświetlenie w pełni ledowe, wszystkie sprzęty przynajmniej A++, a zużycie miesięczne podchodzi pod 170 kWh (w mieszkaniu 2 osoby).
 5. Oj, nie liczyłbym na szybkie zakończenie prac. Dziś zauważyłem, że pod samym wiaduktem, gdzie już wcześniej ułożyli tłuczeń, a nawet zagęścili od nowa kopali dziury. Widziałem też porozrzucane rury, więc jest prawdopodobne że przypomnieli sobie o konieczności ułożenia rur, o których wcześniej zapomnieli. A tak na marginesie, tempo powstawania tego wiaduktu mnie powala.
 6. Możecie wierzyć, lub nie, ale krakowskie wodociągi dostarczają wodę która mieści się w światowej (sic !) czołówce czystości. To po co stacja uzdatniania w bloku ?
 7. Pytanie do lubiących "zygzakowanie". Czy aby w rejonie progów nie ma linii podwójnej ciągłej ? Czy Kodeks Ruchu Drogowego zezwala na najeżdżanie na linię ciągłą ? I tyle w temacie. Proszę nie odpowiadać, prowadząc jakieś dywagacje typu "a co by było gdyby", "a co jeśli", "a ja wiem lepiej" itd, itp. Polacy uwielbiają znać się na wszystkim lepiej i co najważniejsze, interpretować prawo tak jak jest im wygodniej.
 8. Najważniejsze jest ostatnie zdanie. W budżecie miasta na 2020 r, a co najważniejsze także w Wieloletniej Prognozie Finansowej NIE zostały zabezpieczone środki na realizację zadania. Dodaj jeszcze oszczędności koronawirusowe, więc chyba w najbliższej 10-latce parking, ani przebudowa drogi nie zostaną zrealizowane. Koncepcja programowo - przestrzenna została wykonana (kasa poszła). Do czasu ewentualnej realizacji koncepcja się zdezaktualizuje i trzeba będzie robić nową (i znowu kasa pójdzie)
 9. Do przemyślenia. Na dzień dzisiejszy 95 tys. osób zmarło na koronawirusa. Tymczasem od 01.01 do 31.03.2020 na świecie zmarło ponad 113 000 na grypę sezonową, ponad 239 000 na AIDS, a wiec choroby również zakaźne. Czy z ich powodu organizuje się kwarantanny ? Tak jak w przypadku tej, w sumie nie tak groźnej (jak np. ebola, czy Denga) pandemii. Czy Ci którzy tak przejmują się teraz osobami starszymi, tak samo przejmują się nimi jak wzywają na pomoc dziadziusia lub babunie do wnuczusia który ma "tylko" grypkę i nie może iść do żłobka/przedszkola/szkoły, a rodzic przecież musi iść do pracy (oczywiście mówię o tzw normalnych czasach). Nie wspomnę już o prawie 2 000 000 zmarłych na raka. Tymczasem rząd szacuje, że PKB spadnie z prognozowanych 4,1 do 0,4 (czytaj: będzie ujemny). Premier, wczoraj zapowiadając kolejne obostrzenia, wspomina coś o jakichś planach ratowania gospodarki dzięki którym uda się uratować 2 do 5 mln miejsc pracy (czytaj: na serio liczą się z tym że bezrobocie będzie gigantyczne). A my przechodzimy pełzającą kwarantannę, a gospodarka hamuje. Za chwilę dojdzie jeszcze susza (bo już się o niej mówi) i ceny żywności też skoczą.
 10. Problem z pieskami jest taki że jeszcze, niestety, nie nauczyły się informować kiedy będą raczyły robić kupkę. Można baaaaardzo długo spacerować z takim i po miejscach baaaaardzo oddalonych od siedzib ludzkich, a taki skubaniec w miejscu zupełnie niespodziewanym przyjmie wiadomą pozycję. No a jak już zajmą pozycję to na odciąganie raczej za późno. No a poza tym wyobraź sobie jak by Ciebie ktoś wyciągał z lokalu wiadomego jak już zająłeś pozycje wiadomą. Niestety swój rozumek mają i to chyba niezbyt duży, bo inaczej załatwiałyby się w toalecie.
 11. Sądząc po ilości osób odwiedzających Asa raczej nie można powiedzieć, że nikt tam nie chodzi. Co do cen - moim zdaniem - nie jest jakoś specjalnie drogo. Czyli właściwa odpowiedź: właściciel dba o właściwe i szybkie zaopatrzenie. Prywatny właściciel, po prostu bardziej się stara.
 12. Kto pamięta dawne czasy, ten wie, że wódka to był kiedyś cenny towar wymienny. Więc może z tego powodu jest wykupywana. A co do papieru to jak w memie: jeden kichnął, a 10-ciu ze strachu narobiło w gacie. (purystów od razu przepraszam).
 13. Ledowa lampa oświetleniowa została zamontowana w ubiegłym roku i moim zdaniem w sposób wystarczający oświetla teren tej miejscówki. I wydaje mi się że przez jakiś czas skutecznie odstraszała, albo po prostu robi się coraz cieplej to i "koty" zaczęły idy marcowe. Monitoring osiedlowy też przynajmniej częściowo obejmuje ten teren. Na nic się jednak nie przyda bo nie nagrywa dźwięku, a o to wycie przede wszystkim chodzi. A jak piją butelki czy puszki chowając w torbach to i obraz nic nie pomoże. A tak przy okazji ile osób chociaż raz zwróciło im uwagę, albo chociaż zadzwoniło na policję czy po SM ? Tylko takie nękanie, moim zdaniem, odniesie skutek.
 14. No to jeśli nowa droga ma przebiegać na wprost, to wydaje mi się, że ma być prowadzona przez teren zlokalizowanego w tym miejscu podobozu obozu koncentracyjnego w Płaszowie (patrz wątek: "historia okolicy"). A jeśli tak to ewentualne znaleziska archeologiczne oddalą budowę drogi w odleeeeeeeegłą przyszłość.
 15. Ile osób tyle opinii. I znów z wywiadu Prezydenta Majchrowskiego (cytat): "Proszę pamiętać, że dziś mamy zameldowanych w Krakowie 760 tysięcy mieszkańców, a wedle zużycia wody jest ich około 1 150 000" Czyli 1/3 nie płaci za śmieci. I jeszcze jeden cytat: "W ubiegłym roku pozyskaliśmy z tytułu opłat około 207 milionów złotych, a koszty gospodarki odpadami wyniosły około 229 milionów złotych, czyli do kwoty uzyskanej z opłat ubiegłorocznych dopłaciliśmy 22 miliony złotych z opłat uzyskiwanych w latach poprzednich..." Czyli uzasadnione jest przyjęcie założenia że te 207 mln wpłaciło te 2/3 mieszkańców. Pozostała 1/3 nie wpłaciła ok 103 mln. Przy kosztach na poziomie 229 mln miasto miałoby ok 80 mln nadwyżki i ŻADNE podwyżki nie byłyby konieczne I chyba wszystko w temacie
×
×
 • Dodaj nową pozycję...