Skocz do zawartości

nslukasz

Members
 • Zawartość

  18
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

3 Neutral

O nslukasz

 • Tytuł
  Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. szukaj poza Krakowem - ja jak szukałem w Krakowie to za głowę się łapałem. w końcu sprowadzałem 100 km spoza Krakowa za 1/3 ceny, radzę porządnie zebrać oferty bo to temat na którym można ładnie popłynąć.
 2. możliwe że masz racznie, faktycznie jest delikatna różnica na tarasach, ciekawe z czego wynika - może nie 60 cm ale kilkanaście jest... ciekawe czy płyta garażu też jest wyżej, bo na "oko" nie widać zbytniej różnicy.
 3. B16 i b17 to jedna hala garażowa, jest na takich samych poziomach, tak jak cały kompleks B16, b17
 4. Deweloper nie jest właścicielem nieruchomości od chwili zawiązania wspólnoty - zgodę musi Ci udzielić administracja, pisz do nawigatora.
 5. pełna zgoda - w ZIKIT nikt nie będzie tego analizował w sytuacji gdzie Domagały jeszcze nie zostało otwarte. a tak marginalnie to sygnalizacja świetlna, tory, skrzyżowanie do ogromnego osiedla ... to była by katastrofa na Półanki
 6. tego na forum Ci nikt nie powie, bo wykończenie mieszkania to już kwestia ściśle subiektywna. przyjdź na mieszkanie jak jest ciemno i poświeć latarką tak jak planujesz oświetlenie - jeśli jeden klosz poświeć z jakiś 2 metrów, jak jakieś LED'y lub pkt. świetlne przy ścianie to poświeć prostopadle po ścianach. inaczej się nie dowiesz czy to Ci odpowiada czy nie
 7. Tak, zgoda w DB na pewno jest wpis o zakończeniu prac budowlanych itp. jednak tu jeszcze pewnie trwają odbiory inwestorskie wskazywanie wad i tak dalej więc "budowa" w moim poprzednim komentarzu tyczyło się tego bo na 99% LCC nie rozliczył jeszcze w całości kontraktu z generalnym - co akurat w tej sytuacji jest dla nas in plus.
 8. Nie bardzo wiem co rozumiesz przez potwierdzone? Bo wystarczy jak zejdziesz do garaży to zobaczysz że leje z ścian na łączeniu budynków, póki co nie ma co się nadto martwić bo coś tam grzebia cały czas w garażu więc z spokojem trzeba patrzeć. Jako wrzutke można dodać że nie ma praktycznie inwestycji które nie ciekna na poczatku, a jak cieknie to się doszczelnia lub szuka skąd i tyle, więc obserwujemy i zobaczymy. Pamiętajcie ze b17 to jeszcze budowa więc to się zdarzyć może
 9. woda przy B17 to nie kwestia systemu usuwania wody, generalnie na b16 nieszczelna jest dylatacja przy sekcji "budynków" zabudowy b16 więc to co widzisz to zastoiny wody gruntowej / opadowej - tak w jednym zdaniu to przeciekają ściany w garażu.
 10. W 30'stce nie otworzyli jeszcze garażu podziemnego więc wszyscy parkują jeszcze na zewnątrz a nie w środku. co do ilości miejsc nie przesadzałbym, w porównaniu do innych inwestycji jest tutaj naprawdę dużo miejsc dostępnych dla wszystkich na zewnątrz - aż dziwne że nie wpadli jeszcze na pomysł aby je sprzedawać zmieniając PNB... przy tak niskiej zabudowie i ilości miejsc naprawdę nie ma co marudzić (wiadomo narzekać zawsze można, ale bądźmy realistami w końcu plany osiedla są z tego co wiem dostępne od początku i każdy wiedział gdzie kupuje mieszkanie ) Poza tym z tego co się orientuję to sporo jest do kupienia miejsc jeszcze w garażach podziemnym i do wynajęcia też jest sporo takich miejsc.
 11. Ghostwheel - pośrednio tak i nie. Generalnie to kwestia jak Generalny i Inwestor realizował inwestycję i kiedy wykonał wymienniki i inne uzgodnienia. Większość budów już na etapie realizacji ma już na gotowo wykonane instalację MPEC i ustalone służebności bo po prostu wykorzystuje to ciepło podczas budowy. Więc to czy to będzie na czas czy nie, nie ma związku z MPEC tj. jeśli coś ma trwać np. 4 tygodnie to odpowiednio wcześnie trzeba się za to zabrać - to po stronie dewelopera, nas to średnio interesuje i raczej nie będzie argumentem dla niego w odmowie wydania kluczy. na zimę zresztą muszą uruchomić ogrzewanie bo to warunek aby budynek utrzymywał pewną temperaturę co jest warunkiem koniecznym - więc ten scenariusz jest mało prawdopodobny i zagrożenie raczej mało realne, pzdr.
 12. umowa ustna jest zobowiązując, dlatego w akcie zawsze jest zapis że zmienia on wszystkie dotychczasowe ustalenia - nie wiem czy tak jest w przypadku lcc ale to standard to tak żartem - a teraz poważnie. Jeżeli wszyscy mamy zapis do końca grudnia nie mają wyjścia i lokale będą musieli zacząć wydawać za jakieś 2-3 tygodnie inaczej nie wyrobią się z taką ilością mieszkań chyba że ściągną wszystkich sprzedawców ale wtedy i tak Generalny nie będzie się wyrabiał z usuwaniem zgłoszonych usterek więc patrząc obiektywnie wcześniejsze wydawanie mieszkań jest każdemu na rękę zwłaszcza że od odebrania mieszkania będziemy utrzymywać budynek więc deweloper zmniejszy koszty dla siebie. Patrząc na samą budowę śmiało można stwierdzić że skoro wykonali wszystkie chodniki a później je rozebrali to wykoali je tylko i wyłącznie na potrzeby PINBU do pozwolenia - standard na odbiór wszystko ładnie i później prujemy i kończymy, więc jak nie wyrobią się to nie bardzo widzę możliwość mówienia a bo PINB to tamto - bo kwity raczej będą inna kwestia czy skończą roboty. Więc tak patrząc chłodnym okiem to możemy być o tyle spokojni że LCC pewnie bardziej się spina żeby oddać to wcześniej niż my bo to dla nich kasa a jak komuś się excel nie zgodzi to po łbie dostanie a i sam klient teraz jest świadomy i wie jak wykorzystać te sytuację. pzdr
 13. Co oznacza fragment? "Przystanek kolejowy powstanie w rejonie ulicy Złocieniowej – mniej więcej w tym miejscu, w którym dziś od głównej linii odchodzą tory dla pociągów towarowych. Po przebudowie ten rozjazd będzie przesunięty o ok. 700 metrów na wschód." nowe tory bliżej osiedla? czy dalej osiedla?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...