Skocz do zawartości

Malachit1980

Members
 • Zawartość

  140
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  11

Ostatnia wygrana Malachit1980 w Rankingu w dniu 10 Grudzień

Malachit1980 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

68 Excellent

O Malachit1980

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ma tam być puszczony napewno 163. Chodzi o Domagały.
 2. Jestem w stałym kontakcie z ZDMK. Pani z ZDMK w każdej sprawie dotyczącej ulicy Domagały będzie mnie na bieżąco informować. Także w sprawie autobusów.
 3. Z informacji uzyskanych w ZDMK wynika, że droga zostanie oddana 19 grudnia.
 4. Organy te (np. Straż Pożarna) zajmują stanowisko w sprawie zgodności wykonania obiektu z projektem budowlanym w terminie 14 dni od dnia otrzymania zawiadomienia, a brak odpowiedzi traktuje się jak niezgłoszenie sprzeciwu lub uwag.
 5. Nie, nie czekamy na uroczyste otwarcie. Wystarczy otworzyć serwis internetowy gazeta prawna: Regulacją obowiązującą w tym zakresie jest przede wszystkim prawo budowlane, zgodnie z którym do użytkowania obiektu budowlanego, na którego wzniesienie jest wymagane pozwolenie na budowę, można przystąpić dopiero po zawiadomieniu właściwego organu o zakończeniu budowy, jeżeli organ ten, w terminie 21 dni od dnia doręczenia zawiadomienia, nie zgłosi sprzeciwu w drodze decyzji.
 6. Najlepiej proszę przysłać pismo w tej sprawie do rady dzielnicy i wtedy zostanie ono przekierowane do przewodniczącego odpowiedniej komisji. Może być drogą mailową lub osobiście.
 7. Zgadzam się z moim przedmówcą - miasto wie jak rozwiązać problem - mowa głównie o estakadzie, ale obecnie nie ma szans na realizację - brak środków. Zmiany w podatkach dla młodych też nie ułatwiają samorządom działania - pieniędzy na inwestycje będzie mniej.
 8. Abstrahując od tematu szpitala, powiem tak: kadencja obecnej Rady Dzielnicy rozpoczęła się 2 grudnia 2018 r. Przez ten czas, gdy jestem radnym ze Złocienia od mieszkańców praktycznie nie wpłynęło nic, żaden mieszkaniec nie przychodzi do rady zgłaszać jakieś problemy (mieszkańcy innych enklaw są dość aktywni w działaniu). Za to wielu wylewa żale na forum, które mało kto czyta lub na facebooku. A wystarczy tylko czasami napisać jakieś pismo od mieszkańców w takiej czy innej sprawie, które potem będzie procedowane na odpowiedniej komisji, a następnie głosowane na radzie.
 9. Racja. W każdym racie pieniądze na tę inwestycję dawało m.in. Ministerstwo Zdrowia. Generalnie chodziło mi o to, że ani miasto ani tym bardziej dzielnica, która dysponuje skromnym budżetem nie finansowało ani nie współfinansowało ten inwestycji.
 10. Skoro zostałem wywołany do tablicy to odpowiadam: szpital jest inwestycją centralną - rada dzielnicy i miasto nie ma z nim nic wspólnego. Obecnie nie ma szans na estakadę w rejonie Wielickiej, gdyż jest brak środków finansowych w kasie miasta na taki cel.
 11. Tu jest między innymi o budowie nowej Złocieniowej. inwestycja kolejowa.pdf
 12. Nowa Złocieniowa nie będzie wyglądała tak jak teraz.To będzie zupełnie nowa droga, wyprostowana. Nie patrzcie ludzie na nową Złocieniową, tak jak ona teraz wygląda.
 13. Takich szczegółów jeszcze nie wiadomo. Pewnie będzie to dopiero ustalane po zakończeniu budowy ulicy Domagały
×
×
 • Dodaj nową pozycję...