Skocz do zawartości

luk82

Members
 • Zawartość

  221
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  14

Zawartość dodana przez luk82

 1. A który załącznik? Bo z tych kilkunastu załączonych to de facto tylko mapka nas interesuje...
 2. Chm... dziękuję za odpowiedź. W sumie warszatu na osiedlu jeszcze nie ma- więc zawsze to jakiś plus, jeśli chodzi o infrastrukturę... szkoda tylko że tak blisko placu zabaw.
 3. Witam, Ktoś się orientuje, co powstaje (?) w miejscu tych krzaków między ul. Agatową a torami? Cały teren ogrodzony siatką, jak by jakaś inwestycja się miała tam rozpocząć... pzdr
 4. Witam, Kiedy otwarcie? Bo czytałem gdzieś (na forum?), że w pierwszej połowie grudnia 2002... Czy już...
 5. Dzięki, na FB ktoś już odpowiedział- to jest "zwężenie", które ma powstrzymać samochody ciężarowe przed "tranzytowym skrótem" przez osiedle.
 6. A do czego ten "zwężający się chodnik"- obok jezdni? Od strony osiedla ma jakieś 30cm szerokości- i lampę na środku- więc na pewno nie da się przejść/przejechać rowerem. Po drugiej stronie jest dużo szerszy...
 7. Nie nowy- to stare koncepty- z czasów konsultacji społecznych do Planu Zagospodarowania Przestrzennego (proszę zobaczyć na datę wpisów).
 8. Proszę doczytać do końca mój post--> tam gdzie mowa o dużej populacji i wyjątkach...
 9. Oczywiście mowa tutaj o ilości domowników. Więcej ludzi- więcej śmieci i więcej zużytej wody. A jeśli ktoś nie wykazuje faktycznej liczby domowników, to da się to pośrednio wyliczyć poprzez ilość zużytej wody. Oczywiście podniosą się głosy- "zużywam mało wody (nie lubię się myć), ale za to duuużo kupuję opakowanych towarów- i co?" I nic- to jest wyjątek. Dla odpowiednio dużej populacji (a taką jest osiedle), tego typu zależność jest jak najbardziej słuszna.
 10. Co? Zależność wprost proporcjonalną. Jedno rośnie- rośnie i drugie. Jedno spada- spada i drugie.
 11. Ale czy otwarcie tej placówki na Domagały 45 nie oznacza zamknięcie tej która jest w EURO?
 12. o jakim wiadukcie/drodze na Brzegi mowa? i kiedy ma być to "otwarcie" ?
 13. Czy wycinka drzew (krzewów?) na prawo od kościoła ma coś wspólnego z budową szkoły? O ile się nie mylę, gdzieś w tamtej okolicy jest działka, na której szkoła ma powstać.
 14. Z pierwszej ręki: Szanowny Panie, Z poważaniem, Anna Kwiecień Dział Udostępniania Zbiorów Biblioteki Kraków.
 15. Z moich obserwacji wynika, że sporo ludzi ma w głębokim... poważaniu segregację, a zwłaszcza zasady takie jak np. zgniatanie opakowań. Pudła (min. z TV!!!) sobie stoją we wiacie śmietnikowej. Uważam więc, że ta "impreza" jak piszesz, powinna kosztować jak najwięcej- nikt i nic nie przemówi do łbów, tylko kasa! A właściwie jej ubytek. Pomijam już takie "ekstrawagancje" jak np. zakaz wyrzucania odpadów budowlanych, lub np. styropianu do plastików. To jest level na którym niewielu dociera.
 16. dziękuję- spróbuję ją odnaleźć przez tą przychodnię.
 17. Witam, Czy jest na Złocieniu pielęgniarka, która wykonuje zastrzyki odpłatnie? Pozdrawiam
 18. Kupię używane narty dziecięce- dla 5 i 7 latka. pzdr.
 19. W Niepołomicach nie ma torowiska (kiedyś było, ale jest już rozebrane). Więc skąd niby te plotki o Niepołomicach?
 20. Faktycznie- słyszałem coś. A jakie sklepy (i gdzie konkretnie) mają powstać? czy może na razie, wiadomo tylko, że będą wydzielone lokale usługowe- a co w nich powstanie- to już się okaże "w praniu" ?
 21. Ideą rankingu, było wydobycie na światło dzienne pozytywów- które miały miejsce, a które często umykają- bo jak wiadomo- wolimy narzekać, zamiast pochwalić. Można mieć więc życzenia na 2020:), ale wolałbym w tym wątku przeczytać co się Wam podobało 2019, a nie czego jeszcze brakuje... Ja byłem zaskoczony jak dużo takich pozytywnych wydarzeń udało mi się znaleźć, a jestem pewien- że o wielu innych nie wiem, lub nie pamiętam już. PS. Dla "braków na Złocieniu" można założyć osobny wątek na forum.
 22. Mój subiektywny ranking pozytywnych wydarzeń z 2019 1. Otwarcie Domagały (+ faktyczne rozpoczęcie starań o przedłużenie do Śliwiaka); 2. Decyzja i nabycie działki pod szkołę, 3. Atut; 4. Biblioteka (w trakcie); 5. Paczkomat; 6. Czujnik Airly na osiedlu (czy aby na pewno wystartował w 2019?); 7. Instalacja słupków na chodniku obok Żabki (= bezpieczny wyjazd oraz możliwość korzystania z chodnika przez pieszych); 8. Remont Półłanki w rejonie Rybitw; 9. Remont placu zabaw na Agatowej; 10. Punkt pocztowy zostaje w EURO; 11. Aleja drzew wzdłuż Domagały; 12. Decyzja o lokalizacji bazy LPR w okolicy lotniska modelarskiego (czy jest szansa na drogę pod S7, przez Złocień?); 13. Inteligentne Garaże Rowerowe na stacji Bieżanów- Drożdżownia; Nie sądziłem, że ta lista dociągnie do 5!, a jak widać wyszło grubo ponad... i jeszcze pewnie coś by się znalazło. To był naprawdę dobry rok dla osiedla! Wszystkim, którzy przyłożyli się do każdego z w/w "cudów", chciałbym serdecznie podziękować!!! Szacun!!!
×
×
 • Dodaj nową pozycję...