Skocz do zawartości

maxkad

Members
 • Zawartość

  302
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  22

Zawartość dodana przez maxkad

 1. maxkad

  Delatacja

  też tak mi sie wydawało ale prawdopodobnie obie formy są poprawne
 2. Poza tym jest jeszcze Kodeks wykroczeń Art. 51§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny." i nie dotyczy on tylko ciszy nocnej.
 3. na to też jest sposób ale trzeba się zorganizować i notorycznie chodzić tam gdzie urządzają sobie rajdy pod pretekstem sprawdzenia godzin otwarcia gokartów a wówczas Art 1 ust 2 pkt 1 "2. Przepisy ustawy stosuje się również do ruchu odbywającego się poza miejscami wymienionymi w ust 1 pkt 1, w zakresie: koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;"
 4. nie nocne ale dziś od 8 rano piski i ryk silników do 10 byłem zobaczyłem Policja też się kręciła ale bez żadnej interwencji. Czteroosobowa grupa urządza sobie rajdy na parkingu przed gokartami. Jak to stwierdzili wolno im bo MAJĄ PODPISANĄ UMOWĘ. Policję należałoby douczyć o Art. 60. ust. 2. pkt 2) zabrania się używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem.
 5. Art. 33. 1.Pozwolenie na budowę dotyczy całego zamierzenia budowlanego. W przypadku zamierzenia budowlanego obejmującego więcej niż jeden obiekt, pozwolenie na budowę może, na wniosek inwestora, dotyczyć wybranych obiektów lub zespołu obiektów, mogących samodzielnie funkcjonować zgodnie z przeznaczeniem. Jeżeli pozwolenie na budowę dotyczy wybranych obiektów lub zespołu obiektów, inwestor jest obowiązany przedstawić projekt zagospodarowania działki lub terenu, o którym mowa w art. 34 ust. 3 pkt 1, dla całego zamierzenia budowlanego. Jeżeli projekt Budowlany załączony do wniosku o pozwolenie nie miał w planie zagospodarowania terenu naniesionego ogrodzenia to może być lipa.
 6. W to nie wątpię jednak powinno się to odbywać w odwrotnej kolejności. Franzz ja Ciebie bardzo szanuję ale błagam zlituj się. Jeżeli jednak przyjąć Twoją wersję to "murek nie jest wałem przeciwpowodziowym tylko "PRZEINWESTOWANYM" podtrzymującym płot elementem, który stanowi całość infrastruktury". Wysokość muru była moim zdaniem zaprojektowana na taką wysokość z premedytacją i jak najbardziej słusznie właśnie po to aby w przypadku wysokiej wody zapobiec przed zalaniem Słonecznego Miasteczka.
 7. Tak po mojemu to na początek należałoby sprawdzić (zmierzyć) różnicę wysokości pomiędzy górną krawędzią istniejącego murku a krawędzią koryta rzeki po drugiej stronie bo może się okazać że podnoszenie muru jest zbędne. Na pewno zabezpieczenia wymaga przerwa pomiędzy końcówką muru a przyczółkiem S7 - prowizoryczny wał ziemny przy naporze wody nie przetrwa zbyt długo. W moim mniemaniu Serafa na odcinku od zbiornika do granicy miasta (od granicy pojawiają się wały które im dalej tym wyższe) powinna być wykonana jak kanał burzowy. Zwróćcie uwagę (pewnie nie jeden was tam był) jak uregulowane są przepływające przez Zakopane potoki.
 8. dziś już da się przejść
 9. Zalanie Złocieniowej spowodowane było intensywnością niedzielnych opadów. Praktycznie leje od poniedziałku - we wtorek wieczorem poziom Serafy był nieznacznie podwyższony.
 10. Odpompowali wodę na tyle że półłanki jest przejezdna(wody jest mniej niż wczoraj) jednak coś nie pykło bo Agatowa na wysokości dawnej stadniny zaczyna znikać pod wodą i na moje oko pieszo nie ma opcji wydostania się z osiedla.
 11. Polecam rolety plisowane - pełna dowolność zasłonięcia, regulacji i co najważniejsze nie stwarza ograniczenia dla pełnego otwarcia skrzydła okiennego . można ją w każdej chwili zdemontować do mycia okien. Mam takie w pokoju dziecięcym.
 12. Witam jak w temacie - przejście Złocieniową do Sucharskiego zalane jutro może być problem z przedostaniem się na drugą stronę. Straż była jak opuściłem miejsce może do rana odpompują albo woda sama opadnie.
 13. Też mi się to nie podoba ale edytowałem nieco post Wojtekk. Tak zrobili kiedyś w stosunku do Szwajcarii. No nie do końca ze Szwajcarią tylko z bankami szwajcarskimi, do których w czasie wojny wpłacano pieniądze których nie było komu oddać.
 14. Tylko że ten przepis dotyczy nowych aptek a nie tych które już istniały przed jego wprowadzeniem.
 15. "Nauczycielka do Jasia -Jasiu jak wołasz na swojego kotka - Kicia. A mama jak woła na kotka - Kicia. A tatuś jak woła na kotka - Sierściuch pier... ny."
 16. Nie zmienia to faktu, iż w tym roku miałem wizytę tych owadów na balkonie
 17. Obawiam się ze opis miejsca o które Ci chodzi nie jest opisane wyczerpująco. Po lewej stronie patrząc od wejścia w przedpokoju (wejście do mieszkania) ściana ma 1,5 m wg załączonego rysunku, ale nie do końca przekonany jestem czy aby na pewno o tą ścianę chodzi.
 18. kokosów z tego może nie być. są ustawy które regulują wysokość opłat za wynajem takich pomieszczeń i jeżeli jego wysokość jest mniejsza niż 2 m i większa niż 1,4 m albo 1,3 m ( nie pamiętam dokładnie) to opłata wynosić może 50% ustalonej stawki. W przypadku gdy pomieszczenie ma wysokość mniejszą niż 1,4 m albo 1,3 m to za taką powierzchnię nie można pobrać opłaty.
 19. Miejmy nadzieję że te dwie inwestycje jednak nie zgrają się w czasie bo mało kto z osiedla chciałby mieć utrudniony wyjazd w obu kierunkach. Na chwilę obecną najwcześniej pod koniec tego roku.
 20. No niestety w strefie zamieszkania te znaki być muszą.
 21. przepraszam za tak długi czas mej reakcji. obiecuję poprawę😏. Pan pnq gdzie się nie odezwie to wyraźnie daje znać iż ma alergie na kościół katolicki - jego prawo. Ale na takie teksty w tym miejscu tu nie pozwolę dlatego jest ostrzeżenie. Mam tylko nadzieję ze "Kościół" nie ma identycznego toku myślenia jak Pan pnq (wybryk jednego księdza- przypisany Kościołowi - skrytykowany przez wszystkich nawet sam Kościół ) gdyż to co pisze mogłoby być uznane przez Kościół za opinię całego osiedla Złocień i uznać iż nie warto sprzedawać terenu pod szkołę a przeznaczyć pod ewentualną rozbudowę kaplicy. I tu zacytuję usunięty wpis pnq w temacie Nowa kaplica "najpierw szkoła - potem herezje." TEMAT ZAMYKAM
 22. Czekam na info od kierownika tego odcinka
 23. a czemu śnieżki skoro temat jest w osiedle Słoneczne Miasteczko. Oczywiście chodzi mi o kino plenerowe na terenie parkingu przy telefonice. cała reszta jest do zrealizowania na SM.
 24. pomysł i dobry ale lokalizacja go dyskwalifikuje gdyż parking jak wiemy jest niedostępny.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...