Skocz do zawartości

maxkad

Members
 • Zawartość

  253
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  18

Zawartość dodana przez maxkad

 1. Wiem że dział ma tytuł Osiedle Słoneczne Miasteczko i używany jest tutaj skrót myślowy "Słoneczne" jednak chciałbym zwrócić uwagę że osiedle Słoneczne ze złocieniem nie ma i nie będzie raczej miało nic wspólnego gdyż to nie ta dzielnica - to nawet nie ta strona Wisły.
 2. maxkad

  Sygnalizacja świetlna Agatowa Półłanki

  Tylko że całe mnóstwo samochodów jadących od przejazdów skręca właśnie w Agatową a w takiej sytuacji obecnie nie da się wyjechać bo łajzy skręcające w lewo z Półłanki w Agatową stają zastawiając lewy wyjazd z Agatowej zamiast zostawić go przejezdnym i umożliwić opuszczenie Agatowej tym skręcającym w lewo. Rezultat jest taki że stoi "Łajza" i cała Agatowa. Będziemy też stać jak Półłanki będzie PUSTA. Dodatkowo sygnalizacja sprawi zakorkowanie Półłanki jadąc od strony Bieżanowa w kierunku Agatowej
 3. maxkad

  Odśnieżanie dróg i chodników

  W Niedzielę traktorek z solą popylał jak jeszcze spaliście. Niestety wyrwał mnie kilka razy ze słodkich snów.
 4. maxkad

  Budowa ul. Domagały

  Kolejna osoba wylewająca swoją frustrację polityczną. Ale jak to tak urzędnicy bali się, że jak PIS do władzy w Krakowie dojdzie to wszystkich wymienią. A tu taka niespodzianka wygrał kandydat nie PiS-u wszyscy dalej siedzą na swoich stołkach a jak to napisał Loco "TVPis Kraków" głaska po główkach swoich przeciwników i zamiast zrobić dziennikarskie śledztwo wskazujące winnych tej sytuacji, przedstawili jedynie materiał informacyjny.
 5. maxkad

  Sygnalizacja świetlna Agatowa Półłanki

  Nie do końca się zgodzę z tym stwierdzeniem. Korki na wyjeździe z Agatowej tworzą się głównie przez lewoskręt wystarczy ok 6 aut do lewoskrętu i stoją absolutnie wszyscy (oprócz tych którzy do skrętu w prawo odważą się jechać pod prąd). W momencie gdy przejazdy są zamknięte prawo skręt na skrzyżowaniu Półłanki i Nad Drwiną jest luźny a nie sądzę żeby ludzie jadący w kierunku Bieżanowa pchali się na około.
 6. maxkad

  Próba włamania

  Obawiam się że z okazji RODO Spółdzielnia nie udostępni Ci nagrań. Może co najwyżej udostępnić je Policji.
 7. maxkad

  Wypadek? Pożar?

  a drugi uczestnik kolizji?? Ponoć taryfa??
 8. maxkad

  Listonosz

  Takiej opcji nie ma. Pisma sądowe skarbowe doręczane są do rąk własnych lub ( i tu już jest problem się pojawia) awizo.
 9. maxkad

  Biedronka

  Za taki stan rzeczy w dużej mierze odpowiadają roszczeniowi klienci "MOŻE BY TAK URUCHOMIĆ DODATKOWĄ KASĘ " obsługa zostawia nieskończoną robotę i leci do kasy. Ale niestety inny kupujący już widzi niewypakowany towar na środku przejścia nie ma złotego środka dopóki nie nauczymy się wzajemnej życzliwości. Trzeba zrozumieć, że towar w promocji jest ograniczony ilościowo i to normalne. Trzeba trafić w moment kiedy towar jeszcze jest lub po prostu spytać obsługi czy może mają na magazynie bo na półce się skończył (ja tak praktykuję i zawsze otrzymuję to co chcę(albo towar albo rzetelną informację Ja po sobie sprzątam nawet w sklepie, jak oglądam towar wyjmując go z opakowania to odkładam go na półkę w takim stanie jaki go z stamtąd wziąłem. Niestety wielu kupujący wykazuje postawę roszczeniową i uważa że jak jest w sklepie to mu się wszystko należy.
 10. maxkad

  wybór na radnego 2018.02 GRUDZIEŃ

  Tak Minister Infrastruktury dyskretnie spławił w sprawie ekranów Panią Poseł a Pan to byś załatwił.
 11. maxkad

  Wybory do Rady Dzielnicy

  Tej bariery nie da się przełamać - Oś Słoneczne to inna dzielnica😂
 12. maxkad

  Parkingi pod blokiem

  Swoją drogą zastanawia mnie czy 2 m dalej ów as parkowania byłby takim kozakiem i zaparkował dobijając kołami do krawężnika - no bo przecież według www może.
 13. maxkad

  Parkingi pod blokiem

  to jeszcze na oczy się rzuciło - ani wózkiem z dzieckiem ani inwalidzkim nie ma opcji się przecisnąć na pochylnię. Piechur na chodniku jest panem i władcą i a samochód zajął część ciągu pieszego zastawiając dostęp do pochylni i uniemożliwiając użytkowanie jej zgodnie z przeznaczeniem.
 14. maxkad

  Parkingi pod blokiem

  Nie przedstawiaj wszystkich swoją miarą. Ty nie znaczy Każdy. Bazując na tym wpisie wnioskuję że twoja wiedza na temat robót budowlanych(a takie muszą być wykonane nawet przy budowie skoczni i przy robotach ziemnych wszelakie g..no z ziemi wychodzi) jest znikoma. Sam na to wpadniesz nadziewając się np na latarnię zlokalizowaną na zieleni przylegającej do parkingu lub inny samochód zaparkowany za pasem zieleni a takie sytuację już widziałem jednak zdecydowanie wolę uczyć się na błędach czyichś a nie własnych.
 15. maxkad

  Parkingi pod blokiem

  dlugii - to jest nick 😏 pozdrawiam
 16. maxkad

  Parkingi pod blokiem

  Właśnie w ten sposób myślący d..bil omal nie potrącił mojego syna jadącego drogą rowerową przylegającą do parkingu.
 17. maxkad

  Parkingi pod blokiem

  Długi to jest dostawczak a nie co najwyżej kombi ( na zdjęciu nie widać). Dobijanie kołami do krawężnika w takim miejscu (https://www.google.pl/maps/@50.020548,20.0567408,3a,75y,229.73h,90.85t/data=!3m6!1e1!3m4!1sc4-jmRyd_zrv7D-MYqO_Xg!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl) jak i w przypadku bezpośredniego sąsiedztwa chodnika czy drogi rowerowej to skrajny de.....zm itd. itd. Długość miejsc postojowych w tym miejscu (Czeczów 16) jest wystarczająca nawet dla kombi (https://www.google.pl/maps/@50.0205408,20.0569965,3a,75y,265.41h,83.42t/data=!3m6!1e1!3m4!1sl2CKaXZ6ksgDWTcnOch7Gw!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl). Dla takich "kierowców" specjalnej troski (jak właściciel Volvo ze zdjęcia) na miejscach parkingowych montowane są progi zatrzymujące (ograniczniki) aby zminimalizować ból związany w tym przypadku z koniecznością użycia mózgu.
 18. maxkad

  Parking przy TF

  Prawdopodobnie chodzi o to aby chodnik, który jest zlokalizowany przy drodze od strony Telefoniki przedłużyć do pętli autobusowej aby ludzie nie musieli przechodzić przez ulicę tam i z powrotem
 19. maxkad

  Parkingi pod blokiem

  nazywając www trollem same trolle mogą poczuć się urażone.
 20. maxkad

  Pijanstwo sasiadow Malachitowa 9

  Może pobudka o 6:01 domofonem pomoże wcześniej wieszając na klamce pozostawione przez nich śmieci. Skoro nie pomaga rozmowa to trzeba przez d..ę do głowy.
 21. maxkad

  Parking przy TF

  Czeczów przecież nie zamykają tam jest chodnik nie ma potrzeby chodzić naokoło przez furtkę przy Serafie😏
 22. w ramach tej inwestycji przewidziano tylko wyjazd Złocieniową na Sucharskiego ale tylko w obszarze terenu zamkniętego(kolejowego) poza tym terenem drogę musi dostosować ZIKiT
 23. na jasieńskiego nie ale nadal czynny jest przejazd w Kokotowie i to do niego jest taki tranzyt
 24. i niestety nie znajdziesz- próżny Twój trud
 25. maxkad

  Ekrany wzdłuż torów

  To prawda. Prawdą jest też, ze nie ma szans na ekrany wcześniej niż po zakończeniu inwestycji. W petycji brakuje jednego ale dość konkretnego argumentu. Otóż badania wykonywane są na podstawie konkretnej ustawy o ochronie środowiska ale ma ona pewną wadę - drzewa i krzewy nie są w niej wskazane jako bariera dźwiękochłonna tym samym wykonane pomiary były (według nas) zafałszowane a według ustawy poprawne.
×