Skocz do zawartości

marwol

Members
 • Zawartość

  146
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

marwol's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

 1. Idąc tym tokiem myślenia, ktoś kto kupił mieszkanie 70m2 powinien mieć prawo do większej ilości miejsc parkingowych niż ten kto kupił 35 m2. Nie popadajcie w paranoję, chyba że chcecie doprowadzić do tego, że nawet zewnętrzne miejsca będą płatne. Tylko ciekawe co wtedy powiecie tym, których nie będzie stać na wykupienie miejsca a mają nawet tylko 1 samochód. Żyjemy obok siebie, ilość miejsc parkingowych jest jaka jest, są większe problemy niż parkowanie na chodniku. Byle ludzie mieli rozum i nie parkowali na skrzyżowaniach, a będzie dobrze. Piesi też bardzo często chodzą po ulicach gdy chodnik obok pusty (u nas na osiedlu to częsty widok) - a nikt ich nie rozjeżdża. Czasem ktoś kogoś odwiedzi, innym razem jeszcze coś innego. Też mnie czasem wkurza to parkowanie, ale jestem też w stanie zrozumieć z czego to wynika. Jedyne czego nie tolerują to parkowanie na skrzyżowaniach, bo czasem nie widzę czy mogę bezpiecznie wjechać, ale nie zbawimy świata. Szkoda naszego zdrowia na takie pierdoły.
 2. Zgadzam się z Adminem. Wystarczy tylko przy lewoskręcie ustawić się do lewej i zostawić miejsce jadącym w kierunku Rybitw. Agatowa ostatnio rozładowuje się całkiem płynnie przy korku.
 3. Śledzik, a to dlatego, że nie mamy nikogo znajomego w wydziale architektury czy ZIKiT.
 4. Zgadzam się z powyższymi, ale nasze ułatwienia nawierzchni nie zmienią. A np. ostatnio nakładkę zrobiono na Zawiłej, która jest mniej albo tak samo ruchliwa a była w dużo, dużo lepszym stanie więc ktoś ma nas gdzieś. Najwyższa pora żeby miasto zaczęło się z nami liczyć.
 5. Kurde, jak ja tego miasta a raczej jego władz z ZIKiTem na czele nie cierpię! Są tutaj desperaci gotowi jakiś protest okupacyjny urzędu miasta zorganizować? Tak żeby chociaż nakładę na całej Półłanki zrobili w przyszłym roku? Albo zablokujmy Półłanki, wiem, wiem, utrudnienie dla mieszkańców, ale mieszkańców możemy przepuszczać a trzymać cały inny ruch. Musimy mocno ludzi wkurzyć żeby prezydent i rada miasta poczuła presje. Pomyślcie, potrzebne jest 10 osób tak żeby po 5 osób chodziło i blokowało wjazd od strony Bieżanowskiej a drugie 5 od strony Rybitw. Żeby było łatwiej, organizujemy taki protest najlepiej w piątek od 16:00 do 18:30 żeby był bardzo mocno odczuwalny i sparaliżował ruch w połowie miasta. W takich godzinach dużo osób może być już po pracy. Jestem zdania, że jak miasto może zaoszczędzić 100mln na zieleń to może na ostatnią chwile wygospodarować kasę na remont nakładkowy. Ja mogę w niedziele pochodzić i roznieść po skrzynkach zaproszenie na taki protest z data i godziną, zrobimy zgłoszenie do urzędu i pokażemy na co nas stać. Tylko musimy działać szybko, budżet za chwilę się uchwali...
 6. Proponuję dzwonić, a nie pisać do ZIKIT dzisiaj mi odpisali, że szykany na Małej Górze były postawione po uwaga jednym pisemnym wniosku i licznych telefonach. Może remont dla nas po licznych telefonach też będzie! Wcale nie żartuje, dzieci ze Złocienia też są w niebezpieczeństwie więc moi drodzy, do dzieła, zablokujmy im te cholerną linię. ZIKiT Całodobowy numer interwencyjny: 12 616 7555 Centrala: 12 616 7000 Zalacznik.pdf
 7. A czy ja napisałam o estakadzie? Tej estakady nie będzie i nie będzie przejazdu, będzie to ślepa droga. To, że nowy przebieg Półłanki może się nie podobać to jedno, ale nowa Półłanki jest dopiero od Biedronki. A jedyny nasz wyjazd w kierunku Bieżanowa w dalszej przyszlości to będzie Złocieniowa moim zdaniem.
 8. Radzę Wam zapoznać się z planem zagospodarowania terenu, może wtedy coś zrozumiecie proponuje sprawdzić czy to omijanie przejazdów będzie możliwe, bo z tego co ja tam widzę to w przyszłości Półłanki przed przejazdami będzie się kończyć. A swoją drogą, czy serio sądzicie, że miasto wyremontuje drogi z których będzie mógł korzystać tylko Złocień? Nie jesteśmy pępkiem świata, albo będziemy mieli coś dla siebie i dla innych albo nic.
 9. Oj, sledzik1984, jeżdżę i to codziennie. Właśnie dlatego, że nie da się wjechać na obwodnice z Sucharskiego to nie będzie tranzytu przez Złocieniową. A Niepołomice teraz dostały wyjazd w Śliwiaka więc po co mają pchać się przez Złocień? Z tego co pamiętam zarzekałeś się wynieść z forum a wciąż tu jesteś więc przestań na siłę udowadniać, że tylko ty masz rację. Te 6 domów powinno mieć cywilizowany wyjazd, my jako osiedle wcale nie jesteśmy lepsi bo jest nas więcej. Takimi argumentami, że jesteśmy ważniejsi możemy tylko stracić. Maxkad napisał wyraźnie, ta Złocieniowa, która powstanie nie ma nic wspólnego z istniejącą. Moim zdaniem super, że będzie tak fajny wyjazd z osiedla i będziemy połączeni ze światem a wciąż nie będzie dużego ruchu na samym osiedlu bo ruch z Złocieniowej będzie kontynuowany Agatową. A Maxkad już wiele razy pisał jak będzie ta Złcoieniowa wyglądać, jest dostępna dokumentacja więc jak ktoś chce i trochę pogrzebie to znajdzie te wszystkie informacje. Gdyby nie Maxkad to byśmy dużo wolniej otrzymywali pewne informacje, więc proszę tutaj jakiegoś bicia piany nie zarzucać.
 10. Zastanówcie się czy chcecie mieć osiedle z fajnym wyjazdem czy dalej prywatne osiedle ze ślepą drogą. Może wyrażę się zbyt dosłownie, ale puknijcie się w czoło. Jak będziemy marudzić na inwestycje to nie będzie nic. Jest takie powiedzenie, albo rybki, albo akwarium - tutaj mamy tego najlepszy przykład. A Ci długoletni mieszkańcy osiedla, który pamiętają tranzyt niech powiedzą czy była wtedy obwodnica na "wysokości" osiedla - pewnie nie, dlatego był tranzyt.
 11. Rzulfrydz tutaj praktycznie każdy pracuje. Ja rozumiem wiele osób, które planów zmienić nie mogła, ale powtarzam, nie uwierzę, że na tyle osób nie znalazły się dwie dodatkowe. Z resztą, były takie osoby, które podjechały zapytały czy Kronika będzie i odjechały - to do nich mam największe pretensje. Gdybyś czytał uważnie to byś się nie czepiał.
 12. Uratowała nas Pani Stanisława mieszkająca przy Półlanki która powiedziała, ze na tej drodze od wspomnianych 40 lat nic się nie zmienia i jest tylko gorzej. Bidna kobieta musi się tym poboczem przepychać do Biedronki bo cudowne miasto nie jest w stanie zrobić chodnika.
 13. Ja to i tak już dawno do walki z tym miastem serce straciłam więc gdyby nie wytrwali to byłyby nici z tego
×
×
 • Dodaj nową pozycję...