Skocz do zawartości

sog

Members
 • Zawartość

  200
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana sog w Rankingu w dniu 11 Październik 2021

sog posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

sog's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done
 • One Month Later
 • One Year In

Recent Badges

23

Reputacja

 1. Otwarcie Złocieniowej w jednym kierunku - jako wyjazd z osiedla.
 2. Nowym nocnym dojedziemy do Plant Dzisiaj w nocy wyrusza 605 w zamian za 643: https://mpk.krakow.pl/pl/import-komunikaty/news,9792,linie-605-643-nowa-linia-609-zmiany-w-funkcjonowaniu-komunikacji-nocnej-od-nocy-5--6-listopada-2021.html
 3. "Na 7 listopada 2021 roku planowane jest otwarcie peronu numer 1. Peron 2 jest obecnie tylko w około 50% zrobiony i jego otwarcie nastąpi dopiero w 2022 r." https://investmap.pl/inwestycja/krakow-zlocien-ska,11474.html
 4. Już tracę nerwy i wiarę, że ta stacja zostanie kiedyś uruchomiona. Kiedy pierwotnie miała być - IV kwartał 2019/ I 2020? Skoro drugi etap remontu przejazdów na Półłanki jest określony na wakacje 2022, to oznacza, że do tego czasu nie ma szans na zorganizowanie siatki połączeń SKA i przystanek kolejowy na Złocieniu z prawdziwego zdarzenia. Już nie wspominając o zaangażowaniu miasta w organizację dróg dojazdowych. Przepraszam, to chyba ta pogoda tak na mnie działa.
 5. Piszą, że od 17.07. "PKP PLK informuje o remoncie przejazdu drogowo-kolejowego na ul. Półłanki 17 lipca (sobota) rozpocznie się przebudowa przejazdu drogowo-kolejowego na ul. Półłanki. Wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Przejazd będzie zamknięty dla ruchu pojazdów. Ruch pieszych zostanie utrzymany. Objazd będzie wyznaczony ulicami: Śliwiaka, drogą ekspresową S7 (do węzła A4 Kraków Bieżanów), autostradą A4 (do węzła Wielickiego), Wielicką, Kaimską, Mała Góra. Prace potrwają miej więcej trzy tygodnie" https://dziennikpolski24.pl/remonty-w-krakowie-sporo-nowych-wakacyjnych-zmian-na-ulicach-miasta/ar/c1-15694156
 6. https://www.facebook.com/133034334018638/posts/697693167552749 Kraków po kolei 27 listopada o 06:00 · 👍 Dobre wiadomości dla mieszkańców osiedla Złocień. Kończymy budowę nowego mostu nad Serafą i ul. Złocieniową. Przejazd pod obiektem zostanie otwarty w pierwszej połowie grudnia.
 7. Dokładnie. "Nowa droga" to też chyba zbyt szumnie powiedziane.
 8. Witam, nie wie ktoś może jak tam z terminami prac? Na forum kolejowym dot. przebudowy średnicy znalazłem wpis, że otwarcie peronów Kraków Złocień planowane jest na grudzień tego roku. Czy wiadomo kiedy zamykają przejazd przez Półłanki?
 9. Przepraszam, czy ktoś może wie jaki jest numer mieszkania tych imprezowiczów z ogródka na parterze od strony podwórka w bloku Malachitowa 11? Powiem szczerze, że już mam dość. Dochodzi północ a tu po raz kolejny darcie się, rozmowy na cały regulator, disco polo. I tak cyklicznie, szczególnie przed weekendem. Podszedłbym zadzwonić na domofon, ale nie wiem pod jaki numer, a przez wysoki żywopłot od podwórka po nocy nie będę się udzielał. Ja nie wiem jak najbliższym sąsiadom to nie przeszkadza, że nikt im nie zwraca uwagi. Ja mieszkam na 3 piętrze, ale słychać ich na całym podwórku, zapewne po drugiej stronie przy Malachitowej 5 też.
 10. Nie będę przenosił na priv jak mi ktoś publicznie wygarnia, ale spox, nie zamierzam więcej pisać. Pisać, nie bełkotać.
 11. Wybacz, ale to Ty zacząłeś dyskusję o merytoryce. Ja nie uważam, że mogłem coś powiedzieć niemerytorycznego, natomiast nie zgadzam się, żeby z tego tytułu być nazwanym ślepym, głuchym i złośliwym. Szczególnie, że druga strona konkretów się nie trzyma. Artykuł odnosi się do studium SKA, zaś Twój link do UM - no wybacz - opisuje bieżące rozwiązanie, a nie kolej SKA z prawdziwego zdarzenia o której będzie można mówić i wdrażać jak zostanie zakończona modernizacja średnicy wraz z oddaniem czterech torów w centrum, nowego mostu i stacji Grzegórzki (oraz Złocienia i w przyszłości kolejnych przystanków). Tak, ponieważ sam domagasz się konkretnych odpowiedzi, a nie przypuszczeń. Napisz więc jak to możliwe, że za 5 lat pojedziemy ze Złocienia do Zakopanego, skoro do końca roku 2021 ma powstać projekt linii (I etap), zaś sama budowa nowej linii kolejowej w dwóch kolejnych etapach ma być gotowa w 2027, przy czym kluczowy odcinek w stronę Zakopca tj Fornale-Szczyrzyc będzie wykonywany właśnie w ostatnim III etapie.
 12. Trzeba mieć niezły tupet, żeby najpierw komuś ubliżyć, a potem rzec, że nie ma co się obrażać. Nie, jedno wysłanie linku nie uprawomocnia Cię do tego żeby kogoś nazywać ślepym i głuchym. Jak już uczysz kogoś merytoryczności to najpierw popracuj nad stylem A poza tym - zacznij od swojej merytoryczności: - to co podesłałeś to nie jest żadna mapka z docelowym układem linii SKA, fachowo lepiej odwołać się do studium dla Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej np. https://gazetakrakowska.pl/krakow-miasto-zaprezentowalo-studium-rozwoju-szybkiej-kolei-aglomeracyjnej-jak-rozwinie-sie-ska-zobacz-warianty-tras/ar/c3-14832524?fbclid=IwAR1PlGdvUBym02QyEh5qF89hbFdEYKQBlpq6v7eDSztLcgiF_ezHgrl6TM0 Poza tym bez agitacji politycznych proszę! Ulotki wyborcze Pana Barczyka miałem u siebie w skrzynce pocztowej jeszcze przed 2010, kiedy obiecywał, że SKA powstanie za dwa lata... Nie umniejszam mu tego, że podejmuje temat SKA, ale nie jest niestety żadnym pewnym źródłem terminów i docelowych rozwiązań. - to nie prawda, że "Układ linii SKA jest dawno opracowany i zatwierdzony." Zachęcam do lektury artykułu powyżej. - a propos terminów - "docelowo około 2025 roku mamy mieć pociąg SKA do Zakopanego"? Jakim cudem? Zakończenie III etapu prac dla budowy nowej linii „Podłęże – Piekiełko” planowane jest na 2027, a jak jeszcze wziąć do tego pod uwagę opóźnienia prac (jak to ma miejsce obecniei w Krakowie) to raczej nie prędko zobaczysz tu składy pod Tatry To są wyłącznie Twoje pobożne życzenia
 13. Przepraszam, to do mnie? To wypraszam sobie. Nie jestem ani złośliwy, ani głuchy i ślepy. Nie piszę bzdur i nie umniejszaj proszę moich zdolności umysłowych. Chyba reakcja nieadekwatna. Zaledwie małe spostrzeżenie, nawet jeśli nietrafione, na pewno nie warte tylu jadu. Ale jak widać masz polubienia za swój post, więc może to standard na tym forum, żeby obrażać. Ja wiem, że jest to kilka składów. Weź pod uwagę jednak to, iż w miarę wzrostu popularności stacji Kraków Nowa Huta może się zdarzyć, iż więcej SKA zostanie przekierowanych tamtędy. Ale racja. Lepiej skupić się na tym co jest tu i teraz, a nie odległej przyszłości. A teraz dla nas najistotniejsza jest sprawa Złocieniowej po otwarciu wiaduktu ze stacją. Dużo kursów? Jeden na 36 minut w szczycie? Ja tak nie uważam. Można powiedzieć, że optymalną częstotliwość to ma Bieżanów, gdzie przeplatają się kursy z Wieliczki z tymi od strony Tarnowa.
 14. https://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/pociagi-beda-sie-zatrzymywac-na-stacji-krakow-nowa-huta,156285.html Skoro kilka składów SKA puszczą przez dużą obwodnicę ku stacji Kraków Nowa Huta to trzeba liczyć się z tym, że mniej pociągów w przyszłości będzie się zatrzymywać na Złocieniu...
 15. Dzięki za wpis. Dokładnie oddałeś moje odczucia, z postów wcześniejszych. Nikt nie sprostował, nikt nie wie, nikt nad tym nie panuje. Wiemy jedynie, że droga to osobna inwestycja, że pójdzie „na wprost” i że jest uzgodniona sprawa w sprawie przejścia przez teren pamięci historycznej. Ale nie wiemy czy w momencie otwarcia przystanku kolejowego i przejazdu pod nim będzie można nową drogą dostosowaną do ruchu kołowego w dwóch kierunkach bezproblemowo wjechać/ wyjechać na osiedle w stronę ul. Sucharskiego i czy piesi będą mogli bezpiecznie po chodniku iść tamtędy na przystanek 143/234.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...