Skocz do zawartości

8i5h0p

Members
 • Zawartość

  67
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  4

Zawartość dodana przez 8i5h0p

 1. Witam, ma ktoś drukarke 3D? Potrzebuje wykonać element ,z tworzywa, którego nie mają w serwisie.
 2. AZ nieruchomości, NCC, Nawigator. Wykonuję dla nich serwisy i wg mnie najbardziej kompetętni. Robią wszystko co w ich mocy aby utrzymać budynek sprawny. Niestety za jakością idzie cena.
 3. Wszystko zależy od wiatru. Od dwóch dni jest północny. Dlatego "pachnie"
 4. 200 metrów w lini prostej od sortowni Remondisa musi mieć wpływ na atmosferę. Smierdzi, smierdzialo i bedzie smierdziec.
 5. Zazwyczaj uregulowanie rzeki zmniejsza szansę na wylanie. Oczywiście nie tylko w okolicy naszego osiedla ale na całej długości. Dodatkowo szybciej muszą być wybudowane pozostałe zbiorniki retencyjne. Niestety wszystko leży w rękach miasta.(a może państwa bo nie wiem kto takie inwestycje finansuje) Generalnie lepiej jest przeciwdziałać niż przygotowywać się na skutki zaniedbań. Natomiast patrząc tylko na bezpieczeństwo naszego osiedla to można podnieść mur u nas i sfinansować taki sam po drugiej stronie.
 6. Najgorzej że u styku sniezki i slonecznego mur oporowy sie konczy. Więc pierwszym miejscem przelewu bedzie zatoczka z koszem i oczywiscie śnieżka.
 7. Nie wylała i nie opada, zaczęło padac mocniej.
 8. Problem w tym że jedynym odwodnieniem tam są rowy. Nie ma kanalizacji deszczowej. Niestety rowy sa niedrozne i woda stoi. Radny twierdzi, że koszt budowy chodnika wzdłuż agatowej wraz z kanalizacją to 3 miliony złotych. Ze względu że złocień protestował przeciwko spalarni miasto nie da takich pieniędzy.
 9. Dzisiaj zbiornik świeci pustkami. Serafa płynie przez niego swoim korytem.
 10. Sądząc po zapachu to naprawa posadzki. Dokładniej to pęknięć.
 11. Jestem czestym bywalcem na sortowni śmieci na Krzemienieckiej(barycz). I pracownicy wprost mówią, że nie mają możliwości technicznej odbierania śmieci segregowanych. Wszystko laduje na tzw strefie buforowej(wielka kupa żółtych i niebieskich worków). Jedyne co jest oddzielane to elektrośmieci. Reszta jest sortowana od zera. Maszyna rozrywa worki i idzie do sortowania. Ręcznego i automatyvcznego. Nawet jesli przyjedzie auto z papierem np z drukarni leci na kupę i jest sortowane. MPO na naszych śmieciach zarabia. Szkło, plastik, papier, metal jest sprzedawane do przerobienia. Ba, nawet na meble maja sposób. Mielą je i sprzedaja jako paliwo do cementowni. Jak napisał kolega chodzi o wyciągnięcie pieniedzy z naszych portfeli. Bo Ja nie widzę możliwości ustawienia w domu 5 kubłów - chyba ze odbior smieci bedzie darmowy.
 12. Nie ma podstawy prawnej. Jeżeli właściciel garażu zdecyduje że nie życzy sobie aut z LPG to jego prawo. Pytanie do prawnika jakiegoś czy można zmienić zapis w akcie notarialnym ma ten temat bo teraz my jesteśmy większością jako Wspólnota, a nie deweloper.
 13. No własnie nie. Tu chodzi o garaze gdzie dopuszcza się parkowanie(w pewnych garażach można a w innych nie) ... Zle interpretujesz. Gdyby pisało że jeżeli jest system detekcji LPG to dopuszczone jest parkowanie to co innego.
 14. Sledzik ale Ja jestem przeciwny zakazowi. Po prostu staram się zrozumieć skąd wziął się zapis w naszych aktach notarialnych.
 15. Zalozyli na wszelki wypadek. Tak jak system ppoż montuje się na wszelki wypadek, a nie aby mozna bylo palic ogniska w garażu. Paragraf 179 ust 3 mówi że: Zbiorniki gazu płynnego nie mogą być sytuowane w zagłębieniach terenu, w miejscach podmokłych oraz w odległości mniejszej niż 5 m od rowów, studzienek lub wpustów kanalizacyjnych. Chyba dlatego zapis taki znalazl sie w akcie notarialnym. Inna sprawa że zbiorniki na Lpg są bardzo bezpieczne(pod warunkiem ze sa sprawne). Sam gaz także trudniej zapalić niż np. Opary benzyny mimo podbnych wartości Ggw i Dgw.
 16. Ktoś zostawił białe auto marki BMW na luzie i stoczyło się na ciąg komunikacyjny i go blokowało. Już nieaktualne 😀
 17. W garażu 24-26 stoczyło sie białe BMW kombi i stoi na komunikacji.Jest tu właściciel?
 18. Śnieżka zaczęła grodzic parking przy Telefonice. Czyżby miał pojawić sie tam szlaban? Jeśli tak to będzie jeszcze gęściej.
 19. To raczej była kwestia negocjacji bo am Pan Paweł proponował 1,3 m2 za 5 tyś i 7 m2 za tyle samo.
 20. Cena była.za sztukę 5 tys. Powierzchnie były różne od 10m2 do 1.3 m2. Niektóre były łączone z miejscami postojowymi.
 21. Masz rację co do kosztów natomiast odległości wg tegorocznego rozporządzenia to:
 22. Parking będzie za blisko bloku wtedy. Już był podobny temat na forum.
 23. Pomijajac kwestie parametrów drogi pożarowej to wydaje mi się że na jedno wyjdzie. Bo jak auta zaczną parkować prostopadle to przy siatce już nikt nie zaparkuje bo nie będzie przejazdu. I tak jak jadą dwa auta z przeciwka to nie ma gdzie się minąć. SM nie przyjeżdża w 5 minut. Równie dobrze mogli być wezwani o 22. Deweloper dobrze wie o problemie. Tylko że na darmowych miejscach postojowych to on nie zarabia. Trzeba by iść parę instancji w górę. I przepchnąć wymóg zapewnienia np. 2 miejsc postojowych na mieszkanie.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...