Skocz do zawartości

ciekawski

Members
 • Zawartość

  42
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Neutral

O ciekawski

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. ciekawski

  "Słoma z butów wychodzi..."

  zależy gdzie stoi.... jak np. przy Topazowej 3 to może i 10 minut stać z właczonym silnikiem.
 2. ciekawski

  Budowa ul. Domagały

  Rzecz w tym, że obecnie rządzący miastem NIC nam nie dali i dać nie chcą. Datego tak się wszystko ślimaczy. A ulicą Domagały (ładnie nocą oświetlona droga widmo) nie pojedziemy jeszcze przez wiele miesięcy. W zamian (no właśnie... za co??*) zafundowano nam sortownię (Miki) i składowisko odpadów (Van Gansewinkel vel Remondis) i próbwano wcisnąć składowisko odpadów medycznych. I dalej, niejako za karę wciąż i wiecznie dziurawa półłanki (od conajmniej 15 lat nie ruszana) i budowana chyba już z 7 lat ul. Domagały (650 metrów co daje niecałe 100 m. rocznie !!!!!) *W mojej ocenie jest to mała złośliwość za protesty antyspalarniane sprzed lat.
 3. dziś w godzinach dopołudniowych rozpoczęła się eksmisja tej rodziny w asyście Policji. Troszkę szkodza dzieciaków. Niemniej jednak mieszkańcy tej klatki na pewno odetchnęli z ulgą.
 4. ciekawski

  Sacrum i profanum

  Myślę, że wszystko co jest częścią osiedla może być opisywane lub poddane do dyskusji na bądź co bądź osiedlowym FORUM. Nie jest to FORUM tematyczne, można tu porozmawiać o Fordach, Androidach, Ajfonach itp. Tym bardziej w mojej ocenie można informować o wydarzeniach kościelnych, które czy się to komuś podoba czy nie, dotyczą większości mieszkańców osiedla.
 5. ciekawski

  Sacrum i profanum

  Czy na tym FORUM można dyskutowac o wierze w Boga ? Czy dyskusja o tym nie narusza zasad (regulaminu) tego FORUM?
 6. ciekawski

  I Komunia święta

  Przypominam wszystkim mieszkańcom osiedla, że jeszcze można zapisać dziecko do przygotowań pierwszokomunijnych. Już 30 września będa wręczane dzieciom różańce. Kto jeszcze dziecka nie zapisał (a chciałby) można podejść po mszy swiętej do proboszcza.
 7. ciekawski

  Rozliczenie wody.

  hmmm rozumiem, że jesteś w posiadaniu danych dot. temperatury w 2015 i 2016? oczywiście dane te dotyczą zimy 2015 i 2016 za miesiące: styczeń, luty, marzec, kwiecień , październik, listopad i grudzień. dodam, że bodajże w 2015 r. kaloryfery grzały jeszcze z początkiem maja. jak to mawiają młodzi ludzie, WTF????
 8. z tym, że miejsce zamieszkania to coś zupełnie innego niż miejsce zameldowania.
 9. ciekawski

  Nieprawidłowe oznakowania na skrzyżowaniach.

  a co jak kierujący nie ma informacji o rzeczywistym stanie prawnym? i dalej.... czyli WRD przyznaje że wjeżdżający z Nefrytowej w Domagały ma pierwszeństwo przed pojazdem jadącym z lewej strony. Skoro kierowca nie może w sposób bezkrytyczny egzekwować swojego pierwszeństwa, czyli to pierwszeństwo MA!
 10. ciekawski

  Nieprawidłowe oznakowania na skrzyżowaniach.

  Przepraszam, ale to jakieś kuriozum, totalne pomieszanie pojęć. Dosyć swobodna interpretacja przepisów (właśnie, ale jakich przepisów?????). Tłumaczenie że białe jest czarne.
 11. ciekawski

  Nieprawidłowe oznakowania na skrzyżowaniach.

  nie masz racji Przecież kierowca nie będzie za każdy razem dzwonił do ZIKITU zanim wjedzie na skrzyżowanie żeby zapytać o status drogi!!!! Strefe zamieszkania można ustanowić na drogach publicznych jak i wewnętrznych, lub tam gdzie są publiczne i wewnętrzne drogi (taka jest strefa na Złocieniu), O tym kto ma pierwszeństwo nie decyduje dyspozytor ZIKIT tylko ZNAKI drogowe. Jeśli w strefie zamieszkania na skrzyżowaniach ich nie ma, to pojazd z prawej przepuszczamy i tyle. kropka. Poza tym ul. Nefrytowa nie jest oznaczona jako droga wewnętrzna, więc skąd kierowca ma wiedzieć, że takową jest? A nie jest tak oznaczona, bo jest w strefie zamieszkania! Wszystkie przecięcia się dróg są skrzyżowaniami równorzędnymi chyba że oznakowanie stanowi inaczej.
 12. ciekawski

  wizyta policji przed ŚDM

  A to przepraszam, nie zrozumieliśmy się, albo precyzując, ja nie zrozumiałem. Rozmawiać z kims przez drzwi odebrałem jako rozmowę przez zamknięte drzwi. Rozmawiać z kimś w drzwiach odczytuję jako rozmowę przy otwartych drzwiach.
 13. ciekawski

  wizyta policji przed ŚDM

  zwykłe czynności policyjne, wywiad środowiskowy. Ot. kilka przykładów hipotetycznych sytuacji: A jakby chcieli zapytać np. o mordesrtwo (oby nie!), które wydarzyło sie gdzies obok? A jakby chcieli ostrzec przed grasującym pedofilem? A jakby chcieli zapytać o sąsiadkę, satrszą kobietę, który od miesiąca nikomu nie otwiera drzwi? Czy też rozmawiał byś przez drzwi ????????
 14. ciekawski

  PIŁKA NOŻNA

  do FLS trzeba by conajmniej 12 zawodników. zawsze ktoś nie przyjdzie, wypadnie, zachoruje itp. podstawa bramkarz. Jak zbierzecie ekipę to mogę zorganizowac sparing z drużyną z FLS:)
 15. tzw. zasada prawej ręki, czy prawej strony czy jak ją zwał jest podstawowa zasadą ruchu drogowego!!!! jak ktoś tego nie rozumie nie powinien wogóle otrzymywać prawa jazdy. W moim odczuciu takie skrzyżowania (bez jakichkolwiek znaków) są najbezpieczniejsze bo zmuszają KAŻDEGO dojeżdżającego do skrzyżowania do zmniejszenia prędkości. Ten ww. kierowca, który wyraził zdziwienie po prostu nie umie jeździć i tyle.
×