Skocz do zawartości

ciekawski

Members
 • Zawartość

  52
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana ciekawski w Rankingu w dniu 30 Marzec

ciekawski posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

8 Neutral

O ciekawski

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Im mniej znaków, tym lepiej. Jak dla mnie, jak najwięcej skrzyżowań równorzędnych, zwłaszcza na takich osiedlach jak nasze.
 2. wynajmij teren pod kino plenerowe. Zapłać za to i korzystaj. Namów wspólnotę na monitoring, zapłaćcie za to. Zróbcie chociaż parking dla rowerów, taka namiastka "Wawelo" Zaproponuj "InPostowi" jakieś miejsce pod paczkomat naprawdę niewiele trzeba. niekoniecznie trzeba pasożytować na tym co zrobili inni.
 3. Nie napisałem o pomyśle zakazu stosowania worków na śmieci !!!!! Pisałem o obowiązku umieszczania zabrudzonej folii (worek na śmieci jest folią) w innym pojemniku niż BIO A to, czy ktoś kogoś za to ukarze (np. podwojeniem opłaty za niesegregowanie) to się dopiero okaże. Formalnie jest za to kara
 4. Ano chyba jest. Jeśli wyrzucisz plastikowy worek (w którym są obierki) do pojemnika BIO to wyrzuciłeś "zabrudzoną folię" do niewłaściwego pojemnika. Ii to jest, niestety, KARALNE. Podobnie, jak (oby nie, 7 lat nieszczęść!) stłucze Ci się lustro. Pozbierasz potłuczone lustro i zapewne wrzucisz do plastikowej torby (nie zabrudzonej - zwanej dalej plastikowy worek, reklamówka). Będziesz chciał resztki lustra wyrzucić do odpadów zmieszanych. I tu przy koszu, trzeba będzie uważać, aby reklamówka w której jest to szkło nie wylądowała w tym samym pojemniku co lustro. Bo to to już tez będzie niewłaściwe segregowanie podlegające karze. I jaka w tym ekologia - w jednym koszu: porcelana, mięso, kości, pieluchy..... W mojej ocenie tu nie chodzi o żadną ekologię. Tu chodzi tylko i wyłącznie o kasę, bardzo dużą kasę.
 5. Jak tereny Śnieżki były kiedyś tam mniej więcej wielkości obecnego Słonecznego (pod względem liczby mieszkańców) to funkcjonowały tu 2 sklepy spożywcze, w garażu mini-monopolowy, warzywniak, fryzjer.... i nie zakładali tego pasjonaci lokalnego handlu/usług dokładający co miesiąc do tego interesu. Niech LCC zbuduje w jakimś bloku lokal użytkowy i sprzeda go. Ktoś to kupi i jakiś interes tam się rozkręci. No ale chyba chęci na to nie ma. Przypomnę, że market "AS" zaczynał jako zwykła buda, taki porobotniczy kontener, stąd została jego potoczna nazwa - blaszak.
 6. obawiam się, że tak się nie da bo: 1. opłata za śmieci jest formą podatku - nie ważne ile ich wyprodukujesz, każdy płaci tyle samo. 2. a co jeśli ktoś wyrzuci worek bez tego kodu kreskowego? Czy jeśli ja posegreguje śmieci tak jak jest to wskazane (np. mięso z porcelaną i potłuczonym lustrem w jednym) to te śmieci w takim kształcie są zabierane i jadą nienaruszone (czytaj niezmieszane z innymi odpadami) do sortowni czy też do spalarni? Czy nie jest przypadkiem tak, że jakkolwiek nie będziemy segregować to i tak śmieci te mielone są wszystkie razem i dopiero gdzieś tam (sortownia) od nowa je segregują? Reasumując - opłata za śmieci posegregowane ~ 20 zł, brak segregacji ~40 zł. Mieszkańcy do tej pory segregują (płacą 20) a MPGO je miesza po to żeby segregować gdzieś indziej. Więc wymyślili system (od 1.04.2019) nie do przeskoczenia po to żeby pobierać wyższe opłaty. Szczerze wątpię żeby choć 5 % mieszkańców stosowało się do tych zaleceń...... jak mi zostanie pół kotleta którego nawet pies nie zje, to nie zmieszam tego z obierkami z ziemniaków. Obierek tez nie dam do foliowego worka na śmieci, bo worek nie może trafić do odpadów BIO. Więc pół kotleta muszę w zasadzie wynieść w ręce albo w porcelanowej filiżance, obierki mogę zabrać w foliowej torbie pod warunkiem, że same tylko obierki wrzucę do kosza w kolorze brązowym a worek foliowy do zmieszanych..... ech.... Po pierwszej kontroli szanowna komisja stwierdzi brak segregacji i naliczy podwójne opłaty.
 7. tu jest pytanie o budowę Domagały http://dt.bip.krakow.pl/interpelacje/kadencja_8//Tresc_VI_Grażyna_Fijałkowska_2019-01-30.PDF a tu "precyzyjne" wskazanie terminu realizacji.... http://dt.bip.krakow.pl/interpelacje/kadencja_8//Odp_VI_Grażyna_Fijałkowska_2019-01-30_2.PDF
 8. zależy gdzie stoi.... jak np. przy Topazowej 3 to może i 10 minut stać z właczonym silnikiem.
 9. Rzecz w tym, że obecnie rządzący miastem NIC nam nie dali i dać nie chcą. Datego tak się wszystko ślimaczy. A ulicą Domagały (ładnie nocą oświetlona droga widmo) nie pojedziemy jeszcze przez wiele miesięcy. W zamian (no właśnie... za co??*) zafundowano nam sortownię (Miki) i składowisko odpadów (Van Gansewinkel vel Remondis) i próbwano wcisnąć składowisko odpadów medycznych. I dalej, niejako za karę wciąż i wiecznie dziurawa półłanki (od conajmniej 15 lat nie ruszana) i budowana chyba już z 7 lat ul. Domagały (650 metrów co daje niecałe 100 m. rocznie !!!!!) *W mojej ocenie jest to mała złośliwość za protesty antyspalarniane sprzed lat.
 10. dziś w godzinach dopołudniowych rozpoczęła się eksmisja tej rodziny w asyście Policji. Troszkę szkodza dzieciaków. Niemniej jednak mieszkańcy tej klatki na pewno odetchnęli z ulgą.
 11. ciekawski

  Sacrum i profanum

  Myślę, że wszystko co jest częścią osiedla może być opisywane lub poddane do dyskusji na bądź co bądź osiedlowym FORUM. Nie jest to FORUM tematyczne, można tu porozmawiać o Fordach, Androidach, Ajfonach itp. Tym bardziej w mojej ocenie można informować o wydarzeniach kościelnych, które czy się to komuś podoba czy nie, dotyczą większości mieszkańców osiedla.
 12. Czy na tym FORUM można dyskutowac o wierze w Boga ? Czy dyskusja o tym nie narusza zasad (regulaminu) tego FORUM?
 13. Przypominam wszystkim mieszkańcom osiedla, że jeszcze można zapisać dziecko do przygotowań pierwszokomunijnych. Już 30 września będa wręczane dzieciom różańce. Kto jeszcze dziecka nie zapisał (a chciałby) można podejść po mszy swiętej do proboszcza.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...