Skocz do zawartości

wojciecho

Members
 • Zawartość

  93
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez wojciecho

 1. Właścicielem jest PKP ale ZDM będzie opiniował zamknięcie. Jest XXI wiek można robić remonty bez zamykania jedynej lokalnej drogi. Wszystko kwestia dobrej organizacji i chęci.
 2. Chodzą słuchy że od kwietnia (terminu konkretnego nie znam) PKP chce ZAMKNĄĆ CAŁKOWICIE przejazdy kolejowe Bieżanów-Tarnów na miesiąc czasu, aby je wyremontować!!!! Czy ktoś też słyszał o podobnym absurdzie?? Trzeba zacząć pisać do ZDM oficjalnie i wybić im to z głowy za wczasu!!
 3. Czy komuś się obiło o uszy, że od początku przyszłego roku związku z modernizacją linii kolejowej E30, będzie ruch wahadłowy na przejazdach kolejowych jadąc z naszego osiedla ulica Półłanki do Bieżanowa (na tych przejazdach najbliżej Bieżanowa)??
 4. Może trzeba uznać, że żarty się skończyły i wziąć sprawę w nasze ręce. Kto sądzi że należy przesunąć te betony?? np namawiając do pomocy pracowników koparek z pobliskich budów?? Proponuję termin 5 grudnia o 8:00 w rejonie betonów na spotkanie mieszkańców chętnych do działania - co sądzicie?
 5. Maxiu jak nie pytam o rozwiązania, które ktoś rozważa (jak znam życie z tych rozważań efekt będzie następujący "chcieli dobrze wyszło jak zwykle") tylko pytam KIEDY tam zaczną majstrować?
 6. A kiedy zamykają przejazdy główne na relacji Bieżanów - Rzeszów (te ze szlabanami) bo zapewne też będą je remontować. I się okaże że w ogóle nie mamy wyjazdu z osiedla w kierunku Bieżanowa!! Trzeba kurw@ zrobić gdzieś rozróbę i rozwalić betony na nowej Domagały bo za chwile się obudzimy z ręką w nocniku bez wyjazdu - sorry za słownictwo ale szlak mnie chce trafić.
 7. Sądzę że nie ma co się łudzić na szybkie zakończenie sporu - jest to normalne w naszym kraju i tego tupu problemy są nie do rozstrzygnięcia bo każdy ma je gdzieś. Sądzę że w tej sytuacji trzeba wziąć mocno sprawy w swoje ręce bo to w końcu my jako mieszkańcy najbardziej na tym cierpimy. Nasuwają się na ten absurd dwa rozwiązania dość drastyczne: 1) Dogadać się z robotnikami z pobliskich budów zapłacić im za 4-5 ciężarówek żwiru i zasypać dziurę (jak znajdzie się odpowiednia liczba chętnych to zapewne wyniesie nas to 5zł/osobę), usunąć betonowe bariery i spokojnie będzie można samochodami przejeżdżać powoli przez zasypany odcinek a dalej już elegancko nowym asfaltem. 2) Skrzyknąć się w któryś piękny piąteczek w parę osób i zorganizować manifestację masowego przechodzenia przez jezdnie po pasach na skrzyżowaniu Śliwiaka z Bartników (tam gdzie docelowo ma dochodzić kiedyś Domagały) - rozwiązanie bardzo kontrowersyjne uprzykrzające życie postronnym kierowcom, ale po takim nagłośnieniu sprawy z brakującym fragmentem Domagały i groźbie regularnych akcji aż do rozwiązania problemu zaraz by się pewnie rozwiązanie znalazło. Zdecydowanie wydaje mi się że rozwiązanie nr 1 jest jak najbardziej realne i załatwiłoby sądzę na długo ten problem - ktoś jest za? Działamy (zaraz po zwinięciu się z budowy DOmagały ekipy Strabaga?
 8. Drodzy forumowicze, Pojawił się przetarg na Opracowanie wielowariantowej koncepcji rozbudowy ul. Półłanki link do przetargu Zgodnie z przepisami do jutra tj. 22.09 do godziny pracy urzędu, można zadawać pytania do przetargu - zadawać może je każdy - więc jeśli ktoś ma chwilę zapoznać się z papierami to można o coś zapytać ZIKIT. Wykonawca będzie miał czas opracowania koncepcji do dnia 30.11.2017 więc wydaje się że dość szybko poznamy co w ramach modernizacji naszej ukochanej Półłanki będzie dało się zrobić.
 9. Takie dane są do sprawdzenia w wydziale geodezji UM. Nie wszystkim jednak udostępnią od tak. Najczęściej dane właścicieli można uzyskać w przypadku zamiaru prowadzenia inwestycji na terenie pobliskim.
 10. Gratulacje dla wszystkich. To jest świetny przykład, że mieszkańców Złocienia jest sporo i przy dobrej organizacji można wiele zdziałać.
 11. Drodzy forumowicze, Rozpoczęły się głosowania na Budżet Obywatelski Kraków 2017. Aby oddany głos był ważny należy wybrać 3 projekty ogólnomiejskie oraz 3 projekty dzielnicowe - inaczej głos jest nie ważny. TUTAJ LINK Z ZASADAMI: https://budzet.krakow.pl/aktualnosci/21 ... wania.html Proszę o oddawanie głosów na wcześniej wspomniany projekt dotyczący Złocienia PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 12: Ogród pochłaniający zanieczyszczenia https://budzet.krakow.pl/projekty/2093- ... zenia.html Jako autor proszę również o oddanie głosu na PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 3: „MULTIMEDIA EDUKACYJNE” dla społeczności Dzielnicy XII https://budzet.krakow.pl/projekty/1790- ... y_xii.html Dotyczy on Przedszkola Samorządowego Nr 28 przy ulicy Duża Góra 30 do którego uczestniczy spora grupa dzieciaków z naszego osiedla i zapewne w przyszłości też będą chodzić kolejne.
 12. Drodzy forumowicze, Rozpoczęły się głosowania na Budżet Obywatelski Kraków 2017. Aby oddany głos był ważny należy wybrać 3 projekty ogólnomiejskie oraz 3 projekty dzielnicowe - inaczej głos jest nie ważny. TUTAJ LINK Z ZASADAMI: https://budzet.krakow.pl/aktualnosci/210706,1909,komunikat,regulamin_glosowania.html Proszę o oddawanie głosów na wcześniej wspomniany projekt dotyczący Złocienia PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 12: Ogród pochłaniający zanieczyszczenia https://budzet.krakow.pl/projekty/2093-ogrod_pochlaniajacy_zanieczyszczenia.html Jako autor proszę również o oddanie głosu na PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 3: „MULTIMEDIA EDUKACYJNE” dla społeczności Dzielnicy XII https://budzet.krakow.pl/projekty/1790-_multimedia__edukacyjne___dla_spolecznosci_dzielnicy_xii.html Dotyczy on Przedszkola Samorządowego Nr 28 przy ulicy Duża Góra 30 do którego uczestniczy spora grupa dzieciaków z naszego osiedla i zapewne w przyszłości też będą chodzić kolejne.
 13. Nasi kochani robotnicy doszli do momentu zawężenia wjazdu/wyjazdu do jednego pasa. O godzinie 14:00 był spory paraliż skrzyżowania gdy robotnicy sterowali ruchem wahadłowym - widzę to w czarnych barwach przez najbliższe dni lub tygodnie. Napisałem już maila do Śnieżki, aby zaangażowali się w rozmowy z zarządcą Złocieniowej, aby czasowo otwarto przejazd pod wiaduktem kolejowym bo się w godzinach szczytu będzie dramat. Proponuję aby ktoś jeszcze wysłał maila do Śnieżki aby jak najszybciej odblokowali ten przejazd.
 14. Szykany zapewne powstały w ramach tygodnia zrównoważonego transportu i pomysłu ograniczenia ruchu na Kazimierzu. Zapewne z uwagi, iż Bieżanów jest w pobliżu Kazimierza to eksperyment nieco wykroczył poza swoje granice oraz znacznie poza granice ludzkiej głupoty. Dajcie nazwisko tego urzędnika, a będziemy mieli materiał na kolejny próg zwalniający. Nie chce podpowiadać ZIKiTowie ale może niech zacznie testować rozwiązanie wysuwającej się ściany na prostej drodze w przypadku przekroczenia prędkości
 15. W sumie nie mam nic przeciwko - zbieram głosy poparcia na kolejne wybory
 16. Drodzy forumowicze, wczoraj zrobiłem rekonesans jak wyglądają drogi od strony Brzegów po ŚDM. Wyczaiłem bardzo fajny objazd dla naszej (ostatnio niby przejezdnej) Półłanki. Pewnie po zamknięciu skrzyżowania na Wielickiej/Powstanców znowu się zacznie dramat. https://zapodaj.net/e1e24b8c8c063.png.html Na powyżej dołączonych obrazkach pokazałem na zielono drogę asfaltową (z nowym wiaduktem nad S7 na przedłużeniu ul. Nad Drwiną). Kolorem fioletowym oznaczyłem drogę utwardzoną - standard nie wiele gorszy od zmasakrowanej Półłanki przy Rybitwach. Droga całkowicie przejezdna dla samochodów i nie wymaga jakichkolwiek kombinacji lub łamania przepisów ruchu drogowego. Zaznaczyłem też nową drogę na Brzegi która jest już otwarta i mozna ja wszystkim promować aby omijali naszą Półłanki.
 17. Uważajcie, bo nie wiem czy wszyscy zauważyli po przywróceniu normalnej trasy autobusów na skrzyżowaniu przy Lewiatanie postawiono znaki ustąp pierwszeństwa na wjeździe na ul. Domagały. Postawiono je na Nefrytowej. Nie ma natomiast znaków pierwszeństwa przejazdu wzdłuż Domagały przy tym skrzyżowaniu więc może to być lekko mylące. Kto w ogóle zarządza tymi drogami, ZIKiT?
 18. Ja już parę razy jechałem nową drogą przez Brzegi (pomimo że wówczas jeszcze zamkniętej). Dało się przejechać po ŚDM pewnie ją otworzą i może nieco odetchniemy. Co do naszego skrzyżowania jak wszyscy wiedzą postawili znaki że od 1 sierpnia zmiana organizacji ruchu. Pisałem na wiosnę jeszcze pismo do ZIKiTu o wyjaśnienie na jakim etapie jest ta zmiana - do dziś bez odpowiedzi, ale jak widać coś zrobili. Mam nadzieję że STOP zniknie i będzie tak jak przed laty że od Sucharskiego będą musieli ustąpić pierwszeństwo i że mocno to usprawni ruch na Półłanki. Co do tych wszystkich samochodów, które jadą od wiosek Sucharskiego w kierunku Małej Góry - te auta wcale nie będą musiały stać w korku, wystarczy że pojadą w ulicę Jędrzejczyka - Popiełuszki - Korepty. Tamtędy swobodnie można jechać i nie muszą się pchać na mocno obciążone skrzyżowanie z Półłanki.
 19. 19 maja 2016 roku (czwartek) odbędzie się walne zgromadzenie SM Śnieżka. Tak jak ubiegłego roku godzina 17:00, zgromadzenie odbędzie się w Domu Kultury "Podgórze" przy ulicy Sokolskiej 13. Całość zawiadomienia na stronie Spółdzielni: http://www.sniezka.krakow.pl/dla-mieszkancow.php?news=135 Osobiście chciałbym złożyć uchwałę zmuszającą SM do postawienia słupków ograniczających parkowanie w rejonie skrzyżowań dróg zwłaszcza w rejonach gdzie są place zabaw, ponieważ parkowanie na osiedlu jest dramatyczne i wielu przypadkach albo wózkiem przejść się nie da, albo samochody mocno ograniczają widoczność na skrzyżowaniu i bardzo niebezpiecznie się dzieje gdy dziecko musi zza źle postawionego samochodu przechodzić przez ulicę. Do złożenia uchwały jest potrzebne poparcie 10-ciu członków Spółdzielni. Czy ktoś jest chętny podpisać się pod taką uchwałą?
 20. Ja od PKP PLK na moją skargę otrzymałem jeszcze taką odpowiedź: "Szanowny Panie. W związku z Pana skargą dotyczącą złego stanu technicznego nawierzchni przejazdów kolejowych w ciągu ul. Półłanki w Krakowie uprzejmie informuję, że Zakład Linii Kolejowych w Krakowie podjął działania zmierzające do poprawienia jego stanu. Do końca marca br. zostanie naprawiona nawierzchnia na przejeździe na linii nr 91 (przejazd przez trzy tory), wstępnie natomiast odwodnienie przejazdu na linii nr 100 (przejazd przez jeden tor) zostanie kompleksowo naprawione do końca II kwartału br. Pozdrawiam, Kamil Kasperek Stanowisko ds. przejazdów Dział Nawierzchni, Obiektów Inżynieryjnych, Budynków i Budowli PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Krakowie Plac Matejki 12 31 - 157 Kraków Kamil.Kasperek@plk-sa.pl Tel: +48 12-393-57-16 Fax: +48 12-393-13-88" Czy ktoś widział jak robili tam jakieś prace? Co do zmiany organizacji ruchu na skrzyżowaniu Bieżanowska - Sucharskiego - Półłanki pisałem ostatnio do ZIKItu zapytanie czy robią coś w tej sprawie i jaki jest stan zaawansowania zmian - odpowiedzi jeszcze nie otrzymałem. Polecam skorzystać z ePUAP i bić w nich w jak największej ilości zapytań!!
 21. Też wysłałem i jeszcze do PKP PLK.
 22. Witam. Przez cały marzec będzie można zgłaszać projekty do wyborów BO2016. Tak pomyślałem że może wspólnymi siłami dałoby się coś przepchnąć na naszym osiedlu?. Poniżej linki do istotnych dokumentów: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=73898 http://www.dzielnica12.krakow.pl/budzet-obywatelski-2016/ https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=167&sub_dok_id=167⊂=uchwala&query=id%3D21213%26typ%3Du W uchwale najistotniejszym zapisem jest chyba lokalizacja propozycji, która musi być na gruntach Gminy Miejskiej Kraków (rozdz. 4, par. 12 pkt. 7). Postaram się wybrać do SM Śnieżki i sądzę że oni będą mieli rozeznanie o właścicielach gruntów na Złocieniu. Wydaje mi się że możliwości i potrzeb na naszym osiedlu jest bardzo wiele. To co mi się nasuwa to: chodnik wzdłuż Agatowej, remont Złocieniowej (od skrzyżowania przy Asie dalej pod wiaduktem kolejowym aż do mostku w kierunku Sucharskiego), budowa ścieżki/chodnika spacerowego wzdłuż rzeki Serafy, montaż stacji rowerów miejskich, budowa skateparku dla dzieciaków, itd. Ktoś ma jakieś propozycje i przyłącza się do grona chętnych aby podziałać wspólnie w tym temacie?
 23. Wydaje mi się że są to kontynuacje prac związanych z przedłużeniem Domagały. Obecnie ZIKiT ma kontrakt na roboty: "Określenie przedmiotu oraz wielkości lub zakresu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana polegająca na rozbudowie ul. Domagały w Krakowie. Znak sprawy: 11/VII/2015. Zakres robót obejmuje: wykonanie komory przepompowni, komory rozprężnej, osadnika wirowego, separatora lamelowego, wylotu kanału opadowego o przekroju 800 mm." Numer ogłoszenia: 107321 - 2015; data zamieszczenia: 20.07.2015 CZAS TRWANIA ZAMÓWIENIA LUB TERMIN WYKONANIA: Zakończenie: 30.11.2016 Chociaż jak widać prace z tyłu starego boiska też jakieś się toczą i też coś tam dłubią (koparki od czasu do czasu widać na linii kościół-nowa Domagały), więc może dla Nowego Złocienia też coś się dzieje.
 24. Puki co bieżący podgląd stanu powietrza w małopolsce można obserwować pod poniższym adresem http://monitoring.krakow.pios.gov.pl/
 25. Informacje o nowych nakładkach. http://zikit.krakow.pl/ogolne/197191,1787,komunikat,27_nowych_nakladek.html Problem w tym że nie piszą nic o naszej okolicy
×
×
 • Dodaj nową pozycję...