Skocz do zawartości

wojciecho

Members
 • Zawartość

  93
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

wojciecho's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

2

Reputacja

 1. Właścicielem jest PKP ale ZDM będzie opiniował zamknięcie. Jest XXI wiek można robić remonty bez zamykania jedynej lokalnej drogi. Wszystko kwestia dobrej organizacji i chęci.
 2. Chodzą słuchy że od kwietnia (terminu konkretnego nie znam) PKP chce ZAMKNĄĆ CAŁKOWICIE przejazdy kolejowe Bieżanów-Tarnów na miesiąc czasu, aby je wyremontować!!!! Czy ktoś też słyszał o podobnym absurdzie?? Trzeba zacząć pisać do ZDM oficjalnie i wybić im to z głowy za wczasu!!
 3. Czy komuś się obiło o uszy, że od początku przyszłego roku związku z modernizacją linii kolejowej E30, będzie ruch wahadłowy na przejazdach kolejowych jadąc z naszego osiedla ulica Półłanki do Bieżanowa (na tych przejazdach najbliżej Bieżanowa)??
 4. Może trzeba uznać, że żarty się skończyły i wziąć sprawę w nasze ręce. Kto sądzi że należy przesunąć te betony?? np namawiając do pomocy pracowników koparek z pobliskich budów?? Proponuję termin 5 grudnia o 8:00 w rejonie betonów na spotkanie mieszkańców chętnych do działania - co sądzicie?
 5. Maxiu jak nie pytam o rozwiązania, które ktoś rozważa (jak znam życie z tych rozważań efekt będzie następujący "chcieli dobrze wyszło jak zwykle") tylko pytam KIEDY tam zaczną majstrować?
 6. A kiedy zamykają przejazdy główne na relacji Bieżanów - Rzeszów (te ze szlabanami) bo zapewne też będą je remontować. I się okaże że w ogóle nie mamy wyjazdu z osiedla w kierunku Bieżanowa!! Trzeba kurw@ zrobić gdzieś rozróbę i rozwalić betony na nowej Domagały bo za chwile się obudzimy z ręką w nocniku bez wyjazdu - sorry za słownictwo ale szlak mnie chce trafić.
 7. Sądzę że nie ma co się łudzić na szybkie zakończenie sporu - jest to normalne w naszym kraju i tego tupu problemy są nie do rozstrzygnięcia bo każdy ma je gdzieś. Sądzę że w tej sytuacji trzeba wziąć mocno sprawy w swoje ręce bo to w końcu my jako mieszkańcy najbardziej na tym cierpimy. Nasuwają się na ten absurd dwa rozwiązania dość drastyczne: 1) Dogadać się z robotnikami z pobliskich budów zapłacić im za 4-5 ciężarówek żwiru i zasypać dziurę (jak znajdzie się odpowiednia liczba chętnych to zapewne wyniesie nas to 5zł/osobę), usunąć betonowe bariery i spokojnie będzie można samochodami przejeżdżać powoli przez zasypany odcinek a dalej już elegancko nowym asfaltem. 2) Skrzyknąć się w któryś piękny piąteczek w parę osób i zorganizować manifestację masowego przechodzenia przez jezdnie po pasach na skrzyżowaniu Śliwiaka z Bartników (tam gdzie docelowo ma dochodzić kiedyś Domagały) - rozwiązanie bardzo kontrowersyjne uprzykrzające życie postronnym kierowcom, ale po takim nagłośnieniu sprawy z brakującym fragmentem Domagały i groźbie regularnych akcji aż do rozwiązania problemu zaraz by się pewnie rozwiązanie znalazło. Zdecydowanie wydaje mi się że rozwiązanie nr 1 jest jak najbardziej realne i załatwiłoby sądzę na długo ten problem - ktoś jest za? Działamy (zaraz po zwinięciu się z budowy DOmagały ekipy Strabaga?
 8. Drodzy forumowicze, Pojawił się przetarg na Opracowanie wielowariantowej koncepcji rozbudowy ul. Półłanki link do przetargu Zgodnie z przepisami do jutra tj. 22.09 do godziny pracy urzędu, można zadawać pytania do przetargu - zadawać może je każdy - więc jeśli ktoś ma chwilę zapoznać się z papierami to można o coś zapytać ZIKIT. Wykonawca będzie miał czas opracowania koncepcji do dnia 30.11.2017 więc wydaje się że dość szybko poznamy co w ramach modernizacji naszej ukochanej Półłanki będzie dało się zrobić.
 9. Takie dane są do sprawdzenia w wydziale geodezji UM. Nie wszystkim jednak udostępnią od tak. Najczęściej dane właścicieli można uzyskać w przypadku zamiaru prowadzenia inwestycji na terenie pobliskim.
 10. Gratulacje dla wszystkich. To jest świetny przykład, że mieszkańców Złocienia jest sporo i przy dobrej organizacji można wiele zdziałać.
 11. Drodzy forumowicze, Rozpoczęły się głosowania na Budżet Obywatelski Kraków 2017. Aby oddany głos był ważny należy wybrać 3 projekty ogólnomiejskie oraz 3 projekty dzielnicowe - inaczej głos jest nie ważny. TUTAJ LINK Z ZASADAMI: https://budzet.krakow.pl/aktualnosci/21 ... wania.html Proszę o oddawanie głosów na wcześniej wspomniany projekt dotyczący Złocienia PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 12: Ogród pochłaniający zanieczyszczenia https://budzet.krakow.pl/projekty/2093- ... zenia.html Jako autor proszę również o oddanie głosu na PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 3: „MULTIMEDIA EDUKACYJNE” dla społeczności Dzielnicy XII https://budzet.krakow.pl/projekty/1790- ... y_xii.html Dotyczy on Przedszkola Samorządowego Nr 28 przy ulicy Duża Góra 30 do którego uczestniczy spora grupa dzieciaków z naszego osiedla i zapewne w przyszłości też będą chodzić kolejne.
 12. Drodzy forumowicze, Rozpoczęły się głosowania na Budżet Obywatelski Kraków 2017. Aby oddany głos był ważny należy wybrać 3 projekty ogólnomiejskie oraz 3 projekty dzielnicowe - inaczej głos jest nie ważny. TUTAJ LINK Z ZASADAMI: https://budzet.krakow.pl/aktualnosci/210706,1909,komunikat,regulamin_glosowania.html Proszę o oddawanie głosów na wcześniej wspomniany projekt dotyczący Złocienia PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 12: Ogród pochłaniający zanieczyszczenia https://budzet.krakow.pl/projekty/2093-ogrod_pochlaniajacy_zanieczyszczenia.html Jako autor proszę również o oddanie głosu na PROJEKT LOKALNY - DZIELNICA XII NR 3: „MULTIMEDIA EDUKACYJNE” dla społeczności Dzielnicy XII https://budzet.krakow.pl/projekty/1790-_multimedia__edukacyjne___dla_spolecznosci_dzielnicy_xii.html Dotyczy on Przedszkola Samorządowego Nr 28 przy ulicy Duża Góra 30 do którego uczestniczy spora grupa dzieciaków z naszego osiedla i zapewne w przyszłości też będą chodzić kolejne.
 13. Nasi kochani robotnicy doszli do momentu zawężenia wjazdu/wyjazdu do jednego pasa. O godzinie 14:00 był spory paraliż skrzyżowania gdy robotnicy sterowali ruchem wahadłowym - widzę to w czarnych barwach przez najbliższe dni lub tygodnie. Napisałem już maila do Śnieżki, aby zaangażowali się w rozmowy z zarządcą Złocieniowej, aby czasowo otwarto przejazd pod wiaduktem kolejowym bo się w godzinach szczytu będzie dramat. Proponuję aby ktoś jeszcze wysłał maila do Śnieżki aby jak najszybciej odblokowali ten przejazd.
 14. Szykany zapewne powstały w ramach tygodnia zrównoważonego transportu i pomysłu ograniczenia ruchu na Kazimierzu. Zapewne z uwagi, iż Bieżanów jest w pobliżu Kazimierza to eksperyment nieco wykroczył poza swoje granice oraz znacznie poza granice ludzkiej głupoty. Dajcie nazwisko tego urzędnika, a będziemy mieli materiał na kolejny próg zwalniający. Nie chce podpowiadać ZIKiTowie ale może niech zacznie testować rozwiązanie wysuwającej się ściany na prostej drodze w przypadku przekroczenia prędkości
 15. W sumie nie mam nic przeciwko - zbieram głosy poparcia na kolejne wybory
×
×
 • Dodaj nową pozycję...