Skocz do zawartości

Mufasa

Members
 • Zawartość

  35
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Zawartość dodana przez Mufasa

 1. Witam Czy ktoś z mieszkańców korzystał może z usług projektanta wnętrz? Jest zadowolony ze stosunku jakości do ceny i mógłby kogoś polecić np. do zaprojektowania salonu?
 2. Można już podejrzeć połączenia na niedzielę jak coś 🙂
 3. No to ja bym napisał do Develii lepiej
 4. Z tego co ja rozumiem, to kolega mandatu nie dostał, tylko retorycznie pyta czy ten co mu wsadził tę kartkę pokryje koszty mandatu jak przyjedzie straż czy policja a on, za namową kartki, będzie stał pod skosem.
 5. Drodzy mieszkańcy, nie ma sensu skakać sobie do gardeł. Osoby które: zastawiają chodnik utrudniają przejazd rozjeżdżają zieleń stoją na rondzie itp. postępują źle, utrudniają życie innym i łamią przepisy. To jest fakt, więc nie należy się dziwić że komuś się to może jak najbardziej nie podobać. Czy na osiedlu brakuje miejsc parkingowych? Jak najbardziej! To też jest fakt. Między jednym a drugim nie ma żadnego związku. Wolność jednego kończy się tam gdzie zaczyna wolność drugiego. Niestety ale z jakich by nie powodów ktoś stawał jak opisałem powyżej, choćby jak najbardziej uzasadnionych, to nie zmienia to faktu że postępuje nie tak jak się postępować powinno. Koniec i kropka. Jeden sąsiad to może tolerować, inny nie. Ten pierwszy wykazuje się większą wyrozumiałością, ale drugi nie musi i ma do tego święte prawo. Co do dzwonienia na Straż Miejską. Obiektywnie rzecz biorąc nie można mieć do takiej osoby żalu ponieważ ona tylko i wyłącznie wymaga egzekwowania prawa, takiego samego dla wszystkich. Subiektywnie każdy może oceniać po swojemu.
 6. To te miejsca mają zostać zmienione na prostopadłe? Byłoby dobrze, to samo zrobiono pod blokiem 20 jak dobrze pamiętam
 7. Co do rabatów to moim zdaniem nie ma się czym podniecać... Też rozważałem płatność całości z rabatem, ostatecznie uznałem że wolę co roku płacić te x zł. Co będzie za ileś lat nie wiadomo, czy ktoś tego nie zniesie itd. Od razu mi się przypomina wielka akcja z wykupywaniem na własność mieszkań w wielkiej płycie, jak to ci zapobiegliwi od razu wykupili bo jest okazja, a później się okazało że ci co olali lepiej na tym wyszli, bo było taniej.
 8. Dzięki franz za wpis. Pozostaje czekać na zbiorniki które niby do 2023 mają być gotowe wszystkie...
 9. https://www.krakow.pl/aktualnosci/251703,29,komunikat,biezanow_czeka_na_zbiorniki_retencyjne_od_wod_polskich.html?_ga=2.250402309.26987087.1628240198-1651847551.1628240198 Oczywiście, jak zawsze po zalaniach pospolite ruszenie, dobre choć tyle. Wg artykułu 2 kolejne zbiorniki mają powstać do końca 2023.
 10. O jakich zdjęciach na innych forach mówisz? Wczoraj specjalnie o 1 w nocy zrobiłem spacer po osiedlu i jedyna poważna sytuacja była paradoksalnie pomiędzy blokami 10-12 a 14-16-18 a więc najdalej oddalonych od Serafy. Serafa miała naprawdę wysoki poziom jednak nie zalała osiedla, natomiast przy wspomnianych blokach problem który zaistniał wynikał z faktu, że jest tam najniżej położona kanalizacja burzowa i przez nią wybiło, trzeba było zabezpieczać garaże workami, na miejscu byli też strażacy z pompą którzy wodę odciągali, inaczej w tych 2 blokach garaże byłyby zalane. W garażu pod blokiem 10-12 było wody trochę więcej jednak nie wiem jak się ostatecznie sprawa tam rozwiązała. Na grupie na FB były informacje o wodzie wdzierającej się do klatek w czasie opadów, nie wiem dokładnie jak to wyglądało w wtedy, natomiast jak już w nocy szedłem to nie zauważyłem w żadnym bloku wody w garażach itp. Poza tym, co pływało 3 lata temu? Zgadza się było całe osiedle w workach ale przecież osiedla całego nie zalało, chyba że w jakichś poszczególnych blokach, aż tak dokładnie nie pamiętam.
 11. W sobotę otwarcie przejazdu https://www.krakow.pl/aktualnosci/251651,1912,komunikat,w_sobote_przywrocenie_ruchu_na_ul__pollanki.html?_ga=2.47495854.889156180.1628099174-470242442.1628099174
 12. Stąd że na wszyscy z osiedla jadą Domagały / Półłanki. W okolicach 15:30 dojazd do Śliwiaka zajął godzinę. Okolice węzła Przewóz też zawalone z każdej strony, bo wszystko jedzie naszym super objazdem. Na Półłanki był taki beton, że ludzie wysiadali z samochodów patrzeć czemu nic nie jedzie. Nic tylko otworzyć stoisko z grillem gdzieś w okolicach Magazynowej bo jak tak dalej pójdzie to głodni kierowcy zaczną wszczynać zamieszki.
 13. "Prace potrwają miej więcej trzy tygodnie." Miej więcej, ja też będę miał więcej. Ech, jak widzę "dziennikarzy" co nie umieją pisać po polsku to mi trochę szkoda.
 14. Jest informacja przy torach czy jakieś źródło w internecie? Wiadomo na jak długo? Mogliby puścić z tej okazji ruch jednokierunkowy (wyjazd z osiedla) pod budowanym przystankiem, i już tak zostawić...
 15. Pozostaje tylko podziękować że chciało się podzielić tym na forum, z pewnością oszczędzi to nieco czasu innym.
 16. Można się dowiedzieć, na kiedy Develia planuje zakończenie budowy tych budynków? Pytam bo jestem ciekaw kiedy najemcy lokalów ruszą z ich urządzaniem. Fajnie byłoby dożyć jakiegoś sklepu po tej stronie płotu.
 17. Trochę nie w temacie, ale z czystej ciekawości: dlaczego Zodiak, a nie np. Instal? Coś szczególnego przeważa na wyborze? Jest też chyba jakiś blok za blokami Murapolu (w stronę kościoła), ale tylko przelotem widziałem i nawet nie wiem czyj.
 18. Mnie bardziej zastanawia, co taki post wnosi do tematu. zginął kot, ktoś go szuka, i tyle
 19. https://www.osiedlezlocien.pl/topic/1257-plan-zagospodarowania-dla-złocienia-i-okolic/
 20. https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=109770 https://gazetakrakowska.pl/krakow-bedzie-mial-swoj-manhattan-rybitwy-czeka-paraliz-komunikacyjny/ar/c3-15489264 Artykuł nie jest najnowszy, jednak nie był wrzucany.
 21. W narodzie często pokutuje przekonanie że "jakoś to będzie", a niestety w zakresie miejsc parkingowych się to nie sprawdza bo samochód to nie rower czy choćby motor.
 22. Nie wiem o której części Złocienia mieszkasz, ale na poziomie Słonecznego Miasteczka problem praktycznie nie istnieje, ale czasami lekko coś zajedzie, dla mnie jest to jednak tak rzadko (nie wiem, 2-3 razy w roku moze?) i tak słabo że dla mnie bez znaczenia. Nie pamiętam żeby kiedykolwiek "waliło niemiłosiernie jak w kuble" W blokach Murapolu jest (musi być) gorzej z uwagi na odległość ale na ile ten problem jest tam "istotny" to już nie wiem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...