Skocz do zawartości

martik

Members
  • Zawartość

    3
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

martik's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputacja

  1. Myślę, że błędem było tak szybkie przejście od: żółty jest na papier, do: żółty jest na metal i plastik. Drugim błędem jest brak ogólnopolskiej akcji w mediach, dotyczącej segregecji śmieci (jeżli jest, a ja nie widzę, to proszę o korektę). Podobno gubią się w segregacji w tych państwach, w których program trwa dłużej. Inna sprawa, to nie zgłaszanie do spółdzielni osób mieszkających w danym lokalu, więc pojemniki zapełniają się natychmiast, bo Spółdzielnia zamawia częstotliwośc wywozu śmieci na podstawie zadeklarowanych zgłoszeń. I pojemniki pełne.
  2. Dokładnie tak Lukasz2014. Żółty pojemnik w moim śmietniku jest wypełniony w ciągu doby. A odbierany przez MPO raz na tydzień. Niestety, większość jego zawartości to papierowe, SUCHE , do tego nawet niezgniecione kartony. Swoją drogą, dlaczego niezgniecione, nie rozumiem, trzy spore już blokują pojemnik (nie mówię o opakowaniach np. po mleku, sokach, czy śmietanie, bo żółty to dla nich właściwe miejsce - po zgnieceniu). Za chwilę stawki za wywóz śmieci mogą nam skoczyć kilkukrotnie, jeśli choćby jedna osoba na cały blok nie będzie segregować śmieci. Taka to odpowiedzialność zbiorowa w tym przypadku. Dla informacji cytuję za ulotką przesłaną ze Spółdzielni, co może trafić do żółtego pojemnika: - plastikowe butelki po napojach i opakowania po produktach spożywczych - plastikowe worki, reklamówki - opakowania po środkach czystości - opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku, sokach) - puszki po napojach i konserwach - drobny złom żelazny. - styropian (niebudowlany).
  3. Szanowni. Chcę tylko przypomnieć lub poinformować, że do żółtych pojemników wkładamy metale i tworzywa sztuczne. NIE KARTONY. Ich miejsce jest w pojemniku opatrzonym napisem PAPIER. Pozwalam sobie o tym pisać, gdyż ciągle i wciąż widzę w żółtych pojemnikach wielkie, niezgniecione kartony. Dziękuję za uwagę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...