Skocz do zawartości

Gammiko

Members
 • Zawartość

  33
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  2

Ostatnia wygrana Gammiko w Rankingu w dniu 28 Wrzesień

Gammiko posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

10 Good

O Gammiko

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. I to jest właśnie chore. Z jednej strony mamy wszechobecny - de facto słuszny trend - postaw na ekologię. Więc zmiana transportu na połączenie kolejowe jest nie tylko z korzyścią dla środowiska, ale także oszczędza czas. Z drugiej strony wiadomo, że większość te rozwiązania ocenia także pod kątem oszczędności we własnym portfelu. Jeśli zatem trzeba wydać 11 zł za przejazd w jedną stronę z Bieżanowa do centrum (opcja nr 2 ) to wielu chętnych takie rozwiązanie nie znajdzie. Gdyby miasto jakoś spróbowało wpłynąć na przewoźników, żeby zrezygnowali z tej opłaty za wystawienie biletu, trend może by się odwrócił... a może rozwiązaniem byłaby możliwośc nabycia biletu w aplikacji mobilnej...To tylko takie moje luźne przemyślenia...
 2. przeklejam ze strony FB Kraków po koleiPolub stronę 6 listopada o 08:16 Kraków - trwają intensywne prace ziemne na wysokości osiedla Złocień. To kolejny etap modernizacji linii kolejowej w tym miejscu. Na wysokości ul. Złocieniowej budowany jest most. Pod spodem znajdzie się miejsce na drogę, a obok zlokalizowany będzie nowy przystanek, z którego pociągi do centrum Krakowa dojadą w kilkanaście minut. #CEFTransport Dalej na stronie napisano że jednak termin oddania przystanku w przyszłym roku jest aktualny
 3. To prawda miasto nie dało zgody na miejsca parkingowe własnie od strony projektowanej drogi.
 4. i kolejna sprawa - przedszkole - jak nie w tym miejscu to proszę o przeniesienie. Info pozyskane także w trybie dostępu do informacji publicznej. W celu budowy przedszkola w rejonie os. Złocień, Miasto Kraków nabyło w bieżącym roku w drodze pierwokupu działki: nr 280/7 i 280/9, obręb 104, jednostka ewidencyjna Podgórze, położone przy ul. Półłanki. Rozpoczęcie budowy przedszkola będzie możliwe po przeznaczeniu w budżecie Miasta Krakowa i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa środków finansowych niezbędnych na opracowanie dokumentacji projektowej oraz na realizację robót budowlanych. Czy ktoś może wkleić także na forum umiejscowienie tych działek?
 5. planowany termin na podpisanie aktu notarialnego dotyczącego przeniesienia własności działek i umowy zamiany do 15 listopada 2019 roku. Info pozyskane w trybie dostępu do informacji publicznej.
 6. najważniejsze że są oferty .teraz tylko czekamy na wybór i podpisanie umowy.
 7. do dziś do 12:00 termin składania ofert, co oznacza że ewentualnego zwycięzcę poznamy nie wcześniej niż za tydzień. O ile ktoś złoży ofertę....
 8. jak próbowałam znaleźć te numery działek - wszystkich nadal mi się nie udało zlokalizować, to mniej więcej w obszarze pomiędzy biedronką a nowymi Blokami na Agatowej, które się budują. Jak ktoś może coś konkretniej napisać, to sama będę wdzięczna. Przez ponad 3 h próbowałam je wszystkie przez geoportal zlokalizować, ale to była droga przez mękę.
 9. Czy ktoś się orientuje, czy inwestycja jest dofinansowana z UE?
 10. no to skoro jest zapotrzebowanie na wiedzę, to wrzucam kolejne info w sprawie szkoły Wszystkie informacje pozyskane od Miasta w trybie dostępu do informacji publicznej, tak więc wiarygodne W umowie nr MCOO/II/79/PRI/519/2019 zawartej z Przemysławem Czubaj - Biuro Architektoniczne, termin zakończenia prac ustalono na 6 grudnia 2019 r.(mój dopisek - na 6 grudnia ma być zatem gotowa koncepcja; a do 30 września mają być opracowane dwa wariaty, które muszą być zaakceptowane przez miasto) W Wydziale Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa prowadzone jest postępowanie w sprawie pozyskania od Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie działek pod budowę nowej szkoły na os. Złocień. W wyniku prowadzonych rozmów ustalono, iż zamianie będzie podlegać nieruchomość stanowiąca własność Gminy Miejskiej Kraków oznaczona jako działka nr 245/27 obr. 104 Podgórze, na działkę stanowiącą własność Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie oznaczoną nr. 156/9 obr. 104 Podgórze. Natomiast nabyciem na rzecz Gminy Miejskiej Kraków objęto działki stanowiące własność Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie oznaczone nr. 146/5 o pow. 0,0146 ha oraz nr. 156/10 o pow. 0,4382 ha obr. 104 Podgórze. Planuje się, iż pozyskanie ww. terenu nastąpi do końca bieżącego roku. Zgodnie z przyjętymi założeniami z przedmiotowego budynku w systemie jednozmianowym powinno mieć możliwość korzystania ok. 600 uczniów.
 11. temat rzeczywiście na razie martwy, ale myślę że pomocny. To że ktoś nie pisze, nie znaczy, że temat nie czytany
 12. Masz rację, nie znalazłam w otrzymanej dokumentacji zapisów o gwarancji. Choć wydawało mi się, że podczas rozmowy w biurze dewelopera była o niej mowa..
 13. dziękuję za namiary natomiast jak niestety pokazała budowa Domagały to co zaplanowane nawet jak są zabepieczone środki, nie zawsze się udaje wykonać. Stąd uważam że ważne jest na bieżąco śledzenie postępów i kolejnych etapów, które udało się zakończyć.
 14. odpowiedź na mój wniosek o dostęp do informacji publicznej, nie wiedziałam, że właścicielem działek jest inna parafia stąd jedno z pytań było błędnie zadane. Ale jednak coś się dzieje choć nadal brak konkretów odnośnie terminu i stanu zaawansowania zakupu działek. Dotyczy: WNIOSKU O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ Z DNIA 4 WRZEŚNIA 2019 R. W odpowiedzi na Pani wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dnia 4 września br., w sprawie budowy szkoły na os. Złocień w Krakowie, uprzejmie informuję, że budowa zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Złocień jest przedmiotem zadania inwestycyjnego nr MCOO/E1.119/19. Zgodnie z zapisami w budżecie, zakres rzeczowy do wykonania na rok 2019 obejmuje zakup działek i opracowanie programu funkcjonalno –użytkowego. Ad 1. Inwestycja planowana jest na działce nr 245/28 będącej własnością Gminy Miejskiej Kraków oraz na działkach nr 146/5, 156/9, 156/10, będących własnością Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie–Bieżanowie, których zakup i zamiana jest finalizowana przez Gminę Miejską Kraków. Ad 2. W Wydziale Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa prowadzone jest postępowanie w sprawie pozyskania od ww. parafii działek pod budowę nowej szkoły na os Złocień. W wyniku prowadzonych rozmów ustalono, iż zamianie będzie podlegać nieruchomość stanowiąca własność Gminy Miejskiej Kraków oznaczona jako działka nr 245/27 obr. 104 Podgórze, na działkę stanowiącą własność Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie oznaczoną nr 156/9 obr. 104 Podgórze. Natomiast nabyciem na rzecz Gminy Miejskiej Kraków objęto działki stanowiące własność Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie oznaczone nr. 146/5 o pow. 0,0146 ha oraz nr. 156/10 o pow. 0,4382 ha obr. 104 Podgórze. Z Parafią Pod Wezwaniem Błogosławionego Jerzego Popiełuszki na os. Złocień nie prowadzono żadnych rozmów, gdyż Parafia ta nie jest właścicielem działek, na których można wybudować szkołę. Ad 3-5. W dniu 2 września 2019 r. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało umowę na opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego z Przemysławem Czubaj - Biuro Architektoniczne, 30-058 Kraków, ul. Juliusza Lea 115/52 (umowa nr MCOO/II/79/PRI/519/2019). Umowa opiewa na kwotę 104 550 zł. Po zakupie działek i opracowaniu programu funkcjonalno – użytkowego rozpocznie się procedura o udzielenie zamówienia publicznego na budowę szkoły w systemie zaprojektuj i wybuduj. Jeżeli procedura zakupu i zamiany ww. działek zostanie zakończona pozytywnie, w bieżącym roku nie przewiduje się zagrożeń związanych z inwestycją. z up. PREZYDENTA MIASTA Piotr Bukowski Z-ca Dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru ps. Jakby ktoś mógł mi zobrazować te działki albo podesłać linka do jakiejśc mapki z namiarami tych działek. Moze być na pw
×
×
 • Dodaj nową pozycję...