Skocz do zawartości

Gammiko

Members
 • Zawartość

  47
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Gammiko w Rankingu w dniu 14 Grudzień 2019

Gammiko posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

17 Good

O Gammiko

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. a możesz wymiary tego ustrojstwa podać? Będę wdzięczna
 2. Olbrzymia prośba do mieszkańców bloku 1 lub 2 - skrzynka z bezpiecznikami, - może ktoś zrobić zdjęcie i podać na forum wymiary? Po zmianie przepisów nie mogą być już umiejscowione nad drzwiami i muszę zmienić ich lokalizację...
 3. oczywiście że możesz być wnioskującym. Trzeba tylko przygotować stosowne pismo, pochodzić po sąsiadach i zebrać podpisy....
 4. wpisy do kw w Krakowie trwają nawet 6 miesięcy od daty złożenia wniosku.... także najlepiej pytać po prostu w Spółdzielni.
 5. nie wydaje mi się, żeby tutaj tkwił problem. W końcu termin został przesunięty na ten rok. 23 grudnia powiemy sprawdzam i wówczas zobaczymy co się będzie działo. W załączeniu wklejam treść pisma żeby nie było wątpliwości, że przekazywane informacje są rzetelne.
 6. Malachit1980 a wiadomo czy ZDK już formalnie odebrał drogę, czy też odbiór nastąpi dopiero po upływie terminów, o których piszesz wyżej?
 7. jak zwykle pismo z UMK w odpowiedzi na moje zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej.
 8. no więc do podpisania umowy nie doszło cytuję "z przyczyn niezależnych od miasta" Kolejny termin został wyznaczony na 23 grudnia....
 9. żródło https://lovekrakow.pl/aktualnosci/mieszkancy-zlocienia-zyskali-drugi-wyjazd-z-osiedla-trzeci-w-przygotowaniu_33220.html?fbclid=IwAR29stFnG24UZA6D3qEln1e7ouIR3sJ1KlsXD9cn2UmH-p7sgL18NfmaU4Y To nie koniec W stosunkowo nieodległej perspektywie osiedle czekają kolejne zmiany. Największą z nich będzie uruchomienie nowego przystanku kolejowego. PKP PLK zapowiada co prawda, że wszystkie prace w tym rejonie zakończą się w 2020 roku, ale w praktyce przystanek będzie mógł działać w pełni dopiero wtedy, kiedy zakończą się wszystkie prace przy modernizacji linii kolejowej. Te z kolei wydłużyły się o ok. rok ze względu na problem z zabytkowym wiaduktem nad ul. Grzegórzecką. Dopiero pod koniec 2021 roku linia kolejowa ma osiągnąć swoją docelową przepustowość. – Otwarcie przystanku to będzie bardzo duża zmiana na plus, jeśli chodzi o skomunikowanie osiedla. Pociągiem dostaniemy się w ok. 15 minut do centrum Krakowa, co jest obecnie nieosiągalne – zapowiada radny Węgrzyn. Z tym wiąże się też kolejne ułatwienie dla kierowców: przy okazji budowy przystanku powstanie nowy odcinek jezdni, który pozwoli przejechać ulicą Złocieniową na drugą stronę torów, do ul. Sucharskiego. Powstanie więc trzecie połączenie drogowe z osiedlem.
 10. dziękuję, czyli jest to droga gminna.
 11. Szukam informacji nt. ulicy Agatowej i jej statusu. Czy jest to droga publiczna? Czy została przez SM Śnieżka oddana Gminie Miejskiej Kraków? I co oznacza że jest to droga techniczna?
 12. koszt zakupu 2 działek przez miasto od Parafii to 1 195 915,00 zł. Natomiast wartość działek zamienianych różni się o około 10 tys zł. Czekam na info czy rzeczywiście w dniu 15 listopada 2019 roku doszło do podpisania umowy u notariusza. Jak tylko będę wiedzieć więcej to wrzucę nowości na forum.
 13. I to jest właśnie chore. Z jednej strony mamy wszechobecny - de facto słuszny trend - postaw na ekologię. Więc zmiana transportu na połączenie kolejowe jest nie tylko z korzyścią dla środowiska, ale także oszczędza czas. Z drugiej strony wiadomo, że większość te rozwiązania ocenia także pod kątem oszczędności we własnym portfelu. Jeśli zatem trzeba wydać 11 zł za przejazd w jedną stronę z Bieżanowa do centrum (opcja nr 2 ) to wielu chętnych takie rozwiązanie nie znajdzie. Gdyby miasto jakoś spróbowało wpłynąć na przewoźników, żeby zrezygnowali z tej opłaty za wystawienie biletu, trend może by się odwrócił... a może rozwiązaniem byłaby możliwośc nabycia biletu w aplikacji mobilnej...To tylko takie moje luźne przemyślenia...
×
×
 • Dodaj nową pozycję...