Skocz do zawartości

Mieszkaniec ul. Czeczów

Members
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Zawartość dodana przez Mieszkaniec ul. Czeczów

 1. Dzień dobry, W tym roku zakończą się prace przy moście kolejowym nad ul. Złocieniową. Przystanek będzie gotowy w przyszłym roku. Pozdrawiam, Piotr Hamarnik Główny specjalista ds. komunikacji i promocji w regionach Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
 2. https://lovekrakow.pl/aktualnosci/tramwajem-z-malego-plaszowa-do-wezla-s7-i-na-zlocien-miasto-oglasza-przetarg_36288.html Dalsza rozbudowa Domagały :). Połączenie z ul. Śliwiaka dopiero coś zmieni.
 3. https://lovekrakow.pl/aktualnosci/tramwajem-z-malego-plaszowa-do-wezla-s7-i-na-zlocien-miasto-oglasza-przetarg_36288.html Coś nowego w temacie.
 4. II kwartał kończy się w czerwcu, poczekajmy do czerwca. Zawsze można bezpośrednio zapytać Pocztę mejlem.
 5. Jak sytuacja u Was obecnie. Ja mam Gemini i to jest dramat bardzo mi zwolnił transfer, ciągle przerywa a oni twierdzą, że to globalny problem i wszyscy tak mają. Ponoć Orange jest bardzo dobry teraz. Ma ktoś Toyę lub Ists ?
 6. Założyłem nowy wątek dotyczący parkingu P&R Złocień, tak aby nie mieszać wątków. Tam jest poruszona sprawa Złocieniowej od strony ul. Sucharskiego.
 7. Zakładem nowy wątek dotyczący budowy parkingu P&R Złocień. Do tej pory był on mieszany w wątku o stacji kolejowej. Jednak są to zupełnie niezależne inwestycje. Parking ma wybudować miasto. W załączeniu pismo jakie otrzymałem w marcu z UMK. Podaje linki do koncepcji parkingu: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=123588 Szaleństwo parking poziomowy, zupełnie nowa droga. Pierwotnie miała być remontowana Złocieniowa na odcinku od stacji do Sucharkiego. Ten wariant wybrany przez UMK podoba mi się.
 8. Ehhh.. od początku nie pisałem do nikogo indywidualnie tylko do wszystkich, który snują tylko przypuszczenia. Nie jesteś jedyną osobą, która tak pisała. Nie lubię gdy ktoś sieje zamęt bo tak mu się wydaje. Nie po to jest przebudowywana linia kolejowa i budowane przystanki aby ograniczyć ruch kolejowy - litości. To czy do Zakopanego pojedziemy w 2025 czy 2030 jakie to ma znaczenie ?? ważne, że jest taki plan. UM - jest urzędem odpowiedzialnym za SKA i tam każdy może uzyskać informacje o planach i rozwoju SKA. Sory bardzo ale nie mam ochoty i czasu aby dalej przerzucać się kto ma rację, wystarczy że wysłałem setki pism, rozmawiałem z radnymi, osobami decyzyjnymi - to jest moje źródło wiedzy i tyle. Powtarzam każdy ma prawo wysłać pismo i zapytać o rozwój SKA i innych spraw na osiedlu.
 9. Jakiekolwiek artykuły prasowe nie są żadną meteorytyką 🙂 Moje "życzenia" jak to nazwałeś wynikają z kilku lat korespondencji z PKP, UMK, Kolejami Małopolskimi oraz spotkań z osobami decyzyjnymi. Nie chciałem nikogo tym tu zanudzać i powtarzać co chwilę ale cóż. Układ linii SKA to nie wymysł tego czy tamtego pana tylko Urzędu Marszałkowskiego. https://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/transport/szybka-kolej-aglomeracyjna-ska Tak więc 🙂, nadal brak meteorytyki .... Nie będę dalej wchodził w temat skoro wiesz lepiej ....
 10. W kwietniu Poczta Polska ma otworzyć Filię Poczty w bloku przy ul. Domagały 45. Listę placówek i godziny otwarcia są na stronie poczty.
 11. Nie ma co się obrażać i wypraszać. Merytorycznie proszę ! Tu jest mapa z docelowym układem linii SKA: http://barczyk.pl/program/szybka-kolej-aglomeracyjna/ To są wyłącznie Twoje przypuszczenia i obawy, choć nie tylko Twoje. Pisałem to do wszystkich, który takie rzeczy piszą. Układ linii SKA jest dawno opracowany i zatwierdzony. 5 lat to nie odległa przyszłość. Rdzenni mieszkańcy Złocienia od 20 lat słyszeli do budowie stacji i jej się doczekają. Powtarzam raz jeszcze: Otóż obecnie na trasie Kokotów - Kraków Główny w godzinach 5:00 a 8:00 jeździ 5 pociągów. To ile jest ich w ciągu doby.... Weźcie też pod uwagę, to iż teraz ruch jest ograniczony. Po zakończeniu całości prac będzie ich jeszcze więcej. Docelowo około 2025 roku mamy mieć pociąg SKA do Zakopanego i Katowic :).
 12. Ehhh co za bzdury o częstotliwości piszecie. Nikt nie widzi ile pociągów przejeżdża teraz ?? Pisanie o 5 pociągach na dzień to czysta złośliwość. Trzeba być głuchym i ślepym aby takie bzdury pisać. Otóż obecnie na trasie Kokotów - Kraków Główny w godzinach 5:00 a 8:00 jeździ 5 pociągów. To ile jest ich w ciągu doby.... Weźcie też pod uwagę, to iż teraz ruch jest ograniczony. Po zakończeniu całości prac będzie ich jeszcze więcej. Docelowo około 2025 roku mamy mieć pociąg SKA do Zakopanego i Katowic :). Zanim napiszecie coś o częstotliwości to wpierw sprawdźcie, nie potrzeba tu mega zdolności. Wystarczy wpisać stacje: https://portalpasazera.pl
 13. Przebudowa ul. Złocieniowej na odcinku od stacji do ul. Sucharskiego będzie realizowana przez miasto w ramach budowy parkingu P&R było gdzieś o tym na forum poszukajcie. https://lovekrakow.pl/aktualnosci/powstanie-parking-pr-na-zlocieniu_25646.html nie zdążą do 2020 bo unieważnili przetarg.
 14. Nowa Poczta na osiedlu W poniższej sprawie skontaktowaliśmy się z odpowiednią jednostką i otrzymaliśmy informację, że w obszarze osiedla Złocień w Krakowie, przy ul. Domagały 45 (w pobliżu CH Atut), w II kwartale br. (prawdopodobnie kwiecień) uruchomiona zostanie placówka pocztowa w formacie filii UP. Z poważaniem, Zespół Doradców Klienta Dział Obsługi Klienta i Wsparcia Sprzedaży Contact Center Centrum Poczta Polska S.A.
 15. Temat budowy kościoła jest złożony. Otóż teren przydzielony naszej parafii jest zbyt mały aby wybudować odpowiedni kościół dla docelowych potrzeb naszego osiedla. Na osiedlu mieszka obecnie około 10000 osób, zarejestrowanych w parafii (czyli osoby przyjmujące Księdza na kolędzie) to około 4000. W niedzielę w Mszach udział bierze około 800-1000 osób. Mszy aktualnie jest 6 (7 w sobotę wieczorem). Zatem limit Mszy w niedziele został wyczerpany - przy 2 księżach. Na 3 nie ma co liczyć. Nie ma żadnego projektu czy planu, nie ma nawet ostatecznej decyzji gdzie ma być kościół. Wszelkie koszty związane z budową pokrywa sama parafia. Zatem trzeba zacząć od pozyskania terenu pod kościół, potem projekt, uzgodnienia i budowa. Wszystko ze składek wiernych i parafii patronackich. Ponoć ludzie pod czas kolędy bredzą, że księża będą budować kościół Tak będą jeśli uzbieramy i na ten cel. Jeśli ktoś chce się zaangażować w temat i pomóc zapraszamy do Rady Parafialnej, konstatując się z Księdzem Proboszczem.
 16. A co myślicie o pizzerii w Gokartingu przy Domagały ??? http://gokarting.com.pl/pizzeria/
 17. @Malachit1980 Cytat na jaki się powołujesz dotyczy budynków przy ul. Czeczów a tam nie ma żadnego sklepu
 18. Drodzy sąsiedzi, polecam usługi firmy Parobus. Firma zajmuje się praniem/czyszczeniem tapicerki (samochodowej, sofy, łóżka, dywany) oraz czyszczeniem i dezynfekcją parą np. kabin, wanien, piekarników itp. Przystępne ceny. Właściciel mieszkał kiedyś na Złocieniu. Ja sprawdziłem i jestem zadowolony. kontakt: 696 532 874 link do strony firmy: https://parobus.pl/
 19. Ponownie sugeruję aby przeczytać artykuły i strony ZIM. Miasto już ma koncepcje tego rozwiązania tylko nie ma kasy na jego realizację. Rada swoją robotę już wykonała. Aha Rada dzielnicy nie ma w kompetencjach zgody na lokalizację inwestycji. Zatem skąd twierdzenie, że " Rada podjęła uchwałę o zgodzie na lokalizacje szpitala w Dzielnicy i powinna, jeżeli nie postawić warunki, to przynajmniej je rekomendować. " - ???? rada@dzielnica12.krakow.pl - napisz do Rady, jeśli cokolwiek Ci odpiszą to dostaniesz Nobla. Jeszcze nigdy nie doczekałem się pisemnej odpowiedzi od rady. Nasi radni osiedlowi mają swój ograniczony teren do osiedla.
 20. Szpital nie jest inwestycją centralną tylko UJ
 21. https://zim.krakow.pl/nasze-projekty/budowa-ukladu-komunikacyjnego-w-rejonie-szpitala-uniwersyteckiego-w-prokocimiu/ Rada Dzielnicy nie ma z tym nic wspólnego, co to za pomysł. Przejrzyj historię artykułów w tym temacie na lokalnych portalach, dużo się działo. np: https://lovekrakow.pl/aktualnosci/duze-zmiany-przy-szpitalach-w-prokocimiu-powstana-trzy-ronda_32001.html https://lovekrakow.pl/aktualnosci/dodatkowe-linie-dojada-do-nowego-szpitala_32988.html W skrócie niestety miasto totalnie zaspało i zawaliło sprawę, dawno mają opracowane koncepcje i plany ale nie ma na to kasy. Śmiech na sali największy szpital w Europie a miasto nie ma pieniędzy na porządny układ komunikacyjny do tego szpitala. Rada Dzielnicy rekomenduje przebudowę skrzyżowań i tyle jej kompetencji
 22. ul. Złocienowa do Sucharskiego nie będzie realizowana przez PKP - od tego zacznijmy, nie wiem dlaczego jest to powielane skoro jest niezgodne z prawdą. Budowa przystanku kolejowego nie ma nic wspólnego z przebudową odcinka ul. Złocieniwej w kierunku Sucharskiego. Przebudowę Złocieniowej jw. wraz z parkingiem P&R planuje miasto, coś tam już działają w tym temacie. Jednakże jedno z drugim nie jest i nie będzie skoordynowane.
 23. 10 lat za późno na ten priorytet. Estakada będzie dopiero gdy miasto będzie realizować remont Półłanki czyli może za 5 - 10 lat
 24. I aleja obiecanych drzew przez ZZM ma ich być 400 super.
 25. Wystarczy zadzwonić pod numer 801 084 084 Brygada MPO umawia się na dany dzień i godzinę. Nie róbmy rupieciarni pod blokami skoro jest to DARMOWE !! Odbierają wszelaki sprzęt elektryczny: pralki, lodówki, tv, routery, czajniki, żelazka itd. i tekstylia. Szczegóły poniżej: http://www.mpo.krakow.pl/aktualnosci/dzis-ruszyl-pilotazowy-program-odbioru-i-zagospodarowania-tekstyliow https://lovekrakow.pl/aktualnosci/w-pakiecie-nie-tylko-przyjazd-smieciarki_32947.html
×
×
 • Dodaj nową pozycję...