Skocz do zawartości

Mieszkaniec ul. Czeczów

Members
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  5

Ostatnia wygrana Mieszkaniec ul. Czeczów w Rankingu w dniu 17 Czerwiec 2020

Mieszkaniec ul. Czeczów posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Mieszkaniec ul. Czeczów's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

26

Reputacja

 1. Dzień dobry, W tym roku zakończą się prace przy moście kolejowym nad ul. Złocieniową. Przystanek będzie gotowy w przyszłym roku. Pozdrawiam, Piotr Hamarnik Główny specjalista ds. komunikacji i promocji w regionach Centrum Realizacji Inwestycji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
 2. https://lovekrakow.pl/aktualnosci/tramwajem-z-malego-plaszowa-do-wezla-s7-i-na-zlocien-miasto-oglasza-przetarg_36288.html Dalsza rozbudowa Domagały :). Połączenie z ul. Śliwiaka dopiero coś zmieni.
 3. https://lovekrakow.pl/aktualnosci/tramwajem-z-malego-plaszowa-do-wezla-s7-i-na-zlocien-miasto-oglasza-przetarg_36288.html Coś nowego w temacie.
 4. II kwartał kończy się w czerwcu, poczekajmy do czerwca. Zawsze można bezpośrednio zapytać Pocztę mejlem.
 5. Jak sytuacja u Was obecnie. Ja mam Gemini i to jest dramat bardzo mi zwolnił transfer, ciągle przerywa a oni twierdzą, że to globalny problem i wszyscy tak mają. Ponoć Orange jest bardzo dobry teraz. Ma ktoś Toyę lub Ists ?
 6. Założyłem nowy wątek dotyczący parkingu P&R Złocień, tak aby nie mieszać wątków. Tam jest poruszona sprawa Złocieniowej od strony ul. Sucharskiego.
 7. Zakładem nowy wątek dotyczący budowy parkingu P&R Złocień. Do tej pory był on mieszany w wątku o stacji kolejowej. Jednak są to zupełnie niezależne inwestycje. Parking ma wybudować miasto. W załączeniu pismo jakie otrzymałem w marcu z UMK. Podaje linki do koncepcji parkingu: https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=123588 Szaleństwo parking poziomowy, zupełnie nowa droga. Pierwotnie miała być remontowana Złocieniowa na odcinku od stacji do Sucharkiego. Ten wariant wybrany przez UMK podoba mi się.
 8. Ehhh.. od początku nie pisałem do nikogo indywidualnie tylko do wszystkich, który snują tylko przypuszczenia. Nie jesteś jedyną osobą, która tak pisała. Nie lubię gdy ktoś sieje zamęt bo tak mu się wydaje. Nie po to jest przebudowywana linia kolejowa i budowane przystanki aby ograniczyć ruch kolejowy - litości. To czy do Zakopanego pojedziemy w 2025 czy 2030 jakie to ma znaczenie ?? ważne, że jest taki plan. UM - jest urzędem odpowiedzialnym za SKA i tam każdy może uzyskać informacje o planach i rozwoju SKA. Sory bardzo ale nie mam ochoty i czasu aby dalej przerzucać się kto ma rację, wystarczy że wysłałem setki pism, rozmawiałem z radnymi, osobami decyzyjnymi - to jest moje źródło wiedzy i tyle. Powtarzam każdy ma prawo wysłać pismo i zapytać o rozwój SKA i innych spraw na osiedlu.
 9. Jakiekolwiek artykuły prasowe nie są żadną meteorytyką 🙂 Moje "życzenia" jak to nazwałeś wynikają z kilku lat korespondencji z PKP, UMK, Kolejami Małopolskimi oraz spotkań z osobami decyzyjnymi. Nie chciałem nikogo tym tu zanudzać i powtarzać co chwilę ale cóż. Układ linii SKA to nie wymysł tego czy tamtego pana tylko Urzędu Marszałkowskiego. https://www.malopolska.pl/dla-mieszkanca/transport/szybka-kolej-aglomeracyjna-ska Tak więc 🙂, nadal brak meteorytyki .... Nie będę dalej wchodził w temat skoro wiesz lepiej ....
 10. W kwietniu Poczta Polska ma otworzyć Filię Poczty w bloku przy ul. Domagały 45. Listę placówek i godziny otwarcia są na stronie poczty.
 11. Nie ma co się obrażać i wypraszać. Merytorycznie proszę ! Tu jest mapa z docelowym układem linii SKA: http://barczyk.pl/program/szybka-kolej-aglomeracyjna/ To są wyłącznie Twoje przypuszczenia i obawy, choć nie tylko Twoje. Pisałem to do wszystkich, który takie rzeczy piszą. Układ linii SKA jest dawno opracowany i zatwierdzony. 5 lat to nie odległa przyszłość. Rdzenni mieszkańcy Złocienia od 20 lat słyszeli do budowie stacji i jej się doczekają. Powtarzam raz jeszcze: Otóż obecnie na trasie Kokotów - Kraków Główny w godzinach 5:00 a 8:00 jeździ 5 pociągów. To ile jest ich w ciągu doby.... Weźcie też pod uwagę, to iż teraz ruch jest ograniczony. Po zakończeniu całości prac będzie ich jeszcze więcej. Docelowo około 2025 roku mamy mieć pociąg SKA do Zakopanego i Katowic :).
 12. Ehhh co za bzdury o częstotliwości piszecie. Nikt nie widzi ile pociągów przejeżdża teraz ?? Pisanie o 5 pociągach na dzień to czysta złośliwość. Trzeba być głuchym i ślepym aby takie bzdury pisać. Otóż obecnie na trasie Kokotów - Kraków Główny w godzinach 5:00 a 8:00 jeździ 5 pociągów. To ile jest ich w ciągu doby.... Weźcie też pod uwagę, to iż teraz ruch jest ograniczony. Po zakończeniu całości prac będzie ich jeszcze więcej. Docelowo około 2025 roku mamy mieć pociąg SKA do Zakopanego i Katowic :). Zanim napiszecie coś o częstotliwości to wpierw sprawdźcie, nie potrzeba tu mega zdolności. Wystarczy wpisać stacje: https://portalpasazera.pl
 13. Przebudowa ul. Złocieniowej na odcinku od stacji do ul. Sucharskiego będzie realizowana przez miasto w ramach budowy parkingu P&R było gdzieś o tym na forum poszukajcie. https://lovekrakow.pl/aktualnosci/powstanie-parking-pr-na-zlocieniu_25646.html nie zdążą do 2020 bo unieważnili przetarg.
 14. Nowa Poczta na osiedlu W poniższej sprawie skontaktowaliśmy się z odpowiednią jednostką i otrzymaliśmy informację, że w obszarze osiedla Złocień w Krakowie, przy ul. Domagały 45 (w pobliżu CH Atut), w II kwartale br. (prawdopodobnie kwiecień) uruchomiona zostanie placówka pocztowa w formacie filii UP. Z poważaniem, Zespół Doradców Klienta Dział Obsługi Klienta i Wsparcia Sprzedaży Contact Center Centrum Poczta Polska S.A.
 15. Temat budowy kościoła jest złożony. Otóż teren przydzielony naszej parafii jest zbyt mały aby wybudować odpowiedni kościół dla docelowych potrzeb naszego osiedla. Na osiedlu mieszka obecnie około 10000 osób, zarejestrowanych w parafii (czyli osoby przyjmujące Księdza na kolędzie) to około 4000. W niedzielę w Mszach udział bierze około 800-1000 osób. Mszy aktualnie jest 6 (7 w sobotę wieczorem). Zatem limit Mszy w niedziele został wyczerpany - przy 2 księżach. Na 3 nie ma co liczyć. Nie ma żadnego projektu czy planu, nie ma nawet ostatecznej decyzji gdzie ma być kościół. Wszelkie koszty związane z budową pokrywa sama parafia. Zatem trzeba zacząć od pozyskania terenu pod kościół, potem projekt, uzgodnienia i budowa. Wszystko ze składek wiernych i parafii patronackich. Ponoć ludzie pod czas kolędy bredzą, że księża będą budować kościół Tak będą jeśli uzbieramy i na ten cel. Jeśli ktoś chce się zaangażować w temat i pomóc zapraszamy do Rady Parafialnej, konstatując się z Księdzem Proboszczem.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...