Skocz do zawartości

dantre

Members
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

dantre's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

 1. Myślę, że w ciągu 8 ostatnich miesięcy, ten kto chciał to już zdążył wyremontować swoje M. Zobaczymy czy Spółdzielnia wywiąże się z tego co napisała.
 2. Cześć, Informacyjnie: otrzymałem pismo ze Spółdzielni, że uruchomienie szlabanu nastąpi z końcem kwietnia. Wtedy, mam nadzieję, powinniśmy już nie mieć na parkingu połowy miejsc zajętych przez pojazdy podwykonawców budowy.
 3. Witam, Czy ma ktoś do wynajęcia miejsce parkingowe w bloku 35? (Oczywiście za rozsądną cenę:)).
 4. Witam, Dzisiaj miałem odbiór mieszkania. Obecny był na nim Inspektor Nadzoru z ramienia spółdzielni. Trwało to około godziny, przy czym jeśli ktoś ma większe mieszkanie i sprawdza skrupulatnie wszystko do A do Z to będzie to trwało oczywiście dłużej. Jestem kierownikiem na budowie osiedla mieszkaniowego, więc wiem jakie są najczęstsze usterki mieszkań i pod tym kątem przeprowadziłem odbiór swojego M. Usterek było kilka, a najpoważniejsze to odchyłki posadzek, zarysowania parapetów zewnętrznych, balustrad tarasowych oraz ościeżnicy i portali drzwi wejściowych. Okna: pamiętajcie, że szyby można odbierać z odległości 2m, ale już ramy okienne można oglądać z bliska. Tynki były bez większych zarzutów, przy czym dokładnie weryfikowałem najistotniejsze dla mnie miejsca- czyli kuchnia, łazienka i wnęka na szafę. Zwracajcie również uwagę na poprawność działania wentylacji (w tym nawietrzaki okienne). Jeśli chodzi o pomoc firm specjalizujących się w odbiorach: oczywiście każdy ma prawo skorzystać z ich usług i nie podważam ich profesjonalizmu, ale wydawanie 300-500 zł za powiedzmy 90 minut pracy jest wydatkiem zbędnym, bo wiele rzeczy jesteśmy w stanie sami sprawdzić nie będąc specjalistą. Często są to również firmy, które skupiają się aż nadto na zapisach z norm, a nie zwracają uwagi na rzeczy newralgiczne z punktu widzenia użytkowania mieszkania. Jako przykład mogę podać polecenie wpisania w protokole usterkowym niejednolitej barwy tynku, natomiast specjalista od odbioru nie zweryfikował hydroizolacji balkonu i obróbek blacharskich. Jeżeli ktoś z Was potrzebowałby pomocy lub porady to można śmiało pisać.
 5. Cześć, Byłem w środę rozeznać temat u wykonawcy. Z tego co mi przekazał to dopiero w pon ma być odbiór ze straży pożarnej. Będzie brakowało jeszcze pozwolenia na użytkowanie, które wydaje PINB- a można je uzyskać dopiero po pozytywnym odbiorze straży. Natomiast nie powinno to wpłynąć na termin odbioru mieszkania.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...