Skocz do zawartości

Tomi

Members
 • Zawartość

  50
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana Tomi w Rankingu w dniu 14 Listopad

Tomi posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

13 Good

O Tomi

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Nie wiem czy oficjalnie funkcjonuje coś takiego jak "cena za m2" - chyba inna jest polityka samego Dewelopera i cena jest raczej ustalana wg innych zasad. Ja o swojej cenie dowiedziałem się dopiero zadając pytanie osobie w biurze sprzedaży mieszkań. Osiedle jako takie już jest oddane - pierwsi lokatorzy mieszkają już od jakiegoś czasu; My - gdyby nie opóźnienie ekipy wykończeniowej - mieszkalibyśmy prawdopodobnie już od jakichś 2 tygodni.
 2. A jest taki, jest - często go widać na Osiedlu i na Półłanki - niepozorny, a nieraz obładowany "towarem" jak... Żadnej okazji nie przepuści - czasem to nawet dobrze, że są tacy ludzie - od razu mam skojarzenie z pewną sympatyczną parą mechesów z TV
 3. Dawno tam nie byłem, ale widząc latem zarys tego wiaduktu wydawało mi się, że nie ma szans, aby przejechało coś większego niż VAN czy bus - może niezbyt dokładnie obejrzałem..?
 4. W kwestii pierwszego mieszkania mogę coś powiedzieć, bo na takie właśnie się zdecydowaliśmy, więc: - drzwi balkonowe - są dość wąskie i to mnie trochę dziwi ("światło" to ok. 70cm) - pytałem w biurze sprzedaży dlaczego tak jest - uzyskałem jedynie enigmatyczne: "taki był projekt" - w sąsiednim mieszkaniu (tym z jeszcze większym balkonem) drzwi są podwójne - nie wiem zatem dlaczego nie zastosowano podobnego rozwiązania - nie wiem też jak będzie w codziennej eksploatacji - jak trochę pomieszkamy to się pewnie przekonamy - ilość światła w mieszkaniu - nie zauważyłem, aby za dnia było w mieszkaniu jakoś szczególnie ciemno, choć dopóki nie zamieszkamy na dobre to trudno coś tu jednoznacznie napisać - ogólne wrażenia - pozytywne, wolałbym nieco większą łazienkę, bo 4.1 m2 to ciut mało, ale poza tym nie mamy uwag - tego typu układu szukaliśmy dość długo, więc to nie była jakaś spontaniczna a przemyślana decyzja; jakość wykonania wydaję się być OK, ekspozycja PŁD-ZACH to inicjatywa żony, ja wolałbym mniej nasłoneczniony układ, ale wygrały inne względy; rozważaliśmy też dwa inne mieszkania (w tym sąsiednie z tym ogromnym balkonem), ale nie przekonał nas układ; tego dużego (ponad 67m2) nie braliśmy pod uwagę, bo ich ceny były poza naszym budżetem. W razie kolejnych pytań chętnie pomogę jeśli będę umiał. Pozdrawiam
 5. Póki co zapory jeszcze stoją - z artykułu wynika, że odbiór nowego odcinka ma być "wkrótce" czyli nie wiadomo kiedy...
 6. Z tymże to nie nastąpi prędko, bo jak widać dopiero w 2021 roku. Sądzę, że do tego czasu zostanie otwarty przejazd pod torami z w ciągu Złocieniowej, więc nie wszyscy jadący na Bieżanów będą "pchać się" na przejazdy. Poza tym są chyba plany (choć dość odległe) przebudowy przejazdów do formy bezkolizyjnej. Trochę się zacznie, ale tylko osobowy - obserwując ten wiadukt widać, że nic większego tam nie przejedzie.
 7. Kiedyś już o tym pisałem na forum - fajnie, że stworzyłeś post - może choć część ludzi się zastosuje. Swoją drogą wydaje mi się, że powinny jakieś informacje wisieć też w formie ulotki - na wiatach lub klatkach.
 8. Tak, choć to raczej było związane z nową instalacją (chyba od MPEC) - zepsuli to zrobili. No i kawałka jeszcze brakuje, ale to już chyba na koniec prac.
 9. A rzeczywiście - obecnie mieszkam w starej części osiedla (teren Śnieżki), więc nigdy tam nie byłem, ale podczas jazdy rowerem czy wizyty na nowym osiedlu widziałem
 10. Co nie zmienia faktu, że oznaczenia brak - i weź tu wymagaj czegokolwiek...
 11. Też mam taką nadzieję - nie wyobrażam sobie, aby było inaczej.
 12. Wszystko wymaga czasu i nakładu pracy - obecny system może nie jest idealny, z drugiej strony bez dobrej woli i świadomości ludzi ciężko cokolwiek zdziałać. Nie wiem czy jest nagłośnienie medialne, ale też bez przesady, aby ktokolwiek dziś nie zdawał sobie sprawy z potrzeby segregacji - może dotarcie do ludzi starszych wiekiem, którzy muszą po raz kolejny adaptować się do nowej sytuacji jest trudniejsze, ale też nie niemożliwe. Są rozklejone informacje na wiatach, na klatkach, opisane kosze... Dobra wola i minimalny wysiłek - bez tego nic nie osiągniemy.
 13. Witam, rozpoczęła się sprzedaż drugiego etapu Osiedla Podgaje - taki sam układ 6 bloków jak w pierwszej fazie, tylko w lustrzanym odbiciu - numeracja w ciągu logicznym, tj. 29 i 31 od D do F. https://wiarygodnydeweloper.pl/pl/katalog-mieszkan/building=5-29D,5-29E,5-29F,5-31D,5-31E,5-31F/sort=number/sortType=ASC/
 14. W Tauronie jest chyba tylko jedna sensowna stawka dla standardowych potrzeb zasilania mieszkania - taryfa G11 - mnie (na Podgajach od Instalu) zaproponowano z tego co pamiętam ok. 54 grosze brutto za 1 kWh.
 15. Chyba trochę przesadzacie - ja też jestem niepalący, ale nie wyczuwam przy otwartych oknach czy balkonie tego, że Ktoś w sąsiedztwie pali, a nieraz to widzę... Chyba musiałaby nastąpić jakaś kumulacja palaczy w danej chwili, żeby aż zaciągało do mieszkania.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...