Skocz do zawartości

Djinn

Members
 • Zawartość

  143
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  6

Ostatnia wygrana Djinn w Rankingu w dniu 17 Sierpień 2018

Djinn posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

8 Neutral

O Djinn

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. A ja się obawiam tego, że skoro chcą wykonać w tym roku remont nakładkowy, kompletna przebudowa całej ulicy odwlecze się w czasie. I to nie o miesiące, bardziej o lata
 2. Djinn

  Złocieniowy Skatepark

  Porównywanie tu skateparku do stołu do pingponga jest nie bardzo na miejscu. Ile osób gra dzisiaj w "pingla"? A ile osób (dzieci) jeździ na rolkach/rowerach/hulajnogach? Idealna alternatywa dla tych, co nie chcą kopać w gałę na znacznie obłożonych w sezonie boiskach. Dla okolicznych mieszkańców może być utrapieniem (hałas czy "menelstwo"), ale od tego są regulaminy i monitoring. Kilka telefonów na SM i po sprawie. Wg mnie należałoby zrobić coś w stylu mixa mini-pumptraka i skateparku. Na niewielkim terenie skumulować atrakcje dla mobilnej młodzieży. Terenu wiele nie trzeba, a młodzieży na osiedlu będzie coraz więcej.
 3. Djinn

  Złocieniowy Skatepark

  Na terenie Słonecznego jest kilka działek obok siebie, które są miejskie. No może nie do końca, bo walczą o nie z byłymi właścicielami, ale zawsze to coś. Pisałem o tym w temacie powstania pumtracka. Co do słuszności powstania skate-parku, jestem ZA. Wszystko, by dać dzieciom możliwość rozwoju, nawet kosztem siniaków i połamanych kości Lepsze to niż siedzenie przed TV czy z piwem pod sklepem
 4. Djinn

  Parking przy TF

  Aktualnie problem jest w tym, że osoby idące ze Słonecznego na pętle (czy też z powrotem), muszą przekroczyć drogę 4 (słownie CZTERY) razy. Jeśli dla dorosłej, zdrowej osoby to nie problem to git, ale dla osób z wózkami i małymi dziećmi to już nie do końca tak fajnie. Poza tym, kierujący pojazdami muszą zawsze ustąpić pieszym na przejściach, albo przy dwóch wjazdach na Śnieżkę, gdzie pasów nie ma. Stąd już da się zauważyć nieco problematyczne zatory w momencie "rozładowywania" się autobusu na pętli. Także likwidując przejście przez ten parking, Pani Prezes zafundowała niektórym mieszkańcom SM nieco adrenaliny w postaci przechodzenia przez jezdnię, a kierowcom SM i Śnieżki - dodatkowy stres spowodowany zwiększoną ilością pieszych na przejściach czy wjazdach. I ostatnia dygresja - parking służył też dzieciom uczącym się jazdy na rolkach, rowerach czy czymś tam innym. Jak to będzie obecnie? Czy dzieci z SM będą się uczyć jazdy na rowerze pomiędzy blokami?
 5. Djinn

  Bezpieczeństwo na drodze

  Polecam kamerkę, akurat w promocji :)
 6. Djinn

  Bieganie

  A biega ktoś "terenowo"? Rozglądam się za leśnymi trasami w naszej okolicy i jedynie co mi przychodzi do głowy, to tzw. "Trupi Lasek" pomiędzy Wieliczką i Baryczem. Bliżej jest chyba ten lasek na Brzegach, pomiędzy torami a nowym asfaltem. Tylko nie wiem, czy są tam w ogóle jakieś ścieżki? Był ktoś? Da się tam pobiegać?
 7. Byłem tam wczoraj za dnia. Cały parking i droga dojazdowa aż czarna jest z gumy. Fakt, była tam ostatnio impreza driftowa, ale to ze dwa miesiące temu, gumę dawno by wypłukało. Wygląda na to, że to świeże ślady. Swoją drogą, na Brzegach na długiej prostej spod hal firm logistycznych urządzają sobie czasami zloty właściciele nietuzinkowych aut z silnikami 300KM+. Niby daleko od osiedla, ale też niosło, i to za dnia (wieczora).
 8. Djinn

  Budynek B17

  Chodnik będzie, kiedyś tam, podobno obiecany już jest. Przejście w stronę Brzegów trzeba wynegocjować z LCC i z miastem, ale to już poza moimi możliwościami.
 9. Djinn

  Budynek B17

  Trzymam się planu udostępnionego kiedyś niechcąco przez LCC. Na uwagę m.in. zasługują obszary, zaznaczone jako "tereny rekreacyjne" ...
 10. Djinn

  Budynek B17

  Super! Czyli budowa bloków z lokalami usługowymi oddala się o kolejny rok czy dwa. Brawo LCC! Jak najwięcej mieszkań, miejsc parkingowych i placów zabaw tyle co kot napłakał, ważne że powstaną mieszkania - te zawsze się jakoś sprzedadzą .... Ehhh szkoda mi słów ... jedyny pozytyw to taki, że może uda się wydusić z LCC jakieś cywilizowane wyjście z osiedla w stronę wiaduktu pod S7 i dalej na Brzegi... będzie gdzie pospaerować i pojeździć rowerem, bo po osiedlu się przecież nie da
 11. Djinn

  Malowanie

  Z tego co pamiętam, to magnetyczna lekko śmierdzi, ale przy otwartym oknie da się i z dziećmi wytrzymać. Proponuję w sklepie się podpytać.
 12. Djinn

  Malowanie

  Osobno magnetyczna, zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Na to na drugi dzień tablicówka, dwie warstwy. U nas działa, choć słabe magnesy nie dają rady. No, ale jak z lodówki spadają to cóż .. Generalnie daje rade, zobaczymy na jak długo. Proponuję przejść się do sklepu z farbami Fluger (Zakopiańska) i tam pomogą i wytłumaczą.
 13. Djinn

  Budowa ul. Domagały

  Ekhm ekhm ... jak widać na jednym z moich zdjęć, jechałem hulajnogą właśnie po chodniku. Rowerem teraz to tylko po drodze, przecież ścieżki jeszcze nie ma (tzn. jest ta nieszczęsna dziura, a do tego wjazd na ścieżkę od strony naszego osiedla jest zagrodzony), a poza tym, brak tam ruchu samochodowego. Dla dzieci, rolkarzy czy spacerowiczów z pieskami - teren idealny! Oby nie na długo ...
 14. Djinn

  Budynek B17

  Czytając tą tablicę informacyjną wnioskuję, że ta palownica i koparka na jednym ze zdjęć z terenu za B17 to właśnie do tego? A co z budową B18?
 15. Djinn

  Budowa ul. Domagały

  Update z soboty: Kończyli panowie kłaść ostatnią warstwę asfaltu na odcinku od osiedla do skrzyżowania pod gokartami. Wg rozmowy z "majstrami", do końca tego tygodnia skończą cały odcinek (*) Domagały aż do ul. Nad Drwiną łącznie z chodnikami i infrastrukturą. Po zakończonych pracach zwijają sprzęt i jadą na inne budowy. (*) pozostaje niewykończony odcinek ok 10m, czyli ta nieszczęsna dziura w drodze spowodowana niedogadaniem się Miasta z Telefoniką. Nie wiadomo kiedy się dogadają, więc droga będzie prawie skończona ale ciągle nieprzejezdna. Terminy terminami, ale jak Telefonika będzie nadal uparta, to du*a blada będzie a nie Domagały ... Oby tylko poszli panowie z budowy nieco nam na rękę i zrobili jakiś w miarę cywilizowany przejazd dla rowerów przez tą dziurę, bez 10cm progów i wyrw w nawierzchni.
×