Skocz do zawartości

Winsky

Members
 • Zawartość

  15
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Winsky

 • Tytuł
  Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Co do pani Józefy Gurgul, to dla informacji nie przyjeżdża już na Złocień, więc żeby była jasność na ten moment nie mamy żadnej "przydzielonej" położnej. A na zajęcia przez siebie prowadzone nie ma już miejsc....
 2. Dokładnie, ta przychodnia to tragikomedia. Nie wynika to tylko z ilości etatów/godzin przyjęć. Pielęgniarka nie jest w stanie udzielić prostej informacji odnośnie sposobu znalezienia położnej kobiecie w ciąży, poza tym, że jej nie ma. Więc informacja dla wszystkich małżeństw planujących zakup mieszkania na tym osiedlu, tutejsza przychodnia nie ma położnej, i ma w głębokim poważaniu wasze problemy z tym związane. Na Popiełuszki, Teligii, Heleny są położne, a nasza przychodnia mimo rozrostu osiedla, nie jest w stanie tego zapewnić.
 3. Jak dla mnie to z domku zaraz po lewej jak wyjeżdża się w kierunku Bieżanowa. Niedawno była tam straż pożarna i dogaszała jakieś palone plastiki. Widać nie poskutkowało, bo jak kilka dni temu jechałem tamtędy to widziałem kolejne radosne ognisko i smród był niezły.
 4. Uważajcie na kasztany z tej biedronki, to co się działo po ich zjedzeniu lepiej nie opisywać!
 5. Dzisiaj spojrzałem na rozkład jazdy autobusów nocnych i zauważyłem, że nie mamy już nocnego 643. Czy komuś wiadomo coś na ten temat?
 6. Nawet na drogach lokalnych nie ma takiej ilości progów jak na Bieżanowskiej. Czy na Barbary, Heleny, Agatowej ma miejsce coś podobnego? Sprawa jak widać jest chyba stracona. Jak dla mnie bez wpływowych radnych zainteresowanych podobnymi rozwiązaniami nie byłaby taka fanaberia możliwa. Ktoś kiedyś pisał na forum i dawał linka do wypowiedzi z Zikitu, że usuną słupki i zmniejszą ilość progów po protestach. Ta gazetka wskazuje, że nici z tego.
 7. Chciałbym pogratulować władzom naszej spółdzielni pomysłowości i sposobu w jaki przeprowadzana jest instalacja ciepłomierzy, tak by nie trzeba było instalować co roku pomierników na każdym grzejniku w danym mieszkaniu. Sama idea jak najbardziej godna pochwały. Gorzej z jej realizacją. Wyznaczono tydzień czasu na realizację zamierzenia, miało wszystko być domknięte do końca września w ciągu tygodnia... Przy takiej ilości mieszkań i fakcie, że jednak większość mieszkańców osiedla pracuje, jest oczywistą oczywistością, że to za krótki termin. Mamy 2 października, a z tego co wiem terminy wymiany w wielu mieszkaniach sięgają przyszłego tygodnia. Dzisiaj rano było 5 stopni i nocą jest naprawdę zimno. Mimo, że mam już wymieniony ciepłomierz, nie mogę włączyć ogrzewania, bo jak się dowiedziałem, dopóki nie zostaną wszystkie wymienione, nie ma na to szans. Zasadniczo zgoda, tylko czy nie można było pójść po rozum do głowy i wyznaczyć dłuższy i nieco wcześniej się zaczynający przed okresem grzewczym, powiedzmy od połowy września termin na realizację tego zamierzenia?
 8. Progów jest 11, policzyłem. Jest to delikatnie mówiąc przesada i nic podobnego nie widziałem nigdzie w Krakowie na podobnej drodze, a w tej ilości tym bardziej. Powinny pozostać tylko przy szkole powiedzmy po 2 z jednej i drugiej strony. Ograniczenie do 30 w takim miejscu też jest wyjątkowe na tak długim odcinku, 40 i kilka progów przy szkole byłoby optymalnym rozwiązaniem. Wygląda na to, że tamtejsi mieszkańcy muszą mieć wpływowych radnych. Poza tym, jeśli już idą tą drogą, powinni mieć podporządkowanie, a nie pierwszeństwo w stosunku do samochodów jadących z Małej Góry.
 9. Hm czegoś nie rozumiem.... Jeśli jest w regulaminie spółdzielni i nie tylko, że psy należy wyprowadzać na smyczy to tak ma być, a jak komuś się nie podoba to niech się własnie na jakąś wiochę przeniesie, a nie mieszka w mieście gdzie obowiązują pewne zasady i przepisy, obce jak widać różnym przybyszom, na ten niewątpliwie lekko zadupiasty kawałek Krakowa, i ciągle im się wydaje, że nadal są u siebie na wsi. Można też zostać radnym albo zagłosować na takiego który zmieni określone przepisy.
 10. Właśnie przeglądałem najnowszy rozkład jazdy autobusów obowiązujący od 1 października i wynika z niego jasno, że ograniczono ilość kursów 183 i 163. Dotyczy to np. godzin nocnych, wcześniej między 21 a 22 mieliśmy w weekendy przed wakacjami 3 kursy autobusów od strony Rząki/Domu Spokojnej Starości 183/163, obecnie jest ich 2...Osiedle wciąż się rozrasta, ale jak widać nie ma to przełożenia na komunikację. Po wielu dobrych zmianach jakie miały miejsce mniej więcej 2 lata temu, teraz widać zastój a raczej regres.
 11. Widzę, że nikt nie poruszył tego tematu, choć sądzę, że po ostatnim czasie powinny się pojawić jakieś wpisy.... Otóż szanowne walne zgromadzenie postanowiło także podnieść opłaty eksploatacyjne i fundusz remontowy dla właścicieli mieszkań, nie będących członkami spółdzielni. Ostatnio otrzymałem od spółdzielni uroczy liścik pod tytułem "naliczenie". Widzę, że karnie potraktowano mieszkańców, którym nie w smak płacić 500 zł za członkostwo, mimo, że płacą normalnie czynsz i zakupili nawet mieszkanie. Opłata na fundusz remontowy wzrasta dla tych osób o 0,51 zł/m2 na dwa lata zaś stawka eksploatacyjna o 0,12 zł/m2 przez rok. Łącznie daje to od mieszkania dobre kilkaset złotych więcej w ciągu tych dwóch lat. Rewelacja. Czyli mamy podział na mieszkańców kategorii A i B. Łączne uchwalone kwoty na remonty opiewają na 700 000 zł na fundusz remontowy. Cóż spółdzielnia jest ogólnie zadbana, jednak coraz częściej widzę różne dziwaczne wymiany, jak np. kostki brukowej na parkingu wzdłuż szeregówek od strony Lewiatana, gdzie były po prostu nieco zużyte miejsca parkingowe, które wyglądały normalnie i nigdy przechodząc tam setki razy nie zwróciłem uwagi by coś było z nimi nie tak. Myślę, że dobrze byłoby się tym zainteresować bo zakres remontów jest iście imponujący, choć dziwnym trafem nie dotyczy akurat najsensowniejszych potrzeb. Podobnie jak np. strzyżenia trawy 10 razy w ciągu roku...No ale cóż uchwali się kolejny milion i obłoży daniną mieszkańców kategorii B i będzie.....
 12. Wygląda na to, że etap drugi obejmie odcinek, który nie został objęty tym remontem i będzie to aż do początku normalnej drogi od naszej strony, czyli skrzyżowania z ulicą Nad Potokiem. Trochę długo rok na 1,5 km, chyba, że planują też w tym czasie przeprowadzić etap drugi. https://www.bip.krakow.pl/?news_id=61446
 13. Widzę, że w nowym tymczasowym rozkładzie jazdy wszystko pod tym względem jest jak należy.
 14. Nowe rozkłady jazdy są całkiem udane. Jednak zastanawia mnie jeden absurd. Dlaczego autobus 163 w stronę Rżąki wjeżdża niemal dokładnie o tym samym czasie co wyjeżdża z osiedla 183. 163: 12:04, 12:34 183: 12:09, 12:29 Nie lepiej byłoby nieco równomiernie rozłożyć te wyjazdy de facto w tym samym kierunku w czasie? Mimo że są 4 kursy w ciągu godziny, to tak naprawdę mamy 25 minutową lukę. A trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że 163 rzadko kiedy przyjeżdża z Huty równo na czas i często obydwa autobusy wyjeżdżają w tym samym kierunku niemal równocześnie przy pierwszym kursie po 12tej.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...