Skocz do zawartości

sledzik1984

Administrators
 • Zawartość

  797
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  66

Zawartość dodana przez sledzik1984

 1. Cześć! Jeśli ktoś ma ochotę przejąć domenę osiedlezlocien.pl a wraz z nią całe forum - zapraszam do kontaktu. Niestety grupy na FB całkowicie wyparły idee tego typu forów, nie pojawiają się tu praktycznie żadne merytoryczne posty a ilość odwiedzin spadła w ciągu ostatniego roku o 80% W związku tym - jeśli ktoś chce zająć się dalej tym forum oddam go zupełnie za darmo. Zrobimy cesję domeny (zgodnie z warunkami wybranego przez nowego admina sprzedawcy domen), przekaże nowemu adminowi backup plików forum oraz backup bazy danych. Do prowadzenia forum w obecnej postaci potrzebna jest licencja Invision Power Board - obecnie wygasła więc oprogramowania forum nie da się zaktualizować a w przyszłości może być ono podatne na ataki. Ja nie przedłużam tej licencji na ten moment. Jeśli nie znajdzie się nikt chętny na przejęcie - forum przestanie działać w dniu wygaśnięcia obecnego abonamentu domeny osiedlezlocien.pl tj. 30.12.2022.
 2. Ajajajaj! Ależ jesteś groźny! Dostałeś mandat i grozisz komuś? Wsadzenie kartki za wycieraczkę - raczej nie stanowi problemu, nie niszczy Ci Twojego "Kaudi Sex-Line" albo innego "Beemdabelju". "Poubijanie łap" - to groźba karalna. IP się logują, przyjdzie prokurator, zapyta o adres IP rumaka co "poubija łapy" i dostanie to IP... po co to komu?
 3. Poszukuję do wynajęcia garażu w budynku Malachitowa 10. Pojedyńczy, im bliżej klatki 8 tym lepiej.
 4. W 2018 nie było. Teraz jest. https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=112584
 5. Gorzej, że na FB jest deczko ludzi którzy twierdzą, że mieszkają na Złocieniu od 25 lat i że "drzewiej bywało tak", że łodziami Policja i Straż dowoziła jedzenie...
 6. Polemizowałbym ze stwierdzeniem, że jest to "inwestycja" w sensie ogółu społeczeństwa. Do kościoła chodzi coraz mniej ludzi i z każdym rokiem chodzić będzie mniej - kler dba o to aby co chwilę ktoś stwierdzał, że "za taki Kościół to ja dziękuję"...
 7. Ja radziłbym nie przywiązywać się do widoku. To jest miasto w którym trwa festiwal budowy bloków. Mam kumpla któremu dewerloper obiecywał, że mu przed oknami nic nie wybudują... Niby prawda bo ten deweloper od którego kumpel mieszkanie kupił nie wybudował.... ale 2 lata później inny już tak. I z widoczku na park powstał widoczek na blok. Co do planów na przyszłość - zawsze warto spojrzeć w plany zagospodarowania przestrzeni (obowiązujące i te które dopiero powstają) oraz listę pozwoleń na budowę w MSIP. Naniosłem fragment MPZP Płaszów Rybitwy na Openstreetmap. Zobaczysz tam planowane przebiegi większych dróg oraz planowane zagospodarowanie terenu. https://mapwarper.net/maps/58217#Preview_Rectified_Map_tab Teren oznaczony jako MU - to teren mieszkaniowo usługowy: bloki, sklepy, itp. Teren oznaczony jako PU - to teren przemysłowo usługowy więc zamiast bloków - hale magazynowe czy produkcyjne Teren U - to usługi Teren ZP - to zieleń parkowa Jak widzisz - wokół inwestycji o której piszesz nie ma ani kawałka zieleni więc kiedyś ktoś coś tam wybuduje na 100%.
 8. Z tego co @marek1980 pisał na FB to nie do końca wiadomo cokolwiek. A na 100% nic oficjalnie. Hamarnik z PKP PLK napisał do admina grupy FB Co słychać w Bieżanowie, że "poinformują oficjalnie w odpowiednim momencie"
 9. Teoretycznie wg. nowego planu zagospodarowania "Nowe Miasto" zniknie cały przemysł od Złocienia aż po Śliwiaka... Oczywiście nie wiadomo kiedy
 10. Wg. starego MPZP Płaszów - Rybitwy cały teren pomiędzy os. Podgaje, Orion to zabudowa usługowa lub Przemysłowo-usługowa. Obecnie UMK pracuje nad nowym MPZP (Nowe Miasto). Po uchwaleniu tego planu mogą zajść jakieś zmiany, jednak w mojej opinii nic się nie zmieni i tereny na północ oraz zachód od os. Podgaje będą terenami raczej przemysłowymi. Struktura własności tego terenu jest mocno niejednolita. Wg. MSIP: - nie widać tam działek miejskich - jest trochę działek Skarbu Państwa ale oddanych w użytkowanie wieczyste - spore działki należą do osób fizycznych Widać wszystko jak na dłoni w MSIP i na innych stronach UMK. Konkretni właściciele działek - ciężkie do sprawdzenia za darmo chyba, że na działce z pozwoleniem na budowę - a w MSIP nie widać żadnych pozwoleń na budowę na tym terenie. Biorąc pod uwagę to, że tam jest kupa działek zapewne z różnymi właścicielami i to, że w MPZP to teren przemysł / usługi - nie wydarzy się tam raczej nic w najbliższym czasie.
 11. Od samego początku inwestycji było wiadomo, że PKP robi tylko część a reszta to problem miasta. Ktoś myślał, że co się wydarzy? Że miasto w ciągu miesiąca przebuduje Złocieniową i otworzy ją dla samochodów i autobusów?? Przecież żeby to miało jakikolwiek sens to przebudowa reszty układu drogowego (same prace budowlane) to pewnie 8-10 miesięcy. Jak nie więcej. Przy większości tego typu inwestycji miasto robi audyty pieszo-rowerowe. Na Złocieniowej nie został wykonany taki audyt. Nikt nie słyszał też o przetargu na "koncepcję" przebudowy. Jeszcze sobie na to poczekamy. Chyba, że ktoś w ZDMK stwierdzi, że można otworzyć "as is" i puszczą ruch np. tylko w jednym kierunku.
 12. Wielokrotnie wspominano, że PKP robi wyłącznie przejazd pod torami. Reszta drogi nie należy do nich. Osoby które uważają, że otwarcie tego przejazdu zmieni cokolwiek pod względem korków są w mojej opinii hurraoptymistami. W momencie gdy wszelkiej maści handlarze z Rybitw to odkryją ten przejazd - zacznie się tam armageddon. A będzie on spowodowany właśnie tym, że na mostek wejdzie góra jedno auto. Także tym, że wcale nie robi się jakaś dużo szersza jak już mostek się przejedzie. Sucharskiego to ulica jednak ze sporym natężeniem ruchu. Niech pojawi się jeden co postanowi skręcić w stronę Kokotowa rano.... Jak się korek zrobi do skrętu, to ludzie również będą stać na mostku (nasi kierowcy raczej nie należą do najinteligentniejszych bestii - patrząc po tym jak traktuje się to, że na całym osiedlu jest strefa zamieszania więc obowiązuje reguła prawej ręki). Jak się zrobi korek na mostku to auta które z Sucharskiego będą chciały wjechać w Złocieniową również utkną w korku. Jeśli ktoś ma ochotę przenieść się z korka na Agatowej w korek na Złocieniowej - proszę bardzo Ja postoję na Agatowej w cywilizowanych warunkach, bez wymachiwania rękami bo na mostku stoi debil a inny debil chce mu za to, że stanął spuścić łomot. Miasto teoretycznie zrobiło audyt rowerowy (http://mobilnykrakow.pl/audyt/budowa-drogi-publicznej-w-sladzie-ul-zlocieniowej-od-ul-agatowej/) dla odcinka od Euro do torów ale nigdzie nie o jakichkolwiek przetargach na tą przebudowę. Żeby ten wyjazd z osiedla naprawdę coś rozwiązał cała Złocieniowa musiałaby zostać przebudowana a skrzyżowanie z Sucharskiego zastąpione rondem - ale to są pewnie marzenia ściętej głowy.
 13. Jeśli ktoś ma ochotę zobaczyć projekty bazy HEMS Kokotów - można to zrobić pod adresem: https://www.osiedlezlocien.pl/pub/hems/
 14. Szkoła jest naniesiona na Openstreetmap https://www.openstreetmap.org/search?query=agatowa#map=19/50.02282/20.04477
 15. Na ten moment za wiele zadziać się tam nie może... w MSIP nie ma żadnego pozwolenia na budowę na tym terenie. Natomiast kawałek dalej - na przeciwko placu zabaw / pump tracku ma powstać warsztat samochodowy
 16. Zapytaj swojego dostawcę prądu?
 17. 14kWh na miesiąc ? Przecież to jest kompletna bzdura. Pierwsza z brzegu Lodówka A++ wg. producenta pobiera 259 kWh rocznie (na 100% pobiera więcej bo pomiary zrobili w idealnych warunkach, bez otwierania). 259 kWh / 12 miesięcy = 21 kWh na miesiąc sama lodówka. Ja mam zużycie podchodzące pod 300 kWh miesięcznie, większe niż typowe ale sporo u nas pracuje piekarnik, płyta indukcyjna... Twoje zużycie 165 kWh miesięcznie raczej nie jest niczym dziwnym
 18. Tu nie wali z kanału i sprawy nie załatwi "syfon"... Najbliżej masz sortownię Remondisu - przez płot. W mojej opinii najbardziej śmierdząca sprawa bo najbliżej. Druga sortownia z której może zalatywać - choć wątpię bo dość daleko to Miki Recykling przy S7. Garbarnia - wiadomo, że śmierdzi, szczególnie nocą, nie wiem czy dolatuje do was Oczyszczalnia Ścieków - gdzieś czytałem, że z oczyszczalni smród też potrafi dolecieć na Złocień. Na to, że ktoś "przeniesie oczyszczalnie" - nie ma żadnych szans. Garbarnia - z tego co wiem to skala działalności jest o wiele mniejsza niż 5 lat temu, może kiedyś przestanie się kalkulować. Patrząc na to, że ich "biurowiec" popada w ruinę i jest w większości powierzchnią biurową do wynajęcia - może to nastąpić szybciej niż później... Kto mieszkał "w okolicy" wie jak śmierdziało na Rybitwach 15 lat temu. Pozbycie się "okolicznych" generatorów smrodu wydaje się raczej trudne, jeśli nie całkowicie nie możliwe... a przynajmniej nie będzie to łatwe.
 19. Dla przypomnienia obecnie sporządzany jest nowy Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzeni dla obszaru obejmującego nasze osiedla. https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=109770 Treść planu na pewno będzie poddana konsultacjom społecznym. Należy trzymać rękę na pulsie.
 20. Nie żebym był pesymistą ale "petycje online" raczej nie przynoszą żadnego skutku. Ta - wskazana ma pierwsze podpisy z października 2016 roku... Z czystej ciekawości zapytam... Myślałaś, że jak kupisz mieszkanie na osiedlu które praktycznie przez płot sąsiaduje z sortownią śmieci to nie będzie śmierdzieć?
×
×
 • Dodaj nową pozycję...