Skocz do zawartości

sledzik1984

Administrators
 • Zawartość

  762
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  52

Ostatnia wygrana sledzik1984 w Rankingu w dniu 1 Grudzień

sledzik1984 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

174 Excellent

3 obserwujących

O sledzik1984

 • Tytuł
  Advanced Member

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Czy tylko ja uważam, że zwiększenie liczby pociągów jadących tą linią spowoduje jeszcze większe korki na Półłanki?
 2. Po prawej stronie zdjęcia widać szpaler drzew. Zasadzonych.
 3. Dla nieświadomych... Taryfy zakładów energetycznych reguluje URE. G11 jest jaka jest. Nie ma proponowania mniej czy więcej. Są jakieś gwarancje nie zmienności ceny itp ale generalnie Tauron nie może ani podnieść ani obniżyć ceny.
 4. Nie będzie. W szkołach są teraz firmy cateringowe. W SP117 gdzie chodzą moje dzieci jest "system" do odwoływania posiłków. Jeśli odwołujesz odpowiednio wcześniej - nie płacisz. Chodzi o to, że gotują konkretną liczbę posiłków, pewnie z jakimś backupem ale nie takim aby ludzie z zewnątrz mogli korzystać. Dodatkowo - w życiu teraz do szkoły nie wejdziesz jeśli nie masz w niej dziecka / nie pracujesz w niej / nie jesteś podwykonawcą. Po prostu nikt Cię tam nie wpuści.
 5. Problem nie robi się coraz większy... ludzie palili na balkonach - i będą palić na balkonach. Ja akurat rzuciłem papieroski jakieś 8 miesięcy temu po wielu latach więc "jakieś doświadczenie mam" i coś mogę o tym powiedzieć... Gdy lata temu mieszkałem w 10 piętrowcu, spotykałem się z kolegami na piwku - paliliśmy na klatkach. Klatkach z zakazem palenia. I co? I nic. Paliliśmy, dalej na tych klatkach ludzie palą. Czasem ktoś zadzwonił o 2 w nocy jak się szum zrobił na Policję którą widać z daleka przez okno. W życiu mnie nikt nawet nie spisał za to. Teraz - weź sobie hipotetycznie wyobraź sytuację... jest zakaz palenia na balkonie... palaczy jest 3 (niżej i po bokach). Hipotetycznie jestem jednym z tych palaczy Twoich sąsiadów (choć nie jestem). Dostaję pismo ze spółdzielni, że Pan Malachit, zamieszkały przy Malachitowej X/Y zgłasza, że palone na balkonie było. Wrzucamy ten kwit do kosza (na papier). Drugie pismo - rozmawiam z sąsiadami palaczami jak temu co te telefony do Śnieżki uskutecznia zatruć życie bardziej żeby dał sobie spokój. Palimy cichaczem. Kij tam, że jak w technikum ale Ty jako wróg papierosków nie zrobisz mi foty a my tak czy tak palimy. Tam gdzie zawsze... Widać, że nie paliłeś. Gro ludzi zaczynało palić gdy nie było im tego wolno robić. Chowali się po kątach, kiblach w szkołach.... To jest nałóg i tyle. Nie masz kompletnie żadnych szans z tym wygrać. Na Policję zadzwonisz? Przy kolizji czeka się 2h. Na Straż Miejską? Już lecą na sygnale. Jedyne co może się stać to przyklejenie Ci przez sąsiadów etykietki Rudego: Idąc dalej... Jeździsz samochodem? Zapewne tak - jak większość na tym osiedlu. Może nie za nowym dieslem, może nowszym, może benzyną... nie wnikam... Ale dla Grety i innych jej pokroju ekoterrorystów jesteś, cytuję "blachosmrodziarzem" który nie potrafi popatrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Ty jeździsz autem bo tak Ci jest wygodnie i masz tych ekodurniów kompletnie w rzopie a oni twierdzą, że im śmierdzi... Ot taka analogia...
 6. To znaczy, że macie skopaną wentylację. Nie powinno się tak dziać.
 7. Powiedziałbym, że nie masz racji. Wybudują nową relację kablową i wtedy przełączą na nową. Do tego czasu zakład będzie zasilany ze starego kabla. Dla potomnych - projekt wykonawczy przebudowy w załączniku PW_elektryka_domagaly_telefonika.pdf
 8. Nawet już 2 razy go "ulotniłem". Za 3 razem przytnę na poziomie firewalla na serwerze jego IP.
 9. Za durne pisanie - konto usunięte.
 10. Tor gokartowy istnieje wiele lat.... naprawdę nie byłeś na porządnym rekonesansie zanim kupiłeś tu mieszkanie?
 11. I zupełnym przypadkiem Pan Tomasz i AgnesD piszą z tego samego IP...
 12. http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,24064001,musimy-staranniej-segregowac-by-spelnic-unijne-normy.html
 13. Moim zdaniem rozwiązaniem na nie segregowanie śmieci jest montaż w każdym śmietniku 2 kamer tak aby dokładnie było widać kto co wyrzuca. Do tego montaż zamka otwieranego pastylką lub kartą RFID + integracja tego z rejestratorem CCTV (nie stanowi to szczególnego problemu). Otwierasz drzwi, na monitoringu powstaje zapis Malachitowa XX/YY. Nie zamknąłeś za sobą drzwi i ktoś po tobie zrobił syf - nauczysz się zamykać. Jest syf - w dość prosty sposób można namierzyć brudasów nie potrafiących zastosować się do zasad i podnieść im opłatę za śmieci o 300%, 500%. Ten naród jest taki, że starania ludzi którzy segregują niszczą ludzie podzieleni na kilka grup: 1) mam gdzieś segregację i nie będę tego robił "bo nie" (znam takich) 2) nie będę tego robił bo znam takich co nie robią 3) starzy ludzie którym za nic nie przemówisz do rozsądku bo "dawniej był jeden kosz i było dobrze" Moim skromnym zdaniem - u nas może działać jedynie edukacja poprzez dotkliwe kary finansowe.
 14. Oczywiście, że lepiej. Ale polecam uświadomić sobie, że większość osiedla nie ma gwarantowanego miejsca i jak wróci z zakupów i zaparkuje daleko to też musi nieść siatki daleko.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...