Skocz do zawartości

sledzik1984

Administrators
 • Zawartość

  584
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  9

Ostatnia wygrana sledzik1984 w Rankingu w dniu 12 Marzec

sledzik1984 posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

30 Excellent

O sledzik1984

 • Tytuł
  Advanced Member
 1. LCC czy Murapol

  Moim zdaniem ludzie z Murapolu kłamią. Znając życie to w umowach jest jakiś kruczek który pozwoli im oddać te budynki z opóźnieniem a kupujący nie będzie mógł zrobić z tym kompletnie nic. Takie Misiowe "Nie mamy Pana płaszcza i co nam Pan zrobi?!"
 2. Dźwięki i szmery po godzinach nocnych.

  Mieszkałem w wielkiej płycie ponad 20 lat i jak u sąsiada z góry były imieniny to można było zrozumieć każde słowo. Andrzej, podaj mi tą jarzynową! A tak na serio - po naszej stronie płotu problem nie występuje - przynajmniej moim zdaniem - chyba, że mam bardzo cichych sąsiadów. Bardzo dużo zależy od tego z czego budynek jest zbudowany. "Pusty" w środku porotherm tłumi hałas na mniejszym poziomie niż cegła czy betonowy odlew. Są normy które regulują jaka ma być wybudowany budynek żeby było cicho. W załączniku PDF dla ciekawych Oczywiście normy normami a życie - życiem. Przy odbiorze mieszkania nie mamy szans na sprawdzenie tych poziomów hałasu. Zawsze możecie teraz pojechać do kogoś z katedry wibroakustyki z AGH żeby zrobili wam badania a potem zmarnować 10 lat sądząc się z LCC o zwrot części kasy. Wydaje mi się, że trochę jest tak, że kupując praktycznie najtańsze mieszkania w Krakowie od developera trzeba się nastawiać na to, że cena nie wzięła się tylko z lokalizacji osiedla. Taka prawda. Kupujesz konserwę turystyczną Krakus za 21 złotych za kg to ma 93% mięsa. Możesz też kupić konserwę turystyczną Tesco Value za 10 zł za kg - tyle, że wtedy masz mięsa 33%. akustyka.pdf
 3. Pierwszeństwo przejadu

  Łamane pierwszeństwo? To przecież dla większości jeszcze gorsze niż skrzyżowania równorzędne. Ja miałem z 5 sytuacji w których jakiś kretyn jadący do Telefoniki przeleciał przy pętli autobusowej na wprost nie patrząc na nic.
 4. Inwestycje mieszkaniowe na osiedlu

  Szczególnie te dwa 7 pietrowe Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 5. Inwestycje mieszkaniowe na osiedlu

  Na tacy to nie ma ale generalnie ja mam jakieś przemyślenia i analizy w tym temacie: Murapol: Jak widać na powyższym screenie na łące między Telefoniką a kościołem mamy 12 numerów adresowych. Ktoś postarał się o to żeby te numery zostały nadane. Na ten moment są to adresy fragmentów trawy. Są to moim zdaniem 3 budynki Murapolu obecnie w budowie - reszta planowane. Z resztą patrząc na wizualizację ze strony Murapolu: Widać 3 bloki w budowie - a te szare w lewej górnej części grafiki - planowane. Instal: \ Info z lutego: Zarząd Instal Kraków S.A. (dalej "Spółka") informuje, że w dniu 14.02.2018 roku podpisał umowę, na mocy której Krakbau S.A. z siedzibą w Krakowie (dalej "Krakbau") przyjmuje do realizacji Inwestycję polegającą na kompleksowym wykonaniu budynków mieszkalnych wielorodzinnych o numerach 11A, 12B, 13B, 14B, 15B, 16A, wraz z garażem podziemnym nr 1, będących kolejnym etapem przedsięwzięcia pod nazwą "Budowa zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z lokalami usługowymi, garażami i z miejscami postojowymi, dojazdami oraz infrastrukturą techniczną" przy ul. Domagały w Krakowie. Termin zakończenia realizacji umowy określony został na 31.08.2019 roku, natomiast wartość umowy wyniosła 32,5 mln zł netto. Budowa na działkach: 40/6, 40/4, 40/3, 41/2, 41/4, 41/5, 42/2, 42/1, 44, 227, 43/2, 43/1, 43/3, 43/4, 43/5, 42/3, 224/1, 224/2, 225/1, 223/1, 223/2, 226/1, 222/1, 220, 221/1, 219/3, 219/4, 235/8, 235/9, 235/3, 235/1, 235/7, 235/12, 235/14, 275/3, 40/5, 41/6, 234. 226/6, 226/5, 222/3
 6. Jak nie rozumiesz o co chodzi mi z tymi, bądź co bądź, bardzo prostymi pytaniami to Ci wyłożę na tacy: Jest sobie miasto. Ot. Powiedzmy, że Kraków. I to miasto podzielone jest na dzielnice, które są podzielone na jakieś osiedla. Jest też sobie Urząd Miasta który zarządza "całością" oraz są rady dzielnicy. Założenie jest chyba takie, że członkowie rady dzielnicy - jako przedstawiciele lokalnej społeczności podejmują różne działania mające na celu zarządzanie i rozwój podległym sobie terenem, infrastrukturą. MarFi zachowuje się jakby miasto było odpowiedzialne wyłącznie za budowę szkół. Może poszedłem zbyt dużym skrótem myślowym więc rozwinę. Skoro miasto nie miało w planach budowy szkoły - to nie szukało działek pod szkołę. Dlatego też niczego nie kupiło. Miasto nie kupuje terenów o bliżej nie określonych parametrach w ciemno "bo się przyda". Jakby tak sobie kupowali to zaraz były by zarzuty o niegospodarność. Ja bym to porównał mniej więcej do tego, że jeden człowiek pójdzie do pracodawcy i postara się o podwyżkę a drugi będzie tyrał jak wół i zastanawiał się dlaczego nigdy podwyżki nie dostał. Takie czasy. Nie powalczysz to nie dostaniesz. Nigdy się to już nie zmieni. Poza tym - jak we wspomnianym ukochanym przez tak wielu PRL'u budowano te szkoły to "władze centralne" zrobiły nieobowiązkową zbiórkę na budowę tych szkół. Tyle, że płacili wszyscy. Ot... taki nagle dołożony podatek.
 7. Pewnie, że mogło. Ale nie kupiło bo nie miało w planach budowy czegokolwiek. Po co mieli kupować? Wg. jakich kryteriów mieliby kupować? Jak dużą?
 8. Ja Ci wytłumaczę Deweloperzy czy Śnieżka działki kupili. Miasto działek na Złocieniu nie ma.
 9. Opłaty

  Jak nie ma znaczenia jak ma. Dlaczegóż to mieszkaniec tego czy owego budynku miałby dotować działalność zarządcy? Patrz na różnice... 500 mieszkań po 50 m2. Zaliczka na ogrzewanie na poziomie 1 zł za m2 miesięcznie: 500 mieszkań * 50 m2 * 1 zł * 12 miesięcy = 300 000 zł Zmiana o 0,2 zł na m2: 500 mieszkań * 50 m2 * 1,2 zł * 12 miesięcy = 360 000 zł. 60 tysi od których zarządca przez bierze dla siebie odsetki itd. Po roku zarządca oczywiście rozliczy zużycia wg. podzielników czy liczników ciepła ale przez rok mogą sobie obracać nie swoją kasą.
 10. Oddanie budynków

  Patrząc na zdjęcia wrzucone w temacie Jak idzie budowa zakładanie, że cokolwiek zostanie oddane do użytku w 4 kwartale 2018 roku jest delikatnie mówiąc naiwnością. Wg. zdjęć satelitarnych w Google Earth we wrześniu 2017 roku deweloper wylał fundament i zrobił kawałek podłogi na poziomie -1. Śnieżka nową inwestycję na Agatowej rozpoczęła w listopadzie 2017 i deklaruje, że skończą we wrześniu ale 2019. W sieci da się znaleść informacje, że średnio budowa budynku wielorodzinnego trwa około 2 lata. Jak Murapol postawi wam osiedle w mniej niż 12 miesięcy - coś musi być z nim nie tak... szczególnie, że przez prawie rok było tam jezioro bo Murapol nie był w stanie odpompować deszczówki z wykopu
 11. Pieniądze zostawione w bankomacie

  Każdy bankomat cofa wydane pieniądze jeśli nie zostaną odebrane w ciągu 30 sekund.
 12. Zrobione, ale liczę na link zwrotny
 13. Spotkania wspólnoty 1.03 / 2.03

  Jest coś takiego jak klucze systemowe... po naszej stronie płotu mam 1 klucz do klatki, garażu i śmietnika i wózkowni. Klucz otwiera moją klatkę, wejście do garażu w mojej klatce, wózkownię w mojej klatce oraz śmietnik. Ale nie otwiera wejść do innych klatek ani wejść do garaży z innych klatek. Zanim miałem garaż - miałem inny klucz - otwierał wszystko co ten który obecnie posiadam - oprócz garażu. Z kolei Panie sprzątające i pracownicy spółdzielni mają klucz który otwiera wszystko więc nie muszą nosić pęku kluczy. Zawsze możecie wymienić wkładki i klucze na takie systemowe rozwiązanie.
 14. Instrukcja obsługi: 1. Wypełniamy formularz Po wypełnieniu klikamy Podpisz petycję i pokazuje się nam następny screen: Na środku ekranu macie przepiękny napis Potwierdź swój podpis pod petycją oraz opis co wydarzy trzeba zrobić po kliknięciu tego przycisku. Klikamy więc i mamy: W ciągu kilku sekund otrzymujemy maila z serwisu petycje.pl Wystarczy czytać....
×