Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją od 25.03.2018 uwzględniając wszystkie działy

 1. 11 punktów
  Coś mi się zdaje że pod nickiem "www" ukrywa się rasista, ksenofob i prawdziwy "Polak-Patriota". Najpierw stękał coś o obozie w innym wątku, teraz z kolei wskazuje kto i gdzie powinien robić zakupy, a na dodatek po czym poznać szanującego się obywatela RP. Dziwne tylko, że jako szanujący się obywatel RP i Polak ma problemy z językiem polskim. I wiesz co. Rzygać mi się chce na takich "szanujących się obywateli RP" jak ty. Na duże "Ty" nie zasługujesz.
 2. 10 punktów
  Napisze tak. Jestem w pewnym sensie jednym ze sponsorów tej imprezy dlatego to co jest organizowane prze ze mnie i moja żonę tylko i wyłącznie z naszych finansów. Interesu w budowie tej szkoły nie mam żadnego gdyż zanim ją wybudują moje dzieci już dawno skończą podstawówkę. Z organizacji swojego zakresu się nie wycofamy(pomimo zniechęcających maruderów) ale mam nadzieje, że owi maruderzy wysilą się na tyle by nie psuć dobrej zabawy innym. Dodam jeszcze, że dla przyjemności ludzi, którzy przybędą na festyn niektóre z atrakcji będą sponsorować członkowie komitetu. Jak zapukano do moich drzwi aby podpisać petycję o budowę nowej szkoły podpisałem w ciemno bez zadawania pytań choć mogłem to wszystko olać i szkołę na złocieniu i szkołę na Sucharskiego bo do żadnej z tych szkół moje dzieci nie chodzą ani chodzić nie będą. Tyle że pomyślałem nieco bardziej w przyszłość i doszedłem do wniosku że jednak ta szkoła na złocieniu może się przydać ewentualnie moim wnukom. Ale widać nie wszyscy myślą tak jak ja i to co czeka dzieci ich dzieci to już nie ich zmartwienie. Czasami warto pomyśleć nieco bardziej w przód a nie tylko tu i teraz.
 3. 9 punktów
  Tyle że byłem tym z nielicznych ateistów który zdążył przeczytać post i o promowaniu religii nie było tam mowy - fakt był nieco przydługi ale napisany w formie informacji dla zainteresowanych. Usuwając post usunąłeś informację. Nie wiem czy "22 oznaczyły wątek jako SPAM" jest w tym przypadku (odpowiedzią na pytanie) równoznaczne z prośbą o usunięcie wątku. Dla mnie oznaczenie wątku jako spam jest równoznaczne z brakiem zainteresowania wątkiem i niechęcią do jego obserwowania. Swoją drogą nie wiem jak się wątek oznacza jako spam bo z chęcią bym kilka oznaczył ale nie dlatego że chciałbym ich usunięcia ale zwykłym brakiem zainteresowania. Jeżeli oprócz oznaczenia jako spamu wystąpiono do Ciebie o usunięcie wątku to już świadczy o "tolerancji" osób występujących z taką prośbą. Usunięcie całego wątku to już za dużo - mogłeś go osobiście skrócić do niezbędnej informacji - tak robią na innych portalach społecznościowych chcąc zablokować komuś możliwość wypowiedzi. ""zapomniałeś" jeszcze dopisać Powód: Ostrzeżenie Zawartość: Krąg Biblijny na os. Złocień Kara: Przyznano punktów: 5, nie wygasają nigdy. Komentarz Admina: Nie chciałbym aby to forum było używane do propagowania jakiejkolwiek działalności religijnej. Dotyczy to każdej jednej religii bez wyjątku. " Wcale się nie dziwię Rzulfrydz że usunął wszystko co z nim związane. Jak coś trzeba wydusić od kościoła (teren pod szkołę) - to jest cacy - jak zamieścić informację na temat spotkania biblijnego to zakaz propagowania jakichkolwiek religii. Gratuluję podwójnych standardów.
 4. 8 punktów
  Piotrze nie wchodź w dyskusję szkoda Twoich nerwów trzymaj mema
 5. 8 punktów
  Ta grupka szczeniaków co łaziła i się darła to same jednostki o wadze nie przekraczającej 40kg. Krzywdę to mogą zrobić co najwyżej sobie... póki co. Może jeszcze podrosną. Albo zmężnieją. Byli na siłowni w czasie jak akurat z niej korzystałem. Z musu słyszałem fragmenty ich rozmów, co uśmierciło mi znaczną ilość szarych komórek. Tam byli jeszcze grzeczni ale słychać było iż mają plany się mocniej nawodnić. Co też uczynili, i skutkowało to piłowaniem mord w nocy. Wg mnie to zagrożenia dla zdrowia postronnych to oni nie stanowią. No może dla psychicznego, to tak. A wątek kibolski... ehh to w ogóle zabawna sprawa z tymi kibicami/kibolami. Zawsze mnie śmieszyło to, jak głupim trzeba być żeby się kibolstwem zajmować. Krzyczeć jakieś upośledzone hasła, nienawidzić innego człowiek z wydumanych powodów... ehhh Ciekawe są też ciągotko homoseksualne braci kibicowskiej. Najczęstsze ich wrzaski to te typu "j...ać <tu wstaw: Policję, dowolną nazwę przeciwnej drużyny, mniejszość religijną, sędziego itp>", słynne "hwdp" to już nawet nie kryptohomoseksualizm tylko jawny coming out. Cóż innego znaczy "hwdp" jak nie stanowcze wyrażenie chęci penetracji analnej przedstawiciela służb mundurowych. Widocznie nie tylko panny ustawiają się za mundurem, ale i kibice. Przy okazji apel do kibiców/kiboli: Nie bójcie się swojego "ja". Wyjdźcie z ukrycia. Zaakceptujcie swój homoseksualizm. To normalne zjawisko. Dość popularne. Wyeliminujcie tylko ze swoich żądzy agresję i wszystko będzie ok.
 6. 7 punktów
  Posprzątałem troszeczkę. Pan ABCD dostał karę w formie tego, że każdy jego post musi zostać zatwierdzony zanim publicznie pojawi się na forum.
 7. 7 punktów
  Pokaż mi palcem jakiekolwiek osiedle w Krakowie o którym nie można tego napisać
 8. 7 punktów
  Chciałbym zwrócić uwagę na zachowania ludzi związane z odpadami. Konkretnie to chodzi o syf w wiatach śmietnikowych. Problem powstaje z kilku przyczyn: Januszokuźniary nie zgłaszają faktycznej liczby osób mieszkających, i są bloki gdzie na 50 mieszkań zgłoszonych jest mniej niż 50 mieszkańców. Więc nie ma budżetu "na bloku" aby zamówić większą ilość kontenerów. Uczciwi płacą więc za cwaniaczków, a wszyscy przez nich mamy syf i smród przy kontenerach. Januszoleniwce powodują przepełnianie kontenerów. Notorycznie widzę kartonowe pudła wrzucone do kontenerów. A wystarczy zgnieść/złożyć/zdeptać taki karton. Januszolewnice mają też podgatunek Głuptaki. Np. Taka Pani Kasia robiąca internetowe zakupy w sklepach SMYK, a mieszkająca na ulicy z minerałem w nazwie, której suma cyfr numeru telefonu daje wynik 52, a jak dodać numer bloku i numer mieszkania do wychodzi 45 (mam nadzieję że RODO jest zadowolone z takiej anonimizacji głuptaczki Kasi). Takie Głuptaki są na tyle leniwe, ze nawet nie zdzierają z wielkiego pudła swoich danych kontaktowych (pełnego adresu, imię + nazwisko, nr telefonu, nawet numer i rodzaj zamówienia tam jest). Januszosyfiarze co pieprzną swoje śmieci byle jak i robią syf we wiacie śmietnikowej. Proszę zadumajcie chwilę nad swoim zachowaniem a następnie porozmawiajcie ze znajomymi, sąsiadami. Nie bądźcie Januszognidami.
 9. 7 punktów
  Pełno jest takich Januszy współżycia sąsiedzkiego na tym osiedlu, którzy: zostawiają śmieci na zewnątrz bo za trudno otworzyć brameczkę, wyrzucają pudła po swoich wielkich telewizorach wypełnione styropianem do niebieskich koszy zajmując sporą ich powierzchnię a potem są wielce zdziwieni, że podnoszą opłatę za śmieci. To ci sami, którzy nie zamykają po wyrzuceniu wiaty bo to już za dużo pracy a potem narzekają, że złomiarze buszują po śmietnikach, To też ta sama liga, w której do niebieskich wyrzuca się kawałki szafy albo bok od kanapy bo to jest takie fajne. nie sprzątają po psach bo ciężko się schylić a potem zaskoczeni, że dziecko wraca z gównem na spodniach bo się wywróciło wsadzają pół chleba do karmnika z nadzieją, że wróbel porwie całość i schowa na zimę a potem skarżą się, że "spółdzielnia nie dba" bo oni mysz widzieli pozwalają dzieciom i sobie totalnie na wszystko wliczając w to jazdę na hulajnogach i deskorolkach po korytarzu i taką ekwilibrystykę przy znoszeniu roweru do piwnicy, że ślady opon są prawie na suficie. A jak pęknie płytka albo trzeba pomalować bo ściany wyglądają jak w patolandzie od setek hamowań i obijania się o nie to "że jak to, że dlaczego oni mają płacić" nocni fani wyrzucania segregowanych śmieci (szczególnie butelek) do dzwonów najlepiej tuż przed północą bo to fajne i ludzie lubią brzęk tłuczonego szkła jak zasypiają podróżnicy potrafiący otworzyć drzwi do klatki i zostawić na parę godzin otwarte dopóki ktoś inny nie przyjdzie bo zamknięcie ich to już kwestia, która przerasta ich pojmowanie ale potem są prawdziwie zaskoczeni, że ktoś próbował ukraść rower z wózkowni albo "skąd się nagle te klubowe napisy na klatce wzięły pani mi powie". I można by tak wymieniać dalej a nie daj bóg jak się odezwiesz to cię zjedzą albo zaraz określą jako tego, który się czepia. Prawda jest taka, że jest tutaj dużo fajnych ludzi ale jest też cała masa takiego typowego ciemnogrodu, któremu nie wytłumaczysz, że fajnie by było tworzyć inteligentną i zadbaną społeczność szanującą własne otoczenie. Że to nie jest fajne drzeć mordę o 23ciej bo "Przemo" czy inny "Krzycho" ma 40te urodziny, że większość ludzi naprawdę nie lubi ślizgać się po podłodze w śmietniku bo się komuś słoik rozbił, że światło w piwnicy się gasi a jak sobie sprowadzasz kumpli na imprezę na 12 osób to bądź tak dobry i nie zajmuj rano połowy kubła swoimi śmieciami bo zaraz urośnie górka itd.
 10. 6 punktów
  Dzień dobry wszystkim sąsiadom Jak część z Was już wie dzięki poczcie pantoflowej, wkrótce na osiedlu otworzy się nowy sklep, w końcu Lokalizacja - obok Żabki i gabinetu weterynaryjnego. Asortyment - jak w tytule. Planowane otwarcie - druga połowa października, wkrótce podam konkretną datę W dzień otwarcia będą upominki dla wszystkich klientów A potem postaramy się pozostać atrakcyjni dzięki dobrym cenom i NAJLEPSZEMU towarowi Kochani jesteśmy na etapie zatowarowania. Jeśli ktoś ma sugestie w tej sprawie, np. bardzo chciałby towar tej czy innej marki, proszę pisać Planujemy mieć owoce, warzywa i nabiał z Targu Pietruszkowego (w tej samej cenie). Poza tym produkty wielu świetnych marek, te tańsze i te z najwyższej półki! Czekamy na wasze sugestie! Pozdrawiam, Paulina
 11. 6 punktów
 12. 6 punktów
  Witam. Ostatnie zdjęcia z lotu ptaka znowu ktoś chce popatrzyć (kolejne zdjęcia po oddaniu wszystkiego itd. pewnie na wiosnę) Nie wlatywałem na teren budowy, zdjęcia przedstawione mają charakter hobbystyczny nie są wykorzystane do celów zarobkowych Panorama 360 :) <--- klik klik Pozdrawiam DJI_0336.MP4
 13. 6 punktów
  W sumie nie wiem gdzie to zamieścić, ale byliśmy dzisiaj z ekipą w ZZM i mamy parę informacji. Sorry, ale treść skopiuję na bezczela z posta n FB. 🌳🌳🌳 "Zielono nam...", czyli KMZ w ZZM 🌳🌳🌳 ☀️W dzisiejszy słoneczny dzień, urocza ekipa KMZ gościła w Zarządzie Zieleni Miejskiej. Przyjął nas Pan Dyrektor #PiotrKempf. oto co udało nam się ustalić: 🌀CHODNIK Od miesięcy staramy się o to, żeby mieszkańcy Słonecznego Miasteczka mogli przejść "suchą nogą" od bramki w kierunku ulicy Złocieniowej. Po długiej, urzędniczej batalii udało się ustalić ZZM jako jednostkę odpowiedzialną za to zadanie. W związku z tym, że kwestia pozyskania przez Gminę działek należących do PKP PLK wydaje się być największą przeszkodą w realizacji chodnika (w kwestii finansowania pomoc obiecał Przewodniczący Rady Dzielnicy XII Pan #ZbigniewKożuch) postanowiliśmy zewrzeć szyki. ZZM obiecało szybką interwencję w Wydziale Skarbu Urzędu Miasta, by ten podjął rozmowy z PKP PLK. My natomiast, na miarę naszych możliwości, będziemy starali się przekonać PKP PLK, że szybkie załatwienie tej sprawy będzie z korzyścią dla wszystkich, bo to przecież chodnik do ich przystanku Prace nad projektem i realizacją chodnika mają być skoordynowane z tymi po stronie zarządcy budynków przy ul, Czeczów tj. firmę Nawigator. Pan Rafał, również obecny na spotkaniu przedstawiciel Nawigatora bardzo chętnie przystał na tę propozycję i podejmie współpracę z ZZM. 🌀ZADANIE BUDŻETU OBYWATELSKIEGO Z 2017R. Pan Piotr Kempf, po krótkiej konsultacji z pracownikami zapewnił nas, że zwycięski projekt BO z 2017 r pn "Ogród pochłaniający zanieczyszczenia" zostanie zrealizowany do końca przyszłego tygodnia. 🌀ALEJA DRZEWNA WZDŁUŻ UL. DOMAGAŁY "Oczko w głowie" naszego radnego #MarcinaSzymańskiego. Co prawda otrzymaliśmy już zapewnienie, że taka aleja powstanie ale teraz już wiemy, że drzewa nasadzone przez ZZM będą nas cieszyły od wiosny przyszłego roku. 🌀PARK Zasygnalizowaliśmy Panu Kempfowi pilną potrzebę zabezpieczenia gruntu pod złocieniowy park. Naszą propozycję zlokalizowania parku wzdłuż ulicy Złocieniowej, między ulicą a torami kolejowymi Pan Kempf przyjął z entuzjazmem, tym bardziej, że już w MPZP ten obszar wskazany jako teren zielony. W tej sprawie będziemy więc w kontakcie z ZZM, który obiecał rozeznać dokładnie możliwość usytuowania parku właśnie w tym miejscu. O postępach będziemy informować na bieżąco. Howgh!
 14. 6 punktów
  I jak zwykle zdjęcia z lotu ptaka :) Nie wlatywałem na teren budowy, zdjęcia przedstawione mają charakter hobbystyczny nie są wykorzystane do celów zarobkowych DJI_0213.MP4
 15. 6 punktów
  Zostałem wywołany do tablicy więc się odezwę. Z założenia chciałbym żeby to forum było apolityczne i areligijne. Ja mam swoje podejście do KK, ktoś ma inne. Ja mam jakąś tam opinię np. o świadkach Jehowy - ktoś ma inną. Jeden twierdzi, że Muzułmanie są spoko a inny się ich boi. I nie chcę aby to było poletko do religijnych bitewek. Wiecie ile dostałem próśb o usunięcie tematu "Kręgu Biblijnego"? 22 oznaczyły wątek jako SPAM... I powiem szczerze - był napisany w sposób np. dla mnie tak irytujący, że postanowiłem go ukryć, napisałem autorowi, że nie chciałbym aby to forum było wykorzystywane do promowania jakiejkolwiek religii. Reakcją na moją prośbę było wrzucenie tego samego posta od nowa. Jak 3 letnie dziecko. Ukryłem wątek po raz drugi - to Pan Rzulfrydz postanowił, że zachowa się jak obrażona smarkata dziewczynka i zabierze swoje zabawki. Ręcznie usunął wszystkie swoje posty (podziwiam, że mu się chciało) i kazał usunąć swoje konto. No to usunąłem mu to konto. Szczególnie po tym jak napisał mi PW które zaczynało się od "W związku z zaistniałym zjawiskiem cenzury żądam usunięcia konta..." Nie chce mi się dalej tego komentować bo zaraz znajdzie się jeden z drugim co będzie w garażu podziemnym bibuły drukował jaki to sledzik zły bo usunął wątek. Tyle ode mnie.
 16. 6 punktów
  Uuu... mocne słowa. Dupa piecze, że trzeba będzie się przejść 5 minut?
 17. 6 punktów
  Czasami mam wrażenie, że jest tu więcej internetowych Januszów czepiania się jak na tym memie ;) Ostatnio musiałem nieźle się nakombinować, żeby z powodu tego wątku na forum mimo wszystko zaparkować między wyznaczonymi liniami, gdy samochód obok zaparkował pod skosem przekraczając moją linię, gdybym zaparkował obok niego podobnie, a inni wraz z nim opuścili parking to znalazłyby się Janusze, którzy by skomentowali, że to ja źle parkuje.
 18. 6 punktów
 19. 5 punktów
  Wszystkie kwestie formalne dotyczące dokończenia Domagały zostały uregulowane. Zostaje kwestia wykonania tego przez robotników. Informacja od Pani radnej Grażyny Fijałkowskiej. Nie pozostaje nic innego niż uzbroić się w cierpliwość.
 20. 5 punktów
  Zastanawiam się czy nie napisać maila do programu "Absurdy drogowe", myślę że takie coś by się tam idealnie nadawało, a może pokazanie tego w TV trochę pospieszy sprawę i urzędników
 21. 5 punktów
  Zaczynam się gubić w nowoczesnym dizajnie zostałem w tyle za modą
 22. 5 punktów
  Zgodnie z Art. 60. ust. 2. pkt 2) zabrania się używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem. Z kolei zgodnie z Art. 60. ust. 2. pkt 3) zabrania się pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym. W świetle definicji zawartej w art. 2 pkt 30 ustawy pod pojęciem postoju należy rozumieć „unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę”. Czyli poniżej minuty można Rozumiem, że najbardziej "burzą się" osoby nie jeżdżące autem. Nie wystarczy odśnieżyć i wyskrobać szyb, Czasem trzeba poczekać, aż od środka się szyba nagrzeje i odparuje. Jednak widoczność i bezpieczeństwo są ważne. Ale jak widac znajdą się tacy, którym zawsze coś przeszkadza.
 23. 5 punktów
  Nie zawsze takie zachowanie jest kwestią własnej wygody. Niejednokrotnie sama byłam zmuszona do takich działań, np. o 7 rano, wkładając roczne dziecko do auta przy -10... włączałam silnik i skrobałam szyby. Nie uważam się za bohaterkę, ale nie wyobrażam sobie, że miałabym postawić malucha obok auta i skrobać dobre 5 minut szyby. Po takiej akcji, na drugi dzień problemu by nie było. Mały nie jechałby do żłobka, a ja do pracy, bo wylądowałabym na tzw. opiece... Nie linczujmy wszystkich i nie wrzucajmy do jednego worka.
 24. 5 punktów
  "POSTMAN GATE" Czytając tu posty dowierzać nie mogłem, że na naszej dzielni takie sprawy podłe, listy, rachunki, awiza - nasze skrzynki pełne lecz adresy na nich zgoła są odmienne! Miarka się przebrała... ...skarga ma wysłana, Miałeś ów przypadek poświęć 3 minuty, pod linkiem na dole napisz swe zarzuty, Może jak dostaną skarg takich dziesiątki, ktoś się za to weźmie i zrobi porządki! https://ereklamacje.poczta-polska.pl/#/wniosek_reklamacyjny/customer_type z pozdrowieniami ofiara osiedlowego listonosza
 25. 5 punktów
  Awanturników i pieniaczy?co Ty bredzisz człowieku!właśnie w naszym kochanym Kraju i Mieście tak juz jest,że dopóki ludzie nie zrobią porządnej rozróby,w tym wypadku,o jakość drogi to urzędnicy którzy są za to odpowiedzialni mają to gdzieś.a to,że miasto ma jakąś tam koncepcję na przebudowę to jedno,a konkretne działania to drugie.pamiętasz może słynną dziurę na łuku drogi na Agatowej(zresztą nie jedną)?ile czasu trwało zanim przyjechali ją załatać?to,że kiedyś w końcu przebudują Półłanki,nie oznacza,że mamy grzecznie czekać i urywać koła.
 26. 5 punktów
  Aven zagłosuję jak Ty to genialne przecież !! i będzie szkoła od pstryka , droga na półłanki że kawkę na kokpicie posadzę podczas jazdy , na klasztornej musnę kółeczkami auta o asfalt i skuteczne będą działania dla naszego regionu, i listonosz będzie dronami paczki na Złocieniu wysyłał tyle lat żyjecie a pojęcia o polityce nie macie tak przyjdzie nowy król/owa i nagle różdżką Wam się odmieni sami zabierzmy się do roboty bo polityków to możemy jedynie dokarmiać i jaki by nie był zawsze będzie zły .... Tak długo jak będziemy siedzieć i czekać na króla na białym koniu tak długo będziemy cierpieć i nie ważne jaki będzie to włodarz/rka miasta.
 27. 5 punktów
 28. 5 punktów
  także grillowanie na tarasie jest złe
 29. 5 punktów
  Zdjęcia z dzisiaj. Pojawiła się ekipa od układania płytek w budynku 1, pod blokiem dojrzałem paletę z grzejnikami. Pojawiły się obręcze balkonowe na części budynku 1. Droga, gdzie były krawężniki została wyłożona kostką.
 30. 5 punktów
  Foteczki z rana Nie wlatywałem na teren budowy, zdjęcia przedstawione mają charakter hobbystyczny nie są wykorzystane do celów zarobkowych
 31. 5 punktów
  A ja myślałem, że na forum może wypowiedzieć się każdy, napisać nie obrażając nikogo wszystko. Szkoda, że niektórzy bawią się w cenzurę bo jak pewnie sądzą forum to ich prywatne podwórko 😁. A wystarczyło po jednym poście zamknąc temat i zostawić go tylko informacyjnie.
 32. 5 punktów
  Witam. Znowu mnie kolega wyprzedził z fotkami Ale cóż może z lotu ptaka znowu ktoś chce popatrzyć Nie wlatywałem na teren budowy, zdjęcia przedstawione mają charakter hobbystyczny nie są wykorzystane do celów zarobkowych
 33. 5 punktów
  Witam, Byłem przy zatrzymaniu i później zeznawałem na policji jako świadek. Żeby uciąć wszystkie spekulacje, powiem jak było, bo jest tu sporo domysłów i robi się nieprzyjemnie: Około południa wbiegł do domu mój syn ze swoim kolegą (dzieciaki ok. 10 lat) zapłakani, że jakiś facet chciał ich zabrać. Kazałem im zostać w domu i wybiegłem na dwór, próbując go znaleźć, jednocześnie dzwoniąc na policję. Biegłem między wszystkimi blokami na Czeczów, i gdy po ok. 3-5 minutach dobiegłem do ronda, zauważyłem, że grupa ludzi już otacza opisanego przez chłopaków faceta, który, jak się okazało, chciał porwać znajomą nam dziewczyną. Przeciągnął ją kilka metrów po czym wybiegli czujni sąsiedzi i go zatrzymali. Najwięcej zrobiła pewna mama, która szła za tym panem od pewnego czasu, ponieważ jego dziwny chód i mówienie do samego siebie wydały jej się podejrzane. To ona dokonała wstępnego zatrzymania, a później pomogli jej ludzie wybiegający z klatek. Policja, która dotarła na miejsce od razu go zidentyfikowała - facet pochodził z wioski na podkarpaciu, zarejestrowany jako schizofrenik i nie było z nim od 5 dni kontaktu (stąd info że nie brał leków). Facet miał rozbiegany wzrok, wyrażał się nieskładnie, miał obesrane spodnie, i mówił kilkakrotnie, że weźmie cegłę i zrobi z dzieciakami porządek (to nawet mówił przy policjantach). To tyle. Nie był to na raczej pedofil ALE mógł zrobić jakiemuś dziecku dużą krzywdę. Dobrze się stało, że wszedł po tej stronie osiedla, gdzie jednak jest sporo ludzi, a nie na przykład gdzieś nad rzeczką lub przy wiaduktach - wtedy nikt mógłby nawet nie słyszeć krzyku... Pozdrawiam
 34. 5 punktów
  Słuchajcie, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że podczas aktualnie trwających gigantycznych smrodów, większość mieszkańców chciałoby natychmiastowego działania i wyeliminowania problemu. To bardzo dobrze, ale musimy zdawać sobie sprawę, że z dnia na dzień problemu nie uda się rozwiązać, a tempo jego rozwiązywania będzie wprost proporcjonalne do zaangażowania mieszkańców. Ograniczenie smrodu wiąże się z wysokimi kosztami oraz ogromem pracy urzędników i służb. Wobec braku jednoznacznych przepisów tzw. ustawy odorowej, trudno spodziewać się aby bez presji społecznej, machina urzędnicza zaczęła działać w kierunku ograniczania uciążliwości zapachowych. Wraz z kilkoma mieszkańcami, przy wsparciu przewodniczącego RD - Jacka Bednarza podejmujemy szerego działań. Uczestniczyliśmy w kilku spotkaniach z władzami UM, WIOŚ, Strażą Miejską, MPWIK, innymi potencjalnymi smrodzicielami. Zorganizowaliśmy: - petycję: https://www.petycjeonline.com/usunicie_uciliwego_odoru_w_po… - Dziennik Smrodu: https://goo.gl/WXaYyZ - prowadzimy fanpage SMRÓD STOP - Kraków Wszystkim staramy się przedstawiać jak znaczącym problemem jest smród. Zauważamy powolną zmianę w podejściu władz do problemu. Formalnie zakończyły się pierwsze badania zespołu UEK. Ich wyniki oraz kolejne działania zostaną wkrótce przedstawione mieszkańcom na specjalnym spotkaniu. W najbliższym czasie oczekujcie kolejnych wiadomości w tym temacie. Ale żeby nasze działania mogły być skuteczne potrzebujemy paliwa - poparcia mieszkańców w postaci zgłoszeń do Straży Miejskiej, wpisów do Dziennika Smrodu, zgłoszeń do WIOŚ czy choćby polubień na fanpage SMRÓD STOP - Kraków. Systematycznie, a nie tylko od wielkiego dzwona, jak smród jest nie do zniesienia bo aż szczypie w oczy. To naprawdę ma ogromne znaczenie dla naszej sprawy. W miarę możliwości proszę również aby dyskusje prowadzić na SMRÓD STOP - Kraków. I jeszcze jedna uwaga na koniec - dla jednych problem smrodu jest istotny, dla innych mniej, ale nie ulega wątpliwości, że długookresowo wszyscy odczujemy korzyści z tego, że Płaszów przestanie być kojarzony ze smrodem. Działaj z nami dla wspólnego dobra!
 35. 5 punktów
  Witam. Serdecznie kolega dał zdjęcia poziomu 0 więc podjechałem dzisiaj polatałem dronem nad budową, i poniżej troszeczkę zdjęć z lotu ptaka Nie wlatywałem na teren budowy, zdjęcia przedstawione mają charakter hobbystyczny nie są wykorzystane do celów zarobkowych
 36. 5 punktów
  Poniżej zdjęcia z postępu prac przy budowie pasażu handlowego Atut z dnia 16.06 oraz z dzisiaj 07.07 (trzy ostatnie zdjęcia):
 37. 5 punktów
  Witam, Przesyłam parę zdjęć zrobionych dzisiaj tj.12-06-2018r. (Niestety tylko takie udało mi się zrobić ,ponieważ pogoda rano niestety nie dopisała i nie mogłam podejść z innej strony bloków .. )
 38. 5 punktów
  Yyyyy... twierdzenie "Jeśli na 10 inwestycji na 9 jest problem" poparte jest rachunkiem prawdopodobieństwa. $$P(A) = {|A| \over |\Omega|}$$ $$P(A) = {|9| \over |10|}$$ $$P(A) = {0,9 = 90\%}$$ Jeśli chcesz poczytać na ten temat więcej polecam książkę "Tablice matematyczne", Alicja Cewe oraz jakiś podręcznik do Matematyki z zakresu szkoły średniej bądź gimnazjum.
 39. 5 punktów
  Betonowa dżungla w koło, wiosna przyszła jest wesolo, na balkonach przesiadujo, w głos rozmowy, lamentujo, w łóżkach harce, imieniny, darcie pyska bez przyczyny, remontujo, odnawiajo, żyrandole się bujajo, taki urok życia w blokach, się przyzwyczaj lub zmień lokal Z serdecznymi pozdrowieniami (również dla siąsiadów chodzących w chodakach)
 40. 4 punkty
  Jak dla mnie temat od czapy. Zawsze można zwiększyć ilość mszy. Tak chyba jest łatwiej Kościół to nie mury przecież. Wygląd kościoła kwestia gustu. Tyle w tym temacie. Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 41. 4 punkty
  Tak mi się skojarzyło z tym tematem:
 42. 4 punkty
  Dzień dobry, Piszę do Państwa, Sąsiadów w sprawie wyjazdu/ wjazdu do naszych bloków, notorycznie jacyś mistrzowie parkowania (nie wiem czy od nas z bloków czy z sąsiednich) parkuje tak,że jest mega ograniczona widoczność przy wyjeździe. Jak ktoś ma długie auto z przodu to musi się po trochę wychylac bo serio nic nie widać, jest to niebezpieczne dla nas wyjeżdżających jak i jeżdżących główną ulicą. Nie wiem czy Wy też zauważcie ten problem i zgłaszał to może ktoś w Spółdzielni czy po prostu Wam to nie utrudnia wyjazd i czekamy aż będzie pierwsza stłuczka/ wymuszenie? Myślę,że słupki by rozwiązały sprawę... A jakie macie zdanie na ten temat? Pozdrawiam
 43. 4 punkty
  Człowieku - kiedyś wojsko żarło czekoladę z koksem, kiedyś papierosy były zdrowe, można było jeździć bez pasów a oświetlenie uliczne było gazowe. Świat się zmienia.
 44. 4 punkty
  W sumie racja. W każdej społeczności znajdą się tacy jak Ty, którzy będąc dumnymi właścicielami kawałka trawy nie zgodzą się na chodnik, bo - jak sam powiedziałeś - mają prawo. Cytat z "Nie ma mocnych" widać w pełni trafiony, zwłaszcza biorąc pod uwagę że podsumowałeś wszystkich wiedząc w pełni co by zrobiło kilka setek osób. No omnibus się nam trafił. Kolejny (i nie pierwszy) który uważa że Spółdzielnia to teren mlekiem i miodem płynący, natomiast fakt że ludzie świadomie kupują mieszkania gdzieś indziej niż w Spółdzielni do świadomości przebić się nie jest w stanie - bywa i tak. Tacy jak Ty powinni w końcu wykonać tytaniczną robotę i wbić sobie do kapusty, że dokładnie tak każdy wiedział co kupuje i nie bój żaby, większość tych osób jest w pełni zadowolonych z wykonanego wyboru. Jeśli idąc do pętli można byłoby darować sobie przechodzenie przez jezdnię to byłoby spoko, skoro jednak podobni Tobie mają sobie poprawić dzień w taki właśnie sposób - proszę, na zdrowie. Chyba wezmę parasol przez kolejną g...burzą.
 45. 4 punkty
  Panie Zbigniewie, Założył Pan konto godzine przed dodaniem tego wpisu. Może warto było dołączyć do nas wcześniej i podyskutować o sprawach osiedla a nie szukać darmowych głosów? Żaden z kandydatów nie próbuje nas do siebie przekonać, mają wyborców w dupie. Najłatwiej porozklejać plakaty, zaśmiecić wszystko ulotkami, a gdy trzeba podyskutować to usta milczą. Taka to polityka, ważne że kasa się zgadza.
 46. 4 punkty
  Dobry moment, aby z porozmawiać na temat sprzedaży gruntu pod szkołę w cenie, która umożliwi miastu szybki zakup.
 47. 4 punkty
  Temat przyszlorocznego festynu na osiedlu: "Tu bedzie droga" oczywiscie na parkingu telefoniki...
 48. 4 punkty
  Gdyby ktoś chciał a nie mógł przeczytać - screenshot:
 49. 4 punkty
  Hej Przesyłam parę fotek z dzisiejszego dnia
 50. 4 punkty
  Obecnie na placu budowy: Budynek 1: - wprawiono okna na 3 piętrze, - przyjechał styropian do ocieplenia, - przyjechały 2 silosy tynkarskie, - zabezpieczono okna pod tynkowanie ścian wewnętrz - skoro przygotowują się pod tynkowanie można wnioskować, że instalacje elektryczne oraz wodno-kanalizacyjne zostały wykonane, - zabezpieczono budynek od dołu izolacją przeciwwilgociową, Budynek 2: - wylano strop drugiego piętra (został jeszcze fragment do wylania na części budynku sąsiadującej z budynkiem 1 oraz 3), - częściowo pojawiły się ściany nośne na 3 piętrze, Budynek3: - ukończono murowanie oraz wylano strop ostatniego piętra, - na 1szym piętrze są wprawione okna oraz dostrzegłem również położoną instalację elektryczną Poniżej zamieszczam kilka zdjęć wykonanych w sobotę. Jako, że nie mam możliwości być na Złocieniu przez najbliższe 3 tygodnie bardzo proszę aby ktoś podzielił się zdjęciami ze swoich wizyt w najbliższym czasie. Widzę, że osób zainteresowanych tą inwestycją przybywa na tym forum, więc takie relacje zdjęciowe na pewno ucieszą niejedną osobę. Uwaga techniczna: plac budowy można obejść do okoła, z tyłu (od strony budynku 2) znajduje się fajnie usypana górka ziemi z której wszystko bardzo dobrze widać, nie trzeba walczyć z zasłaniającym ogrodzeniem Życzę miłej niedzieli i czekam na zdjęcia od Was
×
×
 • Dodaj nową pozycję...