Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją od 09/29/17 uwzględniając wszystkie działy

 1. Witojcie, Jo żech jest ze Wsi przyjechołech do dużego miasta za chlybem ale ni przeszkadzo mi to w tym by dboć o nosze wspólne dobro i wim, że jak parkuja furgon to w wyznaczonym ku tymu mijscu, wim tyż że jak leza ze psym ku jego potrzebom to sam po nim sprzątom co by żodyn w to nie wloz, chca se głośnij posłuchać szlagrów to wciepuja na słuchawki, a jak wchodza do chaupy to chodaki seblekom co by somsiadowi gipsdeka się na łyb nie zwaliła. Mom nadzieja, że wspólnymi siłami wyplewimy chamstwo ze złocienia co by naszo dzielnia świeciła przikładem...że mimo duzego skupiska ludziów do się w zgodzie i porządku żyć... Wszystkim forumowiczom życza pogodnyj i radosnyj wiosny, pozdrawiom, Greg45 mosz u mnie piwo za tyn wontek
  12 punktów
 2. A jeśli moje hobby to strzelectwo, a nie mam w pobliżu strzelnicy, to też mogę sobie w okolicach osiedla poćwiczyć?
  10 punktów
 3. Coś mi się zdaje że pod nickiem "www" ukrywa się rasista, ksenofob i prawdziwy "Polak-Patriota". Najpierw stękał coś o obozie w innym wątku, teraz z kolei wskazuje kto i gdzie powinien robić zakupy, a na dodatek po czym poznać szanującego się obywatela RP. Dziwne tylko, że jako szanujący się obywatel RP i Polak ma problemy z językiem polskim. I wiesz co. Rzygać mi się chce na takich "szanujących się obywateli RP" jak ty. Na duże "Ty" nie zasługujesz.
  10 punktów
 4. Napisze tak. Jestem w pewnym sensie jednym ze sponsorów tej imprezy dlatego to co jest organizowane prze ze mnie i moja żonę tylko i wyłącznie z naszych finansów. Interesu w budowie tej szkoły nie mam żadnego gdyż zanim ją wybudują moje dzieci już dawno skończą podstawówkę. Z organizacji swojego zakresu się nie wycofamy(pomimo zniechęcających maruderów) ale mam nadzieje, że owi maruderzy wysilą się na tyle by nie psuć dobrej zabawy innym. Dodam jeszcze, że dla przyjemności ludzi, którzy przybędą na festyn niektóre z atrakcji będą sponsorować członkowie komitetu. Jak zapukano do moich drzwi aby podpisać petycję o budowę nowej szkoły podpisałem w ciemno bez zadawania pytań choć mogłem to wszystko olać i szkołę na złocieniu i szkołę na Sucharskiego bo do żadnej z tych szkół moje dzieci nie chodzą ani chodzić nie będą. Tyle że pomyślałem nieco bardziej w przyszłość i doszedłem do wniosku że jednak ta szkoła na złocieniu może się przydać ewentualnie moim wnukom. Ale widać nie wszyscy myślą tak jak ja i to co czeka dzieci ich dzieci to już nie ich zmartwienie. Czasami warto pomyśleć nieco bardziej w przód a nie tylko tu i teraz.
  10 punktów
 5. Tyle że byłem tym z nielicznych ateistów który zdążył przeczytać post i o promowaniu religii nie było tam mowy - fakt był nieco przydługi ale napisany w formie informacji dla zainteresowanych. Usuwając post usunąłeś informację. Nie wiem czy "22 oznaczyły wątek jako SPAM" jest w tym przypadku (odpowiedzią na pytanie) równoznaczne z prośbą o usunięcie wątku. Dla mnie oznaczenie wątku jako spam jest równoznaczne z brakiem zainteresowania wątkiem i niechęcią do jego obserwowania. Swoją drogą nie wiem jak się wątek oznacza jako spam bo z chęcią bym kilka oznaczył ale nie dlatego że chciałbym ich usunięcia ale zwykłym brakiem zainteresowania. Jeżeli oprócz oznaczenia jako spamu wystąpiono do Ciebie o usunięcie wątku to już świadczy o "tolerancji" osób występujących z taką prośbą. Usunięcie całego wątku to już za dużo - mogłeś go osobiście skrócić do niezbędnej informacji - tak robią na innych portalach społecznościowych chcąc zablokować komuś możliwość wypowiedzi. ""zapomniałeś" jeszcze dopisać Powód: Ostrzeżenie Zawartość: Krąg Biblijny na os. Złocień Kara: Przyznano punktów: 5, nie wygasają nigdy. Komentarz Admina: Nie chciałbym aby to forum było używane do propagowania jakiejkolwiek działalności religijnej. Dotyczy to każdej jednej religii bez wyjątku. " Wcale się nie dziwię Rzulfrydz że usunął wszystko co z nim związane. Jak coś trzeba wydusić od kościoła (teren pod szkołę) - to jest cacy - jak zamieścić informację na temat spotkania biblijnego to zakaz propagowania jakichkolwiek religii. Gratuluję podwójnych standardów.
  9 punktów
 6. Jestem zawiedziony, że "młotkiem". Chwytliwy tytuł! Liczyłem na jakiś pikantny wpis! Złapałem się na tego clickbait'a 😉
  8 punktów
 7. 8 punktów
 8. Macieju, osiedle jest naszym dobrem wspólnym. Nie ważne czy ktoś posiada mieszkanie na kondygnacjach wyższych ,piwnice, garaż podziemny, czy tez naziemne miejsce parkingowe. Sytuacja wyjątkowa, taka jak powódź, dotknie nas wszystkich w większym lub mniejszym stopniu. Jeżeli nawet nie posiadasz żadnej nieruchomości poniżej poziomu gruntu to zalanie osiedla utrudni Ci wydostanie się z bloku i ogólne "codzienne" funkcjonowanie. Z tego powodu myślę, że w każdego mieszkańca dobrze pojętym interesie jest pomoc w zabezpieczeniu naszego wspólnego dobra. Nie zrobią tego za nas żadne służby publiczne, które dostają w tym czasie setki zgłoszeń i muszą podzielić swoje ograniczone "środki ludzkie". Czy w związku z Twoją wypowiedzią, gdy zapali się Twój dom wszyscy mieszkańcy mają czekać na interwencję odpowiednich służb, gdyż to w ich gesti leży obowiązek ratowania Twojego mieszkania i dobytku? Czy wszyscy mają zakładać, że jesteś ubezpieczony na taką ewentualność i pozostać bierni?! Niezależnie od sytuacji pozostańmy ludźmi i walczmy o swoje wspólne sprawy. Wydaje mi się, że wszystkim mieszkańcom niezależnie od stanu posiadania się to opłaci.
  8 punktów
 9. Piotrze nie wchodź w dyskusję szkoda Twoich nerwów trzymaj mema
  8 punktów
 10. Ta grupka szczeniaków co łaziła i się darła to same jednostki o wadze nie przekraczającej 40kg. Krzywdę to mogą zrobić co najwyżej sobie... póki co. Może jeszcze podrosną. Albo zmężnieją. Byli na siłowni w czasie jak akurat z niej korzystałem. Z musu słyszałem fragmenty ich rozmów, co uśmierciło mi znaczną ilość szarych komórek. Tam byli jeszcze grzeczni ale słychać było iż mają plany się mocniej nawodnić. Co też uczynili, i skutkowało to piłowaniem mord w nocy. Wg mnie to zagrożenia dla zdrowia postronnych to oni nie stanowią. No może dla psychicznego, to tak. A wątek kibolski... ehh to w ogóle zabawna sprawa z tymi kibicami/kibolami. Zawsze mnie śmieszyło to, jak głupim trzeba być żeby się kibolstwem zajmować. Krzyczeć jakieś upośledzone hasła, nienawidzić innego człowiek z wydumanych powodów... ehhh Ciekawe są też ciągotko homoseksualne braci kibicowskiej. Najczęstsze ich wrzaski to te typu "j...ać <tu wstaw: Policję, dowolną nazwę przeciwnej drużyny, mniejszość religijną, sędziego itp>", słynne "hwdp" to już nawet nie kryptohomoseksualizm tylko jawny coming out. Cóż innego znaczy "hwdp" jak nie stanowcze wyrażenie chęci penetracji analnej przedstawiciela służb mundurowych. Widocznie nie tylko panny ustawiają się za mundurem, ale i kibice. Przy okazji apel do kibiców/kiboli: Nie bójcie się swojego "ja". Wyjdźcie z ukrycia. Zaakceptujcie swój homoseksualizm. To normalne zjawisko. Dość popularne. Wyeliminujcie tylko ze swoich żądzy agresję i wszystko będzie ok.
  8 punktów
 11. Już to gdzieś na facebooku zostało poruszone - jadąc zgodnie z przepisami 20 - 30 km/h przejeżdżanie przez progi powinno być łagodne i w miarę możliwości jak najmniej odczuwalne w samochodzie, a obecnie musisz się praktycznie zatrzymać żeby nie potłuc sobie felg. Policja też tak objeżdża te idiotyczne progi (środkiem), więc to łapanie ludzi jest co najmniej śmieszne. Lepiej przyłożyliby się do zatrzymywania tych gamoni, którzy w niedziele upalają samochody gdzieś na końcu Domagały. Nie mam oczywiście nic przeciwko progom - dobrze że są bo idioci robili sobie wyścigi po ulicy, ale powinien być w tym wszystkim jakiś pomyślunek, a nie budowanie na zasadzie - w projekcie było 10 progów, no to jest, a komfort jazdy rzecz obca, projektant pewnie tędy nie jeździ. Osoby krytykujące objeżdżanie progów środkiem albo nie jeżdżą samochodami albo mają stalowe nerwy - od codziennej jazdy tą drogą bez objeżdżania progów można dostać białej gorączki. Ktoś zasugerował, że mogliby zrobić takie podwyższenia w miejscach przejść dla pieszych, jadąc powoli przejeżdża się przez nie bardzo płynnie, a zasuwając z większą prędkością można sobie potłuc zawieszenie.
  7 punktów
 12. Witam Was, jestem nowym mieszkańcem tego osiedla. Zważywszy że każda zmiana w życiu niesie za sobą jakieś konsekwencje to doszedłem do wniosku, że moja przeprowadzka na to osiedl będzie się wiązała z ciekawym wyzwaniem, a mianowicie every day photo - w wolnym tłumaczeniu chcę każdego dnia wrzucić jedno ciekawe zdjęcie związane z tym osiedlem.. czy mi się to uda hmm oby! Zachęcam do sprawdzania tego postu oraz proszę o trzymanie kciuków za ten projekt Dziś prezentuję 1 fotografię... oraz zaczynamy od małego konkursu. Kto rozpozna lokalizację w której zrobiłem tą fotografię?:)
  7 punktów
 13. Mój subiektywny ranking pozytywnych wydarzeń z 2019 1. Otwarcie Domagały (+ faktyczne rozpoczęcie starań o przedłużenie do Śliwiaka); 2. Decyzja i nabycie działki pod szkołę, 3. Atut; 4. Biblioteka (w trakcie); 5. Paczkomat; 6. Czujnik Airly na osiedlu (czy aby na pewno wystartował w 2019?); 7. Instalacja słupków na chodniku obok Żabki (= bezpieczny wyjazd oraz możliwość korzystania z chodnika przez pieszych); 8. Remont Półłanki w rejonie Rybitw; 9. Remont placu zabaw na Agatowej; 10. Punkt pocztowy zostaje w EURO; 11. Aleja drzew wzdłuż Domagały; 12. Decyzja o lokalizacji bazy LPR w okolicy lotniska modelarskiego (czy jest szansa na drogę pod S7, przez Złocień?); 13. Inteligentne Garaże Rowerowe na stacji Bieżanów- Drożdżownia; Nie sądziłem, że ta lista dociągnie do 5!, a jak widać wyszło grubo ponad... i jeszcze pewnie coś by się znalazło. To był naprawdę dobry rok dla osiedla! Wszystkim, którzy przyłożyli się do każdego z w/w "cudów", chciałbym serdecznie podziękować!!! Szacun!!!
  7 punktów
 14. Muszą? No chyba sobie robisz jaja. Musi to człowiek jeść, pić a nie ścigać się po publicznej drodze samochodem.
  7 punktów
 15. Chciałbym zwrócić uwagę na zachowania ludzi związane z odpadami. Konkretnie to chodzi o syf w wiatach śmietnikowych. Problem powstaje z kilku przyczyn: Januszokuźniary nie zgłaszają faktycznej liczby osób mieszkających, i są bloki gdzie na 50 mieszkań zgłoszonych jest mniej niż 50 mieszkańców. Więc nie ma budżetu "na bloku" aby zamówić większą ilość kontenerów. Uczciwi płacą więc za cwaniaczków, a wszyscy przez nich mamy syf i smród przy kontenerach. Januszoleniwce powodują przepełnianie kontenerów. Notorycznie widzę kartonowe pudła wrzucone do kontenerów. A wystarczy zgnieść/złożyć/zdeptać taki karton. Januszolewnice mają też podgatunek Głuptaki. Np. Taka Pani Kasia robiąca internetowe zakupy w sklepach SMYK, a mieszkająca na ulicy z minerałem w nazwie, której suma cyfr numeru telefonu daje wynik 52, a jak dodać numer bloku i numer mieszkania do wychodzi 45 (mam nadzieję że RODO jest zadowolone z takiej anonimizacji głuptaczki Kasi). Takie Głuptaki są na tyle leniwe, ze nawet nie zdzierają z wielkiego pudła swoich danych kontaktowych (pełnego adresu, imię + nazwisko, nr telefonu, nawet numer i rodzaj zamówienia tam jest). Januszosyfiarze co pieprzną swoje śmieci byle jak i robią syf we wiacie śmietnikowej. Proszę zadumajcie chwilę nad swoim zachowaniem a następnie porozmawiajcie ze znajomymi, sąsiadami. Nie bądźcie Januszognidami.
  7 punktów
 16. Pełno jest takich Januszy współżycia sąsiedzkiego na tym osiedlu, którzy: zostawiają śmieci na zewnątrz bo za trudno otworzyć brameczkę, wyrzucają pudła po swoich wielkich telewizorach wypełnione styropianem do niebieskich koszy zajmując sporą ich powierzchnię a potem są wielce zdziwieni, że podnoszą opłatę za śmieci. To ci sami, którzy nie zamykają po wyrzuceniu wiaty bo to już za dużo pracy a potem narzekają, że złomiarze buszują po śmietnikach, To też ta sama liga, w której do niebieskich wyrzuca się kawałki szafy albo bok od kanapy bo to jest takie fajne. nie sprzątają po psach bo ciężko się schylić a potem zaskoczeni, że dziecko wraca z gównem na spodniach bo się wywróciło wsadzają pół chleba do karmnika z nadzieją, że wróbel porwie całość i schowa na zimę a potem skarżą się, że "spółdzielnia nie dba" bo oni mysz widzieli pozwalają dzieciom i sobie totalnie na wszystko wliczając w to jazdę na hulajnogach i deskorolkach po korytarzu i taką ekwilibrystykę przy znoszeniu roweru do piwnicy, że ślady opon są prawie na suficie. A jak pęknie płytka albo trzeba pomalować bo ściany wyglądają jak w patolandzie od setek hamowań i obijania się o nie to "że jak to, że dlaczego oni mają płacić" nocni fani wyrzucania segregowanych śmieci (szczególnie butelek) do dzwonów najlepiej tuż przed północą bo to fajne i ludzie lubią brzęk tłuczonego szkła jak zasypiają podróżnicy potrafiący otworzyć drzwi do klatki i zostawić na parę godzin otwarte dopóki ktoś inny nie przyjdzie bo zamknięcie ich to już kwestia, która przerasta ich pojmowanie ale potem są prawdziwie zaskoczeni, że ktoś próbował ukraść rower z wózkowni albo "skąd się nagle te klubowe napisy na klatce wzięły pani mi powie". I można by tak wymieniać dalej a nie daj bóg jak się odezwiesz to cię zjedzą albo zaraz określą jako tego, który się czepia. Prawda jest taka, że jest tutaj dużo fajnych ludzi ale jest też cała masa takiego typowego ciemnogrodu, któremu nie wytłumaczysz, że fajnie by było tworzyć inteligentną i zadbaną społeczność szanującą własne otoczenie. Że to nie jest fajne drzeć mordę o 23ciej bo "Przemo" czy inny "Krzycho" ma 40te urodziny, że większość ludzi naprawdę nie lubi ślizgać się po podłodze w śmietniku bo się komuś słoik rozbił, że światło w piwnicy się gasi a jak sobie sprowadzasz kumpli na imprezę na 12 osób to bądź tak dobry i nie zajmuj rano połowy kubła swoimi śmieciami bo zaraz urośnie górka itd.
  7 punktów
 17. Witam wszystkich. Dlaczego taki tytuł ? Bo uważam, że jest chwytliwy, a skoro zainteresowałeś się czytelniku/czko to znaczy że działa. Dlaczego w wątku Spółdzielni ? Bo tu mieszkam i dotyczy jej członków i ich rodzin. Jaki ma cel? Piętnowanie wszystkich negatywnych zachowań tych którym wydaje się, że teren naszego osiedla jest "bardziej ich" i mogą robić co chcą. Taki ktoś swoje śmieci "przechowuje" na klatce schodowej, zamiast od razu wynieść do śmietnika. Taki ktoś robi sobie prywatny schowek lokatorski z wózkowni, albo używa grata postawionego na parkingu w takim charakterze. Taki ktoś używa ogródka fitnesowego w charakterze wybiegu dla swojego pupilka. I jeszcze a' propos fitnesowego ogródka: wjeżdża wózkiem, rowerem, hulajnogą czy też sankami, chociaż jest to zabronione, albo używa go w charakterze placu zabaw dla dziecka, chociaż placów zabaw nie brakuje. Czy naprawdę tym ludziom brakuje wyobraźni co może stać się dziecku na urządzeniu które nie jest dla niego przeznaczone, czy są po prostu tak głupi? Taki ktoś parkuje z uporem maniaka na skrzyżowaniu, albo nie ustępuje pierwszeństwa nadjeżdżającemu z prawej strony (chociaż jest strefa zamieszkania), narażając zdrowie innych. Taki ktoś nie sprząta po swoim pupilku, mało tego, potrafi przyglądać się jak taki pupilek robi na chodniku, zamiast ściągnąć go na trawnik. Przykładów jeszcze mógłbym wskazać mnóstwo, ale nie chodzi o to aby je tylko wskazać, ale i piętnować. Osiedle jest nasze wspólne i mam nadzieję, że nie tylko mnie zależy aby było miło, czysto i przyjemnie. Taki nasz mały heimat (brak właściwego określenia w j. polskim) I jeszcze jedno. Proszę nie odbierać tytułu wątku w ten sposób, iż Ci "ktosie" pochodzą z tego lub innego rejonu, bardziej lub mniej zurbanizowanego. Bardzo często tym "miastowym" więcej słomy z butów wychodzi.
  6 punktów
 18. Biesiadowo to jakaś ponura kpina. To co tam podają to trudno nawet odpadkami nazwać. Śmieszne są ich kupione opinie na google. Najbardziej rozbawiła mnie ta fejkowa opinia: "Trafiłam tu przez przypadek z rodziną podczas zwiedzania Krakowa. Super miejsce i klimat. Mozna dobrze zjeść. POLECAM" Złocień atrakcją turystyczną dla rodzin Szybki upadek Biesiadowa widzę.
  6 punktów
 19. /Dziś miał miejsce kolejny incydent - grupa ok 10 osób w wieku 17-20 zorganizowała sobie polowanie na innych nastolatków. Ale nie o tym . Jeden z grupy idiota odpalił rakietnicę celując w konkretne mieszkanie. Gdyby to było moje mieszkanie gwarantuję, że zatrzymanie przez policję tego durnia uratowało by mu zdrowie. Weźcie Państwo pod lupę swoje nastolatki płci męskiej bo może się zdarzyć iż uznając podobne zachowanie za zagrożenie życia swoje i swojej rodziny ktoś sprawi iż w najlepszym przypadku odbierzecie dziecko z komisariatu.
  6 punktów
 20. Niech pierwszy rzuci kamień ten, który za dziecka nie szukał sobie równego kawałka drogi, żeby pojeździć przyjemnie na rolkach, hulajnodze. Kiedyś tego miejsca było więcej, teraz żyjemy w takiej zabudowie i gęstości stawiania bloków, że dzieci muszą sobie radzić w ten sposób. Ja osobiście jak widzę jadące tym kawałkiem dzieciaki na rolkach to zwalniam i powolutku omijam szerokim łukiem. Pozwólmy dzieciom być dziećmi, a to nas od nich różni, że mamy większą świadomość zagrożeń wobec czego możemy je bronić przed nimi P.S. Nie mam dzieci, ale pamiętam swoje dzieciństwo.
  6 punktów
 21. Weź nie pytaj o te kableWeź się za ten remont jużWeź tu ze mną, drogę budujWeź tu bądźWeź nie młodniej, asfalt staryWeź się starzej z łopatąRazem ze mnąIdź krok w krok dziurę zasyp będzie sztosWeź nie pytaj o projektyWeź się przytul blok przepchniemyWeź tu ze mną,Weź tu bądź.Będzie droga jak na N.Sącz
  6 punktów
 22. Posprzątałem troszeczkę. Pan ABCD dostał karę w formie tego, że każdy jego post musi zostać zatwierdzony zanim publicznie pojawi się na forum.
  6 punktów
 23. Pokaż mi palcem jakiekolwiek osiedle w Krakowie o którym nie można tego napisać
  6 punktów
 24. Zostałem wywołany do tablicy więc się odezwę. Z założenia chciałbym żeby to forum było apolityczne i areligijne. Ja mam swoje podejście do KK, ktoś ma inne. Ja mam jakąś tam opinię np. o świadkach Jehowy - ktoś ma inną. Jeden twierdzi, że Muzułmanie są spoko a inny się ich boi. I nie chcę aby to było poletko do religijnych bitewek. Wiecie ile dostałem próśb o usunięcie tematu "Kręgu Biblijnego"? 22 oznaczyły wątek jako SPAM... I powiem szczerze - był napisany w sposób np. dla mnie tak irytujący, że postanowiłem go ukryć, napisałem autorowi, że nie chciałbym aby to forum było wykorzystywane do promowania jakiejkolwiek religii. Reakcją na moją prośbę było wrzucenie tego samego posta od nowa. Jak 3 letnie dziecko. Ukryłem wątek po raz drugi - to Pan Rzulfrydz postanowił, że zachowa się jak obrażona smarkata dziewczynka i zabierze swoje zabawki. Ręcznie usunął wszystkie swoje posty (podziwiam, że mu się chciało) i kazał usunąć swoje konto. No to usunąłem mu to konto. Szczególnie po tym jak napisał mi PW które zaczynało się od "W związku z zaistniałym zjawiskiem cenzury żądam usunięcia konta..." Nie chce mi się dalej tego komentować bo zaraz znajdzie się jeden z drugim co będzie w garażu podziemnym bibuły drukował jaki to sledzik zły bo usunął wątek. Tyle ode mnie.
  6 punktów
 25. Uuu... mocne słowa. Dupa piecze, że trzeba będzie się przejść 5 minut?
  6 punktów
 26. Czasami mam wrażenie, że jest tu więcej internetowych Januszów czepiania się jak na tym memie ;) Ostatnio musiałem nieźle się nakombinować, żeby z powodu tego wątku na forum mimo wszystko zaparkować między wyznaczonymi liniami, gdy samochód obok zaparkował pod skosem przekraczając moją linię, gdybym zaparkował obok niego podobnie, a inni wraz z nim opuścili parking to znalazłyby się Janusze, którzy by skomentowali, że to ja źle parkuje.
  6 punktów
 27. Słuchajcie, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że podczas aktualnie trwających gigantycznych smrodów, większość mieszkańców chciałoby natychmiastowego działania i wyeliminowania problemu. To bardzo dobrze, ale musimy zdawać sobie sprawę, że z dnia na dzień problemu nie uda się rozwiązać, a tempo jego rozwiązywania będzie wprost proporcjonalne do zaangażowania mieszkańców. Ograniczenie smrodu wiąże się z wysokimi kosztami oraz ogromem pracy urzędników i służb. Wobec braku jednoznacznych przepisów tzw. ustawy odorowej, trudno spodziewać się aby bez presji społecznej, machina urzędnicza zaczęła działać w kierunku ograniczania uciążliwości zapachowych. Wraz z kilkoma mieszkańcami, przy wsparciu przewodniczącego RD - Jacka Bednarza podejmujemy szerego działań. Uczestniczyliśmy w kilku spotkaniach z władzami UM, WIOŚ, Strażą Miejską, MPWIK, innymi potencjalnymi smrodzicielami. Zorganizowaliśmy: - petycję: https://www.petycjeonline.com/usunicie_uciliwego_odoru_w_po… - Dziennik Smrodu: https://goo.gl/WXaYyZ - prowadzimy fanpage SMRÓD STOP - Kraków Wszystkim staramy się przedstawiać jak znaczącym problemem jest smród. Zauważamy powolną zmianę w podejściu władz do problemu. Formalnie zakończyły się pierwsze badania zespołu UEK. Ich wyniki oraz kolejne działania zostaną wkrótce przedstawione mieszkańcom na specjalnym spotkaniu. W najbliższym czasie oczekujcie kolejnych wiadomości w tym temacie. Ale żeby nasze działania mogły być skuteczne potrzebujemy paliwa - poparcia mieszkańców w postaci zgłoszeń do Straży Miejskiej, wpisów do Dziennika Smrodu, zgłoszeń do WIOŚ czy choćby polubień na fanpage SMRÓD STOP - Kraków. Systematycznie, a nie tylko od wielkiego dzwona, jak smród jest nie do zniesienia bo aż szczypie w oczy. To naprawdę ma ogromne znaczenie dla naszej sprawy. W miarę możliwości proszę również aby dyskusje prowadzić na SMRÓD STOP - Kraków. I jeszcze jedna uwaga na koniec - dla jednych problem smrodu jest istotny, dla innych mniej, ale nie ulega wątpliwości, że długookresowo wszyscy odczujemy korzyści z tego, że Płaszów przestanie być kojarzony ze smrodem. Działaj z nami dla wspólnego dobra!
  6 punktów
 28. Ostatnia awaria była spowodowana... cóż... moim błędem + tym, że mam ostatnio kupę pracy i nie zaglądałem tu wcale. Dopiero wiadomość na FB od jednego z użytkowników uświadomiła mi, że forum leży .... Powinno już działać jak należy.
  5 punktów
 29. W świetle Covid - szkoła nadal aktualna - źródło z up. PMK Z -ca Dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru W odpowiedzi na wniosek w sprawie budowy szkoły podstawowej na os. Złocień w Krakowie, uprzejmie informuję. Ad 1. Pomimo pandemii COVID-19 plany budowy szkoły podstawowej na os. Złocień w Krakowie są nadal aktualne. Ad 2. Ogłoszenie postępowania przetargowego na budowę szkoły podstawowej na os. Złocień w Krakowie nastąpi niezwłocznie po uzyskaniu niezbędnych decyzji i dokumentów warunkujących realizację inwestycji, w szczególności decyzji lokalizacyjnej na zjazd, która musi zostać poprzedzona zatwierdzeniem zmiany sposobu zagospodarowania terenu przyległego do pasa drogowego. Aktualnie trwają uzgodnienia z Zarządem Dróg Miasta Krakowa oraz Miejskim Inżynierem Ruchu, związane z obsługą komunikacyjną dla potrzeb planowanej budowy szkoły w zakresie rozbudowy ul. Agatowej. Wymagane są one do uzyskania zmiany sposobu zagospodarowania terenu przyległego do pasa drogowego, w zakresie niezbędnym do celów budowy szkoły i oszacowania kosztów. kolejne info z końca maja. Źródło: Miejskie Centrum Obsługi Oświaty. Wszystkie czynności związane z wykonaniem badań geologicznych oraz operatu wodno-prawnego zostały zakończone. Obecnie trwa oczekiwanie na uzyskanie stosownych decyzji i postanowień administracyjnych, w tym w zakresie gospodarki zielenią. Przewidywany termin ich wydania to maj/czerwiec br. i jest uwarunkowany zakończeniem postępowań administracyjnych przez jednostki niezależne od Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie oraz organizacją pracy tych jednostek w związku z sytuacją pandemiczną.
  5 punktów
 30. Nowa Poczta na osiedlu W poniższej sprawie skontaktowaliśmy się z odpowiednią jednostką i otrzymaliśmy informację, że w obszarze osiedla Złocień w Krakowie, przy ul. Domagały 45 (w pobliżu CH Atut), w II kwartale br. (prawdopodobnie kwiecień) uruchomiona zostanie placówka pocztowa w formacie filii UP. Z poważaniem, Zespół Doradców Klienta Dział Obsługi Klienta i Wsparcia Sprzedaży Contact Center Centrum Poczta Polska S.A.
  5 punktów
 31. Gościa, którego pies biega wolno, a o którym piszecie, zacznę nagrywać i sprawę zgłaszać do odpowiednich służb. To nie jest jego pierwsza akcja tego typu. Ponadto dzieciaki boją się tego psa, a on nie ma ani smyczy ani kagańca.
  5 punktów
 32. Ja mam już przymocowane do auta odpalę na przejazd
  5 punktów
 33. Czary mary i mamy prace nad dokończeniem Domagały. Najważniejsze że zaczęli kopać.
  5 punktów
 34. Witam, Zwracam się do życzliwych sąsiadów,jak wysiadacie z auta to zwracajcie uwagę na czyjeś auto obok. Ręce mi opadają od polerowania 3 razy w roku auta,nie wspomnę o rysach na głębokość podkładu. Zaraz ktoś powie to wynajmij garaż,więc uprzedzę zbędne komentarze,żę nie myślę o wynajęciu. Ktoś szanuje twoją własność wiec i ty poszanuj czyjąś, żyjemy na jednym osiedlu czy nam się to podoba lub nie. Pozdrawiam. Użytkownik dużego parkingu przy Malachitowej . P.s czekam na hejty, będzie lektura do spania.
  5 punktów
 35. Przyjdzie zima dzieci nima... ludzie ! miejcie litość sam mieszkam przy placu zabaw calusieńkie lato krzyki,piski,płacze,przekleństwa, piszczące elementy placu zabaw można by było się przyczepić do wszystkiego tylko czy naprawdę nie można do takich nieudogodnień się przyzwyczaić albo chociaż próbować ? Człowiek trochę słucha radia ,czyta gazet są problemy mieszkańców i również doczytać można tam o pozwach zbiorowych kaliber problemu jest jednak zgoła odmienny bo nie potrafię sobie położyć na jednej szali problemu krzyczących dzieci z np. pozwem dot. budową lotniska, spalarni, zakładu produkującego miedź, czy budowa olbrzymiej fermy zwierząt za płotem. Nie chciałbym aby mnie w tak młodym wieku denerwował ten plac dla dzieciaków który mam niemal pod balkonem bo za 10 czy 20 lat denerwowałoby mnie pewnie wszystko łącznie z gruchającym gołębiem na parapecie czy piaskiem naniesionym na klatkę schodową przez sąsiada . Liczę tylko że osoby które pod takimi pozwami się podpisują biorą również czynny udział w walczeniu podpisami z tym co naprawdę może zaszkodzić mieszkańcom osiedla Złocień.
  5 punktów
 36. Jak bym miał w kilku słowach opowiedzieć o tym osiedlu jeszcze jako świeży mieszkaniec zacząłbym chyba od tego... #everydayphoto #złocień #faraonmovie #road #korki
  5 punktów
 37. To i ja dorzucę do ogródka. Jakby niektórzy miastowi nie wiedzieli... to w niektórych jak nie we wszystkich wioskach segregacja, taka jak teraz nam usiłują wprowadzić, była już od wielu lat. A tu co dzwony i śmietnik na wszystko. Mało tego, każdy mając swoje własne śmieci na ogrodzie pilnował by były posegregowane i zabrane, bo jak nie były w ładzie i składzie to nie zabrali i zostawały do następnego odbioru ( o ile je następnym razem doprowadził do porządku) , zazwyczaj za miesiąc... A tu co "miastowy" wystarczy jak wywali do wiaty i już nie jego, nie ważne co dalej nie obchodzi go, nie jego ogród nie musi się tym dalej zajmować.
  5 punktów
 38. Dzień dobry wszystkim sąsiadom Jak część z Was już wie dzięki poczcie pantoflowej, wkrótce na osiedlu otworzy się nowy sklep, w końcu Lokalizacja - obok Żabki i gabinetu weterynaryjnego. Asortyment - jak w tytule. Planowane otwarcie - druga połowa października, wkrótce podam konkretną datę W dzień otwarcia będą upominki dla wszystkich klientów A potem postaramy się pozostać atrakcyjni dzięki dobrym cenom i NAJLEPSZEMU towarowi Kochani jesteśmy na etapie zatowarowania. Jeśli ktoś ma sugestie w tej sprawie, np. bardzo chciałby towar tej czy innej marki, proszę pisać Planujemy mieć owoce, warzywa i nabiał z Targu Pietruszkowego (w tej samej cenie). Poza tym produkty wielu świetnych marek, te tańsze i te z najwyższej półki! Czekamy na wasze sugestie! Pozdrawiam, Paulina
  5 punktów
 39. Wszystkie kwestie formalne dotyczące dokończenia Domagały zostały uregulowane. Zostaje kwestia wykonania tego przez robotników. Informacja od Pani radnej Grażyny Fijałkowskiej. Nie pozostaje nic innego niż uzbroić się w cierpliwość.
  5 punktów
 40. Zastanawiam się czy nie napisać maila do programu "Absurdy drogowe", myślę że takie coś by się tam idealnie nadawało, a może pokazanie tego w TV trochę pospieszy sprawę i urzędników
  5 punktów
 41. Zgodnie z Art. 60. ust. 2. pkt 2) zabrania się używania pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmierną emisją spalin do środowiska lub nadmiernym hałasem. Z kolei zgodnie z Art. 60. ust. 2. pkt 3) zabrania się pozostawiania pracującego silnika podczas postoju na obszarze zabudowanym. W świetle definicji zawartej w art. 2 pkt 30 ustawy pod pojęciem postoju należy rozumieć „unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające dłużej niż 1 minutę”. Czyli poniżej minuty można Rozumiem, że najbardziej "burzą się" osoby nie jeżdżące autem. Nie wystarczy odśnieżyć i wyskrobać szyb, Czasem trzeba poczekać, aż od środka się szyba nagrzeje i odparuje. Jednak widoczność i bezpieczeństwo są ważne. Ale jak widac znajdą się tacy, którym zawsze coś przeszkadza.
  5 punktów
 42. Aven zagłosuję jak Ty to genialne przecież !! i będzie szkoła od pstryka , droga na półłanki że kawkę na kokpicie posadzę podczas jazdy , na klasztornej musnę kółeczkami auta o asfalt i skuteczne będą działania dla naszego regionu, i listonosz będzie dronami paczki na Złocieniu wysyłał tyle lat żyjecie a pojęcia o polityce nie macie tak przyjdzie nowy król/owa i nagle różdżką Wam się odmieni sami zabierzmy się do roboty bo polityków to możemy jedynie dokarmiać i jaki by nie był zawsze będzie zły .... Tak długo jak będziemy siedzieć i czekać na króla na białym koniu tak długo będziemy cierpieć i nie ważne jaki będzie to włodarz/rka miasta.
  5 punktów
 43. także grillowanie na tarasie jest złe
  5 punktów
 44. Witam, Przesyłam parę zdjęć zrobionych dzisiaj tj.12-06-2018r. (Niestety tylko takie udało mi się zrobić ,ponieważ pogoda rano niestety nie dopisała i nie mogłam podejść z innej strony bloków .. )
  5 punktów
 45. Yyyyy... twierdzenie "Jeśli na 10 inwestycji na 9 jest problem" poparte jest rachunkiem prawdopodobieństwa. $$P(A) = {|A| \over |\Omega|}$$ $$P(A) = {|9| \over |10|}$$ $$P(A) = {0,9 = 90\%}$$ Jeśli chcesz poczytać na ten temat więcej polecam książkę "Tablice matematyczne", Alicja Cewe oraz jakiś podręcznik do Matematyki z zakresu szkoły średniej bądź gimnazjum.
  5 punktów
 46. Betonowa dżungla w koło, wiosna przyszła jest wesolo, na balkonach przesiadujo, w głos rozmowy, lamentujo, w łóżkach harce, imieniny, darcie pyska bez przyczyny, remontujo, odnawiajo, żyrandole się bujajo, taki urok życia w blokach, się przyzwyczaj lub zmień lokal Z serdecznymi pozdrowieniami (również dla siąsiadów chodzących w chodakach)
  5 punktów
 47. Proszę Cię... parkingi pod blokami to nie jest miejsce na przechowywanie wraków. To nie jest tak, że dzwonisz do strażników i oni usuwają pierwsze z brzegu auto. Stoi wrak - to usuną. Niestety w naszym kraju nie brakuje cwaniaków którym się wydaje, że wstawią sobie rupiecia bez przeglądu na parking i będą mieć darmową komórkę lokatorską. Poniżej masz parę zdjęć aut które dzięki mojemu zgłoszeniu Straży Miejskiej zniknęły z osiedla. BUS - stał na miejscu dla inwalidów dobre pół roku, zgnity, dziurawe opony, na pace śmieci, deski, puszki po piwie. Escort - bez OC, bez przedniej tablicy, dziurawe opony. To są ewidentnie porzucone wraki i bynajmniej nie mam sobie nic do zarzucenia, że udało się ich pozbyć z parkingu. W tym wypadku nie trzeba było lać oleju ze słoika. Pamiętaj też proszę, że to nie jest tak, że piszesz straży miejskiej żeby samochód odholowali a oni to robią ot tak. Przepisy są takie: Proszę też nie pisać bzdur o tym jak to sąsiad sąsiadowi wilkiem. Są pewne normy współżycia i robienie sobie z publicznego parkingu prywatnego miejsca postojowego na zdezelowany samochód raczej w te normy się nie wpisuje. Oczywiście nikt nikomu rupiecia "na młode" trzymać nie zabrania - można z powodzeniem taki samochód wstawić do swojego prywatnego lub wynajętego garażu i tam go trzymać aż zamieni się w szczere złoto. A co byś powiedziała o tym jakbym na miejscu parkingowym przed blokiem postawił sobie starą sofę i komodę, przykrył to ładnie plandeką i liczył na to, że sąsiedzi to zaakceptują? Czym to się niby różni od tego że funkcje plandeki spełnia karoseria samochodu?
  5 punktów
 48. Sądząc po nicku (Strong baba) to raczej kobieta. A sądząc po aktywności to -delikatnie ujmując - baaaardzo zdenerwowana: zdążyła już założyć nowy wątek (poszukiwany konfident) i skomentować 2 baaaardzo stare wpisy. A wszystko - jak podejrzewam - z tego powodu, że przytrafił się mandat. Bo jak zwykle wszyscy winni, tylko nie ONA. Żeby przypadkiem nie trafić na Jej czarną listę, od razu zapewniam, że to nie ja jestem tym który zgłasza wykroczenia drogowe na policję. Ale rozumiem tego kogoś i na swój sposób popieram. Czy ktoś z tych którzy parkują byle gdzie, zastanowił się kiedyś, co stałoby się gdyby zaistniała konieczność rozstawienia wozu bojowego straży pożarnej z podnośnikiem ? Tak, wiem, zaraz będzie: czepia się, może się to zdarzyć raz na sto lat, zdąży się przestawić zawalidrogi itd, itp, ble,ble, ble. A co jeśli akurat (nie daj boże) teraz, tutaj i na dodatek u Ciebie drogi czytelniku? I jeszcze jedno. Przypominam wszystkim, że w strefie zamieszkania pierwszeństwo ma pojazd nadjeżdżający z prawej strony !!!!!
  5 punktów
×
×
 • Dodaj nową pozycję...