Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 07/22/20 uwzględniając wszystkie działy

 1. Pytanie do lubiących "zygzakowanie". Czy aby w rejonie progów nie ma linii podwójnej ciągłej ? Czy Kodeks Ruchu Drogowego zezwala na najeżdżanie na linię ciągłą ? I tyle w temacie. Proszę nie odpowiadać, prowadząc jakieś dywagacje typu "a co by było gdyby", "a co jeśli", "a ja wiem lepiej" itd, itp. Polacy uwielbiają znać się na wszystkim lepiej i co najważniejsze, interpretować prawo tak jak jest im wygodniej.
  1 punkt
 2. Serio? Jaki konkretnie nawyk tu się wyrabia? Omijania przeszkody? Omijanie dziur i kałuż też nie wchodzi w grę, bo wyrobi mi się jakiś nawyk? Problemem tych progów nie jest to że są, ale, jak napisali inni, jaki to jest rodzaj progów. Skoro jest ograniczenie do 30, to próg powinien być do tego dostosowany, a te progi to wręcz ekwiwalent znaku STOP. Jeśli przejadę przez ten próg z prędkością 30 km/h to wszyscy w samochodzie podskakują, a z siatek wysypują się zakupy;)
  1 punkt
 3. Zgadzam się z przedmówcami w kwestii ograniczenia ilości tych progów oraz ich konstrukcji na jakieś bardziej opływowe bo przy obecnych komfort przejazdu przy 20km/h jest żaden. A co do amatorów upalania gumy to takich przy ich super niskich zawieszaniach i niskoprofilowych oponach na aluskach zmusi do zwolnienia nawet 5 cm ponad asfalt.
  1 punkt
 4. Jak dla mnie powinien być jeden podłużny próg, przez który można przejechać zwalniając do 30km/h, a nie zatrzymywać się do 0, bo ten przejazd robi się po prostu męczący i trochę psuje radość z nowej drogi. Może dałoby się jakąś petycje napisać w tej sprawie czy coś takiego, żeby zamienili te progi?
  1 punkt
 5. Już to gdzieś na facebooku zostało poruszone - jadąc zgodnie z przepisami 20 - 30 km/h przejeżdżanie przez progi powinno być łagodne i w miarę możliwości jak najmniej odczuwalne w samochodzie, a obecnie musisz się praktycznie zatrzymać żeby nie potłuc sobie felg. Policja też tak objeżdża te idiotyczne progi (środkiem), więc to łapanie ludzi jest co najmniej śmieszne. Lepiej przyłożyliby się do zatrzymywania tych gamoni, którzy w niedziele upalają samochody gdzieś na końcu Domagały. Nie mam oczywiście nic przeciwko progom - dobrze że są bo idioci robili sobie wyścigi po ulicy, ale powinien być
  1 punkt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...