Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 11/08/18 uwzględniając wszystkie działy

 1. My po NIE-udanym odbiorze naszego mieszkania. Budynek 1, klatka A (od pola, kościoła). 1. Suche, prawie suche - szybko do dosuszenia. 2. Kąty proste, ściany proste, w zasadzie bez większych wad, nie było się czego przyczepić. 3. Łazienka - w kominie wentylacyjnym, obok odpływu, dziura, że pół ręki prawie weszło, rurki z wodą jedne wystają jedne są tak głęboko, że prawie niewidoczne, będą musieli wstawiać przedłużenia. Porysowany grzejnik. W jednym z rogów brak kawałka wylewki, w 2 rogu wylewka "chodzi" do wykucia i zalania od nowa. Praktycznie przy każdym grzejniku rurki nieobrobione, dziury. Okna OK, jedynie uszczelki do wymiany. I kilka innych wad, ale nie chce mi się ich opisywać. Jeśli ktoś chciałby z polecenia osobę zajmującą się odbiorami mieszkań, z czystym sumieniem mogę polecić Pana i Panią, którzy byli u nas. Na połowę rzeczy, nawet nie zwrócilibyśmy uwagi dyby nie Oni. Wszystko wyłapali, zmierzyli i z panią z Murapolu załatwili w naszej obecności (i Pana z budowy). I jedno zapytanie na co też zwrócili nam uwagę, drzwi, które mamy zamontowane nie są drzwiami antywłamaniowymi, a w prospekcie pisze, że mają być. Pani z Murapolu stwierdziła że nie wie i że się tego dowie i da znać. Na chwile obecną, lista wad spisana. O dziwo Pani zaproponowała naprawę "od ręki" z pominięciem przesyłania papierów do centrali (to wymagałoby 14 dni na decyzję, potem wykonanie itd). Czekamy więc na info o naprawie usterek :). Co do klatki, kartongips już prawie wszędzie, zagipsowany na łączeniach.
  3 punkty
 2. Jak do mnie też nie jest źle, a mieszkamy w bloku równolegle do torów (balkon na tory). Pociągi słychać i widać, ale mnie to nie przeszkadza. jest dość "swojsko" - tym bardziej, że kilka razy dziennie słuchać też pianie koguta:)
  1 punkt
 3. Można prosić osoby, które już odebrały o informację jak to w środku wygląda, czy tynki suche, czy części wspólne są ukończone, jezeli nie to na jakim etapie są pracę ?? Z góry dzięki.
  1 punkt
 4. Stukot pociagu i czasami ,,wycie,, jest dla mnie jak balsam....kocham. Moze to wynikac z tego, ze uwielbiam podroze pociagiem
  1 punkt
 5. My jesteśmy z mężem zdecydowani na blok b18:) Wszystko ma swoje plusy i minusy. U dewelopera powiedziano nam z ciekawostek, że pomiędzy 18 a s7 ma być teren rekreacyjny, ale nie mają jeszcze konkretnych planów (na planie powyżej w miejscu tej "wypustki" zielonej z drzewami na dole b18). Obecnie mieszkamy już na osiedlu w bloku b9 (balkon na stronę Serefy): - nie śmierdzi, - dojazd jest różny, ale nie narzekamy (parkujemy grzecznie pod blokiem i jakoś praktycznie zawsze miejsce się znajdzie, a nawet przejście kilku minut od samochodu do klatki nie jest przecież problemem), - zaplecze dla dzieci/sklepy/przychodnia - co do przedszkola nawet gdyby było na osiedlu i tak woziłabym dzieci bliżej swojej pracy, place zabaw - idziemy po prostu na ten Śnieżki (nie przesadzajmy, że jest to tak daleko), dojście do przychodni to góra 10 minut, zakupy i tak robię w innych sklepach (do Biedronki podjeżdżam autem żeby zrobić zakupy większe raz na tydzień), plus taki, że otworzą ATUT, więc będzie więcej sklepów pod ręką. - komunikacja miejsca - korzystamy codziennie, bo tak dojeżdżamy do pracy i da się żyć, po otwarciu kolejki będzie na pewno dużo lepiej. Podsumowując: być może mam małe oczekiwania, ale nie oszukujmy się, że są to jedne z najtańszych mieszkań w Krakowie. Mają oczywiście minusy, ale mnie i mojej rodzinie mieszka się tu dobrze. Jest cicho (pomimo S7), spokojnie, osiedle jest bezpieczne, czyste, dla mnie estetyczne.
  1 punkt
 6. Witaj! Niezależnie od tego, jaką lokalizację wybierzesz, to polecam dodatkową inwestycję we własne miejsce parkingowe. Pozdrawiam i powodzenia
  1 punkt
 7. wałem ? i widzisz gra słów Pan/Pani pod krawatem/apaszką Ci mówi że jest wszystko wałem uregulowane gówno prawda przepraszam ale nie chcę Ci na złość dopytaj czy wał czy murek z płotem, dopytaj o przepompownie wody odpływowej z garaży, dopytaj o charakterystykę terenu, dopytaj o zalania z lat poprzednich terenów osiedla i obszarów garaży i powiedz Panu że wałek to Ty chcesz wyeliminować z dyskusji a wały to są nad Wisłą.
  1 punkt
 8. No tak, z nazwą ulicy też jest problem. Jasieńskiego czy Złocieniowa. Ale chodzi o te dwa fradmenty, które zaznaczył sog.
  1 punkt
 9. Djinn, zapomniałeś jeszcze wśród tych uczących się wymienić tych, którzy uczyli się jeździć samochodami. Parkujący tam, raczej nie byli z tego powodu szczęśliwi. Z kolei kierowcy, którzy będą się stresowali zwiększoną ilością pieszych może lepiej niech nie wyjeżdżają z parkingów. I jeszcze jedno. Wszystkiemu winna Śnieżka wg Ciebie. A dlaczego nie ma pretensji do Waszego dewelopera, że nie oddał MPK kawałka terenu pod pętlę autobusową. Albo, że szkoda mu było wydać trochę pieniędzy na wykupienie terenu pod chodnik wzdłuż tego nowo budowanego ogrodzenia, tylko zakończył przy wyjeździe z osiedla Śnieżki ?
  1 punkt
 10. głosowanie na czujnik https://wiemczymoddycham.pl/zglos-lokalizacje/278-krakow-opalowa/?fbclid=IwAR1RNKNw0_xyLzFNBkE7-re7_sZ-EtXMPqUrW_s5IJxyQrAwHNGLXAyJqhg
  1 punkt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...