Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 03/26/18 uwzględniając wszystkie działy

 1. Ilu z mieszkańców Os. Złocień ma świadomość, że mieszka w sąsiedztwie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu pracy w Bieżanowie? Z kim rozmawiałem o tym nikt nie miał pojęcia...Tajemnicze niedokończone budowle kolejowe niedaleko torów oraz wzdluż Serafy, to jego pozostałosci. Obóz ten był filią obozu w Płaszowie. Dzwoniłem ostatnio do IPN kiedy, i czy w ogóle pojawi się tu tablica upamiętniająca to miejsce? Odpowiwdzieli, ze tak. Drugi taki obóz był także w Prokocimiu między obecnym cmentarzem, którego wówczas nie było a torami. Żeby się za bardzo ie rozpisywać polecam link do artykułu. http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3205586,zapomniane-pieklo-hitlerowskie-obozy-w-biezanowie-i-prokocimiu,id,t.html Co do zamurowanych Żydów w filarze wiaduktu przy ul. Półłanki u wylotu z Agatowej , to w IPN powiedzieli, że to raczej legenda, ale sprawa nie została wnikliwie zbadana.
  1 punkt
 2. Jaką trzeba mieć mentalność by kogoś, dbającego o ład przestrzenny i kogoś komu się jeszcze chce nazywać konfidentem. Nigdy tego nie pojmę... jak forumowicz wyżej, mamy z deczka inne czasy.
  1 punkt
 3. Wylądowała u mnie do uzgodnienia koncepcja przebudowy Półłanki - konkretnie dwa warianty rozwiązań na przejazdach. 1 estakada - preferowana przez ZIKiT - zaczyna się( patrząc od Bieżanowskiej) przed mostkiem dla pieszych nad Serafą przejście dla pieszych, a kończy się przed wiaduktem kolejowym 2. Tunel - z uwagi na Serafę i koszty wersja nie do przyjęcia.
  1 punkt
 4. Otóż przedstawiciele SM Śnieżka także donoszą o czym przekonałem się sam. Naleciałości z dawnego systemu ORMO, MO, SB pozostały.
  1 punkt
×
×
 • Dodaj nową pozycję...