Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją od 20.08.2018 uwzględniając wszystkie działy

 1. 7 punktów
  Chciałbym zwrócić uwagę na zachowania ludzi związane z odpadami. Konkretnie to chodzi o syf w wiatach śmietnikowych. Problem powstaje z kilku przyczyn: Januszokuźniary nie zgłaszają faktycznej liczby osób mieszkających, i są bloki gdzie na 50 mieszkań zgłoszonych jest mniej niż 50 mieszkańców. Więc nie ma budżetu "na bloku" aby zamówić większą ilość kontenerów. Uczciwi płacą więc za cwaniaczków, a wszyscy przez nich mamy syf i smród przy kontenerach. Januszoleniwce powodują przepełnianie kontenerów. Notorycznie widzę kartonowe pudła wrzucone do kontenerów. A wystarczy zgnieść/złożyć/zdeptać taki karton. Januszolewnice mają też podgatunek Głuptaki. Np. Taka Pani Kasia robiąca internetowe zakupy w sklepach SMYK, a mieszkająca na ulicy z minerałem w nazwie, której suma cyfr numeru telefonu daje wynik 52, a jak dodać numer bloku i numer mieszkania do wychodzi 45 (mam nadzieję że RODO jest zadowolone z takiej anonimizacji głuptaczki Kasi). Takie Głuptaki są na tyle leniwe, ze nawet nie zdzierają z wielkiego pudła swoich danych kontaktowych (pełnego adresu, imię + nazwisko, nr telefonu, nawet numer i rodzaj zamówienia tam jest). Januszosyfiarze co pieprzną swoje śmieci byle jak i robią syf we wiacie śmietnikowej. Proszę zadumajcie chwilę nad swoim zachowaniem a następnie porozmawiajcie ze znajomymi, sąsiadami. Nie bądźcie Januszognidami.
 2. 7 punktów
  Pełno jest takich Januszy współżycia sąsiedzkiego na tym osiedlu, którzy: zostawiają śmieci na zewnątrz bo za trudno otworzyć brameczkę, wyrzucają pudła po swoich wielkich telewizorach wypełnione styropianem do niebieskich koszy zajmując sporą ich powierzchnię a potem są wielce zdziwieni, że podnoszą opłatę za śmieci. To ci sami, którzy nie zamykają po wyrzuceniu wiaty bo to już za dużo pracy a potem narzekają, że złomiarze buszują po śmietnikach, To też ta sama liga, w której do niebieskich wyrzuca się kawałki szafy albo bok od kanapy bo to jest takie fajne. nie sprzątają po psach bo ciężko się schylić a potem zaskoczeni, że dziecko wraca z gównem na spodniach bo się wywróciło wsadzają pół chleba do karmnika z nadzieją, że wróbel porwie całość i schowa na zimę a potem skarżą się, że "spółdzielnia nie dba" bo oni mysz widzieli pozwalają dzieciom i sobie totalnie na wszystko wliczając w to jazdę na hulajnogach i deskorolkach po korytarzu i taką ekwilibrystykę przy znoszeniu roweru do piwnicy, że ślady opon są prawie na suficie. A jak pęknie płytka albo trzeba pomalować bo ściany wyglądają jak w patolandzie od setek hamowań i obijania się o nie to "że jak to, że dlaczego oni mają płacić" nocni fani wyrzucania segregowanych śmieci (szczególnie butelek) do dzwonów najlepiej tuż przed północą bo to fajne i ludzie lubią brzęk tłuczonego szkła jak zasypiają podróżnicy potrafiący otworzyć drzwi do klatki i zostawić na parę godzin otwarte dopóki ktoś inny nie przyjdzie bo zamknięcie ich to już kwestia, która przerasta ich pojmowanie ale potem są prawdziwie zaskoczeni, że ktoś próbował ukraść rower z wózkowni albo "skąd się nagle te klubowe napisy na klatce wzięły pani mi powie". I można by tak wymieniać dalej a nie daj bóg jak się odezwiesz to cię zjedzą albo zaraz określą jako tego, który się czepia. Prawda jest taka, że jest tutaj dużo fajnych ludzi ale jest też cała masa takiego typowego ciemnogrodu, któremu nie wytłumaczysz, że fajnie by było tworzyć inteligentną i zadbaną społeczność szanującą własne otoczenie. Że to nie jest fajne drzeć mordę o 23ciej bo "Przemo" czy inny "Krzycho" ma 40te urodziny, że większość ludzi naprawdę nie lubi ślizgać się po podłodze w śmietniku bo się komuś słoik rozbił, że światło w piwnicy się gasi a jak sobie sprowadzasz kumpli na imprezę na 12 osób to bądź tak dobry i nie zajmuj rano połowy kubła swoimi śmieciami bo zaraz urośnie górka itd.
 3. 6 punktów
  Czasami mam wrażenie, że jest tu więcej internetowych Januszów czepiania się jak na tym memie ;) Ostatnio musiałem nieźle się nakombinować, żeby z powodu tego wątku na forum mimo wszystko zaparkować między wyznaczonymi liniami, gdy samochód obok zaparkował pod skosem przekraczając moją linię, gdybym zaparkował obok niego podobnie, a inni wraz z nim opuścili parking to znalazłyby się Janusze, którzy by skomentowali, że to ja źle parkuje.
 4. 5 punktów
  Witam, Byłem przy zatrzymaniu i później zeznawałem na policji jako świadek. Żeby uciąć wszystkie spekulacje, powiem jak było, bo jest tu sporo domysłów i robi się nieprzyjemnie: Około południa wbiegł do domu mój syn ze swoim kolegą (dzieciaki ok. 10 lat) zapłakani, że jakiś facet chciał ich zabrać. Kazałem im zostać w domu i wybiegłem na dwór, próbując go znaleźć, jednocześnie dzwoniąc na policję. Biegłem między wszystkimi blokami na Czeczów, i gdy po ok. 3-5 minutach dobiegłem do ronda, zauważyłem, że grupa ludzi już otacza opisanego przez chłopaków faceta, który, jak się okazało, chciał porwać znajomą nam dziewczyną. Przeciągnął ją kilka metrów po czym wybiegli czujni sąsiedzi i go zatrzymali. Najwięcej zrobiła pewna mama, która szła za tym panem od pewnego czasu, ponieważ jego dziwny chód i mówienie do samego siebie wydały jej się podejrzane. To ona dokonała wstępnego zatrzymania, a później pomogli jej ludzie wybiegający z klatek. Policja, która dotarła na miejsce od razu go zidentyfikowała - facet pochodził z wioski na podkarpaciu, zarejestrowany jako schizofrenik i nie było z nim od 5 dni kontaktu (stąd info że nie brał leków). Facet miał rozbiegany wzrok, wyrażał się nieskładnie, miał obesrane spodnie, i mówił kilkakrotnie, że weźmie cegłę i zrobi z dzieciakami porządek (to nawet mówił przy policjantach). To tyle. Nie był to na raczej pedofil ALE mógł zrobić jakiemuś dziecku dużą krzywdę. Dobrze się stało, że wszedł po tej stronie osiedla, gdzie jednak jest sporo ludzi, a nie na przykład gdzieś nad rzeczką lub przy wiaduktach - wtedy nikt mógłby nawet nie słyszeć krzyku... Pozdrawiam
 5. 5 punktów
  Słuchajcie, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że podczas aktualnie trwających gigantycznych smrodów, większość mieszkańców chciałoby natychmiastowego działania i wyeliminowania problemu. To bardzo dobrze, ale musimy zdawać sobie sprawę, że z dnia na dzień problemu nie uda się rozwiązać, a tempo jego rozwiązywania będzie wprost proporcjonalne do zaangażowania mieszkańców. Ograniczenie smrodu wiąże się z wysokimi kosztami oraz ogromem pracy urzędników i służb. Wobec braku jednoznacznych przepisów tzw. ustawy odorowej, trudno spodziewać się aby bez presji społecznej, machina urzędnicza zaczęła działać w kierunku ograniczania uciążliwości zapachowych. Wraz z kilkoma mieszkańcami, przy wsparciu przewodniczącego RD - Jacka Bednarza podejmujemy szerego działań. Uczestniczyliśmy w kilku spotkaniach z władzami UM, WIOŚ, Strażą Miejską, MPWIK, innymi potencjalnymi smrodzicielami. Zorganizowaliśmy: - petycję: https://www.petycjeonline.com/usunicie_uciliwego_odoru_w_po… - Dziennik Smrodu: https://goo.gl/WXaYyZ - prowadzimy fanpage SMRÓD STOP - Kraków Wszystkim staramy się przedstawiać jak znaczącym problemem jest smród. Zauważamy powolną zmianę w podejściu władz do problemu. Formalnie zakończyły się pierwsze badania zespołu UEK. Ich wyniki oraz kolejne działania zostaną wkrótce przedstawione mieszkańcom na specjalnym spotkaniu. W najbliższym czasie oczekujcie kolejnych wiadomości w tym temacie. Ale żeby nasze działania mogły być skuteczne potrzebujemy paliwa - poparcia mieszkańców w postaci zgłoszeń do Straży Miejskiej, wpisów do Dziennika Smrodu, zgłoszeń do WIOŚ czy choćby polubień na fanpage SMRÓD STOP - Kraków. Systematycznie, a nie tylko od wielkiego dzwona, jak smród jest nie do zniesienia bo aż szczypie w oczy. To naprawdę ma ogromne znaczenie dla naszej sprawy. W miarę możliwości proszę również aby dyskusje prowadzić na SMRÓD STOP - Kraków. I jeszcze jedna uwaga na koniec - dla jednych problem smrodu jest istotny, dla innych mniej, ale nie ulega wątpliwości, że długookresowo wszyscy odczujemy korzyści z tego, że Płaszów przestanie być kojarzony ze smrodem. Działaj z nami dla wspólnego dobra!
 6. 5 punktów
  Idą wybory. To już widać. Nikomu w nic nie wierzyć. Szczególnie w tym momencie. Mam nadzieję że większość zdążyła się już nauczyć że większość obietnic to puste słowa. Szkoła i tak będzie z Majchrowskim czy bez. Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 7. 4 punkty
  KIlka zdjęć z dzisiejszej wyprawy :)
 8. 4 punkty
  Cytat Pani Magdaleny P. z Nabici w butelkę przez lcc.... - do posta dodała swoje zdjęcie z prawem jazdy - "Pozdrawiam uprzejmego sąsiada który zostawił mi dwie kartki na samochodzie peugeot 206 „NAUCZ SIĘ PARKOWAĆ!!!” 🙂 Przez chwile to nawet pomyślałam ze pewnie mi ktoś numer telefonu zostawił bo się komuś spodobałam 😛 buhaha 🙂 Wybacz zatem sąsiedzie / parkować umiem bo jak widzisz prawo jazdy mam i zdałam egzaminy podobno nie za ładne oczy 😉 Jak mieszkam na osiedlu 7 lat tak jeszcze się tak nie posmialam 🙂 37 minut mnie nie było w aucie i nie sądziłam ze komuś przeszkadzać będzie jedno kolo poza linia gdy rano cały calusienki parking świecił pustkami 🙂Sąsiedzie nie wiem skąd twój jad i proponuje jak Ci się nudzi zamiast marnować papier przejdź się po osiedlu i pozbieraj śmieci " Ja się uśmiałem owszem ale z argumentacji. Nie neguję umiejętności jazdy i prawidłowego parkowania Pani Magdaleny jednakże argument "parkować umiem bo jak widzisz prawo jazdy mam i zdałam egzaminy podobno nie za ładne oczy" jest koszmarnie nie trafiony. Idąc tą logiką to 1. Właściciele pojazdów na powyższych zdjęciach jednak umieją parkować bo przecież prawo jazdy raczej mają (kwestia jakości rodzi wiele uwag). 2. Przy założeniu że styl ich parkowania to jednak brak umiejętności to wychodzi na to, że jeżdżą bez uprawnień.
 9. 2 punkty
  Spokojnie... zaczniecie wychodzić na pole... Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać jak i one... 😜
 10. 2 punkty
  "...wybiegłem na dwór" mój człowiek, w końcu ktoś to nie wychodzi na pole
 11. 2 punkty
  Temat będzie podgrzewany do wyborów, wszyscy z nadzieją będą głosowali na Majchrowskiego coby inny prezydent nic nie popsuł w tych ustaleniach a potem temat siądzie - oby tak nie było!
 12. 2 punkty
  Z tego co rano widzialam to ten samochód jest na rejestracjach KR .... ja sama jestem z poza Krakowa nawet z innego wojewodztwa i takie tez mam rejestracje i zawsze staram sie stac tak zeby innym nie utrudniać. To zalezy od tego czy dana osoba patrzy dalej niz na czubek wlasnego nosa a nie koniecznie od tego skad pochodzi.
 13. 2 punkty
  ja rozumiem, że np. taki remont np. ulicy Ćwiklińskiej to większy kaliber ale tam pojawiły się tablice przy jezdni o planowanym remoncie dodatkowo zikit i inne media też o tym informowały dużo wcześniej a tutaj dlaczego nikt nie poinformował okolicznych mieszańców o zamknięciu jednego pasa? ja uważam, że remont powinni przeprowadzić jak oddadzą alternatywną drogę dojazdową do osiedla w tym wypadku Domagały i oto zapytam się Zikitu.
 14. 2 punkty
  deweloper płakał jak projektował i musiał takie miesca robić bo to nie piniąc ;D także nie wybrzydzać proszę że wąskie ;D
 15. 2 punkty
  Franzz obstawiam, że był to Janusz Super Extra Debil i Prymityw !!
 16. 2 punkty
  To jest kpina żeby przy prawie wybudowanej ulicy Domagały stać w korku 30 minut od rybitw do wjazdu na osiedle przez te piękne światła na skrzyżowaniu z agatowa, to się naprawdę nadaje do jakiegoś kabaretu
 17. 2 punkty
  Sprzeciwiam się stwierdzeniu, że goście z innych rejonów Polski nie potrafią parkować. Sam pochodzę z innego rejonu Polski i mam często gości z innych rejonów Polski i nie mają problemów z parkowaniem. Problemem są mega wąskie miejsca, które obliczone są tylko na samochód, a nie zakładają, że ktoś chciałby wyjść/wejść z/do samochodu.
 18. 1 punkt
  Nam Gostek przy odbiorze powiedział ze jak chcemy to możemy założyć klimę bez problemu tylko ze mają być odprowadzane skropliny do wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej bo rynny są ukryte pod elewacją i nie ma do nich dostępu, a wypuszczenie skroplin po ścianie jest niedopuszczalne bo narusza interes ludzi mieszkających na Parterze (później dopiero się skapnął ze my mieszkamy na parterze i powiedział ze jak chcemy to możemy skropliny odprowadzać na swój trawnik lub drenażu opaskowego) oraz odprowadzenie skroplin po ścianie może negatywnie oddziaływać na elewacje budynku
 19. 1 punkt
  Każdy wychodzi gdzie może. Mieszkający na polu wychodzą 'na dwór' a mieszkający we dworze wychodzą 'na pole'. To chyba jasne i logiczne. Ja od dziecka wychodzę 'na pole' i każdemu życzę takiego dobrobytu. Pozdrawiam.
 20. 1 punkt
  Właśniew zgłosiłem problem do administracji mówić ogólnie o zaworach. Powiedzieli, że to sprawdzą i zabezpieczą.
 21. 1 punkt
  ja napisałam we wtorek ale niestety jeszcze nie dostałam odpowiedzi
 22. 1 punkt
  Witam, Jutro mamy wyłączoną pętlę z ruchu autobusowego wiąże się to z remontem jaki będzie się w tym miejscu odbywać rozkład autobusów pozostaje bez zmian. Także wyjdźcie sobie wcześniej na busy aby nie błądzić w kierunku zatoczki przy Domagały.
 23. 1 punkt
  A kiedy zamykają przejazdy główne na relacji Bieżanów - Rzeszów (te ze szlabanami) bo zapewne też będą je remontować. I się okaże że w ogóle nie mamy wyjazdu z osiedla w kierunku Bieżanowa!! Trzeba kurw@ zrobić gdzieś rozróbę i rozwalić betony na nowej Domagały bo za chwile się obudzimy z ręką w nocniku bez wyjazdu - sorry za słownictwo ale szlak mnie chce trafić.
 24. 1 punkt
  Jeszcze są Januszobarany, którzy nie mogą doczytać instrukcji na wiatach gdzie co wrzucać, w związku z czym wrzucają co popadnie i gdzie popadnie. No i Januszodekoratorzy, którzy obwieszają klamki wiat reklamówkami z czymś tam (suchy chleb dla konia?).
 25. 1 punkt
  Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109, poz. 719), nie zawierają jednoznacznych regulacji dotyczącej zakazu użytkowania grillów na balkonach i tarasach budynków. Tym niemniej, jak potwierdzają znane Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej przypadki, używanie na balkonach, tarasach i loggiach grillów z otwartym paleniskiem stwarza zagrożenie pożarowe zarówno w bezpośrednim miejscu ich stosowania, jak i w lokalach (balkonach) sąsiednich. Wśród możliwych scenariuszy powstania zagrożenia pożarowego należy wymienić w szczególności: objęcie zasięgiem płomienia palnych elementów znajdujących się na balkonie, tarasie lub loggi, w tym palnych okładzin zewnętrznych, zapalenie się ww. elementów od rozgrzanych węgli, także w wyniku upadku na balkony (tarasy) zlokalizowane poniżej miejsca rozpalania omawianych urządzeń. W związku z powyższym, eliminowanie ewentualnych zagrożeń pożarowych wynikających z użytkowania urządzeń do pieczenia (grill, rożen) powinno być realizowane na podstawie obowiązujących ogólnych przepisów przeciwpożarowych, a także przepisów prawa miejscowego, określonych np. przez zarządców wspólnot mieszkaniowych. Do ogólnych przepisów przeciwpożarowych w rozpatrywanym zakresie należy zaliczyć w szczególności: § 4 ust. 1 pkt 5 ww. rozporządzenia MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r., zgodnie z którym zabronione jest rozpalanie ognia w miejscu umożliwiającym zapalenie się materiałów palnych albo sąsiednich obiektów. § 4 ust. 1 pkt 8 lit. a rozporządzenia MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r., zabraniający przechowywania materiałów palnych oraz stosowania elementów wystroju i wyposażenia wnętrz z materiałów palnych w odległości mniejszej niż 0,5 m od urządzeń i instalacji, których powierzchnie zewnętrzne mogą nagrzewać się do temperatury przekraczającej 373,15 K (100oC). § 7 pkt 2 ww. rozporządzenia MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r., zgodnie z którym materiałów niebezpiecznych pożarowo nie przechowuje się w pomieszczeniach piwnicznych, na poddaszach i strychach, w obrębie klatek schodowych i korytarzy oraz w innych pomieszczeniach ogólnie dostępnych, jak również na tarasach, balkonach i loggiach. Wyjaśnia się przy tym, że w rozumieniu § 2 ust. 1 pkt 1 ww. rozporządzenia MSWiA z dnia 7 czerwca 2010 r., materiałami niebezpiecznymi pożarowo są m. in. gazy palne oraz ciecze palne o temperaturze zapłonu poniżej 328,15 K (55oC), jak również materiały inne, jeśli sposób ich składowania, przetwarzania lub innego wykorzystania może spowodować powstanie pożaru. Do materiałów takich zaliczają się również np.: powszechnie stosowane podczas grillowania wszelkiego rodzaju podpałki, a także gaz propan lub propan-butan, w butlach. Regulaminy wspólnot czy spółdzielni nie mają tu nic do rzeczy, gdyż nadrzędne są ustawy i rozporządzenia. Jeśli regulamin jest niezgodny z odgórną ustawą/rozporządzeniem to jest bezskuteczny, ponieważ nie ma podstaw prawnych do jego egzekwowania.
×