Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją od 18.06.2018 uwzględniając wszystkie działy

 1. 4 punkty
  Gdyby ktoś chciał a nie mógł przeczytać - screenshot:
 2. 4 punkty
  Ps. Kilka typow juz mam. Kto sie kreci wokol blokow 28 i 26 i nie sprzata. Ale nie chce pokazywac palcami dopóki nie zobacze na żywo. Tylko wtedy, bedziecie miec to gowno w rece, albo na sobie. --> informacja dla niesprzatajacych po psach. PS 2. Ludzie to jest nasza wspolnota, nasze "podworko" nasrajcie sobie moze i nie zbierajcie na korytarzu w mieszkaniu. A nie w miejscu gdzie inni sie poruszaja.
 3. 3 punkty
  Serio ? Gowno na srodku chodnika? Buractwo k**a w czystej formie. Potem sie jeden z drugim dziwi ze nam chca psy otruć na osiedlu. Sam bym takiemu jednemu z druga to gowno do japy wsadzil.
 4. 2 punkty
  Wszystko na ten temat, te tłumaczenia są żałosne. TF ma teren i chce z niego wycisnąć kasę - każdy jeden osobnik prywatny jak i firma zrobiłaby dokładnie to samo. Jak absurdalne warunki by nie stawiała (przecież mimo wszystko coś tam miastu oferuje) to wypadałoby chociaż ruszyć urzędnicze cztery litery i zasiąść do rozmów, choćby trwały 5 minut.
 5. 2 punkty
  Andrzej Waligórski „Interwencja” (...) A że miał piękny zwyczaj dotrzymywania przyrzeczeń,Więc zwlókł się niechętnie z tapczana przełażąc przez śpiącą żonę,Podreptał do szafy, w której miał ubraniowe rzeczy,But włożył, palcem w nim kiwnął i z ulgą rzekł: Załatwione! Jak dla mnie to wygląda właśnie tak, że „miasto” wstało, podeszło do szafy, założyło buty, żeby móc kiwnąć palcem (czyli przeczytać ofertę Telefoniki, po czym ją wrzucić do kubła), zdjęło buty i z ulgą rozsiadło się z powrotem w fotelu. Pisałem już poprzednio dlaczego uważam, że oferta TF może być całkiem dobra dla nas. Oczywiście, że chcą na tym zarobić, to jest firma i takie jest jej zadanie i prawo, ale to wcale nie musi oznaczać, że my na tym stracimy. Zaś to do miasta należą negocjacje: żeby z oferty zniknęło magiczne „ewentualnie”, żeby określić co miałoby powstać na tym terenie, w tym ile zieleni, rekreacji, potrzebnej infrastruktury. Dopiero wtedy okaże się na ile elastyczne i sensowne są propozycje TF. Tłumaczenie miasta, że nie chce drugiego Ruczaju to urzędniczy bełkot: kto dopuścił do tego, że Ruczaj wygląda tak, jak wygląda? Ktoś przecież wydawał zezwolenia. Oczywiście to wszystko wymaga od pracy: negocjacji, zmiany planów, przemyślenia (!!!) i określenia warunków zabudowy, potrzebnej infrastruktury itp. Można by się niepotrzebnie spocić, więc po co. Podobno miasto znalazło trzy działki „w bliskiej odległości”, na które złoży ofertę. Ale nie widzę informacji, jak „bliska” jest ta odległość (to, że dzieci bedą mogły chodzić na piechotę nic nie mówi – przecież już teraz chodzą na piechotę na Sucharskiego). Nie ma też informacji jak duże są te działki: czy wystarczające do budowy szkoły z pełnym zapleczem (hala sportowa, basen – jak postulował My Złocień), czy też będzie to jakieś „kuse” rozwiązanie, które przestanie być wystarczające za parę lat.
 6. 2 punkty
  Z opóźnieniem, ale zagłosowałem Zobaczyłem też jakąś inicjatywę remontu drogi gdzieś na północy Krakowa i tak sobie pomyślałem, że może by zrobił głosowanie na remont Półłanki, chyba, że jest już planowany przez zarząd dróg czy coś podobnego
 7. 2 punkty
  Nie brałem udziału w organizacji, byłem przez chwilę, bo dłużej nie mogłem, ale szacunek dla organizatorów za chęci i na pewno dużo pracy. Głos zaraz będzie oddany
 8. 1 punkt
  Najnowsze informacje na temat ul. Domagały od Marcina Szymańskiego: Został rozpisany przetarg (2 tygodnie) na budowę ul. Domagały. Inwestycja ma być rozłożona na dwa lata i I etap ma się rozpocząć jeszcze w tym roku (roboty budowlane dot. odwodnienia). II etap w przyszłym roku (budowa drogi). Inwestycja ma obejmować przede wszystkim budowę odwodnienia do przepompowni, do której również zostanie podpięta ul. Agatowa. Nadto budowę drogi, której nawierzchnia zostanie wykonana w ramach współudziału deweloperów. --- Co moim zdaniem najważniejsze – oprócz drugiego wyjazdu z osiedla – to wreszcie uregulowana sprawa odwodnienia Agatowej. Bez odwodnienia nie było żadnej możliwości budowy chodnika na całej długości ulicy. http://zikit.krakow.pl/sprawy-urzedowe/ ... wy-5ix2014
 9. 1 punkt
  Witam, chciałam zapytać czy ktoś próbował negocjować cenę mieszkania i na ile się udało.
 10. 1 punkt
  Witam wszystkich. Wyrucając śmieci, można przy naszych śmietnikach zauważyć całą masę starego pieczywa, w wiacie przy Malachitowej 11 także cały karton starych ziemniaków. Wiem, że to "tradycja" ogólnopolska zostawianie starego pieczywa przy śmietnikach. Ale na litość ludzie - coś takiego może ściągnąć szczury na nasze osiedle. Czy naprawdę tego potrzebujemy?
 11. 1 punkt
  Prawda jest taka że możemy jedynie teoretyzować bo nikt z nas nie brał udziału w negocjacjach. Ja tylko pokazuje jak absurdalna i nieproporcjonalna była propozycja Cupiala. Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 12. 1 punkt
  Po pierwsze nie ponoć tylko na pewno. Po drugie wielokrotnie na forum to było powiedziane. Po trzecie przy wjeździe stoi znak jak byk który mówi "Teren prywatny SM Śnieżka". No i co się dziwić że ludzie "nie wiedzą" że mamy skrzyżowania równorzędne na osiedlu...
 13. 1 punkt
  Jeśli chodzi o inwestycję PKP PLK, to po jej zakończeniu znikną dwa źródła hałasu: będzie zlikwidowany przejazd kolejowy, więc pociągi jadące od strony Tarnowa nie będą musiały nadawać sygnału, a dodatkowo będzie przesunięty na wschód rozjazd (chyba się to zwrotnica nazywa), który generuje sporo hałasu.
 14. 1 punkt
  Tak jest już koncepcja przebudowy Półłanki z estakadą nad torami. Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 15. 1 punkt
  tak i nie zastanawialbym sie jak za 1 razem
 16. 1 punkt
  Ludzie kochani, na podforum SM są całe cztery podstrony tematów. To nie 2 tysiące, przejrzyjcie to. I czemu ja tak późno siedzę i to piszę? Co do niektórych pytań: 1. wind nie ma w żadnych blokach na SM 3. nie wiem trzeba pytać LCC. Owszem jest bardzo mało miejsc, jest wątek "parkingi pod blokiem", proszę poczytać. Raczej radziłbym kalkulować obowiązkowo garaż do zakupu żeby mieć spokojną głowę. 6. google maps. Na terenie SM Śnieżka jest kilka sklepów. Z marketów Biedronka przy wjeździe na osiedle (osobiście nie polecam - jest o tym wątek), nieco dalej: Lidl, Kaufland, Carrefor, wszystko na ul. Ćwiklińskiej.
 17. 1 punkt
  A no właśnie, po treści porad, jak i "odrad", wnioskuję że znajomi znają Złocień tylko z miejskich legend. Nie ma mieszkań idealnych i tutaj też są zarówno za i przeciw, ale na pewno nie wymieniłbym jakichś "smrodów" jako argumentu przeciw, stąd takie moje wnioski. Radziłbym jednak trochę bardziej się rozeznać w temacie, przewertować forum bo jest sporo takich wątków, a ile można pisać wkoło to samo. A jeszcze co do zapachów, to myślę że nie bez znaczenia jest lokalizacja konkretnego budynku. Być może im bliżej Miki (czy jak to tam się zwie) tym problem potencjalnie większy.
 18. 1 punkt
  Córka chodzi do Zespołu Szkoło Przedszkolnego nr 11 przy ul. Aleksandry na Bieżanowie, syna też tam posłaliśmy. Polecam!!!
 19. 1 punkt
 20. 1 punkt
  https://www.facebook.com/pg/krakowpokolei/photos/?tab=album&album_id=187506875238050
 21. 1 punkt
  Byłem dzisiaj na festynie więc nie mogłem odmówić sobie wizyty na inwestycji Murapola. Po sąsiedzku teren, na którym będzie budowany pasaż "Atut" został ogrodzony, wierzchnia warstwa gruntu została ściągnięta więc rusza kolejna inwestycja Kilka zdjęć poniżej:
 22. 1 punkt
  Panie "Max Fliz" niech Pan przyjmie do wiadomości, że miejsca parkingowe pod blokiem 22, 26 nie są przystosowane do parkowania autem o takich gabarytach (z wyjątkiem zatoczki przy bloku 20 gdzie parkuje Pan równolegle i miejsca przy śmietniku, które niegdyś było oznaczone tabliczką dla inwalidów). Tylnymi kołami rozjeżdża Pan trawniki i niszczy krzewy, za które płaci cała wspólnota. Pomimo takiego parkowania przód auta i tak znacząco wystaje na jezdnię, co utrudnia manewrowanie i uniemożliwia minięcie się dwóch pojazdów. Rozumiem, że każdy musi jakoś zarabiać na życie, ale "dzięki Bogu" kierowcy autobusów i ciągników siodłowych nie mieszkają na naszym osiedlu, albo mają gdzie zostawiać swoje pojazdy!!! 😉 Szanujmy się.
 23. 1 punkt
  Napisze tak. Jestem w pewnym sensie jednym ze sponsorów tej imprezy dlatego to co jest organizowane prze ze mnie i moja żonę tylko i wyłącznie z naszych finansów. Interesu w budowie tej szkoły nie mam żadnego gdyż zanim ją wybudują moje dzieci już dawno skończą podstawówkę. Z organizacji swojego zakresu się nie wycofamy(pomimo zniechęcających maruderów) ale mam nadzieje, że owi maruderzy wysilą się na tyle by nie psuć dobrej zabawy innym. Dodam jeszcze, że dla przyjemności ludzi, którzy przybędą na festyn niektóre z atrakcji będą sponsorować członkowie komitetu. Jak zapukano do moich drzwi aby podpisać petycję o budowę nowej szkoły podpisałem w ciemno bez zadawania pytań choć mogłem to wszystko olać i szkołę na złocieniu i szkołę na Sucharskiego bo do żadnej z tych szkół moje dzieci nie chodzą ani chodzić nie będą. Tyle że pomyślałem nieco bardziej w przyszłość i doszedłem do wniosku że jednak ta szkoła na złocieniu może się przydać ewentualnie moim wnukom. Ale widać nie wszyscy myślą tak jak ja i to co czeka dzieci ich dzieci to już nie ich zmartwienie. Czasami warto pomyśleć nieco bardziej w przód a nie tylko tu i teraz.
 24. 1 punkt
 25. 1 punkt
  A bezdzietni nie płacili by za wybudowanie/utrzymanie placu zabaw...
×