Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją od 08/17/19 uwzględniając wszystkie działy

 1. 4 punkty
  Przejeżdżałem koło tego zakładu dziś wieczorem. Smród taki, że aż chce się wymiotować. Ten fetor tysięcy ton starych, gnijących śmieci znam dobrze, za granicą latami pracowałem w takim zakładzie. Różnica polega na tym, że tam tak śmierdziało w środku hali, nigdy na zewnątrz, ba - nie miało prawa zaśmierdzać okolicy - za nierozprzestrzenianie się smrodu był odpowiedzialny specjalny system filracji powietrza oraz użycie specjalnego "ulepszacza zapachu" o przyjemnej woni. Dodatkowo, "mokre" śmieci nie miały prawa być składowane zbyt długo - musiały być przetworzone w odpowiednim czasie. Sądząc po niebywałym smrodzie w okolicy tej sortowni, zakład ten nie posiada żadnego systemu filtracji. Biorąc to pod uwagę, absolutnie niebywałe jest wydanie przez miasto, sanepid i agencje śrosowiskowe pozytywnej opinii na temat tego zakładu, kiedy nieopodal znajduje się osiedle mieszkaniowe o populacji kilku tysięcy osób. To absolutny skandal.
 2. 3 punkty
  Panowie - ja również jeżdżę tym i tym i polecam każdemu jazdę na rowerze wg. zasady "To, że ja wiem, że mam pierwszeństwo nie znaczy, że ten drugi wie, że go nie ma". Niestety w starciu rower - samochód rowerzysta jest z góry na spalonej pozycji.... Co nam miałyby żony, dziewczyny czy matki napisać na nagrobku? "Greg, lat xx, miał pierwszeństwo" ? Rowerzyści powinni podlegać dokładnie takiemu samemu egzaminowaniu jak kierowcy. Powinni mieć OC i za wykroczenia powinni dostawać oprócz mandatów punkty karne. Wielu poszłoby po rozum do głowy jakby przez głupie akcje na rowerku mogli stracić prawo jazdy na samochód.
 3. 3 punkty
  Gregu45 mógłbym założyć dokładnie taki sam temat dot. kierowców np. kierowcy-mordercy jakbyś pływał po wodach zawodowo zakładałbyś tematy dot. idiotów szalejących na motorówkach, byłbyś motolotniarzem wkurzaliby Cię bezmyślni paralotniarze itd. ale do sedna. Rowerem poruszam więcej jak samochodem wiesz jak często zdarza mi się sytuacja omawiana przez Ciebie tylko to ja hamuje że chce szczęki na kole wyrwać ? wiesz jak często odległość od mojej lewej ręki do prawego lusterka auta wynosi jakieś 40 cm albo mniej ? wiesz jak często mimo sygnalizowanych manewrów jestem wyprzedany wykonując manewr skrętu ? Musiałbym taki temat zakładać raz na 2-3 dni Także Gregu45 zgodzę się z Tobą tylko w jednym zdaniu ostatnim Ludzie, myślcie pozwolę sobie tylko dopisać nie ważne czy prowadzisz rower,auto,motolotnię czy motorówkę. Pozdrawiam
 4. 3 punkty
  Dajcie już spokój, takie posty też są potrzebne i uważam że maxkad zrobił dobrze bo chciał zapewne uczulić innych na takie sytuacje, żeby każdy następny miał świadomość że to nie pierwszy raz. Nie ma sensu się spierać.
 5. 3 punkty
  Jeśli kogoś "uraziła" moja odpowiedź to przepraszam, ale zwyczajnie drażni mnie zakładanie nowego wątku sprawdzenia czy temat nie jest już gdzieś obgadany, a jest i to niemal na wierzchu. I w sumie wiele by mnie to nie obchodziło gdyby nie to, że prowadzi to do rozproszenia informacji po wielu miejscach i później jak się chce rzeczywiście dowiedzieć na czym sprawa stoi to jest z tym problem. Forum jest po to żeby pytać, ale też wiele rzeczy jest już solidnie omówionych więc niepotrzebne jest duplikowanie treści, ot co.
 6. 3 punkty
  Jasnowłosa paniusiu, która będziesz zamieszkiwała w klatce 1 na bodajże 3 piętrze w bloku nr 33. Miej choć odrobinę przyzwoitości i posprzątaj kupsko swojego psa, które zostawiłaś w tę sobotę po godzinie 20 na przyszłym trawniku tuż obok swojej klatki. Miałaś na tyle dużo wolnego czasu, żeby to zrobić, ale lepiej było posadzić swoje tłuste dupsko na ławce, patrzeć sie w telefon i czekać aż Twój biedny mąż wtaszczy wszystkie materiały na górę. Jeszcze trawniki są nie do końca zrobione, a zieleń dewastowana przez Twojego dużego psa z ADHD. Widziałaś, ze biega po posadzonych grzadkach i leje na nie, ale nic sobie z tym nie zrobiłaś. W domu też tak mu pozwalasz? Zero poszanowania dla pracy ludzi, którzy włożyli ja w to, żeby wokół bloku nie było betonowo, tylko, żeby się milej mieszkało. Jeszcze się nikt nie wprowadził, a już robi się syf. Żenada. Z łaski swojej wróć tym swoim fordem mondeo kombi i sprzatnij swoj syf. Pamiętaj tylko, żeby tak prowadzić auto, zeby nie rozjezdzac roslinek pod blokiem... Pokazalas pelna klase. Nie ma co.
 7. 2 punkty
  Szanowni. Chcę tylko przypomnieć lub poinformować, że do żółtych pojemników wkładamy metale i tworzywa sztuczne. NIE KARTONY. Ich miejsce jest w pojemniku opatrzonym napisem PAPIER. Pozwalam sobie o tym pisać, gdyż ciągle i wciąż widzę w żółtych pojemnikach wielkie, niezgniecione kartony. Dziękuję za uwagę.
 8. 2 punkty
  Ależ ja o tym wiem doskonale, co wyraźnie zaznaczyłem w swoim poście. Sam też jeżdżę rowerem i skuterem Franzz, więc wiem o czym piszesz. Tylko że, niestety, to rowerzysta w starciu z samochodem ma marne szanse. Ten post ma tylko jeden cel: LUDZIE MYŚLCIE.
 9. 2 punkty
  Masz prawo tak myśleć - masz prawo tak myśleć - jednak takie posty mnie nie zniechęcą i o takich incydentach będę pisał tak jak inni piszą o np. sylwestrze w lipcu, o pogryzieniu przez psa czy też apelu o sprzątaniu po psach czy Ci się to podoba czy nie. Jeżeli myślisz że informacja o ewentualnej dilerce na osiedlu jest bezsensowna to myśl dalej.
 10. 2 punkty
  Trzeba było wezwac policję. Wspomniani przez Ciebie mlodzieńcy na pewno Twojego wpisu nie przeczytaja, a nawet jakby to bedą mieć to gdzieś. Czytając mam wrażenie, że chciałeś sie pożalic jaki to biedny jesteś i przy okazji spostrzegawczy. Uwazasz, ze doszło do przestepstwa - zawiadom policję a nie wyzalaj sie na forum.
 11. 2 punkty
  Nie ukrywam że wiązałem spore nadzieje z tym tematem i zamieszczanych pięknych zdjęć ale coś zgasło
 12. 2 punkty
  To prawda - skontaktowałem się z tą siecią i dostałem potwierdzenie. Chodzi Ci o kiepską jakość w tej pizzerii czy o rodzaj jedzenia? Jestem ciekaw co reprezentują, nie jestem wielkim fanem pizzy ale czasem zdarza mi się wypad na chmiel ze znajomymi do tego typu lokalu a konkurencja w tym zakresie na osiedlu jest wg mnie bardzo potrzebna.
 13. 2 punkty
  Dajmy szansę się otworzyć, urządzić, przygotować jedzenie i je podać wiadomo że nie będzie to kuchnia molekularna ale mimo wszystko oceńmy po a nie przed to czy restauracja jest dobra czy zła bez względu jak proste i oklepane ma menu w innych oddziałach kraju.
 14. 2 punkty
  Tutaj znajdują się chyba wszystkie istotne informacje nt szkoły. Temat znajduje się na pierwsze stronie w kategorii odpowiedniej dla rzeczy dotyczącej infrastruktury...
 15. 2 punkty
  Wygląda to jak reklama prosto od kogoś zatrudnionych w Fair Play Zwłaszcza, że zarejestrowała się Pani specjalnie, by napisać tego jednego posta My wybraliśmy jednak Klub Malucha w Akademii Smyka, Fair Play nie zrobiło na nas wrażenia w dniu otwartym tak jak zwykła wizyta w Klubie Malucha.
 16. 2 punkty
  Szanowni mieszkańcy Dzielnicy XIIMająć w pamięci ostanią powódz na Bieżanowie i podtopienia na Os. ZłocieńWzorem lat ubiegłych również w tym roku postanowiliśmy wziąć udział w Budżet obywatelski miasta Krakowa zgłaszając własny projekt dzielnicowy.Bezpiecznie nad SERAFĄ, projekt nr 26 którego głównym złożeniem jest zakup sprzętu i narzędzi niezbędnych podczas działań przeciwpowodziowych oraz późniejszego usuwania skutków powodzi. Zadanie to obejmuje zakup między innymi: pompy wysokiej wydajności do usuwania dużych rozlewisk, motopomp pływających, zapór przeciwpowodziowych, urządzeń służących do zabezpieczenia oraz oświetlenia miejsca działań, radiotelefonów, środków ochrony indywidualnej (ŚIO) ratowników, zestawu ratownictwa medycznego (torba PSP R1, nosze płachtowe, nosze kubełkowe) oraz wysokościowego. Będąc świadomi trudnej sytuacji hydrologicznej w której znajduje się obecnie Bieżanów, chcemy rozwijać nasze stowarzyszenie w kierunku ochrony przeciwpowodziowej. Z Państwa wsparciem, osiągniemy zamierzony cel natomiast pozyskane wyposażenie będzie służyć mieszkańcom Bieżanowa oraz Dzielnicy XII. W imieniu zarządu oraz wszystkich członków OSP Bieżanów prosimy o udostępnienie tej informacji oraz oddanie głosu na nasz projekt. Cała lista sprzętu ujętego w zadaniu znajduję się na oficjalnej stronie internetowej BO miasta Krakowa pod linkiem: https://budzet.krakow.pl/projekty2019/1518-bezpiecznie_nad_serafa.html?fbclid=IwAR3P9fUeLwlYQ-IWPDvn2a2ODpGy2a-BLckgpcaJglDsxMC4OGIEdBLFzok Jednocześnie zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi Pozdrawiam serdecznie Patryk Bujak Prezes OSP Bieżanów
 17. 2 punkty
  Monopolowe dla patusów można stawiać (i się stawia) jeden na drugim, żeby jak kogoś przyciśnie nie musiał czasem czekać do rana. Ale dla aptek zrobili 500m odstępu, żeby w przypadku leków nie można skorzystać ze zdrowej konkurencji cenowej. Fajne te nasze przepisy, takie nie za mądre.
 18. 2 punkty
  Informujemy, że od 1 września ulegnie zmianie porządek odprawiania Mszy świętych. W tygodniu Msza św. wieczorna będzie odprawiana codziennie, na razie o godz. 19.00 natomiast poranna o godz. 7.00 oprócz wtorku i czwartku. W niedziele Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30 oraz o 17.00 i 19.00. http://www.zlocien.diecezja-krakow.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=3&Itemid=3
 19. 2 punkty
  Wiadomo. Trzeba przewertować forum- jest sporo w tym temacie. W skrócie: szkoły nie ma, ale jest szansa, że będzie.
 20. 2 punkty
  Jako, że powyższy post to totalnie kulawy spam - usunąłem nazwę firmy i numer telefonu.
 21. 2 punkty
  zmiany, zmiany , zmiany w fanaberi jest juz terminal i można płacić kartą
 22. 1 punkt
  Chyba raczej Ci się wydawało - są światła przy Śliwiaka (tam, gdzie wybudowano fragment skrzyżowania - przyszłego - Domagały ze Śliwiaka właśnie); na skrzyżowaniu Domagały z Nad Drwiną sygnalizacji nie ma - zdjęcie ze wczoraj.
 23. 1 punkt
  Z ciekawości, coś się udało? Bo jakoś średnio widzę zmienianie żywienia dzieci pod jednego rodzica, no ale właśnie jestem ciekaw, czy udało się coś wskórać? Dorzucę swoje 3 grosze do tematu FairPlay i placu zabaw, a raczej jego braku. Żona przyuważyła w tym tygodniu (był to już chyba 3 raz w ogóle) jak dzieciaczki szły na spacer. Krótko mówiąc - dramat. Jako że nie mają swojego placu zabaw ciągną całą grupę na inne place zabaw, ta sytuacja w tym tygodniu wyglądała na eskapadę na plac zabaw ten obok myjni. Przypominam że mówimy o żłobku, przecież są to są najmłodsze maluchy, dla nich jest to wyprawa jak nie wiem co. No i tak, idzie taka grupka tych berbeciów, trzymają się biedne tego węża czy cokolwiek tam mają żeby dzieci się tego trzymają jak idą, do tego chyba 3 czy 4 wózki pchane przez opiekunki, dzieci płaczą, kobiety robią co mogą ("idziemy na zupkę"), jak dla mnie katastrofa. Szkoda mi i tych dzieci i tych opiekunek w równym stopniu. Nie wypowiadam się na temat samego żłobka tylko o tym konkretnym aspekcie. Jeśli oni nie planują swojego placu zabaw przy placówce, to dla mnie osobiście jest to czynnik dyskwalifikujący. Jeśli się mylę i sytuacje które przyuważyliśmy wynikają z jakiś niecodziennych okoliczności, to niech mnie ktoś naprostuje.
 24. 1 punkt
  Raczej nie o to zadającemu chodziło. Przypuszczam że pytał się z czystej ciekawości, bo może chciał wiedzieć czy miał szanse coś zobaczyć i może mógł być pomocny.
 25. 1 punkt
  Moim zdaniem rozwiązaniem na nie segregowanie śmieci jest montaż w każdym śmietniku 2 kamer tak aby dokładnie było widać kto co wyrzuca. Do tego montaż zamka otwieranego pastylką lub kartą RFID + integracja tego z rejestratorem CCTV (nie stanowi to szczególnego problemu). Otwierasz drzwi, na monitoringu powstaje zapis Malachitowa XX/YY. Nie zamknąłeś za sobą drzwi i ktoś po tobie zrobił syf - nauczysz się zamykać. Jest syf - w dość prosty sposób można namierzyć brudasów nie potrafiących zastosować się do zasad i podnieść im opłatę za śmieci o 300%, 500%. Ten naród jest taki, że starania ludzi którzy segregują niszczą ludzie podzieleni na kilka grup: 1) mam gdzieś segregację i nie będę tego robił "bo nie" (znam takich) 2) nie będę tego robił bo znam takich co nie robią 3) starzy ludzie którym za nic nie przemówisz do rozsądku bo "dawniej był jeden kosz i było dobrze" Moim skromnym zdaniem - u nas może działać jedynie edukacja poprzez dotkliwe kary finansowe.
 26. 1 punkt
  Dwie sytuacje zaobserwowane dzień po dniu z rowerzystami w roli głównej. Sytuacja pierwsza: na skrzyżowaniu w okolicy Asa (tam gdzie teraz jest salon fryzjerski) droga z pierwszeństwem jest "łamana" to znaczy jadąc od Asa skręcając w prawo w Jasieńskiego jest droga z pierwszeństwem przejazdu. Skrzyżowanie jest jasno i precyzyjnie oznakowane. Właśnie od Asa jedzie samochód osobowy. Prostopadle do niego jadąc przez tereny Śnieżki na wprost, w stronę ulicy Jasieńskiego nadjeżdża rowerzysta. Ignorując znak "uwaga na drogę z pierwszeństwem przejazdu", ignorując zasadę prawej ręki i co najważniejsze nie zwalniając, wjeżdża na skrzyżowanie, wprost przed samochód. Nie doszło do wypadku tylko dlatego, że kierowca, starszy pan, chyba nie do końca był pewien jak i gdzie ma jechać i dlatego zahamował przed skrzyżowaniem. Sytuacja druga: Ta sama okolica tylko inne skrzyżowanie. Jadąc Jasieńskiego na wprost wjeżdżamy w strefę zamieszkania na terenach Śnieżki. Kolejne skrzyżowanie jest z ulicą Malachitową. Strefa zamieszkania, czyli wszystkie ulice są równorzędne. Co istotne na tym skrzyżowaniu wszystkie wloty są asfaltowe. (A piszę o tym dlatego, że nie wiem skąd u wielu uczestników ruchu panuje przekonanie że droga asfaltowa jest "ważniejsza" od brukowanej) I znowu jadący od Jasieńskiego rowerzysta wymusza pierwszeństwo na samochodzie który wjeżdża na skrzyżowanie po jego prawej stronie (czyli z Malachitowej). Tym razem chyba tylko refleks kierowcy uratował rowerzystę. Dwa zdarzenia, problem ten sam. Bezmyślny rowerzysta w konfrontacji z samochodem. Chyba nikt nie ma wątpliwości kto byłby najbardziej poszkodowany. I jeszcze jedno. Opisani przeze mnie rowerzyści to mężczyźni po 30-ce, czyli prawdopodobnie mają prawo jazdy i powinni znać zasady ruchu drogowego. Tylko proszę nie piszcie, że kierowcy też nie są aniołkami. Wiem to doskonale. Tak się składa że mam pieska i spacerując z nim mam wiele czasu na obserwacje zachowań na drodze. Wiem też że w strefie zamieszkania trzeba jeździć powoli, z prędkością do 20 km/h. Wywołuję tu temat rowerzystów, bo bezmyślność może doprowadzić do tragedii. I jeszcze jedno. Rodzice i ich pociechy - często 4-ro, 5-cioletnie jadący razem po drodze publicznej (poza strefą zamieszkania). Takie dzieci nie mogą jeździć po drodze publicznej nawet pod opieką rodziców. Tak wiem, nie ma ścieżek rowerowych, tak wiem, trzeba uważać. A czy ktoś pomyślał co się stanie jak pupilek zapatrzony np w pieska na chodniku skręci i pojedzie na czołówkę z betoniarką. Ludzie, myślcie.
 27. 1 punkt
  JA dołożę jeszcze swoje pięć groszy ale tym razem apel do rodziców o zabezpieczeniu rowerów swoich pociech w odblaski i światła. Miałem niestety taką sytuację na ul. Agatowej (na odcinku między żabką a blaszakiem - ten odcinek od myjni jest nieoświetlony) na wysokości placu zabaw. Wracając już o zmroku minąłem myjnię, z naprzeciwka jechał inny samochód i jedyne co widziałem to jego światła. Wiedziałem że zbliżam się do sąsiadującego z drogą placu zabaw więc zdecydowanie zwolniłem i całe szczęście - na swoim pasie zobaczyłem jakieś 20 m przed autem dzieciaka na rowerze bez odblasków i bez świateł - dopuszczalna prędkość w tym miejscu 50 km/h. a niestety niejednokrotnie miałem okazję widzieć jak tam niektórzy jeżdżą.
 28. 1 punkt
  odpowiedź na mój wniosek o dostęp do informacji publicznej, nie wiedziałam, że właścicielem działek jest inna parafia stąd jedno z pytań było błędnie zadane. Ale jednak coś się dzieje choć nadal brak konkretów odnośnie terminu i stanu zaawansowania zakupu działek. Dotyczy: WNIOSKU O UDOSTĘPNIENIE INFORMACJI PUBLICZNEJ Z DNIA 4 WRZEŚNIA 2019 R. W odpowiedzi na Pani wniosek o udostępnienie informacji publicznej z dnia 4 września br., w sprawie budowy szkoły na os. Złocień w Krakowie, uprzejmie informuję, że budowa zespołu szkolno-przedszkolnego na os. Złocień jest przedmiotem zadania inwestycyjnego nr MCOO/E1.119/19. Zgodnie z zapisami w budżecie, zakres rzeczowy do wykonania na rok 2019 obejmuje zakup działek i opracowanie programu funkcjonalno –użytkowego. Ad 1. Inwestycja planowana jest na działce nr 245/28 będącej własnością Gminy Miejskiej Kraków oraz na działkach nr 146/5, 156/9, 156/10, będących własnością Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie–Bieżanowie, których zakup i zamiana jest finalizowana przez Gminę Miejską Kraków. Ad 2. W Wydziale Skarbu Miasta Urzędu Miasta Krakowa prowadzone jest postępowanie w sprawie pozyskania od ww. parafii działek pod budowę nowej szkoły na os Złocień. W wyniku prowadzonych rozmów ustalono, iż zamianie będzie podlegać nieruchomość stanowiąca własność Gminy Miejskiej Kraków oznaczona jako działka nr 245/27 obr. 104 Podgórze, na działkę stanowiącą własność Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie oznaczoną nr 156/9 obr. 104 Podgórze. Natomiast nabyciem na rzecz Gminy Miejskiej Kraków objęto działki stanowiące własność Rzymskokatolickiej Parafii Pod Wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Krakowie – Bieżanowie oznaczone nr. 146/5 o pow. 0,0146 ha oraz nr. 156/10 o pow. 0,4382 ha obr. 104 Podgórze. Z Parafią Pod Wezwaniem Błogosławionego Jerzego Popiełuszki na os. Złocień nie prowadzono żadnych rozmów, gdyż Parafia ta nie jest właścicielem działek, na których można wybudować szkołę. Ad 3-5. W dniu 2 września 2019 r. Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie podpisało umowę na opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego z Przemysławem Czubaj - Biuro Architektoniczne, 30-058 Kraków, ul. Juliusza Lea 115/52 (umowa nr MCOO/II/79/PRI/519/2019). Umowa opiewa na kwotę 104 550 zł. Po zakupie działek i opracowaniu programu funkcjonalno – użytkowego rozpocznie się procedura o udzielenie zamówienia publicznego na budowę szkoły w systemie zaprojektuj i wybuduj. Jeżeli procedura zakupu i zamiany ww. działek zostanie zakończona pozytywnie, w bieżącym roku nie przewiduje się zagrożeń związanych z inwestycją. z up. PREZYDENTA MIASTA Piotr Bukowski Z-ca Dyrektora Wydziału Organizacji i Nadzoru ps. Jakby ktoś mógł mi zobrazować te działki albo podesłać linka do jakiejśc mapki z namiarami tych działek. Moze być na pw
 29. 1 punkt
  Na makietach u sprzedawcy widac nawet miejsca na lokale w B14-B15
 30. 1 punkt
  Oni nie ale ich rodzice ewentualnie już tak. czyżby trafiony zatopiony. a może wiesz kto to i nie bardzo pasuje ujawnianie. czytając mam wrażenie że próbujesz mnie ośmieszyć wobec forumowiczów a tak zazwyczaj robią Ci którzy chronią sprawców - osłabić wiarygodność świadka. Uważam, iż mieszkańcy powinni wiedzieć co się dzieje na osiedlu jak Cię to nie interesuje nie czytaj. Popracuj nad interpretacją tekstu
 31. 1 punkt
  https://lovekrakow.pl/aktualnosci/impas-na-zlocieniu-przelamany-we-wrzesniu-przetarg-w-sprawie-ul-domagaly_31992.html
 32. 1 punkt
  MisiekW akurat tego fragmentu nie chciałam cytować, żeby nie siać fermentu
 33. 1 punkt
  z ciekawostek - wg ogłoszenia na stronie UMK wychodzi na to, że w budynku nr 33 ma być filia biblioteki...? 2019-09-04 Ogłoszenie o zamiarze zmiany adresu filii Biblioteki Kraków Ogłasza się zamiar przeniesienia siedzib następujących filii Biblioteki Kraków: 2) Filii nr 42 z siedziby przy ul. Telimeny 9 do nowej siedziby przy ul. Agatowej 33 (punkt biblioteczny przy ul. Telimeny https://www.bip.krakow.pl/?bip_id=1&dok=struktura poniżej uzasadnienie: 1) Przeniesienie Filii nr 42 z lokalu przy ul. Telimeny 9 do nowego lokalu mieszczącego się przy ul. Agatowej 33 na os. Złocień. Proponowane przeniesienie wynika z pozyskania Bibliotekę Kraków nowego lokalu przy ul. Agatowej 33. Lokal o pow. ok. 120 m2 położony jest na parterze budynku wielomieszkaniowego z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami. Lokal ten zakupiony został przez Bibliotekę od Spółdzielni Mieszkaniowej „Śnieżka”. Lokalizacja biblioteki w nowopowstającym osiedlu mieszkaniowym i zakup lokalu był odpowiedzią na sygnalizowaną przez społeczność osiedla potrzebę powstania biblioteki. Rada Dzielnicy XII już w roku 2018 przekazała Bibliotece kwotę 25 000 zł na potrzeby zakupienia elementów wyposażenia lokalu, zaś mieszkańcy od wakacji ubiegłego roku zaangażowali się w zbiórkę książek dla filii. Przewiduje się takie zaaranżowanie przestrzeni, aby lokal mógł być wykorzystywany również jako miejsce spotkań dla mieszkańców. Lokal przy ul. Agatowej w os. Złocień stanowiłby nową siedzibę Filii nr 42. Odległość pomiędzy ul. Agatową 33 a dotychczasową siedzibą filii przy ul. Telimeny 9a wynosi ok. 2,7 km. Przeniesienie Filii z ul. Telimeny do nowego lokalu przy ul. Agatowej nie wpłynie w znaczący sposób na pogorszenie dostępności czytelników do zasobów bibliotecznych i nie pogorszy wskaźnika zasobności w Dzielnicy XII, tj. ilości książek przypadających na 100 mieszkańców. Nowy lokal przy ul. Agatowej, wyposażony w nowoczesny sprzęt i dostępny dla osób mających trudności w poruszaniu się i matek z dziećmi w wózkach poprawi znacznie dostępność i warunki korzystania z księgozbioru. Dotychczasowa siedziba filii 42 mieści się przy ul. Telimeny 9. Filia zajmuje lokal wynajmowany w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 12. Lokal biblioteczny położony jest na dwóch kondygnacjach z wejściem z boku budynku. Takie położenie lokalu utrudnia zarówno jego zlokalizowanie w obiekcie szkolnym, jak również utrudnia jego funkcjonowanie i obsługę czytelników. Część księgozbioru zgromadzona na piętrze budynku jest praktycznie niedostępna dla czytelników z niepełnosprawnościami. Filia pracuje w systemie jednozmianowym przez 5 dni w tygodniu. Zatrudnienie wynosi 2,5 etatu. Księgozbiór liczy 23 900 woluminów. Liczba czytelników - 2127. W 2018 r. zanotowano 38 900 wypożyczeń. W tej samej Dzielnicy przy ul. Teligi 24 działa od lat duża filia biblioteczna nr 45, w lokalu o pow. 300 m2. W Filii tej zgromadzony jest księgozbiór liczący 51 000 woluminów, zarejestrowanych jest 7000 czytelników, w roku 2018 zanotowano 110 000 wypożyczeń. Filia pracuje przez 6 dni w tygodniu w systemie dwuzmianowym. Osoby zatrudnione w Filii pracują łącznie na 8 etatach. Filia ta położona jest w odległości ok. 1 km od Filii przy ul. Telimeny 9. Obydwie filie położone są na terenie Dzielnicy XII Bieżanów-Prokocim. W 2018 r. Biblioteka wynajęła od Spółdzielni „Nowy Prokocim” dodatkowy lokal o pow. prawie 100 m2, przylegający do jednej z części tej Filii. W roku bieżącym zaplanowany został remont pomieszczeń (starego i nowego), połączenie ich w jedną funkcjonalną przestrzeń o pow. prawie 300 m2. W efekcie powstanie biblioteka o powierzchni 400 m2. Dodatkowe wynajęte pomieszczenie stworzy przestrzeń do powiększenia księgozbioru i urządzenia wypożyczalni dla najmłodszych czytelników. Poprzez powiększenie lokalu przy ul. Teligi zwiększy się księgozbiór, stworzone zostanie miejsce przyjazne dzieciom, podniesie się atrakcyjność placówki.
 34. 1 punkt
  Prościej byłoby wyznaczyć i dać kilka uprawnień dla 2-3 moderatorów którzy przerzucali by wątki lub kasowali zbędne. Takie tematy są i będą powstawać w przyszłości także nie ma co się złościć i wzajemnie przepraszać Temat do kasowania.
 35. 1 punkt
  Niestety jest to kompletnie nie prawda....
 36. 1 punkt
  Na tym osiedlu pełno jest właśnie takiej życzliwości 🤪
 37. 1 punkt
  Poważnie?? W takiej formie to zostało napisane??? Jak można napisać o blokowaniu przez kogoś skoro w tym samym zdaniu pisze się, że tak na prawdę robią to to nowe regulacje. To aż razi w oczy.
 38. 1 punkt
  Oby jak najmniej takich przypadków było na osiedlu Wierzę w to, że pozostali sąsiedzi mają więcej rozumu w głowach
 39. 1 punkt
  My z żoną jesteśmy uczuleni na takich brudasów. Po odbiorze mieszkania będziemy mieli już świadomość że taki brudas jest na osiedlu i trzeba go przyczaić , im szybciej tym lepiej. Właściciel psa opisany, samochód opisany, pies byl rasowy czy kundel? I jaki kolor? Im więcej informacji tym łatwiej rozpoznać BRUDASA! Co za ludzie brak słów...
 40. 1 punkt
  Nie ma to jak kretyńska regulacja rynku. Piekarnia dla piekarza. Cukiernia dla cukiernika. Komputer dla informatyka. Rybny dla rybaka. Rowerowy dla kolarza Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 41. 1 punkt
  No to elegancko. Przyda się konkurencja dla Bolzano. Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 42. 1 punkt
  Ponoć w lokalu na rogu ma być pizzeria. Czekamy nadal na aptekę.....
 43. 1 punkt
  Kilka zdjęć z budowy B18 i okolic dla zainteresowanych.
 44. 1 punkt
  Pytałam trzy dni temu. Salon kosmetyczny.
 45. 1 punkt
  W tematach około powodziowych: o wielkiej powodzi z 1903 roku, która zatopiła również teren, na którym obecnie stoi osiedle Złocień: "Wody powodziowe utworzyły olbrzymie jezioro od Płaszowa poprzez położone niżej łąki i pola Bieżanowa, Kokotowa, Węgrzc i dalej, które oparło się o linię kolejową na południu i wyżej podniesione tereny Branic i Pleszowa z drugiej strony Wisły. Miejscami głębokość tego rozlewiska sięgała nawet 7 – 8 metrów. Znamiennym jest, że lustrujący rozmiary klęski żywiołowej namiestnik Galicji hrabia Andrzej Potocki, był w stanie przepłynąć po nim statkiem „Dunajec” z Wisły aż do odległego o 3 km wału kolejowego w Prokocimiu (!), gdzie przesiadł się do specjalnie dla niego podstawionego pociągu." O wielkiej powodzi z 1903 roku
 46. 0 punktów
  Na poprzedniej stronie była juz odpowiedź. Salon kosmetyczny...
 47. 0 punktów
  Szkoda, a wydaje się, że na osiedlu mieszka wiecej młodych ludzi niż Pań z podłokietnikami w oknie. Pozdrawiam 😊
 48. 0 punktów
  U mnie w klatce a mieszkam w bloku z przedszkolem naprzeciwko Was sąsiedzi wcale nie lepiej. Jakieś zwierze sobie ostatnio rzygło na żółciutko pod windą i tak sobie to leżało dopóki nie roznieśli tego inni ludzie. Gościu z 2 psami sobie wyszedł w tym z czarnym jamnikiem (nie pozdrawiam właściciela) który się wysrać nie mógł i przed samą klatką na wprost niej "szczelił" strzelił sobie kupeczkę. A właściciel jak gdyby nic myk do domku 🤦‍♀️
 49. 0 punktów
  Szanowni sąsiedzi z bloków 30 i 32, jako że mamy wspólną wiatę śmietnikową, to bardzo proszę o umieszczanie śmieci w kontenerach do tego przeznaczonych znajdujących się w altanie śmietnikowej. Składowisko za altaną to nie jest odpowiednie miejsce i bardzo bym prosił tego kto zostawił tam kartony i jakieś inne śmieci, aby przenieść je do altany i nie robić śmietnika dookoła. pozdrawiam
 50. 0 punktów
  Witam,ja będę miał odbiór techniczny wraz z firmą (@#$@#$%$%%$l tel.797 014 xxx) podczas odbioru inżynier będzie sprawdzać pod kątem Polskich Norm, norm budowlanych i ogólnej „Tynki - zawilgocenia, odchylenia od płaszczyzny, ubytki Wylewki - zawilgocenia, odchylenia od płaszczyzny, ubytki Okna i parapety - umocowania, poziomy, uszkodzenia mechaniczne, regulacje, uszczelki Balkony - obróbki blacharskie, spadki, mocowanie i stan balustrady, pobliską elewację Metraż - czy metraż pomieszczeń i przynależności zgadza się z rzutem (metraż weryfikujemy na życzenie klienta) Drzwi - pod względem regulacji, uszkodzeń, uszczelek Instalacje - rozmieszczenie, zgodność z umową, napięcie Itp. Liczę ,że firma i ich inżynier w profesjonalny sposób pomoże mi w odbiorze mieszkania;)
×
×
 • Dodaj nową pozycję...