Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją od 10/16/19 uwzględniając wszystkie działy

 1. 3 punkty
  Czary mary i mamy prace nad dokończeniem Domagały. Najważniejsze że zaczęli kopać.
 2. 3 punkty
  Drodzy palacze, czy możecie palić wewnątrz swoich mieszkań? Nie da się otworzyć drzwi balkonowych, bo od razu śmierdzi w całym mieszkaniu.
 3. 3 punkty
  No więc właśnie. Z egoizmem nic nie wygra. Szkoda, że nie ma się refleksji nad swoim zachowaniem i szerszego spojrzenia, poza czubek swojego nosa. I łatwo zrzucać to na barki nałogu. Pode mną też pali jedna rodzinka i czuć papierochy za każdym razem kiedy to robią i to w głębi mieszkania, a wystarczy, że mam uchylone okno. Nie wspomnę o przyjemności picia kawki z książka na świeżym powietrzu swego "tarasu". Moim zdaniem powinien być zakaz palenia na balkonach, pomimo "możliwości obejścia" tego przepisu, tak jak nakaz sprzątania po swoim psie. Nie każdy się do niego stosuje, ale jest presja społeczna w tym temacie.
 4. 3 punkty
  Jak dojdzie do zakończenia tej jakże skomplikowanej inwestycji... myślę że warto zebrać się przy wybudowanym "odcinku trasy" przygotować wstęgę którą ochotnik z osiedla przetnie, może ktoś będzie chciał zabrać głos przygotujemy jakiś megafon , porobimy sobie zdjęcia wyślemy do Gazety Krakowskiej żeby świat wiedział że to już . Wiecie to nie jest inwestycja typu trasy Zakopiańskiej tunele, wiadukciki... ta inwestycja na takim odcinku trwała znacznie dłużej poziom wykonania był zapewne dużo trudniejszy i wymagała znacznie istotniejszych zgód oraz pozwoleń Także czekamy na budowlańców potem symbolicznie rozlany szampan na ul. Domagały + krótka feta mieszkańców. Miłego dnia
 5. 2 punkty
  Miałem ostatnio przyjemność pierwszy raz skorzystania z szybkiej kolei aglomeracyjnej i powiem Wam szczerze że jestem bardzo mocno ale pozytywnie zaskoczony, Pewnie część osób korzysta z takiej formy transportu od dłuższego czasu dla mnie na pewno w momencie otwarcia stacji stanie się podstawowym środkiem transportu do centrum. Wracając po długim weekendzie z rodzinnych stron miałem wybór z dworca głównego dostać się na Złocień taxi,autobus, kolej do Bieżanów Krk mówię sobie a spróbujemy ahoj przygodo idę do kasy po bilet Krk Gł-KrK Bież. kasjerka pyta o zniżki mówię brak i prosi o 3,5 zł tu 1 szok pociąg na Wieliczkę dociera właściwie z Balic po 10 min mojego czekania, wsiadam w czyściutki pociąg, automaty biletowe w środku, sporo miejsca i po 15 min jestem przy pomniku kolejne zdumienie. Pewnie część osób pomyśli sobie no "Amerykę chłopie odkryłeś" ale tak jest nie miałem pojęcia jak sprawnie, szybko i tanio to działa mając w przyszłości możliwość dostać się na rynek za 3.5 w 15 min wybór będzie prosty. Pozdrawiam pracownik działu PR SKA żartuję oczywiście.
 6. 2 punkty
  Pozostaje tylko wysłać zdjęcia na Policję. Są za takie parkowanie punkty karne i mandat. Niestety, do niektórych tylko takie argumenty trafiają.
 7. 2 punkty
  Obawiam się że podwyżka cen wywozu będzie dopiero zapalnikiem który zmusi do myślenia, szkoda że ucierpią na tym osoby które sortują odpady.
 8. 2 punkty
  Możliwe, że stopień inwalidztwa ujawniłby się w trakcie rozmowy z ta Panią.😀
 9. 2 punkty
  A wracając do tematu ilości progów na Domagały to ich całkowity brak zafundował nam nocne rajdy w piątki i soboty.
 10. 2 punkty
  planowany termin na podpisanie aktu notarialnego dotyczącego przeniesienia własności działek i umowy zamiany do 15 listopada 2019 roku. Info pozyskane w trybie dostępu do informacji publicznej.
 11. 2 punkty
  Atrapę miał już zerwaną - nikt mu jej nie wyrwał...a zastawił bo burak, ale z mercedesem... Po co tworzyć historię ludzi złośliwych na tym osiedlu? Tacy nie są...a patologię nawet na Wawelskim znajdziesz...czy Woli Justowskiej... Rozwagi i pokory życzę.
 12. 2 punkty
  Nie dotknie, zostało to potwierdzone u źródła.
 13. 2 punkty
  Ja natomiast proponuję zmienić ten pogardliwy ton i rozmawiać merytorycznie.
 14. 2 punkty
  100m? W warunkach przetargu czytamy min.: [...b) Zakres robót obejmuje m.in.: o Ułożenie kabla SN 12/20kV typu XUHAKXs 1x240/50 mm2 - 3 774 m,...] A więc policzmy: --> Ponad 3,5km kabla SN! Jak by ktoś pytał, to taki (lub bardzo podobny?) kabel kosztuje +/- 46zł/mb brutto (np. tutaj: https://www.tim.pl/kabel-energetyczny-xruhakxs-1x24050-1220kv-bebnowy?gclid=Cj0KCQjwi7DtBRCLARIsAGCJWBq3aBlmAzGVZgHklyf48w6PrsWxerxLXr_9W82qESZGfppHTDWnPoYaAi0IEALw_wcB) Co daje: 3774m * 46zł/m = ~173k PLN, za sam kabel; --> ten kabel trzeba ułożyć w ziemi (nie mam danych na temat cenników tego typu robót); Oczywiście wszystko trzeba wykonać w taki sposób, aby przestój zasilanego tym kablem zakładu był jak najkrótszy (czytaj: usługa expresowa ). I jeszcze parę takich punktów... i można zacząć liczyć zyski wykonawcy, prawda?
 15. 2 punkty
  Przeciecie wstęgi powinno wygladac mniej wiecej tak : Czy jest ktos chetny na zorganizowanie takiego otwarcia ? nie mam akordeonu , ale moge zorganizować wstążkę i drewniane słupy
 16. 2 punkty
  Za taki odcinek 955 800 brutto? To sie cenią, tylko startować w przetargach Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
 17. 1 punkt
  Serafa czy Srawa - oto jest pytanie ... Zagadka nazwy rzeki, na której gromady dzieci ze Złocienia karmią kaczki, wyjaśniona: https://wegrzcewielkie.wordpress.com/2019/11/15/serafa-czy-srawa-wyjasnienie-zagadki/
 18. 1 punkt
  Witam Niech dzisiaj ktoś sprawdzi sytuację. Rano jak wyjeżdżałem stała koparka koło naszej wielkiej dziury i przyjechał na lawecie spychacz, to może to pozdrawiam
 19. 1 punkt
  Czy przypadkiem nie zaczęli już coś dłubać? Bo widziałem mini koparkę i rury pod kable. Jeśli się mylę i jest to inna zorganizowana akcja to poprawcie. P.s. pozdrawiam kierowcę BMW KR1E... któremu bardzo się spieszyło po chodniku.
 20. 1 punkt
  Pisałem o tej pizzerii za pętlą autobusową idąc od naszego osiedla, nie znam jej nazwy. Za to byłem dzisiaj w "Biesiadowo" i mogę polecić to miejsce
 21. 1 punkt
  Zrobili nawet wcześniej niż się spodziewałem ale nie wiem do końca kto zrobił bo nowy asfalt na tym odcinku zrobiono po ostatnich wykopkach w tamtym rejonie
 22. 1 punkt
  😁ameryki nie odkryłeś - taki żarcik. Należy pamiętać, iż na odcinku Kraków - Bieżanów jeżdżą dwaj przewoźnicy 1. Koleje Małopolskie głównie połączenia Wieliczka - lotnisko i część połączeń w kierunku Tarnowa i z Tarnowa - w kolejach Małopolskich można kupić bilet w pociągu bez dodatkowych opłat. 2. Przewozy Regionalne (teraz chyba Polregio) -u nich też możesz kupić bilet w pociągu ale należy pamiętać że jeżeli wsiadasz na stacji gdzie jest czynna kasa to możesz dopłacić za wystawienie do biletu - ostatnio z tego co słyszałem to jakieś + 8 zł do ceny za przejazd.
 23. 1 punkt
  Informacja z dzisiaj: http://zdmk.krakow.pl/informacje/przetarg-nieograniczony-znak-sprawy-10-ix-2019/
 24. 1 punkt
  Szkolne stołówki ehh to były czasy ;)Misiek nie ma opcji jaką ocenę miałaby stołówka szkolna taka z definicji którą pewnie sam znasz z autopsji, na google jej ocena 2? 3 ? wpuszczona w nasze realia ? teraz rodzice wypełniają takie ankiety odnośnie żywienia dzieci że za 10 lat to laboratoria wyliczające poziomy składników będa jedzenie szykować.
 25. 1 punkt
  Nie będzie. W szkołach są teraz firmy cateringowe. W SP117 gdzie chodzą moje dzieci jest "system" do odwoływania posiłków. Jeśli odwołujesz odpowiednio wcześniej - nie płacisz. Chodzi o to, że gotują konkretną liczbę posiłków, pewnie z jakimś backupem ale nie takim aby ludzie z zewnątrz mogli korzystać. Dodatkowo - w życiu teraz do szkoły nie wejdziesz jeśli nie masz w niej dziecka / nie pracujesz w niej / nie jesteś podwykonawcą. Po prostu nikt Cię tam nie wpuści.
 26. 1 punkt
  Nic bardziej nie irytuje, jak młoda osoba w trochę lepszym samochodzie, zajmująca miejsce dla inwalidów podczas gdy parę metrów dalej są wolne miejsca parkingowe . W tym przypadku młoda kobieta z dzieckiem w wieku około 5 lat pobiegała na ,, szybkie zakupy do Pepco " 😒
 27. 1 punkt
  Przedszkole tam będzie (przy Półłanki). Szkoła obok kościoła, tak jest na wcześniejszych mapach. Od Półłanki została wybudowana nowa droga w kierunku osiedla. W ramach budowy szkoły pomiędzy kaplicą a budowanymi obecnie blokami Śnieżki ma być wybudowana droga. Myślę, że jest opcja połączenia tych dróg dla skomunikowania przedszkola z osiedlem.
 28. 1 punkt
  Mam nadzieję że wrócą, ale nie zostaną zamontowane we wszystkich miejscach gdzie jest to aktualnie przewidziane. Bezpieczeństwo bezpieczeństwem ale jazda gaz/hamulec przez ulicę gdzie jest próg za progiem nie jest to ani wygodne ani ekologiczne
 29. 1 punkt
  Dokładnie. Taki długi prosty odcinek, nie mógł pozostać "niezagospodarowany" Ale rozumiem, że progi wrócą, jak tylko dokończą drogę?
 30. 1 punkt
  Proponuje odwiedzić lokalizacje w piątek lub sobotę późnym wieczorem. Na chwile obecną organizowane są tam rajdy samochodowe na Domagały. Mieszkając na Złocieniowej jest to dla mnie uciążliwe a co dopiero w bezpośrednim sąsiedztwie - tak więc sugeruję Wam interwencję w sprawie montażu (jak na moje oko wystarczą 2) progów na Domagały.
 31. 1 punkt
  i kolejna sprawa - przedszkole - jak nie w tym miejscu to proszę o przeniesienie. Info pozyskane także w trybie dostępu do informacji publicznej. W celu budowy przedszkola w rejonie os. Złocień, Miasto Kraków nabyło w bieżącym roku w drodze pierwokupu działki: nr 280/7 i 280/9, obręb 104, jednostka ewidencyjna Podgórze, położone przy ul. Półłanki. Rozpoczęcie budowy przedszkola będzie możliwe po przeznaczeniu w budżecie Miasta Krakowa i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta Krakowa środków finansowych niezbędnych na opracowanie dokumentacji projektowej oraz na realizację robót budowlanych. Czy ktoś może wkleić także na forum umiejscowienie tych działek?
 32. 1 punkt
  Takich szczegółów jeszcze nie wiadomo. Pewnie będzie to dopiero ustalane po zakończeniu budowy ulicy Domagały
 33. 1 punkt
 34. 1 punkt
  Niestety palacze nie są świadomi tego, że bierne palenie często jeszcze bardziej szkodzi niż czynne palenie. A co dopiero jak małe dziecko śpi przy uchylonym oknie w pokoju, a do środka, gdzie śpi wchodzi dym papierosowy. Już tacy w większości jesteśmy. Remonty są do 19.30, a co tam - kto mi zabroni wiercić o 21.00 albo 22.00. Na kulturalnie zwróconą uwagę mam chamską odpowiedź. Miłego weekendu dla wszystkich.
 35. 1 punkt
  Problem nie robi się coraz większy... ludzie palili na balkonach - i będą palić na balkonach. Ja akurat rzuciłem papieroski jakieś 8 miesięcy temu po wielu latach więc "jakieś doświadczenie mam" i coś mogę o tym powiedzieć... Gdy lata temu mieszkałem w 10 piętrowcu, spotykałem się z kolegami na piwku - paliliśmy na klatkach. Klatkach z zakazem palenia. I co? I nic. Paliliśmy, dalej na tych klatkach ludzie palą. Czasem ktoś zadzwonił o 2 w nocy jak się szum zrobił na Policję którą widać z daleka przez okno. W życiu mnie nikt nawet nie spisał za to. Teraz - weź sobie hipotetycznie wyobraź sytuację... jest zakaz palenia na balkonie... palaczy jest 3 (niżej i po bokach). Hipotetycznie jestem jednym z tych palaczy Twoich sąsiadów (choć nie jestem). Dostaję pismo ze spółdzielni, że Pan Malachit, zamieszkały przy Malachitowej X/Y zgłasza, że palone na balkonie było. Wrzucamy ten kwit do kosza (na papier). Drugie pismo - rozmawiam z sąsiadami palaczami jak temu co te telefony do Śnieżki uskutecznia zatruć życie bardziej żeby dał sobie spokój. Palimy cichaczem. Kij tam, że jak w technikum ale Ty jako wróg papierosków nie zrobisz mi foty a my tak czy tak palimy. Tam gdzie zawsze... Widać, że nie paliłeś. Gro ludzi zaczynało palić gdy nie było im tego wolno robić. Chowali się po kątach, kiblach w szkołach.... To jest nałóg i tyle. Nie masz kompletnie żadnych szans z tym wygrać. Na Policję zadzwonisz? Przy kolizji czeka się 2h. Na Straż Miejską? Już lecą na sygnale. Jedyne co może się stać to przyklejenie Ci przez sąsiadów etykietki Rudego: Idąc dalej... Jeździsz samochodem? Zapewne tak - jak większość na tym osiedlu. Może nie za nowym dieslem, może nowszym, może benzyną... nie wnikam... Ale dla Grety i innych jej pokroju ekoterrorystów jesteś, cytuję "blachosmrodziarzem" który nie potrafi popatrzeć dalej niż czubek własnego nosa. Ty jeździsz autem bo tak Ci jest wygodnie i masz tych ekodurniów kompletnie w rzopie a oni twierdzą, że im śmierdzi... Ot taka analogia...
 36. 1 punkt
  Myślę, że błędem było tak szybkie przejście od: żółty jest na papier, do: żółty jest na metal i plastik. Drugim błędem jest brak ogólnopolskiej akcji w mediach, dotyczącej segregecji śmieci (jeżli jest, a ja nie widzę, to proszę o korektę). Podobno gubią się w segregacji w tych państwach, w których program trwa dłużej. Inna sprawa, to nie zgłaszanie do spółdzielni osób mieszkających w danym lokalu, więc pojemniki zapełniają się natychmiast, bo Spółdzielnia zamawia częstotliwośc wywozu śmieci na podstawie zadeklarowanych zgłoszeń. I pojemniki pełne.
 37. 1 punkt
  U mnie palą jednocześnie z dołu i z balkonu obok, więc zawsze mam kumulację. Jeśli jeden palacz poczuje swój ulubiony smrodek, to zaraz dołącza i palą oboje albo troje jednocześnie. Tak się nieszczęśliwie składa, że mój balkon jest pomiędzy nimi. Dym z dołu idzie do góry, wilgotne czyste pranie elegancko wchłania smród papierosów. Pewna spółdzielnia w Rzeszowie wprowadziła kiedyś całkowity zakaz palenia na balkonie. Może my tez powinniśmy iść w tę stronę, bo problem robi się coraz większy. Okna do sypialni też w ciepłe dni nie uchylę w nocy, bo jest to okno zarazem balkonowe i nad ranem smród papierosów wdycham śpiąc w łóżku.
 38. 1 punkt
  Chyba trochę przesadzacie - ja też jestem niepalący, ale nie wyczuwam przy otwartych oknach czy balkonie tego, że Ktoś w sąsiedztwie pali, a nieraz to widzę... Chyba musiałaby nastąpić jakaś kumulacja palaczy w danej chwili, żeby aż zaciągało do mieszkania.
 39. 1 punkt
  Otworzyć to chyba otworzą, ale ile drogi zrobią to już cięższy temat - myślę, że absolutne minimum - z tymże po drugiej stronie nie jest źle - może to nie droga z prawdziwego zdarzenia, ale jakiś tam asfalt jest - jako alternatywa w sam raz - jak zrobią porządną arterię to i ruch przez osiedle się zwiększy od strony Bieżanowa... Co do poniedziałku to było na pewno potrącenie pieszego na A4 (co on tam robił?) i przez to cała obwodnica stała (a na niej ja...) dlatego sporo ludzi zjechało na węźle Wielicka i stąd zator też obok nas. Przydałoby się, aby ten kawałek Agatowej/Złocieniowej zrobili bo jest tam taka sieka... Ogólnie co by nie zrobili to będzie lepiej niż obecnie no i będzie pociąg oby jak najszybciej chętnie skorzystam.
 40. 1 punkt
  Czyli generalnie temat nie do załatwienia. W mieszkaniu śmierdzi, pranie z balkonu zdejmuję i też śmierdzi papierosami.
 41. 1 punkt
  Proszę się wczytaj w dokumentację techniczną... do położenia min. 2,5 km (o ile pamiętam) kabla wysokiego/średniego (?) napięcia. To nie jest tylko ta "dziura" którą widać.
 42. 1 punkt
  A tak konkretnie: http://zdmk.krakow.pl/informacje/przetarg-nieograniczony-znak-sprawy-10-ix-2019/
 43. 1 punkt
  Witam, przed zakupem mieszkania interesowałem się wszystkim wkoło i bliskość toru gokartowego trochę mnie martwiła, natomiast bywam w tej okolicy praktycznie od kwietnia 2-3 razy w tygodniu i nigdy nie zarejestrowałem jakiegoś większego hałasu dobiegającego z tego miejsca - słychać pracujący wyciągi (gdy jest cicho, wieczorem), natomiast mogę powiedzieć, że w mojej ocenie same gokarty nie generują żadnego wyraźnie słyszalnego hałasu; natomiast to co pisali przedmówcy n/t psuedo-rajdowców amatorów to niestety prawda - słychać ich co jakiś czas, głównie wieczorami i w weekendy - mam nadzieję, że uda w miarę upływu czasu uda się ten problem rozwiązać. Pozdrawiam
 44. 1 punkt
  Nic wspólnego z deweloperem nie mam, po prostu ja nie miałem podobnych spostrzeżeń. Poza tym pragnę przypomnieć że przy B18 są ekrany od S7, od torów raczej bym nie chciał, bo mam od tamtej strony balkon i wyglądają szpetnie, jak dla mnie odgłosy ciuchci nie są specjalnie męczące, a tym bardziej nie gorsze od samochodów jeżdżacych przy moim obecnym miejscu zamieszkania
 45. 1 punkt
  Dziękuję Mam jeszcze kilka nowych zdjęć oraz informacji: 1 - wybrano już Zarządce i jest to firma "Kontur Nieruchomości" http://www.kontur24.pl/ Wszyscy, którzy odebrali już mieszkanie powinni wedle zapisu z PZO zgłosić ten fakt do Zarządcy w terminie 7 dni od odbioru - ja już to zrobiłem - odpowiedni druk takiego zgłoszenia jest dostępny w Biurze Sprzedaży - trzeba go wypełnić oraz załączyć kopię Protokołu i przekazać Zarządcy - można to zrobić drogą mailową (skany) lub papierowo wrzucając do takiej oto skrzynki: znajduje się ona w tym miejscu: tj. przed wejściem do klatki budynku 31A - duży blok od strony Domagały. 2 - włączono już windy (przynajmniej w 29C, ale zakładam, że w pozostałych budynkach także), a wyglądają tak: Są naprawdę obszerne - nie mierzyłem, ale nie powinno być problemu z transportem mebli itp. - no i 1000kg lub 13 osób - pojemne. 3 - można umawiać się na podpisywanie Aktów Notarialnych - obecnie terminy to druga połowa października - w tym celu trzeba skontaktować się z pełnomocnikiem Dewelopera - Panem Marianem. To na razie tyle - później dołączę nieco zdjęć Pozdrawiam
 46. 1 punkt
  Witam serdecznie, temat trochę martwy, a ponieważ jestem już po odbiorze mieszkania w tej inwestycji to miałem okazję zrobić trochę zdjęć, więc dzielę się z Wami Pozdrawiam
 47. 1 punkt
  Dajmy szansę się otworzyć, urządzić, przygotować jedzenie i je podać wiadomo że nie będzie to kuchnia molekularna ale mimo wszystko oceńmy po a nie przed to czy restauracja jest dobra czy zła bez względu jak proste i oklepane ma menu w innych oddziałach kraju.
 48. 0 punktów
  Niektórzy na zimę przenoszą się do łazienki, żeby przez wentylację inni mogli się poczęstować papieroskiem...
 49. 0 punktów
  Proponuje się zapoznać z w/w artykułem: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/arcybiskup-jedraszewski-chce-od-wladz-krakowa-dzialki-pod-budowe-kosciola/q0elnlc Co ma wspólnego ze szkołą na Złocieniu: decyzja miasta będzie negatywna dla KK. Co zrobi w odpowiedzi Arcybiskup, który kieruje się tylko i wyłącznie dobrem swoich owieczek?
 50. 0 punktów
  Gratuluję mistrzowi, po raz kolejny uniemożliwił odbiór śmieci z wiaty pomiędzy blokami 22,24,26. Dodatkowy odbiór śmieci na jego koszt? Poszło zgłoszenie do administracji i SM.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...