Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Masz rację, nie znalazłam w otrzymanej dokumentacji zapisów o gwarancji. Choć wydawało mi się, że podczas rozmowy w biurze dewelopera była o niej mowa..
 3. 27 nie. Już kiedyś się zastanawiałam dlaczego tego jeszcze nie dostaliśmy. W poprzednim miejscu zamieszkania regularnie z początkiem roku było takowe rozliczenie.
 4. Cześć, Mam takie pytanie, czy dostał już ktoś rozliczenie ogrzewanie za 2018/2019 z SM Śnieżka? Zwłaszcza jeśli chodzi o budynki przy Agatowej 23-27?
 5. Chyba raczej Ci się wydawało - są światła przy Śliwiaka (tam, gdzie wybudowano fragment skrzyżowania - przyszłego - Domagały ze Śliwiaka właśnie); na skrzyżowaniu Domagały z Nad Drwiną sygnalizacji nie ma - zdjęcie ze wczoraj.
 6. Wczoraj
 7. Witam Wynajmę miejsce postojowe w bloku nr 32. Osoby zainteresowane proszę o kontakt na priv.
 8. Witam serdecznie, czy Ktoś z przyszłych mieszkańców dokonał już może odbioru technicznego mieszkania, albo umówił się na takowy? Pozdrawiam
 9. Myślę, że warto korzystać z przedstawionego już na forum formularza: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdeOWvhhQwhjT3Qp_8X3xYJioHwklt_5qnCM6zvxNRW_0VJVA/viewform problemu to nie rozwiąże, ale zawsze wywrze dodatkową "presję społeczną".
 10. Mogę się mylić ale nr rejestracyjny sugeruje że to były czarne blachy - jeżeli właściciel przerejestrował auto to pozostaje tylko kolor. Sugerowałbym zdjęcie auta zamieścić.
 11. Mówiąc o samym przedszkolu to jest dramat masz rację i zgadzam się z tobą natomiast plac zabaw centralnie pod oknami mieszkańców jest to samowola budowlana. I nikt nie zdaje sobie sprawy z sytuacji jak np. dzieciaki bawią się na placu a tutaj spada doniczka z balkonu bo coś (i nie mówię tutaj o celowym działaniu tylko o głupocie najemcy).
 12. Ostatni tydzień
 13. Z ciekawości, coś się udało? Bo jakoś średnio widzę zmienianie żywienia dzieci pod jednego rodzica, no ale właśnie jestem ciekaw, czy udało się coś wskórać? Dorzucę swoje 3 grosze do tematu FairPlay i placu zabaw, a raczej jego braku. Żona przyuważyła w tym tygodniu (był to już chyba 3 raz w ogóle) jak dzieciaczki szły na spacer. Krótko mówiąc - dramat. Jako że nie mają swojego placu zabaw ciągną całą grupę na inne place zabaw, ta sytuacja w tym tygodniu wyglądała na eskapadę na plac zabaw ten obok myjni. Przypominam że mówimy o żłobku, przecież są to są najmłodsze maluchy, dla nich jest to wyprawa jak nie wiem co. No i tak, idzie taka grupka tych berbeciów, trzymają się biedne tego węża czy cokolwiek tam mają żeby dzieci się tego trzymają jak idą, do tego chyba 3 czy 4 wózki pchane przez opiekunki, dzieci płaczą, kobiety robią co mogą ("idziemy na zupkę"), jak dla mnie katastrofa. Szkoda mi i tych dzieci i tych opiekunek w równym stopniu. Nie wypowiadam się na temat samego żłobka tylko o tym konkretnym aspekcie. Jeśli oni nie planują swojego placu zabaw przy placówce, to dla mnie osobiście jest to czynnik dyskwalifikujący. Jeśli się mylę i sytuacje które przyuważyliśmy wynikają z jakiś niecodziennych okoliczności, to niech mnie ktoś naprostuje.
 14. Może nie na samym osiedlu, ale bliżej niż Platinium na Aleksandry. W styczniu ma zostać oddany do użytku nowy budynek Bieżanowianki przy ul. Lipowskiego 5. W środku znajdzie się siłownia o powierzchni 300 m2, czynna prawdopodobnie od 6:00 do 24:00.
 15. Raczej nie o to zadającemu chodziło. Przypuszczam że pytał się z czystej ciekawości, bo może chciał wiedzieć czy miał szanse coś zobaczyć i może mógł być pomocny.
 16. Rozmawiamy o miejscu garażowym w hali Najlepiej żeby Ci co nie mają gwarantowanego miejsca, zakupili miejsce żeby było dla nich gwarantowane
 17. Moim zdaniem rozwiązaniem na nie segregowanie śmieci jest montaż w każdym śmietniku 2 kamer tak aby dokładnie było widać kto co wyrzuca. Do tego montaż zamka otwieranego pastylką lub kartą RFID + integracja tego z rejestratorem CCTV (nie stanowi to szczególnego problemu). Otwierasz drzwi, na monitoringu powstaje zapis Malachitowa XX/YY. Nie zamknąłeś za sobą drzwi i ktoś po tobie zrobił syf - nauczysz się zamykać. Jest syf - w dość prosty sposób można namierzyć brudasów nie potrafiących zastosować się do zasad i podnieść im opłatę za śmieci o 300%, 500%. Ten naród jest taki, że starania ludzi którzy segregują niszczą ludzie podzieleni na kilka grup: 1) mam gdzieś segregację i nie będę tego robił "bo nie" (znam takich) 2) nie będę tego robił bo znam takich co nie robią 3) starzy ludzie którym za nic nie przemówisz do rozsądku bo "dawniej był jeden kosz i było dobrze" Moim skromnym zdaniem - u nas może działać jedynie edukacja poprzez dotkliwe kary finansowe.
 18. Oczywiście, że lepiej. Ale polecam uświadomić sobie, że większość osiedla nie ma gwarantowanego miejsca i jak wróci z zakupów i zaparkuje daleko to też musi nieść siatki daleko.
 19. Doświadczenie moje pokazuje że paradoksalnie najbliższe miejsca zawsze podczas "zlewki" deszczowej pozostają suche woda leje się w głąb garażu a susza jest właśnie na początku garażu
 20. Tak z powodu utraty dokumentów i numeru telefonu potrzebny kontakt z nowym właścicielem w celu odzyskania utraconych danych potrzebnych do okazania u ubezpieczyciela. Sprawa jest pilna. Dziekuje za pomoc.
 21. Możesz troszeczkę bardziej objaśnić co się stało ?
 22. Bardzo proszę mieszkańców złocienia wliczając właściciela auta Cinquecento zielonego o numerach KVX8635 o kontakt z byłym właścicielem . Sprawa jest pilna, ktokolwiek widział to auto proszę o kontakt w celu kontaktu z nowym właścicielem. Z powodu zgubienia danych kontaktowych brak innych opcji a sprawa jest pilna. Nowy właściciel powiedział, że mieszka na złocieniu. Tel do kontaktu : Bogusław: 788846373 lub Barbara 601075365 Dziekuje z góry za pomoc
 23. Nie rozumiem pytania... jeśli w garażu to byłby problem a jeśli samochód stoi pod chmurką to można spokojnie rozwalić błotnik i odjechać ? Owszem stało pod chmurką
 24. Dokładnie tak Lukasz2014. Żółty pojemnik w moim śmietniku jest wypełniony w ciągu doby. A odbierany przez MPO raz na tydzień. Niestety, większość jego zawartości to papierowe, SUCHE , do tego nawet niezgniecione kartony. Swoją drogą, dlaczego niezgniecione, nie rozumiem, trzy spore już blokują pojemnik (nie mówię o opakowaniach np. po mleku, sokach, czy śmietanie, bo żółty to dla nich właściwe miejsce - po zgnieceniu). Za chwilę stawki za wywóz śmieci mogą nam skoczyć kilkukrotnie, jeśli choćby jedna osoba na cały blok nie będzie segregować śmieci. Taka to odpowiedzialność zbiorowa w tym przypadku. Dla informacji cytuję za ulotką przesłaną ze Spółdzielni, co może trafić do żółtego pojemnika: - plastikowe butelki po napojach i opakowania po produktach spożywczych - plastikowe worki, reklamówki - opakowania po środkach czystości - opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku, sokach) - puszki po napojach i konserwach - drobny złom żelazny. - styropian (niebudowlany).
 25. W garażu czy pod chmurką?
 26. dziękuję za namiary natomiast jak niestety pokazała budowa Domagały to co zaplanowane nawet jak są zabepieczone środki, nie zawsze się udaje wykonać. Stąd uważam że ważne jest na bieżąco śledzenie postępów i kolejnych etapów, które udało się zakończyć.
 27. JA dołożę jeszcze swoje pięć groszy ale tym razem apel do rodziców o zabezpieczeniu rowerów swoich pociech w odblaski i światła. Miałem niestety taką sytuację na ul. Agatowej (na odcinku między żabką a blaszakiem - ten odcinek od myjni jest nieoświetlony) na wysokości placu zabaw. Wracając już o zmroku minąłem myjnię, z naprzeciwka jechał inny samochód i jedyne co widziałem to jego światła. Wiedziałem że zbliżam się do sąsiadującego z drogą placu zabaw więc zdecydowanie zwolniłem i całe szczęście - na swoim pasie zobaczyłem jakieś 20 m przed autem dzieciaka na rowerze bez odblasków i bez świateł - dopuszczalna prędkość w tym miejscu 50 km/h. a niestety niejednokrotnie miałem okazję widzieć jak tam niektórzy jeżdżą.
 28. Przyłączam się do słów MARTIK. Dodam, że Plastik to PLASTIK a papier to PAPIER.... bo widzę, że niektórym odróżnienie ewidentnie sprawia trudność.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...