Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. "Wraz z budową drogi gminnej" ciekawe czy to dotyczy tylko odcinka do tej stacji paliw. Przypuszczalnie stacja będzie z boku tej drogi (skoro ona ma być kiedyś połączona z Domagały). Więc tak czy siak kawałek normalnej drogi będą musieli zrobić, przynajmniej taki plus, no chyba że się dogadali że dodatkowo przeciągną drogę do końca.
 3. Dzisiaj
 4. Jak widać na załączonych obrazkach ma tu być stacja paliw oraz drogi lokalne co kolwiek to znaczy
 5. Znak oczywiście ostrzega kierowców co może ich spotkać i jakie panują tu zasady ja sam jeżdżę przez osiedle jak przyczajony ale trzeba mieć na uwadze że jeżeli dzieci nie wypracują sobie prawidłowych nawyków w terenie zabudowanym dot. bezpieczeństwa i poprawnego poruszania się po drodze to nie trudno o tragedię w terenie już nie będącym strefą zamieszkania.
 6. Oczywiście znak rozwiewa wszelkie wątpliwości i ta kwestia przez Sledzik 1984 jest obrazowo przedstawiona. Należy się pochylić nad tym co pisze Pat66 - uczmy maluchy poruszać się po mieście. Najbliższy przykład - ul Czeczów pomiędzy pętlą autobusową a skrzyżowaniem przy bloku 10 - jeśli się nie mylę to tam powyższy znak nie obowiązuje. Mimo to odcinek jezdni traktowany jest jako miejsce do nauki jazdy na rolkach , jazdy na deskorolkach, próbowaniu promienia skrętu nowego rowerka, poruszania się pieszo itd. Przykładów mogę podać co najmniej kilka z ostatniego czasu - wszystkie z udziałem dzieci nie wymagających opieki rodziców przy samodzielnym poruszaniu się po mieście.
 7. Ja osobiście uważam ze rodzice mimo tego ze są te znaki ustawione to powinni przestrzegać swoje dzieci żeby przed wbiegnięciem/wjeżdżanie na jakiekolwiek jezdnie powinno się rozglądnąć czy nie jedzie czasem samochód bo o tragedie nie trudno, szczególnie jak jakieś dziecko wybiegnie za samochodu prosto przed maskę. Chciałbym zwrócić tez uwagę ze nie na każdej drodze na naszym osiedlu jest ten znak, a już parę razy mi się zdarzyło ze podczas poruszaniu po ul. Agatowej wzdłuż nowych budynków w kierunku myjni wyjechało mi dziecko na rowerku lub hulajnodze bez jakiejkolwiek upewnieniu czy może bezpiecznie wjechać na drogę.
 8. Pewnie, że jest. Tylko, że strefa zamieszkania to właśnie miejsce w którym masz być przygotowana na wszelkie ewentualności. Oglądnij sobie znak: Granie w piłkę na środku drogi też jest dozwolone. Tak naprawdę całe osiedle to jeden wielki deptak po którym samochody poruszają się warunkowo.
 9. Dla tych, którym nie chce się czytać całości (troszkę to przydługie ) wysyłam ten srceen. To chyba jest najważniejsze zdanie w całym opracowaniu. Otóż zapis ten daje szansę na powalczenie o tereny przewidziane pod usuługi publiczne na terenach objętych teraz przemysłem (zakładam, że również tereny po TeleFince, które w nowym MPZP mają dostać kategorię Usługowo-Mieszkaniową UM). Jest więc o co się starać.
 10. Hej. 24 kwietnia w UMK rozpocznie się procedura ustanawiania MPZP dla naszego rejonu. Z załączników wynika, że będzie u nas bardzo ciekawie. Obszar nowego MPZP otrzymał nazwę "Nowe Miasto" i obejmuje m.in.sam Złocień, tereny TeleFoniki, placu Rybitwy. Gdyby ktoś miał ochotę to warto wziąć udział w tej dyskusji. Pozdro Uzasadnienie_MPZP_Nowe_Miasto.pdf druk 294.pdf mapa Nowe Miasto.pdf
 11. Wczoraj
 12. Strefa, strefą, ale dobrze by było jakby maluchów uczyć, że muszą uważać na innych - nie tylko na samochody, ale też na pieszych, matki z wózka itd. Lepiej żeby uważali na samochody, bo to dla mnie małe pocieszenie, że winny będzie kierowca, jak dziecko będzie połamane. Może trochę drastyczny przykład, ale od najmłodszych warto uczyć zasady ograniczonego zaufania.
 13. Kolejna bedzie prawdopodobnie 15 maja. Ponoc jest 15 dni od terminu podanego w umowie i harmonogramie splat ktory przypada na 30 kwietnia.
 14. Jeżeli źle to poprawcie mnie proszę bo próbuję zrobić aktualizację tego co się dzieje po stronie SM zielone zrobione, żółte w budowie, czerwone w planach.
 15. jest różnica pomiędzy poruszaniem się, a wjeżdżaniem bez jakiegokolwiek rozglądania się na drogę...
 16. J. W. Pod blokiem b16 w komórce nr 40 ktoś najprawdopodobniej zapomniał zgasic światło. Z tego, co zauważyłem jest włączone już jakiś czas, a w środku nikogo ☺️
 17. Zgodnie z definicją strefy zamieszkania dzieci mają prawo poruszać się rowerami i pieszo nawet środkiem drogi osiedlowej, a więc nie można dać znaku uwaga pojazd, gdyż wykluczał by się wzajemnie ze znakiem strefa zamieszkania. To my kierowcy w tym momencie mamy zachować szczególną ostrożność.
 18. Witam Piszę w dość nietypowej sprawie, ale myślę, że istotnie ważnej. Mianowicie chodzi o ruch pieszych, a dokładniej dzieci. Nie rozglądają się, przejeżdżają na rowerze bez patrzenia się czy jedzie samochód. Wiem, że to stricte kwestia wychowania itd, ale można coś z tym zrobić np. poprzez dodatkowe znaku lub znak "uwaga pojazd". Zdaje sobie sprawę, że jest to strefa ruchu i pojazd może się poruszać 20 km/h, jednakże gdy "zza śmietnika" wyjeżdża dziecko na rozpędzonym rowerze, które traktuje drogę jak chodnik po całej jej długości, jak i szerokości(pomijam, że jeżdżą głównie chodnikiem, a nie wytyczoną do tego ścieżką), lekceważąc innych uczestników ruchu drogowego i narażając ich na niebezpieczeństwo. Jest to osiedle ilościowo duże, z dużą ilością miejsca do zabawy dla dzieci, jednakże uważam, że takie zachowanie stwarza niebezpieczeństwo - zarówno dla tych dzieci, jak i dla kierowców....
 19. Witam ja polecam salon do którego chodzę https://beauty-room.pl/manicure-hybrydowy
 20. Raczej nie postawią, bo w planie ten teren jest zaznaczony jako zarezerwowany pod drogę łączącą Śliwiaka z Nad Drwiną. Tyle tylko, że nikt nie wie kiedy ten plan się w rzeczywistość obróci. Zwłaszcza, że nad Drwiną trzeba przerzucić most.
 21. Czy ktoś już dostał wezwanie do kolejnej zapłaty?
 22. Byle tylko nie postawili tam na środku tych łąk żadnej hali bo będzie po marzeniach o połączeniu tych dróg
 23. Dokladnie, budujac droge to sie wybiera metr ziemi utwardza, nawozi tluczen roznej grubosci itd(patrz jak budowali obecny fragment domagaly) a to wyglada jak tluczen wysypany na kartoflisko. Tak jak pisze PanG jest to pewnie jakas tymczasowa dojazdowka do „czegos”, ale powieksza to swiatelko w tunelu bo predzej czy pozniej „cos” tez bedzie potrzebowalo normalnego dojazdu.
 24. Nikt Ci niczego nie zarzuca ani narzuca, przynajmniej z mojej strony. Normalne pytanie zadałem. Chodziło mi o to, że jak głupie coś by nie było, to jeśli akceptujesz warunki użytkowania to powinieneś się do nich stosować. Natomiast pogadać sobie czy to jest słuszne czy nie można, ale to nie zmienia faktu istnienia danego nakazu.
 25. Ostatni tydzień
 26. nie wygląda to na budowę poważnej drogi, raczej jakaś dojazdówka do budowy
 27. I o dziwo tym razem Kokotów miał mniejsze zanieczyszczenie niż Złocień. Zawsze Złocień był w połowie między Kokotowem a stacją w okolicy Bieżanowskiej. Sent from my MI MAX 2 using Tapatalk
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...