Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Czy moglbys podeslac zdjecie ulotki ?;) ja jeszcze nie jestem mieszkancem a chetnie bym sie dowiedzial
 3. Wczoraj
 4. Dziś mieszkańcy SM otrzymali do skrzynek jeszcze informację od Nawigatora dot. MPZP ... Projekt planu wg uzyskanych informacji zakłada powrócenie do założeń studium uwarunkowań i rozwoju miasta Krakowa czyli przeznaczenie terenu po zakładach Telefoniki oraz placu na Rybitwach pod zabudowę mieszkaniową "
 5. Niech pierwszy rzuci kamień ten, który za dziecka nie szukał sobie równego kawałka drogi, żeby pojeździć przyjemnie na rolkach, hulajnodze. Kiedyś tego miejsca było więcej, teraz żyjemy w takiej zabudowie i gęstości stawiania bloków, że dzieci muszą sobie radzić w ten sposób. Ja osobiście jak widzę jadące tym kawałkiem dzieciaki na rolkach to zwalniam i powolutku omijam szerokim łukiem. Pozwólmy dzieciom być dziećmi, a to nas od nich różni, że mamy większą świadomość zagrożeń wobec czego możemy je bronić przed nimi P.S. Nie mam dzieci, ale pamiętam swoje dzieciństwo.
 6. Sprzedam klatkę 3 poziomów dla gryzoni plus domek i drewienko tunel. https://smartzoo.pl/2927-zolux-klatka-trio-rodylounge-dla-gryzoni-kiwi-205847-.html
 7. Ostatni tydzień
 8. Myślę że warto jednak taką informację zamieścić tutaj, na pewno więcej osób jest zainteresowanych sytuacją.
 9. Znaki znakami... a dobre wychowanie to podstawa! Bezpieczeństwo najważniejsze!
 10. Daj znać proszę co Murapol wymyślił w tej kwestii, aby tu nie zaśmiecać napisz na PW proszę.
 11. temat byl juz wałkowany, nawet pisałem o zderzeniu małego dziecka z autem, i to dziecko wjechało w juz zatrzymany pojazd. Znak strefy stoi, tak jak i znaki o przejściach, i jak to gdzieś w necie widzialem "Jan Kowalski, Zginął na przejściu, miał pierwszeństwo".
 12. "Wraz z budową drogi gminnej" ciekawe czy to dotyczy tylko odcinka do tej stacji paliw. Przypuszczalnie stacja będzie z boku tej drogi (skoro ona ma być kiedyś połączona z Domagały). Więc tak czy siak kawałek normalnej drogi będą musieli zrobić, przynajmniej taki plus, no chyba że się dogadali że dodatkowo przeciągną drogę do końca.
 13. Jak widać na załączonych obrazkach ma tu być stacja paliw oraz drogi lokalne co kolwiek to znaczy
 14. Znak oczywiście ostrzega kierowców co może ich spotkać i jakie panują tu zasady ja sam jeżdżę przez osiedle jak przyczajony ale trzeba mieć na uwadze że jeżeli dzieci nie wypracują sobie prawidłowych nawyków w terenie zabudowanym dot. bezpieczeństwa i poprawnego poruszania się po drodze to nie trudno o tragedię w terenie już nie będącym strefą zamieszkania.
 15. Oczywiście znak rozwiewa wszelkie wątpliwości i ta kwestia przez Sledzik 1984 jest obrazowo przedstawiona. Należy się pochylić nad tym co pisze Pat66 - uczmy maluchy poruszać się po mieście. Najbliższy przykład - ul Czeczów pomiędzy pętlą autobusową a skrzyżowaniem przy bloku 10 - jeśli się nie mylę to tam powyższy znak nie obowiązuje. Mimo to odcinek jezdni traktowany jest jako miejsce do nauki jazdy na rolkach , jazdy na deskorolkach, próbowaniu promienia skrętu nowego rowerka, poruszania się pieszo itd. Przykładów mogę podać co najmniej kilka z ostatniego czasu - wszystkie z udziałem dzieci nie wymagających opieki rodziców przy samodzielnym poruszaniu się po mieście.
 16. Ja osobiście uważam ze rodzice mimo tego ze są te znaki ustawione to powinni przestrzegać swoje dzieci żeby przed wbiegnięciem/wjeżdżanie na jakiekolwiek jezdnie powinno się rozglądnąć czy nie jedzie czasem samochód bo o tragedie nie trudno, szczególnie jak jakieś dziecko wybiegnie za samochodu prosto przed maskę. Chciałbym zwrócić tez uwagę ze nie na każdej drodze na naszym osiedlu jest ten znak, a już parę razy mi się zdarzyło ze podczas poruszaniu po ul. Agatowej wzdłuż nowych budynków w kierunku myjni wyjechało mi dziecko na rowerku lub hulajnodze bez jakiejkolwiek upewnieniu czy może bezpiecznie wjechać na drogę.
 17. Pewnie, że jest. Tylko, że strefa zamieszkania to właśnie miejsce w którym masz być przygotowana na wszelkie ewentualności. Oglądnij sobie znak: Granie w piłkę na środku drogi też jest dozwolone. Tak naprawdę całe osiedle to jeden wielki deptak po którym samochody poruszają się warunkowo.
 18. Czy to znaczy, że telefonia się "wynosi"?
 19. Dla tych, którym nie chce się czytać całości (troszkę to przydługie ) wysyłam ten srceen. To chyba jest najważniejsze zdanie w całym opracowaniu. Otóż zapis ten daje szansę na powalczenie o tereny przewidziane pod usuługi publiczne na terenach objętych teraz przemysłem (zakładam, że również tereny po TeleFince, które w nowym MPZP mają dostać kategorię Usługowo-Mieszkaniową UM). Jest więc o co się starać.
 20. Hej. 24 kwietnia w UMK rozpocznie się procedura ustanawiania MPZP dla naszego rejonu. Z załączników wynika, że będzie u nas bardzo ciekawie. Obszar nowego MPZP otrzymał nazwę "Nowe Miasto" i obejmuje m.in.sam Złocień, tereny TeleFoniki, placu Rybitwy. Gdyby ktoś miał ochotę to warto wziąć udział w tej dyskusji. Pozdro Uzasadnienie_MPZP_Nowe_Miasto.pdf druk 294.pdf mapa Nowe Miasto.pdf
 21. Strefa, strefą, ale dobrze by było jakby maluchów uczyć, że muszą uważać na innych - nie tylko na samochody, ale też na pieszych, matki z wózka itd. Lepiej żeby uważali na samochody, bo to dla mnie małe pocieszenie, że winny będzie kierowca, jak dziecko będzie połamane. Może trochę drastyczny przykład, ale od najmłodszych warto uczyć zasady ograniczonego zaufania.
 22. Kolejna bedzie prawdopodobnie 15 maja. Ponoc jest 15 dni od terminu podanego w umowie i harmonogramie splat ktory przypada na 30 kwietnia.
 23. Jeżeli źle to poprawcie mnie proszę bo próbuję zrobić aktualizację tego co się dzieje po stronie SM zielone zrobione, żółte w budowie, czerwone w planach.
 24. jest różnica pomiędzy poruszaniem się, a wjeżdżaniem bez jakiegokolwiek rozglądania się na drogę...
 25. J. W. Pod blokiem b16 w komórce nr 40 ktoś najprawdopodobniej zapomniał zgasic światło. Z tego, co zauważyłem jest włączone już jakiś czas, a w środku nikogo ☺️
 26. Zgodnie z definicją strefy zamieszkania dzieci mają prawo poruszać się rowerami i pieszo nawet środkiem drogi osiedlowej, a więc nie można dać znaku uwaga pojazd, gdyż wykluczał by się wzajemnie ze znakiem strefa zamieszkania. To my kierowcy w tym momencie mamy zachować szczególną ostrożność.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...