Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Z ostatniej godziny
 2. Witam, rozpoczęła się sprzedaż drugiego etapu Osiedla Podgaje - taki sam układ 6 bloków jak w pierwszej fazie, tylko w lustrzanym odbiciu - numeracja w ciągu logicznym, tj. 29 i 31 od D do F. https://wiarygodnydeweloper.pl/pl/katalog-mieszkan/building=5-29D,5-29E,5-29F,5-31D,5-31E,5-31F/sort=number/sortType=ASC/
 3. W Tauronie jest chyba tylko jedna sensowna stawka dla standardowych potrzeb zasilania mieszkania - taryfa G11 - mnie (na Podgajach od Instalu) zaproponowano z tego co pamiętam ok. 54 grosze brutto za 1 kWh.
 4. Dzisiaj
 5. Chyba trochę przesadzacie - ja też jestem niepalący, ale nie wyczuwam przy otwartych oknach czy balkonie tego, że Ktoś w sąsiedztwie pali, a nieraz to widzę... Chyba musiałaby nastąpić jakaś kumulacja palaczy w danej chwili, żeby aż zaciągało do mieszkania.
 6. Ta koncepcja ma blisko 10 lat (na starszych pismach są daty z 2010, 2011 czy 2012 roku), więc może nie wszystko wtedy przewidzieli i potem - jak to u nas - poprawki, zmiany itp. Może też - korzystając z okazji - sama TF uznała, że potrzebuje lepszej infrastruktury na całym odcinku...
 7. Otworzyć to chyba otworzą, ale ile drogi zrobią to już cięższy temat - myślę, że absolutne minimum - z tymże po drugiej stronie nie jest źle - może to nie droga z prawdziwego zdarzenia, ale jakiś tam asfalt jest - jako alternatywa w sam raz - jak zrobią porządną arterię to i ruch przez osiedle się zwiększy od strony Bieżanowa... Co do poniedziałku to było na pewno potrącenie pieszego na A4 (co on tam robił?) i przez to cała obwodnica stała (a na niej ja...) dlatego sporo ludzi zjechało na węźle Wielicka i stąd zator też obok nas. Przydałoby się, aby ten kawałek Agatowej/Złocieniowej zrobili bo jest tam taka sieka... Ogólnie co by nie zrobili to będzie lepiej niż obecnie no i będzie pociąg oby jak najszybciej chętnie skorzystam.
 8. Dziękuję za info. Rozumiem że chodzi o ten mostek nad Serafą po lewej zaraz za wiaduktem. No ale to jak PLK skończy to tam będzie przejazd? W sensie - otworzą pod wiaduktem?
 9. Nie wiem jak jest u Was ale u mnie każde mieszkanie ma swój kanał wentylacyjny (każda Kratka wentylacyjna) więc albo macie dziurawe kanały albo smrodek jest wciągany do waszego mieszkania z dachu
 10. Mnie zastanawia zasadność przebudowy kabla od ul. Nad Drwiną do wjazdu na gokarty skoro tam przebudowa drogi została zakończona. Później wpinają się ponownie do istniejącego i kolejne miejsce przbudowy kabla to nasze nieszczęsne przerwane Domagały.
 11. To znaczy, że macie skopaną wentylację. Nie powinno się tak dziać.
 12. Od strony osiedli PLK zakończyła inwestycję drogową. po drugiej stronie inwestycja kończy się mniej więcej przy prowizorycznym mostku na Serafie (dawniej ten drewniany w kierunku nastawni - teraz przerobiony na 2 zasypane pseudo rury. Dodatkowo prawdopodobnie będą musieli wyremontować nawierzchnię na odcinku od Agatowej (blaszak) w kierunku nowego przystanku ale reszta to już sprawa Zarządcy Dróg.
 13. Wczoraj
 14. Mogę prosić o odświeżenie tematu? Tzn. czy tam ostatecznie jest w planie przejazd aż do Sucharskiego, czy kolej zrobi tylko kawałek powiedzmy pod wiaduktem do mostku na Serafie, a dalej to już miasto musi? Pytam w kontekście dodatkowych wyjazdów z osiedla. W poniedziałek rano była masakryczna masakra (podobno spowodowana jakimiś dwoma kolizjami na obwodnicy ale tylko słyszałem plotkę) i miałem depresję drogową. Jak będzie Domagały, a przy okazji budowy stacji powstałby trzeci wyjazd - mogłoby być znacznie lepiej, zwłaszcza że jadąc Sucharskiego znika problem stania na przejazdach.
 15. Ja natomiast proponuję zmienić ten pogardliwy ton i rozmawiać merytorycznie.
 16. Strasznie dziś niesie od autostrady, jakby była za płotem, chyba jak wieje z południa to jest tak niefajnie.
 17. Czyli generalnie temat nie do załatwienia. W mieszkaniu śmierdzi, pranie z balkonu zdejmuję i też śmierdzi papierosami.
 18. Ok, ale ta nowa linia też będzie przebiegać na terenie zakładu- więc wykopy itd... to jak by nie było jest utrudnienie dla Telefoniki.
 19. Są i tacy co uruchamiają okap i palą przy okapie, a tym samym smród wpada również do mojego mieszkania
 20. Cześć, Znajoma pracuje w żłobku jak w tytule i poprosiła mnie o pomoc. Mają jakiś projekt i w związku z tym jest promocja i przyjmują do żłobka bez wpisowego do końca października. Poniżej link dla zainteresowanych. Miejsce to Dąbrowskiego 20. https://www.facebook.com/Żłobek-Kraków-ul-Jana-Henryka-Dąbrowskiego-20-1309800742487671/
 21. Niektórzy na zimę przenoszą się do łazienki, żeby przez wentylację inni mogli się poczęstować papieroskiem...
 22. Niestety Malachit możemy tylko pozostać w sferze marzeń że to się zmieni, nie ukrywam że dla mnie to również problem jako niepalący jestem w stanie wyczuć dymek naprawdę od sąsiada z drugiego bloku nikt w chałupie palić nie będzie szczególnie jak przypomnę sobie zeszły rok i obrazek : mróz chyba z -10, smog za oknem że siekierą ciąć ale sąsiad w szlafroku + kurtce+kapturze pali bo w mieszkaniu nie można to był zawsze dla mnie fenomen jak silny jest nałóg że chce się wychodzić na taką pogodę Druga sprawa że zimą zdecydowanie ten problem jest mniej uporczywy bo wietrzenie mieszkania w Krakowie w okresie grzewczym nie wchodzi w grę chyba że jest naprawdę wietrznie.
 23. Drodzy palacze, czy możecie palić wewnątrz swoich mieszkań? Nie da się otworzyć drzwi balkonowych, bo od razu śmierdzi w całym mieszkaniu.
 24. Podpisał ktoś z Was ostatnio umowę z Tauronem na świadczenie usług elektrycznych? Jaka dostaliście propozycje stałej opłaty abonamentowej jak podpisywaliście umowę?
 25. Mówisz o Bolzano? Miejsce przyjemne, choć bardziej latem - czasem bywam. Z kolei w Atucie robią Biesiadowo (bez wnikania w dyskusje n/t jakości jedzenia... - można też tam jak otworzą) Jakby co ja (My) zawsze na TAK
 26. Powiedziałbym, że nie masz racji. Wybudują nową relację kablową i wtedy przełączą na nową. Do tego czasu zakład będzie zasilany ze starego kabla. Dla potomnych - projekt wykonawczy przebudowy w załączniku PW_elektryka_domagaly_telefonika.pdf
 27. Ostatni tydzień
 28. Proponuje się zapoznać z w/w artykułem: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/arcybiskup-jedraszewski-chce-od-wladz-krakowa-dzialki-pod-budowe-kosciola/q0elnlc Co ma wspólnego ze szkołą na Złocieniu: decyzja miasta będzie negatywna dla KK. Co zrobi w odpowiedzi Arcybiskup, który kieruje się tylko i wyłącznie dobrem swoich owieczek?
 29. 100m? W warunkach przetargu czytamy min.: [...b) Zakres robót obejmuje m.in.: o Ułożenie kabla SN 12/20kV typu XUHAKXs 1x240/50 mm2 - 3 774 m,...] A więc policzmy: --> Ponad 3,5km kabla SN! Jak by ktoś pytał, to taki (lub bardzo podobny?) kabel kosztuje +/- 46zł/mb brutto (np. tutaj: https://www.tim.pl/kabel-energetyczny-xruhakxs-1x24050-1220kv-bebnowy?gclid=Cj0KCQjwi7DtBRCLARIsAGCJWBq3aBlmAzGVZgHklyf48w6PrsWxerxLXr_9W82qESZGfppHTDWnPoYaAi0IEALw_wcB) Co daje: 3774m * 46zł/m = ~173k PLN, za sam kabel; --> ten kabel trzeba ułożyć w ziemi (nie mam danych na temat cenników tego typu robót); Oczywiście wszystko trzeba wykonać w taki sposób, aby przestój zasilanego tym kablem zakładu był jak najkrótszy (czytaj: usługa expresowa ). I jeszcze parę takich punktów... i można zacząć liczyć zyski wykonawcy, prawda?
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...