Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

 1. Wczoraj
 2. nie wiem jak to działa, ja już 2,5 roku tu mieszkam i dopiero w tym roku w maju dostałem informację o przekształceniu z urzędu już tylko z 40% bonifikatą. A pisze w liście z urzędu, że: prawo użytkowania wieczystego wskazanej powyżej nieruchomości przekształciło się w prawo włąsności z dniem 20-02-2019. I wtedy bym miał 60%, ale informacja z kwotą pojawiła się dopiero w 2021.
 3. Ostatni tydzień
 4. Chyba nie do konca jest tak jak piszesz. To cytat z biuletynu informacji publicznej miasta Krakow "Obowiązek uiszczania przez nabywcę opłat z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności, powstaje od roku następującego po roku w którym został zawarty akt notarialny nabycia nieruchomości." Wynika z niego ze czas na papierologie nie ma znaczenia w kwestii bonifikaty, gdyz oplata jest pobierana w nastepnym roku, po podpisaniu aktu notarialnego. Dlatego wydaje sie ze uzytkownik STA powinien moc skorzystac z calej 60% bonifikaty.
 5. 60% było możliwe 2 lata temu, a tak to co roku spada o 10%. Miasta to nie interesuje, że papierologia tyle trwała i po 2 latach dostajemy list z opłatą przekształceniową już tylko z możliwością 40%.
 6. mieszkanie odebralem ostatniego dnia sierpnia 2020. Ostatnio bylem u notariusza na Masarskiej, zalatwilem formalnosci w urzedzie miasta po czym dostalem teraz list z UM, ze mam mozliwosc zaplaty z 40% bonifikata. Dlaczego wiec nie mialem okazji skorzystac z maksymalnej bonifikaty (60%)? Swoja droga wprowadzajac takie dodatkowe oplaty, po raz kolejny utwierdzam sie w przekonianiu w jak zlodziejskim panstwie zyjemy. Wladza tylko doi obywateli na potege... W dodatku informacja ta (o przeksztaceniu wlasnosci) znajduje sie w III ksiedze w akcie notarialnym. I zeby to ,,wymazac"a jakze... trzeba znow placic (250 PLN)... Dramat...
 7. do 31 grudnia tego roku
 8. MAM DO WYNAJĘCIA BOX GARAŻOWY ZAMYKANY NA UL MALACHITOWA 8 BRAMA WJAZDOWA I DO GARAŻU OTWIERANA NA PILOTA ZAPRASZAM SERDECZNIE GARAŻ BEZPIECZNY Z MONITORINGIEM OKAZYJNA CENA 250 ZŁ Z OPŁATAMI KONTAKT 534 202 997 MAM TEŻ DO WYNAJĘCIA NOWE MIEJSCE POSTOJOWE NA ULICY AGATOWEJ 23 I 25
 9. Za lata 2022-2040 mam bonifikate to się płaci w tym roku czy w przyszłym?
 10. WYNAJMĘ NOWE MIEJSCA POSTOJOWE NA NA OŚ ZŁOCIEŃ PRZY ULICY AGATOWEJ 23 LUB 25 MIEJSCA NOWE Z WYGODNYM ZAJAZDEM GARAŻ MONITOROWANY WJAZD SZEROKĄ BRAMĄ OTWIERANĄ NA PILOTA ZAPRASZAM SERDECZNIE TEL 534 202 997 CENA 150 ZŁ/MIEŚ Ze wszystkimi opłatami
 11. OKAZYJNIE wynajmę boks garażowy pod budynkiem nr 8 garaż zamykany bramą na pilota oraz bramą wjazdową też otwieraną pilotem W garażu monitoring garaż suchy , bezpieczny w zimie ciepły w lecie chłodny SERDECZNIE ZAPRASZAM DO WYNAJĘCIA OD ZARAZ TEL 534 202 997
 12. https://lovekrakow.pl/galeria/zlocien-pociagi-zatrzymaja-sie-tutaj-w-tym-roku-zdjecia_5372.html
 13. Wcześniej
 14. W 2018 nie było. Teraz jest. https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=112584
 15. Każdego kto kupuje od Dewelii 800 zł za garaż w bloku 32 za garaż i mieszkanie 41mk w bloku 34 z 2000zł
 16. Ktos sie orientuje kiedy bedzie mozna korzystac z przystanku PKP? Od kiedy beda sie tam zatrzymywaly pociagi?
 17. Witam Sasiadów, mam pytanie: Ostatniego dnia sierpnia 2020 odebralem mieszkanie. Ostatnio bylem u notariusza na Masarskiej. I chcialem spytac dlaczego na mnie spadla oplata przeksztalceniowa dotyczaca udzialu w bloku za lata 2022-2040 ? I dlaczego deweloper nie oplacil tego? Pytam, bo rodzina kupowala mieszkanie w Krakowie, od innego dewelopera w 2018 roku i nie bylo tego typu oplaty. Wszystkich mieszkaców kupujacych mieszkania od Develii dotyczy takie cos? Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich.
 18. Witam Sasiadów, mam pytanie: Ostatniego dnia sierpnia 2020 odebralem mieszkanie. Ostatnio bylem u notariusza na Masarskiej. I chcialem spytac dlaczego na mnie spadla oplata przeksztalceniowa dotyczaca udzialu w bloku za lata 2022-2040 ? I dlaczego deweloper nie oplacil tego? Pytam, bo rodzina kupowala mieszkanie w Krakowie, od innego dewelopera w 2018 roku i nie bylo tego typu oplaty. Wszystkich mieszkaców kupujacych mieszkania od Develii dotyczy takie cos? Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich.
 19. Witam Sasiadów, mam pytanie: Ostatniego dnia sierpnia 2020 odebralem mieszkanie. Ostatnio bylem u notariusza na Masarskiej. I chcialem spytac dlaczego na mnie spadla oplata przeksztalceniowa dotyczaca udzialu w bloku za lata 2022-2040 ? I dlaczego deweloper nie oplacil tego? Pytam, bo rodzina kupowala mieszkanie w Krakowie, od innego dewelopera w 2018 roku i nie bylo tego typu oplaty. Wszystkich mieszkaców kupujacych mieszkania od Develii dotyczy takie cos? Z góry dziekuje za odpowiedz. Pozdrawiam wszystkich.
 20. Taka sama sytuacja! Minęło ponad 40 dni od wstępnego odbioru. Dwa razy dostałem wiadomość, ze wszystko poprawione, ale było zrobione kompletnie nic. Wysłałem wezwanie. Brak odpowiedzi. Blok 45D. Widzę ,że w bloku 45C dość dużo mieszkań prawie wykończoną. Ale 45D jakiś wadliwy blok. Wilgoć i pleśń prawie w każdym mieszkaniu.
 21. Zapraszam do skorzystania z usług prowadzenia księgowości dla małych i średnich firm. Oferuję usługi księgowe w zakresie: - prowadzenia księgi przychodów i rozchodów - ewidencji przychodów( ryczałt) - kompleksowa obsługa podatkowa ( PIT, VAT) -zeznanie roczne( PIT-36,PIT-36L,PIT-37) - kadry i płace, ZUS, Płatnik -sporządzanie oraz wysyłanie sprawozdań do GUS -wypełnienie druków do Urzędu Skarbowego. Zapewniam fachowość i rzetelność wykonywanych usług. numer kontaktowy: 669700424.
 22. Cześć! Również ostatnio kupiłem mieszkanie w B21 Pozdrawiam!
 23. Już tracę nerwy i wiarę, że ta stacja zostanie kiedyś uruchomiona. Kiedy pierwotnie miała być - IV kwartał 2019/ I 2020? Skoro drugi etap remontu przejazdów na Półłanki jest określony na wakacje 2022, to oznacza, że do tego czasu nie ma szans na zorganizowanie siatki połączeń SKA i przystanek kolejowy na Złocieniu z prawdziwego zdarzenia. Już nie wspominając o zaangażowaniu miasta w organizację dróg dojazdowych. Przepraszam, to chyba ta pogoda tak na mnie działa.
 24. Gorzej, że na FB jest deczko ludzi którzy twierdzą, że mieszkają na Złocieniu od 25 lat i że "drzewiej bywało tak", że łodziami Policja i Straż dowoziła jedzenie...
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
 • Dodaj nową pozycję...